Profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuş Kanada!

Dünyanın en güvenilir ve yaşanabilir ülkesi olarak adlandırılan Kanada; dil okullarının profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuştur. Kanada Dil okulları devlet güvencesinde ve denetiminde olduğundan çok ciddi ve kurumsal bir yapı içerisinde İngilizce eğitimi vermektedirler.

Öğrencilerimizin dil okullarından aldıkları sertifikalar dünya çapında geçerli olmakla beraber Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra İş İngilizcesi, Profesyonel İngilizce, ve yoğun programları ile de öğrencilerimizin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Doğanın eşsiz dokusunun bozulmadığı bu ülkede şehir hayatını doğanın içerisinde yaşayan öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu Kanada’yı çok sevmekle beraber aynı zamanda eğitim hayatlarına buradaki kurumlarda devam ettirme talebinde bulunmaktadırlar.

Kanada Dil Okulları

Kanada’da Dil Eğitimi İçeriği

Kanada’da dil okullarında eğitim alan öğrencilerimiz birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Eğitiminizin sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrencilerimiz konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilerimize özel eğitimler verilmektedir. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda temel İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencilere iş hayatında kullanabilecekleri konular üzerinden eğitim verilir.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir.

Kanada Dil Eğitimi ve Çalışma

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Toronto, Vancouver gibi en çok tercih edilen şehirlerimizdeki okullarımıza gidebilmekle beraber Calgary, Montreal, Lunenburg, Victoria şehirlerindeki okullarımıza da kayıt yaptırabilirler. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerimizin çalışma izni veya hakkı bulunmamaktadır. Ancak herhangi bir sertifika programı veya akademik eğitime geçiş yapan öğrencilerimiz kampüs dışı çalışma iznine sahip olabilirler.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada’daki dil okullarımızın fiyatları haftalık olarak ayarlanmaktadır. Size uygun eyalet ve şehir tercihini yaptıktan sonra dil okullarımıza kayıt yaptıracağınız hafta sayısına göre okulumuzun fiyat teklifini size sunuyoruz. Fiyatlandırma aşamasında güncel indirim ve promosyonlar daima eklenmekte ve en uygun fiyat garantisi ile size sunulmaktadır. Okullar arasında en çok tercih edilen illerden olan Toronto ve Vancouver diğer şehirlere göre fiyatlarda farklılık göstermektedir.

Kanada’da Yaşam Koşulları ve Sağlık

Kanada’da yaşam çok düzenli ve doğa ile iç içedir. Bu sebeble adapte olmak öğrencilerimiz açısından çok kolaydır. Tüm yaşam bir düzen üzerine kurulmuştur ve toplu taşıma çok gelişmiştir. Kanada en güvenli ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır bu sebeble her yaştan öğrenciye hitap etmektedir. Sağlık hizmetleri çok pahalı olan Kanada’ya okullarımız sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadır. Yaptıracağınız sağlık sigortasının poliçesine göre sağlık hizmeti masraflarının büyük bir kısmı yada tamamı sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da eğitim görmek isteyen öğrencilerimize 2 çeşit vize imkanı sunulmaktadır:

  1. Ziyaretçi Vizesi
  2. Öğrenci Vizesi

Ziyaretçi Vizesi

Bunlardan birincisi olan ziyaretçi vizesi 6 aya kadar olan dil okulu eğitimleri için geçerlidir ve uzatılamaz.

Öğrenci Vizesi

İkinci vize türü olan öğrenci vizesi ise 6 aydan uzun eğitim programlarına katılacak öğrenciler için geçerlidir. Kanada uzun dönem öğrenci vizesi alabilmeniz için gideceğiniz okulun Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından tanınması gerekmektedir. Çalıştığımız tüm okullar Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından tanınmaktadır.

Kanada’da Konaklama

Kanada’da konaklama diğer ülkelerle hemen hemen benzerdir. Aile yanı konaklaması ve yurt konaklamalarının haricinde ev kiralamakta mümkündür.

Bir çok internet sitesinden veya okul arkadaşlarınız arasından ev arkadaşı edinebilirsiniz.

Yurt ve aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve bir çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Kanada aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz.

Yurt konaklamalarında ise üst düzey güvenlik ve konforunuz için herşey düşünülmüştür. Yine yurt konaklaması tercih eden öğrencilerimiz için gerekli tüm başvurular kayıt aşamasında yapılacaktır.

Onedu ile Kanada'da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz.

Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZDEN faydalanmaya devam edeceksiniz. Buradaki en önemli ayrıntı bu süre zarfında Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sunduğumuz tüm hizmet tamamen ÜCRETSİZ. Kanada’daki dil okulu tercihinizi Kanada’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Anlaşmalı Kanada Dil Okullarımız

Okul AdıEyaletŞehir
EuroCentresBritish ColumbiaVancouver
EuroCentresOntarioToronto
EuroCentresNova ScotiaLunenburg
St GilesBritish ColumbiaVancouver
Global VillageAlbertaCalgary
Global VillageOntarioToronto
Global VillageBritish ColumbiaVictoria
Global VillageBritish ColumbiaVancouver
LSIBritish ColumbiaVancouver
LSIOntarioToronto
ECQuebecMontreal
ECOntarioToronto
ECBritish ColumbiaVancouver
ECOntarioToronto
Stafford HouseOntarioToronto
Stafford HouseAlbertaCalgary
ELSOntarioToronto
ELSBritish ColumbiaVancouver
ILSCBritish ColumbiaVancouver
ILSCOntarioToronto
ILSCQuebecMontreal
OHCOntarioToronto
OHCAlbertaCalgary
OHCBritish ColumbiaVancouver

Eurocentres Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Avustralya, İrlanda, Malta ve Kanada gibi 15 farklı ülkede hizmet veren ve kampüsleri bulunan dil okulumuz öğrencilerimize başarılı bir eğitimin yanı sıra kültürel faaliyetlerden de yararlanma imkanı sunmaktadır. 70 yıllık tarihe sahip dil okulumuzun Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi birçok farklı ülkede de kampüsleri bulunmaktadır.

St Giles Dil Okulları:

1955 yılından beri aktif olan St Giles dil okullarımız 14.000 farklı öğrenciye hizmet vermiştir. Totalde 100 farklı ülkeden öğrenci kabul etmiş olan dil okulumuz CEA kurumundan akreditasyona sahiptir. 2015 yılında aldığı EducationStars ödülü ile kaliteli eğitimi öğrencilerine sunduğu tescillenmiş kurumumuzun İngiltere, Kanada ve Amerika’da kampüsleri bulunmaktadır.

Global Village Dil Okulları:

Yalnızca Amerika’nın Hawaii eyaletinde hizmet veren dil okulumuz ada hayatı seven öğrenciler için öncelikli bir tercih olmuştur. International Association of Language Centres üyesi olan dil okulumuzun Kanada’nın 4 farklı bölgesinde merkezi bulunmaktadır.

LSI Dil Okulları:

1965 yılından itibaren eğitim veren dil okulumuz 8 farklı ülkede hizmet vermektedir. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzun İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ve Malta gibi ülkelerde birçok kampüsü bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuz TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezi olarak bilinmektedir.

EC Dil Okulları:

6 farklı ülkede kampüsleri bulunan EC dil okulları 1991 yılında Malta’da kuruldu. ACCET ve British Council gibi önemli kurumların akreditasyonuna sahip EC dil okulları öğrencilere birçok farklı alanda İngilizce eğitimi vermesiyle bilinmektedir. Malta, Amerika, Kanada, İrlanda ve İngiltere’nin farklı bölgelerinde kampüsleri olan dil okulumuz öğrencilerimize farklı şehirlerde deneyim sunabilmektedir.

Stafford House Dil Okulları:

ACCET akreditasyonlu ve EnglishUSA üyesi olan dil okulumuz Amerika, Kanada ve İngiltere’de hizmet vermektedir. Akademik eğitimin önemini kavramış ve bu alanda uzmanlaşmış olan dil okulumuzdan birçok üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı elde edebilirsiniz.

OHC Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan dil okulumuz 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermesiyle bilinmektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda öğrencilerimiz akademik İngilizcenin yanı sıra birçok farklı alanda İngilizce eğitimi alabilmektedir.

ELS Dil Okulları:

Amerika, Kanada ve Avustralya’da 69 farklı bölgede kampüsü bulunan dil okulumuz akademik eğitimin önemini tüm öğrencilerine aktarmaktadır. Amerika’da 650’nin üzerinde üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı sağlayan en köklü dil merkezlerinden biri olmakla beraber ACCET ve AIRC akreditasyonları sahibi olmasıyla bilinmektedir.

ILSC Dil Okulları:

Kanada ve Avustralya ülkelerinde toplamda 6 merkeze sahip dil okulumuz 2013 ve 2014 yıllarında aldığı Study Travel Magazine’s Star Chain School ödülleri ile eğitimde kalitesini kanıtlamış okullar arasındadır. 1991 yılında eğitime başlamış dil okulumuzdan 100’ün üzerinde Community College veya üniversiteye geçiş hakkı elde edebilirsiniz.

Kanada’da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

Kanada’da 6 farklı şehirde dil eğitimi alabilirsiniz. Bunlardan öğrenciler arasında en çok tercih edilenler; Vancouver, Toronto, Montreal ve Calgary gibi şehirlerdir. Bu şehirlerin en çok tercih edilmesindeki başlıca sebepler güvenlik, yaşam kalitesi, okul ve öğrenci sayısının fazlalığıdır.

Vancouver

Kanada’nın en büyük 3. şehri olarak bilinen bu şehirde doğa güzelliği ve şehir planlaması o kadar güzeldir ki dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında yer almaktadır. Film endüstrisinin çok gelişmesi ve bu alanda sahip olduğu Vancouver Film Academy ile bilinmekte olan bu şehirde öğrenciler eşsiz bir eğitimle karşılaşırlar.

Vancouver dil okullarımız:

Toronto

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto en güvenilir şehir olarak adlandırılmaktadır. Dünyanın en büyük şelalesi olan Niagara Şelalesi ve en yüksek kulelerinden biri olan CN Tower’a ev sahipliği yapmasıyla bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Toronto dil okullarımız:

Montreal

Uluslararası Jazz Festivali ve Formula 1 Grand Prix gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan bu şehir Kanada’nın en modern şehri olarak gösterilmektedir. Quebec eyaletinin nüfusunun yarısının yaşadığı bu bölgede öğrenciler için birçok üniversite bulunmaktadır.

Montreal dil okullarımız:

Calgary

Yer altı kaynaklarıyla bilinen bu şehirde petrol endüstrisi sebebiyle büyük firmaların birçoğu merkezlerini burada bulundurmaktadır. İş imkanlarının fazlalığı ve öğrenci çokluğu sebebi ile en çok tercih edilen şehirler arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Calgary dil okullarımız:

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları 50 yılı aşkın süredir hizmet veren ELS dil okulları toplamda 1.2 milyon öğrenciye İngilizce eğitimi vererek bu alanda ne kadar[...]

Devamı