Amerika'da Üniversite Eğitimi

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ülke tercihlerinin en başında Amerika gelmektedir. 550’nin üzerinde anlaşmalı kurumumuza sınavlı – sınavsız kayıt yaptırarak istediğiniz bölümü okuyabilir ve rüya gibi bir geleceğe sahip olabilirsiniz. Arizona State, California State, West Virginia State gibi eyalet üniversitelerinin yanı sıra öğrencilerimiz devlet veya özel üniversitelerde diledikleri bölümde eğitim alabilmektedir.

ABD üniversiteleri deyince akla dünyanın en tanınmış üniversiteleri, uçsuz bucaksız bir kıta ve yıllarca hayallerimizi süslemiş Los Angeles, San Diego, Boston, Chicago, New York şehirleri gelir. Artık bu şehirlerde okumak ve üniversite hayatını yaşamak çok kolay. Anlaşmalı üniversitelerimiz aracılığıyla ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti alarak okullara kabul-başvuru esnasında hiçbir ekstra ücret ödemeden süreci tamamen AMERİKA’da üniversite eğitimi almış danışmanlarımız ile yürütebilirsiniz.

Üniversite öğrencisi genç kız

Amerikan Üniversite Sistemi

Amerika'da iki tip üniversite eğitimi mevcuttur. Lisans eğitimi veren üniversiteler ve Türkiye'deki 2 yıllık önlisans eğitimine denk gelen Community College'lar. Community College'larda eğitim almak birçok açıdan daha kolaydır ve mezun olunduktan sonra belirli şartlara bağlı olarak Amerikan üniversitelerine geçiş yapmak mümkündür.

Community College

Community College sistemi Amerika’daki üniversite sisteminin temelini oluşturur. Öğrenciler henüz bölümlerine karar verememiş veya daha uygun fiyatlı okullarda eğitim almak istiyor olabilir. Bu sebeple Community College sistemi üniversitelere göre daha yaygındır. Community College sonrası öğrenciler gerekli şartları yerine getirerek 4 yıllık üniversitelere transfer olabilir.

Üniversite

Dünyanın en iyi 25 üniversitesi arasında 19 üniversitesi bulunan Amerika’nın üniversite eğitimi kalitesiyle olduğu kadar öğrencilerin sosyal ve kültürel yaşamlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Öğrenciler dünyanın en iyi, eski ve kaliteli kampüslerinde 4 yıllık bir eğitimin ardından hedefledikleri kariyere ulaşabilmekte ve milyonlarca insanın kurduğu hayali gerçekleştirebilmektedir.

Amerika’da Üniversite Okumak

Lise mezunu her öğrenci Amerika’da üniversite okumak için bir adaydır. Üniversitelerin tamamında kabul şartları değişkenlik göstermektedir. Birçok öğrenci internetten yaptığı araştırma sonucu kabul alamayacağını düşünerek Amerika’daki üniversite hayalinden vazgeçmektedir. Türkiye temsilciliğini yaptığımız her okulun kabul şartları referanslarımız ve yerleştirme başarımız sayesinde çok daha esnektir. Bu sebeple en önemli tavsiyemiz bizimle iletişime geçerek Amerika’da üniversite kabulu alıp alamayacağınızı sorgulamanızdır.

Amerika Üniversite Başvuru & Kabul Şartları

Başvuru yapabilmek için gereken tek şart lise mezunu olmaktır. Henüz lise eğitimi devam eden öğrencilerde ön başvuru yaparak ön kabul belgelerini alabilmektedir.

Kabul Şartları

Her okulun kabul şartları değişkenlik gösterse de genel hatlarıyla:

 1. Lise mezunu olmak
 2. Lise not ortalaması 60 ve üzeri (daha düşük not ortalamaları için iletişime geçiniz)
 3. İngilizce yeterlilik belgesi: TOEFL, IELTS ve daha birçok sınav sonucu geçerli sayılabilmektedir. Bununla birlikte Türkiye temsilciliğini yaptığımız bazı üniversitelerin İngilizce yeterlilik sınavlarını ofisimizde danışmanlarımız gözetmenliğinde yapabilmekteyiz. Aynı zamanda sınav stresi yaşamak istemeyen öğrencilerimiz anlaşmalı dil okullarımız veya üniversite hazırlık sınıflarında eğitim alarak buradan sınavsız şartsız transfer imkanından faydalanabilmektedir.

Süreç Nasıl İşliyor?

Öğrencilerimiz bizimle iletişime geçtikten hemen sonra Amerika’da üniversite eğitimi almış uzman danışmanlarımız öğrencilerimiz taleplerine göre gerekli araştırmayı yapmaktadır. Daha sonra sırasıyla:

 1. Öğrencinin talepleri doğrultusunda kabul alınabilecek okulların listesi hazırlanır
 2. Okulların bulunduğu eyaletlerin özellikleri öğrenciye aktarılır ve listenin istenilen eyaletler doğrultusunda sınırlandırılması sağlanır
 3. Okulun sunduğu burs imkanları öğrenciye aktarılır
 4. Yeterli sayıda okula karar verildikten sonra başvurular yapılır (başvuru süresinde niyet mektupları tarafımızca yazılmaktadır)
 5. Kabul alınan okullar arasından en iyi tercih yapılır
 6. Okulun göndermiş olduğu evraklar ile birlikte danışmanlarımızın hazırladığı evraklar bir araya getirilerek vize randevunuz alınır
 7. Öğrencilerimiz için vize mülakatı ofisimizde canlandırılır (öğrencilerimizin karşılaşabileceği tüm soruların yanıtları sözlü ve yazılı olarak öğrencilerimize verilir)
 8. Vize onaylandıktan sonra konaklamanın ayarlanması yapılır (öğrencinin talebine göre aile yanı, ev kiralama veya yurt seçenekleri değerlendirilir)
 9. Okul ve şehir oryantasyonu yapılarak öğrencilerimizin gittikleri bölgeyi tanımaları sağlanır
 10. Öğrencilerimiz seyahatlerini gerçekleştirdikten sonra senede 2 kez yaptığımız Amerika öğrenci ziyaretimizde aynı eyalet veya şehirde bulunmamız durumunda öğrencilerimiz ziyaret edilir. Bununla birlikte öğrencimiz veya velimizin 7 gün 24 saat bize ulaşabilmeleri için acil whatsapp hattımız paylaşılır. Öğrencimizin taleplerine göre email, whatsapp ve arama yoluyla haftalık ve aylık durum raporu oluşturularak danışmanlarımızla diledikleri gibi görüşme fırsatı sağlanır.

Amerika’da Üniversite Okumak için Gereken Sınavlar

Amerika’da Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığının anlaşmalı üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, özellikle Türkiye’deki sınavlara benzer olan SAT veya ACT gibi sınavlara girme zorunluluğu yoktur. En önemli ve gerekli sınavlar:

Lise Başarısı

Lisedeki not ortalamasının yüksek olması tercih edebileceğimiz üniversitelerin sayısının ve kalitesinin artmasına yardımcı olur. Not ortalaması yüksek oldukça okullardan alınabilecek kabul oranı ile birlikte burs oranı da artmaktadır.

TOEFL

Amerika’daki bütün üniversitelerin kabul edeceği bir sınav türüdür. Her okulun TOEFL sınavından istediği sonuç farklılık göstermektedir. Okul araştırması yaparken danışmanlarımız size tercih edeceğiniz okulların istenilen TOEFL sınav skorlarını bildirecektir.

IELTS

Özellikle son 6 yıldır Amerika’daki üniversitelerin birçoğu IELTS sınav sonucunuda kabul etmeye başladı. IELTS hazırlık kurslarının ülkemizde daha yaygın olması ve IELTS’a giren öğrenci sayısının daha fazla olması sebebiyle sınava hazırlık biraz daha kolaydır.
Öğrencilerimiz üniversitelerin hazırlık sınıflarına veya anlaşmalı dil okullarımıza giderek herhangi bir sınava girmeden Amerika’da üniversite eğitimi alabilmektedir.

Amerika’da üniversite seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Size en uygun bölümü seçmek. Bunun için ileride yapmak istediğiniz meslek ve önümüzdeki yıllarda geçerliliğini koruyacak alanlara yönelmek önemlidir.

Size en uygun üniversiteyi seçmek. Bazı üniversiteler işletme alanında uzmanlaşmış olup bazıları ise mühendislik alanında daha başarılı olabilir. Bunun için istediğiniz bölümün hangi üniversitede daha ön planda tutulduğunu incelemek önemlidir.

Size en uygun maliyetli okulu seçmek. Her okulun fiyatlandırması farklılık gösterebilir. Burada önemli olan bütçenize uygun en iyi okulu seçmek ve bu okula başvuru yapmak olacaktır.

 1. Uygun bölüm seçimi
 2. Uygun eyalet seçimi
 3. Doğru okul seçimi
 4. Bilgili danışman tercihi
 5. Üniversite mezuniyet sonrası alınacak çalışma izninin süresi
 6. Burs ve indirimlerden faydalanmak

Amerika’da Üniversite Eğitimi Almak için Ne Zaman Başvuru Yapmalıyım?

İyi bir okula yüksek burs oranları ile başvurabilmeniz için 12. sınıfın başında o okula başvuru yaparak şartlı kabul almanız gerekmektedir. Amerika’daki birçok okul 1 sene öncesinden kontenjanlarını doldurarak yalnızca iyi ve erken başvuran adaylara öncelik vermektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin lise son sınıftayken Amerika üniversiteleri için bizimle görüşerek okul kararı verip erken başvurularını tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

Her okulun başvuru tarihleri değişkenlik gösterse de çoğunlukla şu şekilde belirtilebilir:

DönemOkul BaşlangıçBaşvuru Tarihi
Fall SemesterAğustos Son HaftaEylül 15 – Haziran 1
Spring SemesterOcak 3. HaftaEylül 1 – Ekim 15

Bununla birlikte bazı okullar yüksek başvuru sayısı nedeniyle 1 sene öncesinden başvuru kabul etmektedir.

Senede Alınması Gereken Kredi ve Mezun Olmak için Gerekenler

Amerika’da üniversite eğitimi alacak öğrenciler vize türlerinden dolayı dönemlik minimum 12 kredi almak zorundadır. Bunun altına düşen öğrenciler (eğer özel izni yoksa) okuldan atılarak vizeleri iptal edilir. Öğrencilerin 4 senede mezun olması için gereken ortalama kredi sayısı ise 120’dir. Bu sebeple öğrencilerimizin sene kaybetmemesi için önerilen dönemlik kredi sayısı 15 olacaktır. Bununla birlikte özel izinler haricinde bir dönemde yabancı bir öğrenci en fazla 18 kredi alabilir. Yaz aylarında ise bu yalnızca 8 kredi olacaktır. Dönemlik maksimum kredi alınarak ve yazları da eğitime devam ederek öğrencilerimiz isterlerse 3 senede eğitimlerini tamamlayabilmektedir.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika öğrenci vizesi almak için en önemli tavsiyemiz bir uzmandan yardım almanızdır. ÜCRETSİZ vize danışmanlığımızla yapmanız gerekenleri sizin adınıza biz yaparak başvuru için gereken tüm evrakları en hızlı şekilde bir araya getirerek vize almanızı kolaylaştırıyoruz. Niyet mektuplarınız uzman danışmanlarımız tarafından yazılmakta olup sizi en uygun şekilde vize mülakatına hazırlıyoruz. Süreç şu şekilde ilerlemektedir:

 1. Başvuru sonrası gelen I-20 belgesi üzerindeki SEVIS barkod numarası ile beraber SEVIS ücreti yatırılır.
 2. Öğrencimizin DS-160 formu tarafımızca doldurularak vize randevusu en uygun tarihe alınır.
 3. Öğrencimize vermiş olduğumuz evrak listesindeki evrakların tamamı konsolosluğun talep ettiği sıra ve düzene göre hazırlanarak öğrencimize teslim edilir.
 4. Vize mülakatı daha önce vize görüşmesine defalarca girmiş vize departmanımız tarafından canlandırılır ve karşılaşabileceğiniz soruların tamamı sözlü ve yazılı olarak size verilir.
 5. Başvurduğumuz vize türü olan F1 vizesinin alınması ile beraber öğrencimiz eğitimine 1 ay kala ülkeye giriş yapabilmektedir.

Amerika’da Öğrenci Yaşamı

Amerika’da öğrenci olmak ve bu tecrübeye sahip olmak kariyerinizde iş bulmak açısından yabancı dil bilmek kadar önemlidir. Yalnızca dil bilmenin aksine bir ülkede eğitim görmüş olmak ve oranın kültürüne adapte olmak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Amerika’da eğitim görürken karşınıza birçok imkan ve fırsat çıkabilir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra alacağınız çalışma izni ile bir şirkette işe başlayabilir ve kariyerinizi burada sürdürebilirsiniz.

Bununla birlikte mezun olacağınız kurumlardan aldığınız diplomalar dünyanın hemen hemen her yerinde geçerli olacaktır.

Öğrenci yaşamı yalnızca eğitimle sınırlı değildir. Okullarda yüzlerce farklı organizasyon ve kulüpler bulunmaktadır. Bunlara üye olarak sosyal faaliyetlerde bulunabilir ve birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Okulların size sunduğu hafta sonu gezileriyle herkesin hayallerini kurduğu Las Vegas’ı, Los Angeles’ı ziyaret edebilir ve buralarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sürekli olarak farklı etnik ve kültürlerden insanlarla tanışacaksınız. Amerika’da bu arkadaşlıklarınızı ve ilişkilerinizi ticaret hayatınızda kullanabilirsiniz. Öğrencilerimizin birçoğu Amerika’daki üniversite yaşamından sonra oradaki networkünü korumakta ve genişletmektedir.

Amerika’da verdiğimiz ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetine dahil olan ve ihtiyacınız olduğunda bilgi almak için bize ulaşabileceğiniz kısımlar:

 • Ehliyet almak
 • Vize türü değiştirmek isteyen öğrencilerin change of status başvurusu
 • Sizi ziyaret etmek isteyen aile bireylerinizin vize danışmanlık hizmeti
 • Araç kiralama hakkında bulunabilecek uygun yerler
 • Gerekli şartlar sağlandığında çalışma izninizin çıkartılması

Konaklama

3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Yurt Konaklaması:

Okullara bağlı veya özel yurtlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. Bu yurtlar yemekli/yemeksiz veya tek/çift/üç kişilik odalarda hizmet sunmaktadır. Seçeceğiniz Amerikan üniversitesine bağlı veya özel yurtlar hakkında seçiminize bağlı gerekli tüm desteği ONEDU size ücretsiz olarak sunacaktır.

Aile Yanı Konaklaması:

Aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Amerika aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz.

Ev Tutmak:

Konaklamanın bir diğer seçeneği ise kendi imkanlarınızla ev tutmak olabilir. Burada önemli olan masraflarınızı minimuma indirmek olacaktır. Eyaletlere göre ev kiraları değişkenlik gösterir. Örneğin California’da 1+1 bir daire $1500 olabilirken bu Texas’ta $1000 civarı olabilir.

Ev arkadaşı bulmak bu masrafların yarı yarıya düşmesine hatta çoğu zaman 1’den fazla kişi ile ev arkadaşlığı etmeniz durumunda çok düşük rakamlar ödemenizi sağlar.

Nasıl Ev Bulabilirim?

Aşağıda listelediğimiz örnek sitelerden Amerika'nın farklı bölgelerindeki ev kiraları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

https://www.apartmentguide.com
https://www.rent.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US

Ev arkadaşı Nasıl Bulabilirim?

https://www.kamohousing.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US
https://www.roomster.com

Amerika Üniversite Fiyatları

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin fiyat aralığı senelik 9500-50000 USD arası değişmektedir. Öğrencilerimiz her sene okullara kabul alırken uygulanan burslardan danışmanlarımız tarafından bilgilendirilmektedir. Bununla birlikte eğitimine başlayan öğrencilerimiz okullarımızda göstereceği başarı ile çok daha yüksek burslara sahip olabilmektedir. Okulların güncel fiyatı ve burs imkanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Üniversite Bölümleri & Programları

En çok tercih edilen ve mezun olduktan sonra iş potansiyeli en yüksek olan programlar:

 • Business Administration (işletme)
 • Accounting (muhasebe)
 • Computer Science (bilgisayar bilimleri)
 • Psychology (psikoloji)
 • Engineering (mühendislik)
 • Graphic Design (grafik tasarım)
 • Architecture (mimarlık)

Anlaşmalı Amerika Üniversitelerimiz

Anlaşmalı olduğumuz 550’nin üzerinde üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasında devlet ve özel üniversiteler olduğu gibi Amerika’nın en iyi 100 üniversitesi arasında birçok üniversitemiz bulunmaktadır.

Anlaşmalı Amerika Üniversitelerimizden Bazıları

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı