1. Merhaba, ben Özlem Ezgi Kızılkaya. Boston LSI dil okulunda eğitim alıyorum. Danışmanım Emre Bey, bu zorlu pandemi sürecinde ilgili ve öğrenciyi sahiplenen tavrıyla süreci çok iyi yönetti. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

  2. Yaklaşık 8 senelik profesyonel iş hayatımın ardından Amerika`da lisansüstü eğitim almak kararı aldım. Yurtdışı eğitimim için hem yurtiçi (Azerbaycan), hem de yurtdışı (Türkiye) eğitim danışmanlık şirketlerini dikkate alarak çok detaylı bir araştırmalara başladım. Açıkçası, elediğim birkaç şirket arasından profesyonel, samimi ve güler yüzlü ekibi ile Onedu şirketi dikkatimi çok çekti ve yoluma onlarla devam etmek kararı aldım. Gerek üniversite gerekse de program seçimlerimde Onedu bana her zaman destek oldu. Samimiyetim ile söyleyebilirim ki diğer şirketlerin para karşılığında yaptıkları hizmetleri Onedu bana tam ücretsiz olarak ve en önemlisi uzman ekibi sayesinde tam zamanında verdi. Aslında yurtdışı eğitim sürecinin en zor bölümü olan evrak işlemleri Onedu ile hiç zannetmediğim kadar kolay geçti. Tüm çevreme yurtdışı eğitim konusunda doğru karar verebilmesi için kesinlikle Onedu`yu tavsiye ediyorum. Sonda benim bütün bu süreç zarfımda bana yaptığı destekler ve profesyonel hizmetlerinden dolayı Onedu ekibine sonsuz teşekkür ederim.

  3. Merhaba, ben Berke. Şu anda İngiltere'de lisans eğitimimin üçüncü yılındayım. Liseyi bitirdikten sonra lisans eğitimime İngiltere'de devam etme kararı aldım. Üniversite seçimi yapmak için de danışmanlık şirketlerini araştırmaya başladım. Bu süreçte birçok danışmanlık şirketiyle görüştüm. Birçok ülkede yüzlerce üniversite ile anlaşması olması ve diğer danışmanlık şirketlerinin ücret talep ederek verdiği hizmetleri ücretsiz olarak sunması nedeniyle Onedu'yu tercih ettim. Onedu'nun güler yüzlü, samimi ve alanında uzman ekibi bana program ve üniversite seçiminde yardımcı oldu. Bu süreçte benim tek yaptığım iş okula ve bölüme karar vermek oldu. Bölüm ve okulu seçmemde Onedu'nun yurt dışında eğitim almış profesyonel ekibi bana yardımcı olurken alışma sürecimde de 7/24 online danışmanlık vermeye devam ettiler. Vize, kabul ve evrak işlemleri Onedu tarafından çok hızlı bir şekilde halledildi. Yurt dışında lisans, yüksek lisans eğitimi almayı düşünen bütün arkadaşlarıma ve çevreme Onedu'yu tavsiye ediyorum.

  4. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle İtalya’daki dil eğitimi planım icin Ataşehir’de Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile görüşmeye gittim. Buradaki ekip bana güler yüzlü bir şekilde okul seçimimde yardımcı oldu. İtalya’daki konaklamam, okul seçimim ve şehir gezilerimin planlamasını birlikte yaptık. İhtiyacım doğrultusunda İtalya’ya gitmeden ve gittikten sonra onlarla her zaman çok kolay bir şekilde iletişime geçebildim. Her zaman bana yardımcı oldular ve tüm gereksinimlerimde yanımdaydılar. Gerek profesyonel gerekse arkadasça yaklaşımlarından ötürü Onedu ekibine çok teşekkür ederim. Bir sonraki seyahatimde tercihim yine Onedu ailesi olacak.

  5. İnstagramdaki reklamları sayesinde Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile tanışma fırsatı buldum. Sorduğum soruya çok hızlı cevap vererek beni bilgilendirdiler ve daha sonra Ataşehir’deki ofislerine davet ettiler. Yurtdışında dil eğitimi almak istediğimi ve bunun için hangi ülkelerin uygun olduğunu sorduğumda detaylı bir analizin ardından Kanada seçimini yaparak hayatımın en doğru kararını verdiğimi düşünüyorum. Kanada’ya gitmeden önce gerek oryantasyonlarda gerekse istediğim saatte ulaşabilme imkanı sunduklarından ailemin ve benim bütün sorularını yanıtladılar. Kanada’ya gittikten sonra hiç bir problem yaşamamama rağmen düzenli aralıklarla kontrol mesajları atıp sundukları servisten memnun olup olmadıklarını sordular. Şunu söylemem gerekiyorki profesyonel ve kurumsal yaklaşımlarının ardında aynı zamanda öğrencilerine bir aile gibi yaklaşıyorlar. Onedu’ya teşekkür ediyorum ve bir sonra ki yurt dışı maceramda yine onların tavsiyelerine uyacağım.

  6. İlk yurt dışı deneyimim için Ataşehir oneduyla iletişime geçip ofislerine gittim. Bana gözümde büyüyen ve aklıma takılan bütün detayları o kadar açıklayıcı anlattılar ki başka bir ofis aramadan tamam dedim. Belge vs detaylar geçtikten sonra Barcelona’ya doğru yola çıktım ve orada karşılaştığım her zorlukta, problemimde Onedu ofisiyle rahatlıkla iletişim sağladım. Gitmeden önce ofiste bana çıkardıkları planlama sayesinde eğitimimin yanında sosyal aktivite ve eğlencelerinde tadını çıkardım. Eğer sorunsuz yurt dışına çıkmak istiyorsanız özelliklede önceliğiniz eğitimse mutlaka Onedu ile iletişime geçin.

  7. Yurtdışında üniversite eğitimi almak için detaylı bir araştırmanın sonunda görüstüğüm iki üç danışmanlık ofisinden en bilinçli ve ilgili bir o kadarda güler yüzle karşılayan Onedu’yu seçtim. Danışmanlarım ihtiyaç duyduğum her zaman bana yardımcı oldu. Varna Bulgaristanın en büyük ilk 3 şehri arasındadır ve multi kültürel nüfusa sahip bir öğrenci şehridir. Onedu aracılığıyla Varna Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programına kayıt oldum. Bulgaristan’daki konaklamam ve kayıt sırasında şehir gezi planlamalarımın her türlü aşamasında destek sağladılar. Bulgaristan’a gittiğim aşamada karşılaştığım her türlü sorunda Onedu tam destek sağladı. Her zaman kolaylıkla iletişim kurabildim. Onedu ailesine tüm destek ilgi ve alakaları için teşekkür ederim. Çevreme gözüm kapalı önerebileceğim bir danışmanlık ofisi.

  8. Uzun zaman araştırma yaptıktan sonra Amerika’ya gidip orada sertifika ve daha sonra staj programına katılmak istedim. Bunun için bana en mantıklı açıklamayı yapan Onedu ekibiyle görüştüm. Öncelikle beni göndermiş oldukları dil okulunda dil bilgimi geliştirerek daha sonra sertifika programına transferimi sağladılar. Sertifika sürecimde iş bulup bulamayacağım diye endişe duyarken Onedu’nun benim için ayarlamış olduğu firmada çalışmaya başladım. Hayalini kurduğum DJ’lik imkanını bana sağladıklarına inanamadım. Amerika’nın en büyük ve ünlü gece kulüpleriyle çalışma imkanı sağladılar ve stajımı tamamlamadan bu kulüplerden birinde Dj’lik yapma imkanım oldu. Bana hayallerini kurduğum Amerika hayatını 2 sene boyunca eksiksizce sunan Onedu ekibine sonsuz teşekkürler.

  9. Amerika’ya gittiğimde orada Onedu’nun gönderdiği bir öğrenci ile tanıştım. Kendisine olan yardımlarını ve ilgi alakalarını görünce bir sonraki dil eğitimim için kendileri ile iletişime geçtim. 1 sene sonra gidip gitmeyeceğim bile tam kesin olmayan program için beni bilgilendirip gerekli tüm evrak hazırlık işlemleri için son tarih verdiler. Daha sonra Fransa’ya gitmek için kararımı verip evrak aşamasına geçtik. Tam anlamıyla en kolay yurt dışı eğitimim oldu. Evrak aşamasında sadece bana söylenenleri yaptım ve aklımda hiç bir soru işareti kalmadan vizemi alarak Fransa’ya gittim. Kısa bir süre kalmış olsam da çok iyi bir tecrübe oldu ve önümüzdeki sene Kanada için yine Onedu’yu tercih edeceğim.

  10. Açıkçası ilk defa Amerika’ya gideceğim için heyecanlı ve güvensizdim. Bir yakınımın tavsiyesiyle Onedu ofisi ile görüştüm. Bana bütçeme uygun okul detaylarını çıkardıktan sonra okul etrafı fotoğraflarından konaklayacağım binanın içine kadar her türlü paylaşımı yaptılar. Daha sonra ben orda bunların dışında ne yapacağımı düşünürken yabancı öğrencilerle gidebileceğim tatil programlarını da paketime eklediler. Disneyland’a yaklaşır 300 öğrenciyle hafta sonu gittiğimizde ne kadar doğru bir tercih yaptığımı fark ettim. Bir çok arkadaş edinerek daha aktif ingilizce konuşma fırsatı yakaladım. Geri döndüğümde bulduğum işte gittiğim okulun sertifikası benim için büyük avantak sağladı. Onedu ailesine tekrardan teşekkür ederim.

  11. 3 sene önce Amerika’ya sadece 6 aylık dil programına gitmek için karar verdim. Onedu ekibiyle görüştükten sonra istediğim okula ve onların önerdiği yurt konaklamasına kayıt yaptırdım. Çok keyifli bir 5 ay geçirdikten sonra yüksek lisans yaparak Amerika’daki konaklamamı uzatma kararı aldım. 2 gün içerisinde gerekli kayıt işlemlerimi Türkiye’den sağlayarak ve beni her aşamasında bilgilendirerek büyük güven duymamı sağladılar. Dönmeme yakın bana staj teklifinde bulunan Onedu’yu reddetmeyerek şu an da hala çalışmakta olduğum Expedition America firmasının Sales Manager pozisyonuna yükseldim. Hayatımın en doğru kararını Onedu ile birlikte verdiğim için çok mutluyum.