Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri haline geldi. Yirmi yılı aşkın süredir eğitimlerini tamamladıkları ülkede kalmayı hayal eden uluslararası öğrenciler için gelişen bir merkez olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Dünyada yaşanabilecek en iyi şehirler ve dünyanın en iyileri arasında yer alan eğitim sistemi Kanada’yı diğer ülkelerden farklı kılmaya yetiyor. Yurtdışında eğitim için bulabileceklerinden daha ucuz bir alternatif arayan ve bunlara ihtiyaç duyan öğrenciler için giderek daha popüler bir seçenek haline gelmekte.

İngilizce ve Fransızca Kanada’nın resmi dilleriyken İngilizce, Kanada vatandaşlarının %70’inden fazlası tarafından konuşuluyor. Sahip olduğu mükemmel akademik standartlar sayesinde, her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen binlerce öğrenci dil, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için Kanada’yı tercih ediyor. Kanada dil okulları size, yüksek kaliteli eğitim veren tutarlı standartlar sunar. Dil eğitiminde sağladığı kalite güvencesi sayesinde Kanada'nın birçok şehrinde ihtiyaçlarınıza yönelik dil eğitimi alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları

Neden Kanada’da Dil Eğitimi Almalısınız?

Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde Kanada akla ilk gelen ülkelerden birisi haline geldi. Eğitim sektöründe köklü ve tecrübe sahibi en iyi dil okullarının birçoğunun Kanada’da kampüsleri bulunur. İngilizce dil eğitimi denilince Kanada’da herkesin aklına ilk gelen şehirler Toronto ve Vancouver olur. Ancak Calgary, Victoria ve Kelowna gibi ortalama yaşam ve dil eğitimi maliyetlerinin daha düşük olduğu şehirlerde de eğitim alabilirsiniz.

Öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında, "Kanada’da yaşayabilmek için Fransızca bilmem gerekir mi?" sorusu gelir.

Hayır, Kanada’da hayatınızı devam ettirebilmek için Fransızca bilmenize gerek yok. Kanada’nın Montreal şehri (Quebec eyaletinde) haricinde diğer eyalet ve şehirlerde yerel halkın büyük çoğunluğu İngilizce konuşur. Ontario eyaletinde yer alan Toronto şehrinde halkın %74’ü, British Columbia eyaletinde yer alan Vancouver şehrinde de halkın %73’ü İngilizce bildiği için Kanada’da sadece İngilizce bilerek hayatınızı idame edebilirsiniz.

Dil eğitimine başlamadan önce herhangi bir İngilizce yeterliliğe sahip olmanıza gerek yok. Eğitim öncesi yapılan seviye belirleme sınavları sayesinde hiç İngilizce bilmiyor olsanız da yerleşeceğiniz sınıfta tüm arkadaşlarınız da sizin gibi olacak.

Kanada’da dil eğitimi almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • İngilizce, Kanada’nın iki resmi dilinden biridir
 • Çok sayıda dil okulu bulunur
 • Kanada’da yer alan dil okulları devlet tarafından kontrolü sağlanan standartlara sahiptir ve bunları devam ettirmenin taahhütünü verir. Tüm dil okulları akreditasyon sahibidir
 • 6 aydan daha kısa bir süre öğrenim alacaksanız ziyaretçi vizesi ile başvuruda bulunabilirsiniz
 • Kanada'da, dininiz, cinsiyetiniz, giydiğiniz kıyafet tarzı veya konuştuğunuz aksan ne olursa olsun, herkes tarafından memnuniyetle karşılanır ve saygı duyulursunuz
 • Kanadalılar güler yüzlü, nazik ve başkalarına yardım etmeye hazır insanlardır. İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için bu çok önemli bir konudur
 • Kanada çok güvenli bir ülkedir. Suç oranı ABD'den 3 kat daha düşük olmakla birlikte Kanada dünyanın 8. en güvenli ülkesidir. Kanada o kadar güvenlidir ki, birçok Kanadalı gün boyunca kapılarını açık bırakır ve asla kilitlemezler

Kanada’da Dil Eğitiminde Onedu Farkı

Onedu Yurtdışı Eğitim olarak, aşağıdaki tabloda adlarını ve açıklamalarını bulabileceğiniz Kanada dil okullarının tümünün Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu okulların haricinde herhangi bir okula kayıt yaptırmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz diğer dil okullarının bilgilendirmesini danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Yılın belli dönemlerinde %35’lere varan özel indirimler uygulayan bu okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kanada’da Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

Okul AdıAçıklama
Kaplan InternationalKaplan International dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl 150.000’in üzerinde öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin tercihleri ile %97 memnuniyet ve tavsiye oranına sahiptir. Dünyanın en iyi zincir dil okullarının başında gelen Kaplan International dil okullarında K+ online öğrenme sistemi ile mezun olduktan sonra bile eğitim materyallerine online erişim imkanı verilmektedir. Toronto ve Vancouver şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.

EC English

1991 yılında Malta’da kurulan EC English dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile hizmet vermektedir. EC English 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir. Kanada’da Toronto ve Vancouver şehirlerinde öğrencilere eğitim verilmektedir. Ayrıca Fransızca dil eğitimi almak isteyen öğrencilere Montreal’de bulunan merkezinde de hizmet verilmektedir.

StGiles

1955 yılında Londra’da kurulan StGiles’i her yıl yaklaşık 10.000 öğrenci dil eğitimi için tercih etmektedir. Kurucusu öğretmen olan ve hala aynı aile tarafından yönetilen StGiles dil okulları eğitim konusunda farklı tekniklere sahip özel hazırlanan müfredata sahiptir. Kanada’da yalnızca Vancouver şehrinde merkezi bulunur.

Stafford House

İngiltere merkezli bir dil okulu olan Stafford House, CATS grubunun bünyesinde yer alır. Akademik eğitimin önemini kavrayan ve bu alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı da sunulmaktadır. Stafford House’un Toronto ve Calgary’de merkezleri bulunur.

Quest

1997 yılında kurulan Quest, Kanada hükümeti tarafından akredite edilen ve yetkilendirilen bir eğitim kurumudur. Ödüllü bir okul olan Quest öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan programı ile tüm uluslararası öğrencilere kapılarını açmaktadır. Lokal bir okul olan Quest, Kanada’nın yalnızca Toronto şehrinde hizmet vermektedir.

ILSC

ILSC Dil Okulları, 1991'den beri 100'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere dil eğitimi programları sunmaktadır. İlk merkezinin 1991 yılında Kanada, Vancouver’de açılmasından bu yana, ILSC dil eğitimi konusunda dünyada önemli bir kurum haline gelmiştir. Kanada’nın Vancouver, Toronto ve Montréal şehirlerinde merkezleri bulunur.

LSI

1965 yılından itibaren eğitim veren LSI dil okulları 8 farklı ülkede hizmet vermektedir. Kanada’da Toronto ve Vancouver şehirlerinde merkezleri bulunur.

ILAC

ILAC, Toronto ve Vancouver'deki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okuludur. İngilizce eğitim kalitesi ve müşteri hizmetlerinde mükemmelliğe olan bağlılığıyla tanınmaktadır. ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır.

CES

1979'da kurulan CES, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere İngilizce öğretme konusunda 40 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Vanwest College

VanWest College, Vancouver ve Kelowna, British Columbia'da bulunan kampüslere sahip özel bir Kanada kolejidir. Kolej, BC hükümeti İleri Eğitim Bakanlığının Özel Eğitim Kurumları Şubesi (PTIB) tarafından onaylanmıştır. Okul kendi bünyesinde İngilizce dil eğitimi programları da sunmaktadır.

Kanada’da Dil Okulu Fiyatları

**Not: Aşağıda farklı şehirlerdeki anlaşmalı dil okullarımızın 12 hafta eğitim ücretleri yer almaktadır. 12 hafta öğrenciler tarafından en çok tercih edilen seçenek olduğu için örnek olması için seçilmiştir. Dil okullarında 1 haftadan 52 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz, farklı haftaların ücretlerini ve okullar ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okul Adı

Şehir

12 Hafta

24 Hafta

Fiyata Dâhil Hizmetler

EC English

Toronto

3,830 CAD

7,196 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Kaplan International

Toronto

3,329 CAD

5,897 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

ILAC

Toronto

3,578 CAD

6,626 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

LSI

Toronto

2,975 CAD

5,315 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

ILSC

Toronto

3,520 CAD

6,712 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

CES

Toronto

3,084 CAD

5,241 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

EC English

Vancouver

3,830 CAD

7,196 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Kaplan International

Vancouver

3,329 CAD

5,897 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

ILAC

Vancouver

3,578 CAD

6,626 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

LSI

Vancouver

2,975 CAD

5,315 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

ILSC

Vancouver

3,520 CAD

6,712 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

EC English

Montreal

3,830 CAD

7,196 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

ILSC

Montreal

3,520 CAD

6,712 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Global Village

Victoria

4,230 CAD

8,520 CAD

Eğitim ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Kanada Şehirleri ve Çalışma

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Toronto, Vancouver gibi en çok tercih edilen şehirlerimizdeki okullarımıza gidebilmekle beraber Calgary, Montreal, Lunenburg, Victoria şehirlerindeki okullarımıza da kayıt yaptırabilirler. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerimizin çalışma izni veya hakkı bulunmamaktadır. Ancak herhangi bir sertifika programı veya akademik eğitime geçiş yapan öğrencilerimiz kampüs dışı çalışma iznine sahip olabilirler. Kanada şehirlerinden bazıları şunlardır;

Toronto

Ontario eyaletinde yer alan Toronto, Kanada'nın en büyük, Kuzey Amerika'nın da beşinci en büyük şehridir. Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto dünyanın en heyecan verici, canlı ve gelişime açık şehirlerinden biridir. Güvenlik ve yaşam kalitesi açısından her yıl dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak seçilmektedir.

Vancouver

Kanada’nın Batı kıyısında British Columbia eyaletinde yer alan Vancouver kenti, Doğu kıyısındaki Montreal ve Toronto şehirleri gibi sıcaklığın eksi 20 derecelere düşmediği, Kanada'nın en sıcak ve ılıman şehridir. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında son yıllarda ilk 5 şehir arasında yer almaktadır.

Calgary

Calgary dünya standartlarında mekanlara, ikonik spor franchise'larına ve yadsınamaz bir topluluk ruhuna da ev sahipliği yapmaktadır. Calgary, Kanada'da kişi başına en çok merkez ofisi bulunan başarılı bir iş merkezidir. Şehir dört adet UNESCO Dünya Mirası Alanı ile çevrilidir. 300'den fazla başarılı yerel spor organizasyonu ve yüksek performanslı Olimpik kış sporları eğitimi için bir merkez olarak ünlenen Calgary, dünyanın önde gelen spor şehirleri arasında yer alır.

Kanada’da Dil Okullarının Sunduğu Programlar

Kanada’da dil okullarında eğitim alacak olan öğrenciler birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Sizler için en uygun ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okulları sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Tüm eğitim programları sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Bu programlara başlamak için her hangi bir İngilizce seviyesi şartı bulunmamaktadır. Hiç İngilizce bilmeden de rahatlıkla bu programlara kayıt olabilirsiniz.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrenciler konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir. Daha kısıtlı süresi olup bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilere özel eğitimler verilmektedir. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. İş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için özel olarak hazırlanan yazma teknikleri, iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ve sunumlarda neler yapılması gerektiğine dair özel olarak hazırlanan ders içerikleri sayesinde İş İngilizcesi kursu ile bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir. Program süresi uzun olduğu için haftalık ücretleri diğer programlara göre daha uygundur.

Kanada’da Konaklama

Kanada’da konaklama diğer ülkelerle hemen hemen benzerdir. Aile yanı konaklaması ve yurt konaklamalarının haricinde ev kiralamakta mümkündür. Bir çok internet sitesinden veya okul arkadaşlarınız arasından ev arkadaşı edinebilirsiniz. Yurt ve aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve bir çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Kanada aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz. Yurt konaklamalarında ise üst düzey güvenlik ve konforunuz için herşey düşünülmüştür. Yine yurt konaklaması tercih eden öğrencilerimiz için gerekli tüm başvurular kayıt aşamasında yapılacaktır.

Aile Yanı Konaklama

Kanada’da aile yanı konaklama okullar tarafından sunulan en ekonomik konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda, ortak/özel banyo, sabah kahvaltı/kahvaltı ve akşam yemeği/günde 3 öğün yemek gibi seçenekler arasından kişisel tercihinizi yapabilirsiniz. Aile yanı konaklamada, sürekli İngilizce konuşarak pratik yapabilme, aile sıcaklığını yaşama ve yaşadığınız ülkenin kültürünü en iyi şekilde öğrenme şansına sahip olacaksınız. Okullar şehir merkezinde yer alırken konaklama yapılacak evler de genellikle okullara 20-50 dakika mesafede yer almaktadır.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurtları, aile yanı konaklamaya göre fiyat olarak biraz daha pahalı bir konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda ve ortak/özel banyo seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında yemek verilmemektedir. Bunun yerine yurtlarda her katta ortak kullanıma açık mutfaklar bulunur. Market alışverişinizi yaptıktan sonra tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile birlikte yemek hazırlayabilirsiniz. Yurtların tümünde güvenlik üst düzeyde sağlanır, düzenli olarak da ortak alanlar temizlenmektedir.

Kanada’da Ortalama Yaşam Giderleri

Ortalama yaşam giderleri her öğrencinin yaşantısına, ihtiyaçlarına ve zevklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Kanada’da bazı temel ürünlerin ortalama ücretleri şu şekildedir;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)10.00 $Süt (1lt)2.47 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)16.00 $Pirinç (1kg)3.96 $
Bira (0.33’lük)7.50 $Yumurta (12’li)3.40 $
Cappucino4.26 $Tavuk (1kg)13.46 $
Su1.86 $Kıyma (1kg)14.89 $

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet3.25 $Sinema bileti (1 kişi)14.00 $
Aylık bilet98.00 $Kot pantolon (1 adet)64.13 $
Benzin (1lt)1.21 $Fitness üyeliği (1 aylık)50.23 $

Kanada’da Yaşam Koşulları ve Sağlık

Kanada’da yaşam çok düzenli ve doğa ile iç içedir. Bu sebeble adapte olmak öğrencilerimiz açısından çok kolaydır. Tüm yaşam bir düzen üzerine kurulmuştur ve toplu taşıma çok gelişmiştir. Kanada en güvenli ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır bu sebeble her yaştan öğrenciye hitap etmektedir. Sağlık hizmetleri çok pahalı olan Kanada’ya okullarımız sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadır. Yaptıracağınız sağlık sigortasının poliçesine göre sağlık hizmeti masraflarının büyük bir kısmı yada tamamı sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da eğitim görmek isteyen öğrencilerimize 2 çeşit vize imkanı sunulmaktadır;

 • Ziyaretçi Vizesi
 • Öğrenci Vizesi

Ziyaretçi Vizesi

Bunlardan birincisi olan ziyaretçi vizesi 6 aya kadar olan dil okulu eğitimleri için geçerlidir ve uzatılamaz.

Öğrenci Vizesi

İkinci vize türü olan öğrenci vizesi ise 6 aydan uzun eğitim programlarına katılacak öğrenciler için geçerlidir. Kanada uzun dönem öğrenci vizesi alabilmeniz için gideceğiniz okulun Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından tanınması gerekmektedir. Çalıştığımız tüm okullar Kanada Göçmenlik Bürosu tarafından tanınmaktadır.

Vizeler hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Onedu ile Kanada’da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz. Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya devam edeceksiniz. Kanada’daki dil okulu tercihinizi Kanada’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı