Öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi ve dil eğitimini sevmesi bu kurumların en temel amacıdır. Yüksek güvenlikli merkezlerde eğitim veren kurumlarımızın öncelikli amacı öğrencilerimizin konforu ve eğitim süresince programlanmış tüm aktivitelere katılım sağlayarak onların sosyalleşmesini ön planda tutmaktır. 8-17 yaş grubundaki tüm öğrencilerimiz okullarımıza kayıt yaptırabilmektedir.

Malta Yaz Kamplarında Konaklama

Malta’da konaklama diğer ülkelerle hemen hemen benzerdir. Aile yanı konaklaması ve yurt konaklamalarının tamamı paket halinde öğrencilerimize sunulur. Bazı okullar yalnızca bir konaklama tercihi sunarken bazı okullarımız iki opsiyonu da öğrencilerimize sunmaktadır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Yurt konaklamalarında ise üst düzey güvenlik ve konforunuz için her şey düşünülmüştür.

Malta Öğrenci Vizesi

Anlaşmalı yaz okullarımızdan birine kayıt yaptırmanız halinde vize için gerekli tüm evrakları, vize danışmanlığını, mülakat sürecini tamamen birlikte yürütmekteyiz.

Malta öğrenci vizesi için gerekli belgeler:

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu (tarafımızca doldurulur)
 • Biyometrik fotoğraf
 • Pasaportun kullanılmış tüm sayfalarının fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu (tarafımızca yapılır)
 • Malta’da kalınacak süreyi tamamen kapsayan seyahat sağlık sigortası
 • Okul kabul mektubu (tarafımızca sağlanacaktır)
 • Okul ödendi makbuzu (tarafımızca sağlanacaktır)
 • Sponsorun 6 aylık hesap dökümleri
 • Sponsorun finansal ve şirket bilgileri
 • Öğrenci belgesi
 • Taahhütname (örneği tarafımızdan verilecektir)
 • Muvafakatname
 • Sponsor dilekçesi (tarafımızca yazılır)
 • Vize talep dilekçesi

Malta öğrenci vizesine başvuru için Türkiye’de VFS Global ofislerinden randevu alabilirsiniz.

VFS Global ofisleri:

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Bursa
 • Gaziantep
 • Edirne
 • Antalya
 • Bodrum
 • Trabzon

Malta Yaz Kampları En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Classic Island Club Residence
 • Classic Island Economy Residence
 • Classic Island Homestay
 • Summer Camp Island Campus
 • Classic Island Homestay
 • Classic Island Residence

Malta Yaz Okullarında Ulaşım

Malta yaz okullarında aile yanı veya yurtta kalan öğrenciler yürüme mesafesinde değil ise okulların kendilerine ait otobüsleri ile sabahları konaklamalarından alınarak okullara götürülür ardından yurtlara teslim edilir. Gözetmen öğretmenlerimiz daima ulaşım araçlarının içerisinde, okulda ve yurtlarda öğrencilerimizin yanındadır.

Malta Yaz Okullarında Beslenme

Öğrenciler programların birçoğunda günde 3 öğün yemek hakkına sahiptir. Sabah kahvaltısı için öğrenciler görevliler tarafından uyandırılır. Kahvaltıya kalkamayan veya inmeyen öğrenciler gözetmen öğretmen eşliğinde yemekhaneye götürülür. Öğrencilerin beslenmesi okullar açısından çok önemlidir bu sebeple öğrencilerin ciddi bir rahatsızlığı olmadığı sürece yemeğe katılmaları zorunludur.

Malta Yaz Okulu Hizmetleri

 • Ücretsiz spor ve kültürel faaliyetler
 • Şehir tanıtımı
 • Sinema
 • Tiyatro
 • Müze gezileri
 • Ücretli/Ücretsiz hafta sonu gezileri

Malta Yaz Okulu Aktiviteleri

Malta yaz okullarında öğrencilerin aktivitelere katılmaları zorunludur. Öğrenciler 18 yaş altında olduğu için yalnız başlarına hareket edemezler. Yalnızca gözetmen öğretmenlerin onayı ve denetimi altında günün belirli saatlerinde boş vakitleri bulunmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin herhangi bir sağlık problemi yok ise aktivitelere katılımı zorunludur.

Malta Yaz Okulu Fiyatları

Malta yaz okulları herşey dahil fiyat sistemi ile hizmet vermektedir. Öğrencilerin aktiviteleri, konaklamaları, yemekleri ve dil eğitimleri paket halinde sunulmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin özel şahsi giderleri (hediye, alışveriş) dışında herhangi bir harcama yapmalarına gerek yoktur. Öğrencilere sunulan hizmetlere opsiyonel olarak eklemeler yapılabilmektedir. Öğrenci Türkiye’den gitmeden veya oradayken bu eklemeler yapılabilmektedir. Malta yaz okulu fiyatlarında erken kayıtın önemi vardır. Sene boyunca kayıtlar açık olsada erken kayıt avantajlarından yararlanmak için bilgi alabilirsiniz.

Malta Yaz Okuluna Giderken Uçuşlar

Malta yaz okuluna giden öğrenciler yaş gruplarına göre uçak biletlerini alabilmektedir. Seyahatin başladığı gün 7. yaş gününü kutlamış ancak 12’yi kutlamamış öğrenciler ebeveynlerinin izni ile Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi imzalanarak tek başlarına seyahat edebilir. Aynı şekilde 12 yaş ve üzeri öğrenciler uçuş temsilcileri yetkilendirilerek uçuşlara yalnız katılabilmektedir.

Malta Yaz Kampı Havaalanı Karşılama

Malta yaz kamplarımızda çalışan havaalanı karşılama personelleri uzun yıllardır profesyonellik ile Malta havaalanında karşılama görevi yapmaktadırlar. Öğrenciler uçaktan iner inmez elinde okulun tabelası bulunan personeller tarafından karşılanır ve uçuş yetkilileri tarafından imza ile onlara teslim edilir. Yetkili personel öğrencileri konaklamalarına ve gözetmen öğretmenlerine teslim etmekle görevlidir.

Malta'daki Yaz Okullarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Öğrencilerin vize işlemleri bireysel olarak konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Ailelerden muvafakatname alındığı gibi öğrencilerin konsolosluklara ebeveynleri ile de gitmesi gerekebilmektedir. Vize sürecinde danışmanlarımız bireysel olarak eğitim alınacak ülkeye göre gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Öğrenciler tarafımızca belirlenen veya ailelerin uygun gördüğü tarifleri uçaklar ile yolculuk yapabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iniş saatinin okulların uygun gördüğü saatler ve varış hava alanının okulların belirlediği hava alanı olmasıdır.

Tüm Onedu yurtdışı yaz okulları öğrencilerine bu hizmeti vermektedir. Gidilen havaalanında öğrenci yetkili kişiler tarafından karşılanıp okula veya konaklamasına güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

Grup ile birlikte giden öğrencilerin başında Türkiye’den giderken grup lideri bulunacaktır. Bireysel olarak yaz kamplarına katılan öğrenciler ise aktiviteler boyunca okulun denetmen olarak sağladığı kişiler ile birlikte olacaktır.

Günümüz teknolojisinde öğrenciler cep telefonları ile aileleriyle iletişim kurabilmektedir. Okullarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti olduğundan iletişim kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca aile yanı konaklaması tercih edecek öğrencilerin velilerine ailenin iletişim bilgileri verilecektir. Yurtlarda kalan öğrenciler ise ankesorlu telefondan aileleri ile iletişim kurabilmektedir. Onedu öğrencilerine özel 24 saat aktif whatsapp hattımızdan aileler veya öğrenciler direkt olarak bizimle iletişime geçebilmektedir.

Onedu yurtdışı yaz okullarında öğrencilere günde 3 öğün yemek verilmektedir. Aileler ve okullar Türk öğrencilerin beslenme alışkanlıklarına hakim olduklarından domuz eti veya başka türlü bir beslenme türü ile öğrencilerimiz karşılaşmazlar. Bununla birlikte o ülkenin yemekleri ve beslenme alışkanlıkları ile öğrencilerin uyum sağlaması gerekmektedir. Aile yanında öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yurtlarda ise açık büfe şeklinde yiyebilmektedir.

Programlar genellikle Cumartesi veya Pazar günü sona ermektedir. Öğrenciler veda organizasyonunun ardından gruplar halinde hava alanına götürülmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurtdışı yaz okulları 9-19 yaş grubu arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bu programlar tamamen yaş gruplarının eğitim seviyelerine göre düzenlenmektedir. Örneğin 9 ile 19 yaşındaki bir öğrenci aynı programda bulunmaz. Programlar genellikle 9-13, 13-17 ve 17-19 yaş grupları için dizayn edilmiştir. Eğitimlerin içeriği de öğrencilerin yaşlarına göre hazırlanmaktadır.

Ailelerin en çok merak ettiği konu olan güvenlik konusu okullarımız tarafından garanti edilmektedir. Yurtdışı yaz okulları tercih edilirken en önemli etken köklü ve anlaşmalı kurumların seçilmesidir. Çalıştığımız tüm okullar akreditasyon şartlarını yerine getirmiş ve yıllardır yabancı öğrencilere hizmet veren üst düzey kurumlardır. 50 yılın üzerinde hizmet veren kurumlarımızda binlerce yabancı öğrenci her yaz eğitimi almaktadırlar.

Yurt dışı eğitim danışmanlarının anlaşmalı olduğu kurumlar ve seçenek çokluğu yaz kampları için en önemli detaydır. Ülkelerin bu alanda uzun yıllardır hizmet veren kurumları yurt dışı eğitim danışmanları ile çalışmadan önce belirli referanslar ve denetimleri şart koşmaktadır. Bunları yerine getiremeyen danışmanlardan uzak durmak güvenlik açısından önemlidir.

Okullar öğrencilerin yaş grubu ve eğitim programlarına göre konaklama seçeneği sunmaktadır. Yurtlarda bulunan öğrencilere 7/24 güvenlik gözetimi, kamera sistemi ve CURFEW adı altında öğrencilerin yoklamaya katılma zorunluluğu uygulanmaktadır. Bununla birlikte aile yanı konaklama tercih edebilmek için ülkelerin şartlarına göre belirli bir yaş sınırının üzerinde olmak gerekmektedir.

Farklı ülkelerde 193’ün üzerinde programlar ile yaz okullarımız size en üst düzey eğitim ve kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Yalnızca yaz ayları için değil sömestr tatilinde de hizmet veren okullarımıza tercih yaparken öncelikle öğrencimizin ilgi alanlarını öğreniyoruz. Sportif faaliyetlerle ilgilen öğrencilerimiz için tenis, basketbol, yüzme, futbol gibi yaz kampları olduğu gibi; fotoğrafçılık veya sinema ile ilgilenen öğrencilerimiz için farklı programlarda yaz okullarımız mevcut. Her ilgi alanına hitap edebildiğimiz gibi 9-19 yaş grubundaki her öğrenciye de hizmet verebilmekteyiz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu kanıtlamıştır.[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile dünya[...]

Devamı

Amerika Dil Okulları

Amerika Yaz Okulları

Yaz okulu için, okulların tatil olduğu dönemlerde en çok tercih edilen ülke Amerika! Dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösterilen Yale[...]

Devamı

Toronto şehir manzarası

Kanada Yaz Okulları

9 - 18 yaş grubu öğrenciler için tercih Kanada! 9-18 yaş grubu öğrencilerimizin doğa harikası bu ülkede eğitimlerine devam ederken yaz kamplarında[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir o[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir dizi[...]

Devamı