İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncü ülkelerinde kampüsleri olan OHC dil okulları 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermesiyle bilinmektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna sahip olan OHC dil okullarında öğrenciler akademik İngilizcenin yanı sıra birçok farklı alanda İngilizce eğitimi alabilmektedir.

Neden OHC Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

  • 35 yılı aşkın eğitim tecrübesi
  • Profesyonel nitelikli öğretmenler
  • Özenli ve destekleyici çevre
  • Seçebileceğiniz çok çeşitli kurslar
  • Esnek tarif - sabah, öğleden sonra ve akşam dersleri
  • Çeşitli eğitim seçenekleri; tam zamanlı, yarı zamanlı veya yoğun
  • Çoğu kurs her Pazartesi başlıyor

Lokasyonlar

5 farklı ülkede çok sayıda kampüsü bulunan OHC dil okullarının İrlanda’da yalnızca başkent Dublin’de merkezi bulunur. Para birimi Euro ve ana dilin İngilizce olduğu İrlanda’da yaşam standartları bir hayli yüksektir. Bir yandan teknolojiyi okullarda veya sosyal hayatınızda en üst seviyede yaşarken bir diğer yandan muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek şehirlere sahip olan İrlanda son 3 yılda öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında yer almıştır. Müziğin, dansın ve dünyaca ünlü Irish Pub kültürünün Avrupa’da merkezi haline gelmesiyle biliniyor. Aynı zamanda halkın çok sıcak ve diğer toplumlara bakış açısının hoşgörülü olması sebebiyle öğrencilerimiz gittikleri şehirlerde büyük bir rahatlığa sahip olmaktadırlar.

Kurs Seçenekleri

OHC dil okulları öğrenciler için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip kurs seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce programı ve IELTS sınavına hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Eğitiminizin sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrencilerimiz konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilerimize özel eğitimler verilmektedir. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

Konaklama Seçenekleri

OHC dil okulunda öğrenciler için aile yanı, apartman ve yurt konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. İrlanda halkının cana yakın ve diğer toplumlara karşı sıcak olması sebebiyle rahatlıkla önerebileceğimiz aile yanı konaklamalarında İrlanda kültürünü tamamıyla yaşamak sizin elinizde. Yurt tercihi yapan öğrencilerimiz ise diğer ülkelere göre teknoloji ve konfor anlamında bir adım önde olan İrlanda’da eğitimleri boyunca rahat ve keyifli vakit geçirmektedirler.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama İrlanda halkının kültürü daha iyi deneyimlemek için en iyi seçenektir. İrlandalıların yaşam tarzını daha yakında görmek, evde birlikte yemek yapmak öğrencilerin dil gelişimlerine katkı sağlar. Aileler hem geleneksel İrlanda kültürü hem de modern günümüz aile yapısına sahip olabilmektedir. Evler okula 40 dakika uzaklıkta banliyölerde yer almaktadır. Tek veya çift kişilik oda, ortak banyo ve yemek planı seçenekleri bulunmaktadır.

Öğrenci Yurdu ve Apartman Konaklaması

Öğrenci yurtları şehrin güvenli bölgelerinde ve okula yakın konumda yer almaktadır. Yurtlarda TV, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga, ocak ve merkezi ısıtma bulunmaktadır. Farklı kültürlerden gelen çok sayıda öğrenci ile tanışma fırsatı bulunan yurtlarda dil gelişimi sağlamak ve farklı kültürler öğrenmek mümkündür.