Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi almak, yalnızca bir dil öğrenmek gibi görünse de aslında gittiğiniz ülkenin yerel kültürünü ve yaşam tarzını da öğrenmek demektir. 6 farklı ülkede 178 farklı okul ve lokasyonla anlaşmalı olan Onedu sizin için en doğru tercihi yapabilmektedir. Dil eğitimi alırken sosyal faaliyetlerden yararlanmanızı, en kısa sürede en üst düzey İngilizce öğrenebilmeniz için gereken okul tercihini yaparak sağlıyoruz.

Neden Yurt Dışı Dil Eğitimi?

Öğrenciler farklı sebeplerden yurt dışında dil eğitimi almak istemektedirler. Bunların öğrenciler arasında bize en çok yöneltilenleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • İngilizce eğitimin ülkemizde yetersiz görülmesi
 • Ülkemizde pratik yapma imkanının bulunmaması
 • İş ve kariyer planlamasında yabancı dilin önemi
 • İş hayatında yurt dışı tecrübesinin önemi

İngilizce eğitiminin ülkemizde yetersiz görülmesi:

İngilizce eğitimi son yıllarda ülkemizde çok kaliteli okullar ve kurumlar tarafından verilse de üniversite ve lise seviyesine gelmiş olan öğrencilerden bu eğitim kurumlarında ders alamamış öğrenciler İngilizcelerini belirli bir düzeye getirememektedir. Bunun en önemli sebebi belirli bir yaştan sonra öğrencilerin dil öğrenme becerisinin pratik imkanı ile eş değer gelişmesi olarak gösterilmektedir.

Ülkemizde pratik yapma imkanının bulunmaması:

Her ne kadar birçok farklı kurum İngilizce eğitiminin önemini anlamış ve son yıllarda bunun üzerinde dursa da öğrenciler derslerden sonra herhangi bir pratik imkanı bulamamaktadır. Birçok yeni aplikasyon veya sosyal medyanın yardımı olsa da İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde aktif olarak pratik imkanı İngilizce gelişimini hızlandırarak öğrencilere hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de yurt dışı tecrübesi sunmaktadır.

İş ve kariyer planlamasında yabancı dilin önemi:

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde iş başvurularında en önemli kriter hangi üniversiteden mezun olduğunuzken şimdilerde ise CV’nizdeki en önemli kriter kaç yabancı dil bildiğiniz veya ne seviyede dilinizin olduğudur. Yabancı dil sahibi olmadan artık ülkemizde iyi bir iş imkanı bulmak neredeyse imkansızdır. Öğrenciler mezun olduktan sonra iş bulma sürecinde karşılaştıkları olumsuzluklar nedeniyle ilk 6 ay içerisinde yurt dışı dil eğitimini tercih etmektedir.

İş hayatında yurt dışı tecrübesinin önemi:

İş bulma ve uluslararası firmalarda çalışma şartları arasında yabancı dil bilmek kadar önemli olan bir diğer ayrıntı ise yurt dışında yaşam tecrübesidir. Yurt dışında yaşamış yani belirli bir süre kalmış öğrenciler öğrendikleri kültürel ayrıntıları, ekip çalışmaları ve bireysel yaşam biçimleri sayesinde uluslararası firmalarda iş arayan diğer bireylere göre daha önde değerlendirilmektedir.

Kimler Yurtdışında Dil Eğitimi Alabilir?

Yurt dışında her yaştan birey dil eğitimi alabilmektedir. Yurt dışında dil eğitimi alabilmek için herhangi bir diploma şartı aranmaz. Yabancı dil öğrenmek isteyen her bir aday öğrenci olarak gitmek istediği ülkede bir okuldan kabul alabilir. Her yaştan öğrencinin katılabildiği programlar olduğu gibi hiç İngilizce bilmeyen veya İngilizcesi üst seviyelerde olan öğrenciler için de programlar bulunmaktadır. Bununla birlikte profesyonel hayatında İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan öğrenci adayları için de özel kurslar bulunmaktadır:

 • Tıp öğrencileri veya doktorlar için İngilizce eğitimi
 • Hukuk İngilizce eğitimi
 • Profesyonel İngilizce eğitimi

Yurt Dışında Dil Okulu Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dil okulu tercihi yaparken öncelikle bütçenize en uygun ve en kaliteli eğitimi seçmelisiniz. Dil okullarının kendi bölgelerinde akreditasyonu olması en önemli ayrıntı olacaktır. Ülkede akreditasyonu bulunan dil okulları belirli bir denetime tabi tutulmaktadır ve bu sebeple eğitimi belirli bir kalitenin üzerinde olacaktır. Daha sonra okulun sosyal faaliyetlerinin, bulunduğu bölge ve iklim şartlarının size ne kadar uygun olduğu incelenmelidir.

Yurtdışında Dil Okulu Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler:

 • Fiyatlar ve bütçeniz
 • Eğitim Kalitesi
 • Akreditasyon
 • İklim
 • Okulun lokasyonu
 • Sosyal Çevre ve imkanlar

Her Bütçeye Uygun Dil Okulu Var mı?

Her bütçeye ve öğrenciye uygun dil okulu vardır. Yurt dışı dil okullarımız Türkiye’de dil eğitimi alacağınız fiyatlara yurt dışında eğitim almanızı sağlayabilir. Her dönem özel promosyonlar ve güncel indirimler okul fiyatlarımıza yansıtılmaktadır. Öğrencilerimize en uygun ülke ve şehir tercihini yaptıktan sonra en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz.

Yurt Dışı Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

Dil okullarımızın hepsi size konaklama tercihi sunmaktadır:

 • Aile Yanı Konaklaması
 • Yurt Konaklaması

Aile Yanında Konaklama

Okullarımız yıllardır yüzlerce aile ile birlikte çalışmaktadır. Yerel halktan yabancı öğrenci misafir etmeye en uygun aileler her sene düzenli olarak taranır ve öğrencilerimiz bu ailelerin yanına yerleştirilir.

Yurtta Konaklama

Yurt konaklaması ise bazı okullarımızda kampüs içerisinde bazılarında ise okula yakın lokasyonlarda hizmet vermektedir. Okullarımızın bünyesindeki yurtlar güvenlik konusunda çok hassas olup 7/24 kameralarla izlenmekte ve özel güvenliklerle denetime tabi tutulmaktadır.

Yurt Dışı Dil Kursu Fiyatları – Neler Dahil?

Yurt dışında eğitim veren kurumlar birbirinden farklı fiyatlandırma uygulamaktadır. Temel olan fiyatlandırma haftalık olarak bilinmektedir. Öğrencinin gitmek istediği hafta sayısı ve okulun haftalık ücreti belirlenerek öğrencilere fiyatlandırma sunulur. Hafta sayısı arttıkça okullar haftalık fiyatlandırma ücretinde indirime gitmektedir. Örneğin 12 hafta program seçen öğrencinin haftalık ücreti 150 Euro iken 24 hafta eğitim seçen öğrencinin aynı okulda haftalık ücreti 120 Euro olabilmektedir. Bununla birlikte temel olarak birçok okulda aşağıdaki maddeler okulun haftalık fiyatlandırmasına dahil olmaktadır:

 • Ücretsiz aktiviteler
 • Kayıt ücreti
 • Materyal ücreti
 • İngilizce eğitimi
 • Okul alanlarının kullanımı

Hangi Ülkelerde Dil Okullarımız Bulunmaktadır?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak 6 farklı ülkede hizmet vermekteyiz. Bunlar Amerika, İrlanda, İngiltere, Avustralya, Malta ve Kanada'dır. Okullarımızın tamamı yeterli akreditasyona sahip olmakla beraber her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Dil Okulu İçin Ülke Seçiminde Size Yardımcı Olalım

Bazı öğrencilerimiz gidecekleri ülke veya şehir konusunda kararsız kalmaktadır. Bu noktada uzman danışmanlarımız öğrencilerimizi tanıyarak onların hangi ülkede eğitim alırken daha başarılı ve mutlu olacağını öngörmektedir. Bu sayede en doğru tercihi yaparak dil eğitimi almanızı sağlamaktayız. Her ülkenin kendine ait bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri öğrencilerimizin istekleriyle karşılaştırarak onları en doğru şekilde yönlendirmekteyiz.

Sosyal Faaliyetler

Bir çok öğrenci yurt dışına dil eğitimi almaya gittiğinde ülkeyi tanımak ve bir çok temel bilgiyi öğrenmek için zaman kaybetmektedir. Bunun yerine uzman danışmanlarımız sizin için gideceğiniz ülke ile alakalı ön bilgiyi yurt dışına çıkmadan önce paylaşmaktadır.

Amerika’da eğitim gören bir öğrenci nereleri ziyaret etmeli? Los Angeles’taki Universal Studios’a en uygun nereden bilet alınabilir? Bunun gibi bir çok soruya oryantasyonlarımızda cevap vermekteyiz. Okullarımız haftada 3-4 gün ücretsiz aktivite olanakları sunmaktadır. Bunlara katılım ve sosyal aktivite örnekleri için yine siz yurt dışına çıkmadan size gerekli tüm bilgilendirmeyi yapmaktayız.

Anlaşmalı Dil Okullarımız

Ace English

Ace English dil okulları 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme göstererek Malta’nın tercih edilen okulları arasına girmiştir. Malta’nın merkezi bölgesi olan St. Julian’s, Paceville’de Bay Street adındaki alışveriş merkezinin üst katında bulunmaktadır. Özellikle butik ve modern yapısıyla Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere birçok imkan sunmakta olan ACE English Malta, yeni bir dinamik eğitim ortamı türünü temsil etmektedir.

CLA Dil Okulları:

California Language Academy isimli dil okulumuz Amerika’nın California eyaletinde San Diego ve Los Angeles şehirlerinde olmak üzere iki farklı kampüse sahiptir. Öğrencilerimiz bizim ailemizdir temasıyla yola çıkan CLA dil okulu ekibi ACCET akreditasyonuna sahiptir. Bununla birlikte EnglishUSA üyesi olan dil okulumuz 5 sene üst üste ‘Best of Playa del Rey’ ödülünü almıştır.

Converse Dil Okulları:

Converse International School of Languages isimli dil okulumuzun kampüsleri Amerika’nın California eyaletinde San Diego ve San Francisco illerinde bulunmaktadır. Öğrencilere daha sıcak ve alternatifli eğitim sunmayı hedefleyen Converse dil okulları The Commission on English Language akreditasyonuna sahiptir.

Eurocentres Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Avustralya, İrlanda, Malta ve Kanada gibi 15 farklı ülkede hizmet veren ve kampüsleri bulunan dil okulumuz öğrencilerimize başarılı bir eğitimin yanı sıra kültürel faaliyetlerden de yararlanma imkanı sunmaktadır. 70 yıllık tarihe sahip dil okulumuzun Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi birçok farklı ülkede de kampüsleri bulunmaktadır.

St Giles Dil Okulları:

1955 yılından beri aktif olan St Giles dil okullarımız 14.000 farklı öğrenciye hizmet vermiştir. Totalde 100 farklı ülkeden öğrenci kabul etmiş olan dil okulumuz CEA kurumundan akreditasyona sahiptir. 2015 yılında aldığı EducationStars ödülü ile kaliteli eğitimi öğrencilerine sunduğu tescillenmiş kurumumuzun İngiltere, Kanada ve Amerika’da kampüsleri bulunmaktadır.

FLS Dil Okulları:

1986 yılında eğitime başlayan dil okulumuz öğrencilerine dil eğitiminin yanı sıra kültürel faaliyetler ve sosyal aktiviteler sunarak İngilizce gelişiminin en hızlı düzeyde olacağını öngören bir kurumdur. CEA ve ACCET tarafından akreditasyona sahip dil okulumuz akademik eğitimin Amerika’daki öncülerinden biridir.

Q International Dil Okulları:

San Diego’nun en ünlü sokaklarından Little Italy’de bulunan dil okulumuz yalnızca San Diego’da hizmet vermektedir. 2002 yılından beri hizmet veren kurumumuz yalnızca San Diego’ya gidecek öğrencilere en kaliteli eğitim vermeyi misyon olarak belirlemiştir.

ELC Dil Okulları:

ACCET tarafından akredite edilmiş dil okulumuz 1978 yılında eğitim vermeye başlamıştır. Boston, Los Angeles ve Santa Barbara şehirlerinde bulunan kampüsler TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezleridir. Üniversitelere sınavsız geçiş hakkı sağlayabilen dil okulları arasında yer almaktadırlar.

Global Village Dil Okulları:

Yalnızca Amerika’nın Hawaii eyaletinde hizmet veren dil okulumuz ada hayatı seven öğrenciler için öncelikli bir tercih olmuştur. International Association of Language Centres üyesi olan dil okulumuzun Kanada’nın 4 farklı bölgesinde merkezi bulunmaktadır.

LSI Dil Okulları:

1965 yılından itibaren eğitim veren dil okulumuz 8 farklı ülkede hizmet vermektedir. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzun İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ve Malta gibi ülkelerde birçok kampüsü bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuz TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezi olarak bilinmektedir.

EC Dil Okulları:

6 farklı ülkede kampüsleri bulunan EC dil okulları 1991 yılında Malta’da kuruldu. ACCET ve British Council gibi önemli kurumların akreditasyonuna sahip EC dil okulları öğrencilere birçok farklı alanda İngilizce eğitimi vermesiyle bilinmektedir. Malta, Amerika, Kanada, İrlanda ve İngiltere’nin farklı bölgelerinde kampüsleri olan dil okulumuz öğrencilerimize farklı şehirlerde deneyim sunabilmektedir.

Stafford House Dil Okulları:

ACCET akreditasyonlu ve EnglishUSA üyesi olan dil okulumuz Amerika, Kanada ve İngiltere’de hizmet vermektedir. Akademik eğitimin önemini kavramış ve bu alanda uzmanlaşmış olan dil okulumuzdan birçok üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı elde edebilirsiniz.

OHC Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan dil okulumuz 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermesiyle bilinmektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda öğrencilerimiz akademik İngilizcenin yanı sıra birçok farklı alanda İngilizce eğitimi alabilmektedir.

ELS Dil Okulları:

Amerika, Kanada ve Avustralya’da 69 farklı bölgede kampüsü bulunan dil okulumuz akademik eğitimin önemini tüm öğrencilerine aktarmaktadır. Amerika’da 650’nin üzerinde üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı sağlayan en köklü dil merkezlerinden biri olmakla beraber ACCET ve AIRC akreditasyonları sahibi olmasıyla bilinmektedir.

Am Language Studio Dil Okulları:

Malta’nın Sliema bölgesinde bulunan dil okulumuz öğrencilerin İngilizce öğrenirken pratik yapmaları için aktivitelerin ve sosyal faaliyetlerin önemine her zaman vurgu yapmıştır. Feltom ve ELTcouncil tarafından akredite edilmiş dil okulumuz 1987 yılında eğitime başlamıştır.

Capital School of English Dil Okulları:

British Council ve Trinity College London gibi önemli kurumlardan akreditasyona sahip dil okulumuz yalnızca İngiltere’nin Bournemouth şehrinde hizmet vermektedir. Bournemouth’un en köklü dil merkezleri arasında yer alan dil okulumuza yılın her dönemi öğrenci kabulü bulunmaktadır.

ClubClass Dil Okulları:

Malta’nın Swieqi bölgesinde bulunan dil okulumuz 28.562 öğrenciye hizmet vermesiyle bu alanda en çok öğrenciye sahip dil okulları arasında gelmektedir. ELTcouncil ve Feltom akreditasyonuna sahip okulumuz yurt ve okulun aynı merkezde olmasıyla bilinmektedir.

Frances King Dil Okulları:

Londra ve Dublin şehirlerinde 2 büyük merkeze sahip dil okulumuz 40 yılda 200.000 öğrenciye hizmet vermiştir. British Council ve MEI gibi önemli kurumlardan akreditasyona sahip dil okulumuz öğrencilerine konuşmaya dayalı verdiği İngilizce eğitimi ile tanınmaktadır.

ILSC Dil Okulları:

Kanada ve Avustralya ülkelerinde toplamda 6 merkeze sahip dil okulumuz 2013 ve 2014 yıllarında aldığı Study Travel Magazine’s Star Chain School ödülleri ile eğitimde kalitesini kanıtlamış okullar arasındadır. 1991 yılında eğitime başlamış dil okulumuzdan 100’ün üzerinde Community College veya üniversiteye geçiş hakkı elde edebilirsiniz.

Studio Cambridge Dil Okulları:

Cambridge’de akademik eğitimin öncülerinden olan dil okulumuzda yoğun program İngilizce öğrencilerin dil yatkınlığına göre tasarlanmıştır. 1954 yılında açılan dil okulumuz British Council akreditasyona sahip olmakla beraber aynı zamanda EnglishUK üyesidir.

TWIN Dil Okulları:

İngiltere ve İrlanda ülkelerinde 3 merkezi bulunan dil okulumuz 1993 yılında eğitime başlamıştır. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda kariyer planlaması yapan öğrencilerimize ayrılan özel bölümler bulunmaktadır.

LAL Dil Okulları:

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu kanıtlamıştır. Öğrencilerin derslere başladığı andan itibaren tüm lokasyonlarda yoğun aktivite programı ile öğrencilerin sosyalleşmeleri ve sürekli olarak İngilizce konuşmaları temel amaç haline getirilmiştir. Birçok farklı lokasyonda merkezi bulunan LAL dil okulları öğrencilerine eşsiz bir İngilizce deneyimi sunmaktadır.

Yurt Dışı Dil Okulu Fiyatları

Yurt dışı dil okulları fiyatlandırması haftalık yapılmakla beraber okullarımızın büyük bir kısmı hafta sayısı arttıkça indirim ve promosyonlar uygulamaktadır. Örneğin haftalık 310 Dolar olan bir okul 4 hafta ve üzeri kayıtlarda 285 Dolar, 12 hafta ve üzeri kayıtlarda 265 Dolar, 24 hafta ve üzeri kayıtlarda ise 250 Dolar olabilir.

En çok tercih edilen hafta sayısına göre gidebileceğiniz ülkelerdeki fiyat ortalamalarını sizin için hazırladık:

Amerika Dil Okulları

Amerika dil okulları bulunduğu şehir ve konuma göre her eyalet/şehir için farklı olabilir. Los Angeles ve New York gibi metropollerde okul fiyatları diğer şehirlere göre yüksektir. Bunun sebebi şehirlerin öğrencilere sunduğu imkanların çok daha fazla olmasıdır.

En uygun dil okulu: 4 Hafta - $399. Yalnızca eğitim ücreti olmakla beraber herhangi başka bir hizmet sunmaz.

Ortalama dil okulu fiyatları: Haftalık $280. Bu fiyat baremine sahip olan okullar akademik eğitimin yanı sıra size üniversite veya yüksek lisans programlarına direkt geçiş imkanı sunabilir.

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil okulları Sidney ve Melbourne şehirlerinde fiyat olarak daha yüksek olabilir. Bunun en önemli sebebi Avustralya ülkesinde dil eğitimi alırken çalışma izni sahibi olabilirsiniz. Çalışma izninizi değerlendirebileceğiniz ve iş imkanlarının en çok olduğu şehirler bunlardır.

Ortalama dil okulu fiyatları: Haftalık 250 Avustralya Doları. Bu fiyat baremine sahip olan okullarda eğitim alırken Avustralya’da çalışabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bununla birlikte bu okullar size üniversite ve yüksek lisans programlarına direkt geçiş imkanı sunabilir.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okullarının fiyat olarak en yüksek bulunduğu şehir Londra olacaktır. Bunun sebebi ülkenin merkezi olması ve ayrıca şehrin sunduğu imkanların fazlalığıdır.

Ortalama dil okulu fiyatları: Haftalık 150-375 Sterlin. Bu fiyat baremine sahip olan okullarda eğitim süreniz uzadıkça fiyatlara indirim ve promosyonlar eklenebilir. Okulların bir kısmı size üniversite ve yüksek lisans programlarına direkt geçiş imkanı sunmaktadır.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okullarının en önemli avantajı 25 hafta ve üzeri kayıtlarda resmi olarak çalışma izni alabilmenizi sağlamasıdır. Okullara yapılan 25 haftalık kayıt üzerine size 8 hafta tatil imkanı da verilecektir. Bu süre zarfında ister çalışabilir ister İrlanda’nın mükemmel doğasını gezebilirsiniz.

Ortalama dil okulu fiyatları: 25 Hafta 2587 – 4940 Euro. Bu fiyat baremine sahip dil okullarına yapılan kayıt neticesinde resmi olarak İrlanda’da çalışma izni elde edebilirsiniz. Ayrıca okullarımızdan bir kısmı size İrlanda’da yüksek lisans ve üniversitelere direkt geçiş imkanı sağlayacaktır.

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okullarının büyük bir kısmı Montreal, Vancouver ve Toronto şehirlerinde bulunmaktadır. Kanada dil okullarının tercih edilmesindeki en önemli sebep dünyanın en yaşanılabilir kentlerine sahip olmasıdır.

Ortalama dil okulu fiyatları: Haftalık 230 – 380 Kanada Doları. Bu fiyat baremine sahip olan dil okullarımızdan en prestijli Kanada üniversitelerine ve Kanada'da yüksek lisans programlarına direkt geçiş imkanı elde edebilirsiniz.

Malta Dil Okulları

Özellikle yaz aylarından daha çok tercih edilen Malta dil okulları, sunduğu aktiviteler ve muhteşem yaz iklimiyle öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Ülkemize yakınlığı ve fiyat olarak uygunluğuyla da dikkat çeken okullarımız öğrencilerin yaz ayları içerisinde en çok tercih ettiği kurumlardır.

Ortalama dil okulu fiyatları: 4 Hafta 1176 – 1796 Euro. Bu fiyatlandırmaya 4 haftalık konaklama ve dil eğitiminin yanı sıra okulda hemen hemen her gün katılanabilecek aktiviteler de dahil olmaktadır. Bazı okullar bu fiyatlara hava alanı transfer ücretini de dahil etmiştir.

Onedu Ayrıcalıkları

Eğitim alacağınız ülkeler olan AmerikaİrlandaİngiltereAvustralyaMalta ve Kanada'nın en az birinde eğitim almış uzman danışmanlarımız sizin için gerekli tüm bilgiye sahiptirler. Gideceğiniz ülkede karşılaşacağınız tüm zorluklar uzman danışmanlarımız tarafından daha önce tecrübe edilmiştir. Eğitim alacağınız ülke ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi siz sormadan biz size söyleyelim.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışı eğitim danışmanı, öğrencinin profiline göre kabul alabileceği okulları öğrenciye sunar, bu okulların başvuru ve kabul süreçlerini yürütür.

Öğrenci profiline ve gelecek planlarına göre, yurt dışında hangi ülke veya okulda eğitim alınması gerektiği farklılık gösterir. Danışmanlarımız, öğrenciler ve aileleriyle yaptıkları bire bir görüşmeler neticesinde en uygun olan seçenekleri kendilerine sunar. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’deki özel üniversitelerin yurt dışındaki üniversitelerle fiyat açısından birbirine yakın olması, yurt dışındaki üniversitelerin birçoğunun dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alması, bazı ülkelerin sunduğu çalışma ve oturum izni sayesinde öğrencilerin maddi gelir elde edebilmesi ve bazı ülkelerde okulların işe yerleştirme programlarının bulunması gibi yurt dışında eğitim almanın birçok avantajı bulunur.Yurtdışı Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir o[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri[...]

Devamı

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı

ISE Dil Okullari

ISE Dil Okulları

The International School of English (ISE) dil okulu, 1997 yılında İrlanda’da kurulan ve her yıl binlerce uluslararası öğrenciye yüksek[...]

Devamı