Her sene binlerce genç yaş grubundaki öğrenciler yurt dışında tatil yaparken dil öğrenme amacıyla yaz okulu tercihinde bulunmaktadırlar. Yaz okulları öğrencilerin tatil zamanlarında açılan ve süresi 1 haftadan 16 haftaya kadar sürebilen bir tatil-eğitim programı sunar. Genellikle paket halinde olan bu programlara öğrenciler katılım gösterdiğinde sadece İngilizce öğrenmekle kalmaz aynı zamanda bulunduğu ülkenin kültürünü de çok iyi bir şekilde tecrübe eder.

Yurt Dışı Yaz Okulu Hizmetleri

İngilizce eğitim veren yaz okullarımızın bünyesinde birçok farklı hizmet verilmektedir. Hafta sayısı, ülke seçimi ve program tercihine göre değişen bu hizmetlerden öğrencilerimiz her daim faydalanabilmektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerin ağırlıkta olduğu bu programda öğrencilerimizden sorumlu gözetmenler öğrencilerimize her aktivite ve gezi sırasında eşlik etmektedir. Okulların sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • Ücretsiz spor ve kültürel faaliyetler
 • Şehir tanıtımı
 • Sinema
 • Tiyatro
 • Müze gezileri
 • Ücretli/Ücretsiz hafta sonu gezileri

Hangi Yaş Grupları Yurtdışı Yaz Okullarına Gidebilir?

Yurtdışı yaz okulları 9-19 yaş grubu arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bu programlar tamamen yaş gruplarının eğitim seviyelerine göre düzenlenmektedir. Örneğin 9 ile 19 yaşındaki bir öğrenci aynı programda bulunmaz. Programlar genellikle 9-13, 13-17 ve 17-19 yaş grupları için dizayn edilmiştir. Eğitimlerin içeriğide öğrencilerin yaşlarına göre hazırlanmaktadır.

Yaz Okullarında Dil Eğitimi

Yaz okullarında dil eğitimini alanında uzmanlaşmış ve anadili İngilizce olan öğretmenler vermektedir. Bu alanda özel olarak eğitim almış veya hazırlanmış öğretmenler yaz kamplarında öğrencilere eğitim vermektedir. Hiç İngilizce bilmeyen öğrenciler eğitim alabildiği gibi İngilizce seviyesi yukarılarda olan öğrencilerde yaz kamplarına katılabilmektedir. Eğitimleri sona eren öğrenciler dünyaca ünlü bu kurumlardan bitirme sertifikası almaktadırlar. Dil eğitimi özellikle bu yaş grubundaki öğrenciler için özel olarak hazırlanmakta olup üst düzey kalitede hizmet vermek garantisi taşımaktadır. Bunu denetleyen British Council, ACCET, ACELS, ISI, FELTOM, BPPE, English USA, Languages Canada, MEI, English UK gibi birçok akreditasyon kurumu bulunmaktadır.

Yurtdışı Yaz Okulları Çocuğum için Güvenli mi?

Ailelerin en çok merak ettiği konu olan güvenlik konusu okullarımız tarafından garanti edilmektedir. Yurtdışı yaz okulları tercih edilirken en önemli etken köklü ve anlaşmalı kurumların seçilmesidir. Çalıştığımız tüm okullar akreditasyon şartlarını yerine getirmiş ve yıllardır yabancı öğrencilere hizmet veren üst düzey kurumlardır. 50 yılın üzerinde hizmet veren kurumlarımızda binlerce yabancı öğrenci her yaz dil eğitimi almaktadırlar.
Yurt dışı eğitim danışmanlarının anlaşmalı olduğu kurumlar ve seçenek çokluğu yaz kampları için en önemli detaydır. İngiltere’nin, Malta’nın veya Amerika’nın bu alanda uzun yıllardır hizmet veren kurumları yurt dışı eğitim danışmanları ile çalışmadan önce belirli referanslar ve denetimleri şart koşmaktadır. Bunları yerine getiremeyen danışmanlardan uzak durmak güvenlik açısından önemlidir.

Okullar öğrencilerin yaş grubu ve eğitim programlarına göre konaklama seçeneği sunmaktadır. Yurtlarda bulunan öğrencilere 7/24 güvenlik gözetimi, kamera sistemi ve CURFEW adı altında öğrencilerin yoklamaya katılma zorunluluğu uygulanmaktadır. Bununla birlikte aile yanı konaklama tercih edebilmek için ülkelerin şartlarına göre belirli bir yaş sınırının üzerinde olmak gerekmektedir.

Aile Programları

Yurtdışında öğrencilerin tercih edebileceği bir diğer program türü anne-çocuk veya aile-çocuk programlarıdır. Yaş grubu daha küçük olan öğrenciler anne veya babaları ile aynı yerde konaklayabilir ve aynı okulda eğitim alabilmektedir. Eğitim almak istemeyen ailelere yalnızca konaklama seçeneği de sunulmaktadır. Öğrencileri yalnız başına göndermek istemeyen aileler için özellikle dizayn edilmiş bu programlarda öğrencilerin aktivitelere yalnız katılması sağlanarak bireysel başarı ve İngilizce’nin daha hızlı gelişmesi hedeflenmiştir.

Çocuğunuz için hangi konaklama tipini seçmelisiniz?

Bu konuda okullar tecrübesi ile ailelere gerekli önerileri yapabilmektedir. Bununla birlikte en önemli etken yaş faktörüdür. Genellikle 16 yaşının altındaki öğrencilere aile yanı konaklama seçeneği yalnızca 4 hafta ile sınırlandırılmıştır. Daha genç gruplarda denetim zorunluluğu bulunduğu için okullar yurt konaklamasını zorunlu kılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin güvenliği denetmen öğretmen ile üst seviyelere çıkarılmıştır. Bazı okullar ise aile yanı ve yurt konaklamasını ailelere 2 farklı seçenek olarak sunmaktadır.

Aile yanı konaklaması avantajları:

 • Fiyat olarak daha uygun olması
 • Öğrencilere yıllardır ev sahipliği yapan aileler öğrencilerle iletişimde büyük bir yol katedebilmektedir
 • Yabancı ülkenin aile kültürünü tecrübe etmek

Aile yanı konaklaması dezavantajları:

 • Okula belirli mesafede olabilmektedir ve bu durumda ulaşım okulun sağladığı araçlar ile yapılır
 • Öğrenciler ailelere karşı çekingenlik gösterebilmektedir

Yurt konaklaması avantajları:

 • Kalabalık ve aynı yaş gruptan öğrencilerin bulunması
 • Odalarda başka ülkeden öğrencilerin olması ve İngilizce pratik imkanı
 • Aktivitelere katılım kolaylığı

Yurt konaklaması dezavantajları:

 • Fiyatlarının daha yüksek olması
 • Başka Türk öğrencilerle biraraya gelen öğrencilerin Türkçe konuşma eğilimi

Tematik Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında öğrencilerin dikkatini çeken ve İngilizce eğitimini kolaylaştıran tematik programlar bulunmaktadır. Öğrenciler sevdikleri karakterler veya daha akademik olan üniversite temalı programlar ile hedeflerine yönelik İngilizce eğitimi alabilirler.

Örneğin Studio Cambridge yaz okullarında üniversiteyi yurt dışında okumayı düşünen genç yaştaki öğrencilere verilen üniversite temalı yaz kamplarında Cambridge ve Oxford Üniversitesi gibi üst düzey okullardan konuşmacılar derslere katılabilir. Bununla birlikte öğrencilere düzenlenen geziler bu üniversitelere yapılarak öğrencilerin hedefleri doğrultusunda ilerlemesinde öğrencilere gerekli yardım yapılmaktadır.
Aynı zamanda Harry Potter veya Disneyland temalı yurtdışı yaz okullarında daha eğlenceli ve aktiviteye dayalı İngilizce eğitimi veren yurtdışı yaz okulları her yaştan öğrenciye hizmet vermektedir. Bu programlar çizgi film karakterlerine veya filmlere ilgi duyan öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Yurt Dışı Yaz Okulu Fiyatları

Fiyatları genellikle paket halinde verilmekte olan bu programlarda paket ücretlerine dahil olan hizmetler şu şekildedir:

 • Gezi
 • Konaklama
 • Sağlık Sigortası
 • Rehber Öğretmen
 • İngilizce Dil Eğitimi

Yaz Okullarında Konaklama

Yaz okulu tercihinde bulunan aileler genellikle güvenlik konusunda endişe etmektedir. 18 yaşının altındaki öğrencilerimiz okul zamanında daima gözetmen öğretmenlerle olduğu gibi konaklama kısmında da son derece güvendedir. Okulların konaklamaları aile yanı ve yurt konaklaması olarak ikiye ayrılır. Aile yanı konaklamasında aileler okullar ile uzun yıllar çalışmış olmakla beraber 18 yaşının altındaki öğrencilerimiz tamamen aile kurallarına uymak zorundadır. Eve giriş ve çıkış saatleri aile tarafından belirlenir ve okulla sürekli iletişim halinde olurlar. Yurt konaklamasında ise 24 saat kamera ve özel güvenliklerle izlenen öğrencilerimizin güvenliği aile yanı konaklamasında olduğu gibi üst düzeyde tutulmuştur.

İngilizce Yaz Kampı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

6 farklı ülkede 193’ün üzerinde farklı programlar ile yaz okullarımız size en üst düzey eğitim ve kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Yalnızca yaz ayları için değil sömestr tatilinde de hizmet veren okullarımıza tercih yaparken öncelikle öğrencimizin ilgi alanlarını öğreniyoruz. Sportif faaliyetlerle ilgilen öğrencilerimiz için tenis, basketbol, yüzme, futbol gibi yaz kampları olduğu gibi; fotoğrafçılık veya sinema ile ilgilenen öğrencilerimiz için farklı programlarda yaz okullarımız mevcut. Her ilgi alanına hitap edebildiğimiz gibi 9-19 yaş grubundaki her öğrenciye de hizmet verebilmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Öğrencilerin vize işlemleri bireysel olarak konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Ailelerden muvafakatname alındığı gibi öğrencilerin konsolosluklara ebeveynleri ile de gitmesi gerekebilmektedir. Vize sürecinde danışmanlarımız bireysel olarak eğitim alınacak ülkeye göre gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Öğrenciler tarafımızca belirlenen veya ailelerin uygun gördüğü tarifleri uçaklar ile yolculuk yapabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iniş saatinin okulların uygun gördüğü saatler ve varış hava alanının okulların belirlediği hava alanı olmasıdır.

Tüm Onedu yurtdışı yaz okulları öğrencilerine bu hizmeti vermektedir. Gidilen havaalanında öğrenci yetkili kişiler tarafından karşılanıp okula veya konaklamasına güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

Grup ile birlikte giden öğrencilerin başında Türkiye’den giderken grup lideri bulunacaktır. Bireysel olarak yaz kamplarına katılan öğrenciler ise aktiviteler boyunca okulun denetmen olarak sağladığı kişiler ile birlikte olacaktır.

Günümüz teknolojisinde öğrenciler cep telefonları ile aileleriyle iletişim kurabilmektedir. Okullarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti olduğundan iletişim kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca aile yanı konaklaması tercih edecek öğrencilerin velilerine ailenin iletişim bilgileri verilecektir. Yurtlarda kalan öğrenciler ise ankesorlu telefondan aileleri ile iletişim kurabilmektedir. Onedu öğrencilerine özel 24 saat aktif whatsapp hattımızdan aileler veya öğrenciler direkt olarak bizimle iletişime geçebilmektedir.

Onedu yurtdışı yaz okullarında öğrencilere günde 3 öğün yemek verilmektedir. Aileler ve okullar Türk öğrencilerin beslenme alışkanlıklarına hakim olduklarından domuz eti veya başka türlü bir beslenme türü ile öğrencilerimiz karşılaşmazlar. Bununla birlikte o ülkenin yemekleri ve beslenme alışkanlıkları ile öğrencilerin uyum sağlaması gerekmektedir. Aile yanında öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yurtlarda ise açık büfe şeklinde yiyebilmektedir.

Programlar genellikle Cumartesi veya Pazar günü sona ermektedir. Öğrenciler veda organizasyonunun ardından gruplar halinde hava alanına götürülmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.Yurtdışı Yaz Okulları

Amerika Dil Okulları

Amerika Yaz Okulları

Yaz okulu için, okulların tatil olduğu dönemlerde en çok tercih edilen ülke Amerika! Dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösterilen Yale[...]

Devamı

Malta denizden manzara

Malta Yaz Okulları

Öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi ve dil eğitimini sevmesi bu kurumların en temel amacıdır. Yüksek[...]

Devamı

Toronto şehir manzarası

Kanada Yaz Okulları

9 - 18 yaş grubu öğrenciler için tercih Kanada! 9-18 yaş grubu öğrencilerimizin doğa harikası bu ülkede eğitimlerine devam ederken yaz kamplarında[...]

Devamı

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Amerika Dil Okulları

Amerika Yaz Okulları

Yaz okulu için, okulların tatil olduğu dönemlerde en çok tercih edilen ülke Amerika! Dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösterilen Yale[...]

Devamı

Toronto şehir manzarası

Kanada Yaz Okulları

9 - 18 yaş grubu öğrenciler için tercih Kanada! 9-18 yaş grubu öğrencilerimizin doğa harikası bu ülkede eğitimlerine devam ederken yaz kamplarında[...]

Devamı

Malta denizden manzara

Malta Yaz Okulları

Öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi ve dil eğitimini sevmesi bu kurumların en temel amacıdır. Yüksek[...]

Devamı

LSI Boston Yaz Kampı

LSI Boston Yaz Kampı

Amerika’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Boston şehri yaz kampları ile genç öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Öğrenciler[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci kabul[...]

Devamı