Yüksek lisans denilince akla ilk gelen ülkelerden olan Amerika’da master yapmak her öğrencinin hayalidir. Amerika’da master yapan öğrencilerimiz alanlarında uzmanlaşarak kariyerlerinde önemli bir adım atmış olurlar.

Yüksek lisans eğitimi gören öğrencilerimiz burs ve çalışma imkanlarından da faydalanabilmektedir. Amerika’da eğitim almanın en büyük avantajı mezuniyet sonrası verilen çalışma izni ile kazanılacak iş tecrübesidir.

Öğrenciler Amerika’da diledikleri bölümde yüksek lisans yapabildikleri gibi kabul şartları da diğer ülkelere göre daha kolaydır. Danışmanlık hizmetimizle, anlaşmalı olduğumuz tüm üniversitelere öğrencilerimizi sene içerisinde yerleştirerek en uygun şartlarda yüksek lisans yapmalarını sağlıyoruz.

Amerika’da Yüksek Lisans Sistemi

Amerika’da yüksek lisans eğitimleri 2 akademik yıl sürmektedir. Öğrenciler 2 yıl içerisinde eğitimlerini tamamlayarak çalışma izinlerini elde edebilmektedir. Bazı okulların nadir de olsa yüksek lisans eğitimlerinin daha kısa veya uzun olduğu durumlar bulunmaktadır. Çok spesifik okul ve bölümlerde yaşanan bu durumlarla ilgili uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Amerika’da Yüksek Lisans Yapmak

Yüksek lisans yapmak açısından dünyanın en prestijli 5 ülkesinden biri olan Amerika dünyanın aynı zamanda eğitim amaçlı en çok tercih edilen ülkesidir. Öğrencilerin sayısız üniversite ve programla karşılaştığı ABD'de yüksek lisans yapmanın çalışma hayatı, kariyer ve CV açısından çok önemli etkileri bulunmaktadır.

Amerika’da Yüksek Lisans Kabul Şartları

Amerika’da master yapmak isteyen öğrencilerimizin belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. İngilizce yeterlilik bunların en başında gelmektedir. İngilizce yeterliliği birçok farklı yol ile elde edebilirsiniz. Bunların en başında IELTS ve TOEFL gelse de DUALINGO vb birçok farklı sınavla da okullar öğrenci kabul etmektedir.

Ülkemizde IELTS sınavının en çok bilinen ve yaygın sınav türü olması sebebiyle öğrencilerimiz çoğunlukla IELTS sınavlarını tercih etmektedir.

Bununla birlikte üniversite not ortalaması aranan en önemli şartlardan biridir. Genel olarak yüksek lisans için 3.0 GPA isteniyor olarak bilinse de 2.0 GPA üzerinde bulunan öğrencilerin belirli okul ve kurumlardan kabul aldığı gözlemlenmiştir. Danışmanlarımız not ortalaması düşük olan öğrencilerin kabul alabilmeleri için yazılan niyet mektubu ve hazırlanan CV’lerde öğrencilerimize destek vererek kabul almalarını kolaylaştırmaktadır.

 • İngilizce Yeterlilik Belgesi (Örnek: IELTS 6.5)
 • Üniversite Not Ortalaması (3.00 GPA altında bulunan öğrenciler bizimle iletişime geçerek kabul şanslarını değerlendirebilmektedir.)
 • CV
 • Niyet Mektubu

Yeteri kadar İngilizce bilgisi olmayan öğrencilerimiz anlaşmalı Amerika dil okullarımıza veya Amerika üniversitelerimizin hazırlık sınıflarına giderek buradan yüksek lisans programlarına sınavsız şartsız geçme imkanına sahip olabilirler.

GMAT ve GRE

Amerika’da master yapmak için üniversitenizden ortalama 3.0 GPA elde etmeniz gerekecektir (daha düşük not ortalaması ile de kabul alınabilmektedir). Bu skordan daha düşük üniversite not ortalamasına sahip olan öğrencilerimiz GMAT ve GRE sınavlarından alacakları sonuçlar ile başvuru yapabilirler. Bir çok üniversitemiz GMAT ve GRE sınav sonuçları olmadan da yurt dışından gelen öğrencilerimize eğitim imkanı sağlamaktadır.

Amerika’da Yüksek Lisans Fiyatları

Amerika’da akreditasyonları tam olan ve aynı zamanda YÖK denkliği bulunan yüksek lisans programları arasında bulunabilecek en uygun fiyatlı program senelik yaklaşık 10.000 USD civarındadır (burssuz fiyatı). Bununla birlikte öğrenciler burs ve indirim imkanlarından faydalanarak uygun fiyatlara yüksek lisans eğitimi alabilmektedir. Amerika’da yüksek lisans eğitim ücreti senelik 10.000-45.000 USD arasında değişmektedir.

Yüksek lisans eğitim ücretleri dönemlik olarak ödenebilmektedir. Öğrenciler vize başvuruları onaylandığı an itibariyle 1. dönem ödemesini yapabilir ve eğitimine devam ederken diğer dönemlerin ücretini orada yatırabilir.

Amerika’da Yüksek Lisans Programlarına Ne Zaman Başvurmalıyım?

Amerika’da yüksek lisans eğitimleri hızlı dolan programlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler eğitim alırken dahi başvurabildikleri bu programa sene içerisinde Eylül – Haziran ayları arasında başvurmaktadır. Her üniversitenin belirlediği tarihler farklılık gösterse de tavsiyemiz öğrencilerin üniversite son sınıfta eğitim alırken başvurularını yaparak şartlı kabullerini almalarıdır. Şartlı kabul alındıktan sonra diploma ve İngilizce yeterlilik belgeleri okula sunularak resmi kabuller çıkartılır.

Mezun olmasına son bir sene kalan öğrenciler öğrenci belgesi ve transkript ile başvurularını yaparak şartlı kabullerini alabilir. Daha sonra danışmanlarımız öğrencilerin sınav ve belge teslim tarihlerini belirleyerek sene içerisinde planlamalarını doğru şekilde yapabilir. Erken başvuru her zaman burs olanaklarını arttıran bir konudur bu sebeple kesinlikle erken başvuru yapmak her öğrenci için çok önemlidir.

Özellikle mezuniyet sonrası karar veren öğrenciler için her daim ekstra kontenjan bulunmaktadır. Özellikle istenilen bölge ve üniversite kararı verirken kontenjanlar konusunda danışmanlarınız sizlere en doğru ve güncel bilgiyi aktararak kabul almanızı kolaylaştıracaktır.

Süreç Nasıl İşliyor?

Öğrencilerimiz bizimle iletişime geçtikten hemen sonra Amerika’da üniversite eğitimi almış uzman danışmanlarımız öğrencilerimiz taleplerine göre gerekli araştırmayı yapmaktadır. Daha sonra sırasıyla:

 • Öğrencinin talepleri doğrultusunda kabul alınabilecek okulların listesi hazırlanır
 • Okulların bulunduğu eyaletlerin özellikleri öğrenciye aktarılır ve listenin istenilen eyaletler doğrultusunda sınırlandırılması sağlanır
 • Okulun sunduğu burs imkanları öğrenciye aktarılır
 • Yeterli sayıda okula karar verildikten sonra başvurular yapılır
 • Kabul alınan okullar arasından en iyi tercih yapılır
 • Okulun göndermiş olduğu evraklar ile birlikte danışmanlarımızın hazırladığı evraklar bir araya getirilerek vize randevunuz alınır
 • Öğrencilerimiz için vize mülakatı ofisimizde canlandırılır (öğrencilerimizin karşılaşabileceği tüm soruların yanıtları sözlü ve yazılı olarak öğrencilerimize verilir)
 • Vize onaylandıktan sonra konaklamanın ayarlanması yapılır (öğrencinin talebine göre aile yanı, ev kiralama veya yurt seçenekleri değerlendirilir)
 • Okul ve şehir oryantasyonu yapılarak öğrencilerimizin gittikleri bölgeyi tanımaları sağlanır
 • Öğrencilerimiz seyahatlerini gerçekleştirdikten sonra senede 2 kez yaptığımız Amerika öğrenci ziyaretimizde aynı eyalet veya şehirde bulunmamız durumunda öğrencilerimiz ziyaret edilir. Bununla birlikte öğrencimiz veya velimizin 7 gün 24 saat bize ulaşabilmeleri için acil whatsapp hattımız paylaşılır. Öğrencimizin taleplerine göre email, whatsapp ve arama yoluyla haftalık ve aylık durum raporu oluşturularak danışmanlarımızla diledikleri gibi görüşme fırsatı sağlanır.

Amerika’da Yüksek Lisans programı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Size en uygun bölümü seçmek.

Bunun için ileride yapmak istediğiniz meslek ve önümüzdeki yıllarda geçerliliğini koruyacak alanlara yönelmek önemlidir.

Size en uygun üniversiteyi seçmek.

Bazı üniversiteler işletme alanında uzmanlaşmış olup bazıları ise mühendislik alanında daha başarılı olabilir. Bunun için istediğiniz bölümün hangi üniversitede daha ön planda tutulduğunu incelemek önemlidir.

Size en uygun maliyetli okulu seçmek.

Her okulun fiyatlandırması farklılık gösterebilir. Burada önemli olan bütçenize uygun en iyi okulu seçmek ve bu okula başvuru yapmak olacaktır.

 • Uygun bölüm seçimi
 • Uygun eyalet seçimi
 • Doğru okul seçimi
 • Bilgili danışman tercihi
 • Yüksek lisans mezuniyet sonrası alınacak çalışma izninin süresi
 • Burs ve indirimlerden faydalanmak

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika öğrenci vizesi almak için en önemli tavsiyemiz bir uzmandan yardım almanızdır. Vize danışmanlığımızla yapmanız gerekenleri sizin adınıza biz yaparak başvuru için gereken tüm evrakları en hızlı şekilde bir araya getirerek vize almanızı kolaylaştırıyoruz. Niyet mektuplarınız uzman danışmanlarımız tarafından yazılmakta olup sizi en uygun şekilde vize mülakatına hazırlıyoruz. Süreç şu şekilde ilerlemektedir:

 • Başvuru sonrası gelen I-20 belgesi üzerindeki SEVIS barkod numarası ile beraber SEVIS ücreti yatırılır.
 • Öğrencimizin DS-160 formu tarafımızca doldurularak vize randevusu en uygun tarihe alınır.
 • Öğrencimize vermiş olduğumuz evrak listesindeki evrakların tamamı konsolosluğun talep ettiği sıra ve düzene göre hazırlanarak öğrencimize teslim edilir.
 • Vize mülakatı daha önce vize görüşmesine defalarca girmiş vize departmanımız tarafından canlandırılır ve karşılaşabileceğiniz soruların tamamı sözlü ve yazılı olarak size verilir.
 • Başvurduğumuz vize türü olan F1 vizesinin alınması ile beraber öğrencimiz eğitimine 1 ay kala ülkeye giriş yapabilmektedir.

Amerika’da Yüksek Lisans Yaparken Çalışmak

Yurt dışı yüksek lisans tercihini Amerika’da yapan öğrencilerimiz belirli kurallar çerçevesinde çalışma iznine sahip olurlar. Bazı okullarda 1 dönem sonu ve bazı okullarda sene sonu olmak kaydıyla not ortalamanızın belirli bir puan üzerinde olduğu durumlarda CPT adı altında yarı zamanlı çalışma izni alma hakkına sahip olursunuz. CPT haftalık 20 saat ve yalnızca alanınızla alakalı iş imkanı elde edebileceğiniz bir durumdur.

Okulunuzu bitirdikten sonra ise OPT yani Optional Practice Training adı altında tam zamanlı ve 1-3 yıl arasında çalışma iznine sahip olursunuz. Bu izinle Amerika’da iş arayabilir ve alanınızla ilgili bir sektörde çalışabilirsiniz.

Amerika’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Anlaşmalı Üniversitelerimiz

Anlaşmalı olduğumuz 550’nin üzerinde üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler arasında devlet ve özel üniversiteler olduğu gibi Amerika’nın en iyi 100 üniversitesi arasında birçok üniversitemiz bulunmaktadır.

Anlaşmalı Amerika Üniversitelerimizden Bazıları

Amerika’da Yüksek Lisans Yaparken Hangi Bölümleri Tercih Edebiliriz?

 • Master of Accountancy
 • Master of Advanced Study
 • Master of Applied Finance
 • Master of Applied Science
 • Master of Architecture
 • Master of Arts
 • Master of Arts in Liberal Studies
 • Master of Arts in Special Education
 • Master of Arts in Teaching
 • Master of Bioethics
 • Master of Business Administration
 • Master of Business, Entrepreneurship and Technology
 • Master of Business
 • Master of Business Engineering
 • Master of Business Informatics
 • Master of Chemistry
 • Master of Christian Education
 • Master of City Planning
 • Master of Commerce
 • Master of Computational Finance
 • Master of Computer Applications
 • Master of Counselling
 • Master of Criminal Justice
 • Master of Creative Technologies
 • Master of Data Science
 • Master of Defence Studies
 • Master of Design
 • Master of Divinity
 • Master of Economics
 • Master of Education
 • Master of Engineering
 • Master of Engineering Management
 • Master of Enterprise
 • Master of European Law
 • Master of Finance
 • Master of Financial Economics
 • Master of Financial Engineering
 • Master of Financial Mathematics
 • Master of Fine Arts
 • Master of Health Administration
 • Master of Health Science
 • Master of Humanities
 • Master of Industrial and Labor Relations
 • Master of International Affairs
 • Master of International Business
 • Masters of International Economics
 • Master of International Studies
 • Master of Information and Cybersecurity
 • Master of Information and Data Science
 • Master of Information Management
 • Master of Information System Management
 • Master of Jurisprudence
 • Master of Laws
 • Master of Mass Communication
 • Master of Studies in Law
 • Master of Landscape Architecture
 • Master of Letters
 • Master of Liberal Arts
 • Master of Library and Information Science[1]
 • Master of Management
 • Master of Mathematical Finance
 • Master of Mathematics
 • Master of Medical Science
 • Master of Medicine
 • Masters of Military Art and Science
 • Master of Military Operational Art and Science
 • Master of Ministry
 • Master of Music
 • Master of Occupational Behaviour and Development
 • Master of Occupational Therapy
 • Master of Pharmacy
 • Master of Philosophy
 • Master of Physician Assistant Studies
 • Master of Physics
 • Master of Political Science
 • Master of Professional Studies
 • Master of Psychology
 • Master of Public Administration
 • Master of Public Affairs
 • Master of Public Health
 • Master of Public Management
 • Master of Public Policy
 • Master of Public Relations
 • Master of Social Work
 • Master of Public Service
 • Master of Quantitative Finance
 • Master of Rabbinic Studies
 • Master of Real Estate Development
 • Master of Religious Education
 • Master of Research
 • Master of Sacred Music
 • Master of Sacred Theology
 • Master of Science
 • Master of Science in Administration
 • Master of Science in Archaeology
 • Master of Science in Biblical Archaeology
 • Master of Science in Bioinformatics
 • Master of Science in Computer Science
 • Master of Science in Counselling
 • Master of Science in Cyber Security
 • Master of Science in Engineering
 • Master of Science in Development Administration
 • Master of Science in Finance
 • Master of Science in Health Informatics
 • Master of Science in Human Resource Development
 • Master of Science in Information Assurance
 • Master of Science in Information Systems
 • Master of Science in Information Technology
 • Master of Science in Leadership
 • Master of Science in Management
 • Master of Science in Nursing
 • Master of Science in Project Management
 • Master of Science in Supply Chain Management
 • Master of Science in Teaching
 • Master of Science in Taxation
 • Master of Social Science
 • Master of Social Work
 • Master of Strategic Studies
 • Master of Studies
 • Master of Surgery
 • Master of Theological Studies
 • Master of Technology
 • Master of Theology
 • Master of Urban Planning
 • Master of Veterinary Science

Amerika’da Yüksek Lisans Bursu

Birçok üniversitemize kayıt yaparken burs imkanlarından da faydalanmanız için başvuru yapmaktayız. Yüksek lisans eğitimi alırken masraflarınızın azalması ve daha rahat bir yaşam elde etmeniz için burs imkanları sağlayan kurumlarımızdan bazılarının burs şartları ve imkanları aşağıdaki gibi listelenmiştir:

Florida Institute of Technology:

$4000 - $6000 arası burs imkanı vermektedir. Okul kaydınızın tam zamanlı olması ve dönemde en az 9 kredi almanız gerekmektedir. 2. yıl burs imkanınız ortalamanızın 3.2 GPA olması durumunda devam etmektedir. Burs başvuruları okulun burs komitesi tarafından incelenecek ve karar komite tarafından verilecektir.

City University of Seattle:

$2000 - $5000 arası burs imkanı vermektedir. Amerika’da ilk defa eğitim alacak yabancı öğrencilere verilecek olan bu burs için minimum not ortalamasının 3.0 GPA olması gerekmektedir. Yalnızca bir kez verilecek olan bu burs başvuran öğrencilerin arasından en uygun görülen belirli sayıda öğrenciye sağlanacaktır.

Davenport University:

$1000 - $2000 arası burs imkanı vermektedir. Not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrencilerin başvurabileceği bu burs imkanı ön kabul alındığında uygun görülmeniz durumunda size sunulacaktır.

Mills College:

Yalnızca okul başvuruların arasından en uygun görülen öğrencilere sağlanıcak olan burs imkanı hak elde etmeniz durumunda ön kabul mektubunda size miktarı ile birlikte iletilecektir.

Mount Mercy University:

Yalnızca çok az sayıda öğrenciye verilecek olan bu bursta öncelik atletizm ile ilgilenen veya okulda belirli departmanlarda çalışan öğrencilere verilecektir. Bu burs imkanı tüm okul masraflarınızı karşılayacak kadar olabilmektedir.

Point Park University:

$1000 - $3000 arası burs imkanı vermektedir. ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. Miktarı ELS dil okulundaki başarı puanınıza göre hesaplanacaktır.

Dominican University:

$7500 - $9000 arası burs imkanı vermektedir. Not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrenciler arasından en uygun görülenleri burs olanaklarından faydalanacaktır.

East Tennessee State University:

Okul fiyatının %50’sini kapsayan burs imkanı vermektedir. Not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrencilerin başvurabileceği bu burs olanağı her dönem yenilenebilmektedir. Burs başvurularının sonuçlarına burs komitesi karar vermektedir.

Hawai’i Pacific University:

Her bölüm için farklı miktarda ve koşullarda burs imkanı vermektedir. Okul başvurusuna ek olarak burs imkanları için de başvuru yapılabilir.

Middle Tennessee State University:

İki çeşit burs imkanı vermektedir. Birincisi ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. Miktarı ELS dil okulundaki başarı puanınıza göre hesaplanacak ve eğitim masraflarınızın tamamına kadar yükselebilecektir. Diğer burs seçeneği ise $4000 - $14000 arası ve not ortalaması 3.25 GPA ve üzeri olan öğrencilere başvuru sırasında verilecektir.

Rutgers University:

4 çeşit burs imkanı bulunmaktadır. International out of state adlı burs öğrencilerimizin Amerika vatandaşları ile aynı fiyatlara eğitim görmesini sağlar. Dean’s first year bursu en başarılı ve yalnızca çok az sayıda öğrenciye departman başkanları tarafından verilir. Dean’s achievement bursu öğrencilerimizin master programlarında sağladıkları başarıya göre belirlenecektir. Ve son olarak asistanlık görevi yapan öğrencilerimiz tüm master masraflarını karşılayacak burs elde etme imkanına sahip olacaktır.

Saint Joseph’s University:

İki çeşit burs imkanı bulunmaktadır. Birincisi $2000 - $6000 arasında olup ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. Miktarı ELS dil okulundaki başarı puanınıza göre hesaplanacaktır. İkincisi ise The College of Arts and Science departmanında master yapan öğrencilerin not ortalaması 3.5 GPA ve üzeri olanlar arasından seçilen öğrencilere ilk yılları için verilecektir. Miktarı ön kabul mektubunda hak kazanmanız durumunda size belirtilecektir.

Stockton University:

Burs imkanı öğrencilerin eğitimlerinin ilk yılını tamamladıktan sonra verilebilmektedir.

University of Missouri, St Louis:

$10000’lık burs imkanı not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan tüm öğrencilere komitenin onayı sonucu verilebilmektedir.

West Chester University:

$4000’lık burs imkanı not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrencilere komite onayı ile verilmektedir. Öğrencilerin burs için ayrı bir başvuru yapmaları gerekmektedir.

Concordia University:

İki çeşit burs imkanı bulunmaktadır. Her dönem $500’lık burs imkanı ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. İkinci burs seçeneği olan $4000’lık burs ise MBA Career Track Scholarship komitesi tarafından uygun görülen öğrencilere verilecektir.

Daemen College:

İki çeşit burs imkanı bulunmaktadır. $3000 - $10000 arası olan birinci burs ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. Miktarı ELS dil okulundaki başarı puanınıza göre hesaplanacaktır. İkinci burs ise ortalaması 2.3 GPA ve üzeri olan öğrencilere not ortalamasına göre $3000 - $10000 arası verilecektir.

Davenport University:

$1000 - $2000 arası burs imkanı vermektedir. Not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrenciler arasında uygun görülen öğrencilere ön kabulde burs imkanları sunulacaktır.

Full Sail University:

$10000’a kadar verilecek burslarda öğrencilerin seçtiği bölümler, başlangıç tarihleri ve başarılarına göre başvuru yapabilmektedirler.

Mount Mercy University:

Atletler ve okulda çalışan öğrencilere eğitim masraflarının tamamını karşılayan burs imkanları verilecektir.

Point Park University:

$1000 - $3000 arası burs imkanı vermektedir. ELS dil okulu İngilizce yeterlilik seviyelerini tamamlayan ve yüksek lisansa transfer olan öğrencilere verilecektir. Miktarı ELS dil okulundaki başarı puanınıza göre hesaplanacaktır.

Southern New Hampshire University:

$3000’a kadar olan burs imkanları bulunmaktadır. Not ortalaması 3.0 GPA ve üzeri olan öğrencilere kişisel profili ve başarısına göre burs miktarı komite tarafından belirlenecektir.

University of Wisconsin, La Crosse:

Burs imkanı yalnızca belirli bölümler için bulunmaktadır. Ayrı bir başvuru ile burs imkanlarından yararlanma şansınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

University of New Haven:

Eğitim masraflarının %50’sini karşılayacak olan burs imkanı yalnızca mükemmel veya mükemmele yakın not ortalamasına sahip Mühendislik veya Bilgisayar Bilimleri bölümlerindeki öğrencilere verilecektir.

Amerika’nın En İyi Üniversite Sıralaması (ranking)

 1. Massachusetts Institute of Technology
 2. Harvard University
 3. Stanford University
 4. University of California, Berkeley
 5. Purdue University
 6. Cornell University
 7. University of Washington
 8. Columbia University in the City of New York
 9. University of Michigan
 10. Penn State University
 11. University of Minnesota
 12. University of Wisconsin-Madison
 13. University of California, Los Angeles
 14. New York University
 15. University of Pennsylvania
 16. Yale University
 17. The University of Texas at Austin
 18. Princeton University
 19. Carnegie Mellon University
 20. University of Southern California
 21. University of California, Irvine
 22. University of Colorado Boulder
 23. University of Illinois at Urbana-Champaign
 24. Arizona State University
 25. University of Chicago
 26. Johns Hopkins University
 27. University of California, San Diego
 28. Michigan State University
 29. The University of Arizona
 30. University of Florida
 31. Rutgers, The State University of New Jersey
 32. Northwestern University
 33. Texas A&M University
 34. Duke University
 35. Boston University
 36. University of California, Davis
 37. The University of Utah
 38. University of North Carolina at Chapel Hill
 39. University of Maryland
 40. The Ohio State University
 41. North Carolina State University
 42. Georgia Institute of Technology
 43. University of Virginia
 44. University of Pittsburgh
 45. Washington University in St. Louis
 46. Virginia Polytechnic Institute and State University
 47. Florida State University
 48. Indiana University Bloomington
 49. Iowa State University of Science and Technology
 50. University of California, Santa Barbara
 51. University of Massachusetts Amherst
 52. Oregon State University
 53. University of Houston
 54. George Mason University
 55. Georgetown University
 56. Colorado State University
 57. California Institute of Technology
 58. Brigham Young University
 59. Georgia State University
 60. University of Nebraska-Lincoln
 61. University of South Florida
 62. Brown University
 63. University of Georgia
 64. Tufts University
 65. University of Iowa
 66. University of Delaware
 67. University of Oregon
 68. George Washington University
 69. Dartmouth College
 70. Washington State University
 71. University of Rochester
 72. University of Notre Dame
 73. Vanderbilt University
 74. University of California, Santa Cruz
 75. University at Buffalo, State University of New York
 76. University of Illinois at Chicago
 77. Rice University
 78. Temple University
 79. Syracuse University
 80. University of Central Florida
 81. University of California, San Francisco
 82. University of Kentucky
 83. Emory University
 84. Northeastern University
 85. The University of Oklahoma
 86. The University of Tennessee, Knoxville
 87. University of California, Riverside
 88. University of Kansas
 89. Louisiana State University
 90. Rochester Institute of Technology
 91. San Diego State University
 92. University of Connecticut
 93. University of New Mexico
 94. University of South Carolina
 95. University of Missouri
 96. Virginia Commonwealth University
 97. University of Miami
 98. Kent State University
 99. University of Cincinnati
 100. Florida International University
 101. Boston College
 102. Rensselaer Polytechnic Institute
 103. Drexel University
 104. San José State University
 105. University of North Texas
 106. Fordham University
 107. The University of Alabama
 108. San Francisco State University
 109. University of Vermont
 110. Liberty University
 111. The University of Texas at Dallas
 112. Portland State University
 113. The University of Tennessee at Martin
 114. Clemson University
 115. West Virginia University
 116. University of New Hampshire
 117. American University
 118. California State University, Northridge
 119. Baylor University
 120. California State University, Fullerton
 121. Stony Brook University
 122. Case Western Reserve University
 123. Wayne State University
 124. Utah State University
 125. Southern New Hampshire University
 126. Michigan Technological University
 127. Oklahoma State University
 128. Auburn University
 129. Texas Tech University
 130. DePaul University
 131. Ohio University
 132. Tulane University
 133. University of Arkansas
 134. The New School
 135. California Polytechnic State University, San Luis Obispo
 136. University at Albany, State University of New York
 137. University of Alabama at Birmingham
 138. Western Michigan University
 139. The University of Texas at Arlington
 140. Loyola University Chicago
 141. Montana State University
 142. University of Denver
 143. University of Maryland, Baltimore County
 144. Grand Canyon University
 145. Santa Clara University
 146. University of Wisconsin-Milwaukee
 147. Northern Arizona University
 148. Old Dominion University
 149. New Mexico State University
 150. Binghamton University, State University of New York
 151. Southern Methodist University
 152. Brandeis University
 153. College of William & Mary
 154. University of Nevada, Reno
 155. Mississippi State University
 156. University of Nevada, Las Vegas
 157. Carleton College
 158. California State University, Long Beach
 159. Kansas State University
 160. University of Rhode Island
 161. University of North Carolina at Charlotte
 162. University of Idaho
 163. Florida Atlantic University
 164. Nova Southeastern University
 165. Marquette University
 166. Lamar University
 167. Northern Illinois University
 168. University of Akron
 169. Worcester Polytechnic Institute
 170. Kennesaw State University
 171. University of Louisville
 172. Illinois Institute of Technology
 173. University of Colorado Denver
 174. Lehigh University
 175. Grand Valley State University
 176. James Madison University
 177. Texas State University
 178. Indiana University - Purdue University Indianapolis
 179. Bowling Green State University
 180. Miami University
 181. Middlebury College
 182. University of Missouri-Kansas City
 183. University of San Francisco
 184. Wake Forest University
 185. New Jersey Institute of Technology
 186. Pace University
 187. California State University, Sacramento
 188. University of Richmond
 189. Pepperdine University
 190. University of Maryland, Baltimore
 191. The University of Texas MD Anderson Cancer Center
 192. East Carolina University
 193. Swarthmore College
 194. University of Wyoming
 195. Southern Illinois University Carbondale
 196. California State Polytechnic University, Pomona
 197. Appalachian State University
 198. Illinois State University
 199. Saint Louis University
 200. Oregon Health & Science University

Amerika’da Öğrenci Yaşamı

Amerika’da öğrenci olmak ve bu tecrübeye sahip olmak kariyerinizde iş bulmak açısından yabancı dil bilmek kadar önemlidir. Yalnızca dil bilmenin aksine bir ülkede eğitim görmüş olmak ve oranın kültürüne adapte olmak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Amerika’da eğitim görürken karşınıza birçok imkan ve fırsat çıkabilir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra alacağınız çalışma izni ile bir şirkette işe başlayabilir ve kariyerinizi burada sürdürebilirsiniz.

Bununla birlikte mezun olacağınız kurumlardan aldığınız diplomalar dünyanın hemen hemen her yerinde geçerli olacaktır.

Öğrenci yaşamı yalnızca eğitimle sınırlı değildir. Okullarda yüzlerce farklı organizasyon ve kulüpler bulunmaktadır. Bunlara üye olarak sosyal faaliyetlerde bulunabilir ve birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Okulların size sunduğu hafta sonu gezileriyle herkesin hayallerini kurduğu Las Vegas’ı, Los Angeles’ı ziyaret edebilir ve buralarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Sürekli olarak farklı etnik ve kültürlerden insanlarla tanışacaksınız. Amerika’da bu arkadaşlıklarınızı ve ilişkilerinizi ticaret hayatınızda kullanabilirsiniz. Öğrencilerimizin birçoğu Amerika’daki üniversite yaşamından sonra oradaki networkünü korumakta ve genişletmektedir.

Amerika’da verdiğimiz danışmanlık hizmetine dahil olan ve ihtiyacınız olduğunda bilgi almak için bize ulaşabileceğiniz kısımlar:

 • Ehliyet almak
 • Vize türü değiştirmek isteyen öğrencilerin change of status başvurusu
 • Sizi ziyaret etmek isteyen aile bireylerinizin vize danışmanlık hizmeti
 • Araç kiralama hakkında bulunabilecek uygun yerler
 • Gerekli şartlar sağlandığında çalışma izninizin çıkartılması

Konaklama

3 farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Yurt Konaklaması:

Okullara bağlı veya özel yurtlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. Bu yurtlar yemekli/yemeksiz veya tek/çift/üç kişilik odalarda hizmet sunmaktadır. Seçeceğiniz Amerikan üniversitesine bağlı veya özel yurtlar hakkında seçiminize bağlı gerekli tüm desteği ONEDU size sunacaktır.

Aile Yanı Konaklaması:

Aile yanı konaklamalarını okullarımız size tekliflerinde sunacaktır. Burada önemli olan sizin ihtiyacınıza göre doğru bir tercih yapmaktır. Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler yıllarca okullarımızla beraber çalışmış ve birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Bu ailelerin yanında yemekli/yemeksiz olarak tercih yaparak Amerika aile yapısını görmek ve onlarla keyifli vakit geçirmek gibi imkanlara sahip olursunuz.

Ev Tutmak:

Konaklamanın bir diğer seçeneği ise kendi imkanlarınızla ev tutmak olabilir. Burada önemli olan masraflarınızı minimuma indirmek olacaktır. Eyaletlere göre ev kiraları değişkenlik gösterir. Örneğin California’da 1+1 bir daire $1500 olabilirken bu Texas’ta $1000 civarı olabilir.

Ev arkadaşı bulmak bu masrafların yarı yarıya düşmesine hatta çoğu zaman 1’den fazla kişi ile ev arkadaşlığı etmeniz durumunda çok düşük rakamlar ödemenizi sağlar.

Nasıl Ev Bulabilirim?

Aşağıda listelediğimiz örnek sitelerden Amerika'nın farklı bölgelerindeki ev kiraları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

https://www.apartmentguide.com
https://www.rent.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US

Ev arkadaşı Nasıl Bulabilirim?

https://www.kamohousing.com
https://www.craigslist.org/about/sites#US
https://www.roomster.com

Onedu ile Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı üniversitelerimize en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz.

Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve DANIŞMANLIK HİZMETİMİZDEN faydalanmaya devam edeceksiniz. Amerika’da yüksek lisans program tercihinizi Amerika’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi alabilmek için iyi bir lisans not ortalamasına ve yabancı dil yeterliliğine sahip olmak gerekmektedir. Seçeceğiniz ülke ve okula göre bu yeterlilikler değişkenlik gösterir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

Amerikada üniversite eğitimi

Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı