Her yıl yüz binlerce öğrencinin tercihi İngiltere !

İngiltere tarihi, doğası ve ülkemize konum olarak yakınlığı ile öğrencilerimiz arasında yurt dışı eğitim denildiğinde akla gelen popüler lokasyonlar arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Şehirlerin birbirlerine yakın olması öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda ülkeyi gezmesi ve kültürel faaliyetlerde bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Öğrencilerimizin güzel vakit geçirmesinin ve bir çok farklı kültürü öğrenmesinin mümkün olduğu bu ülkede bir çok tanınmış dil okulu ile çalışmaktayız. Her yıl yüz binlerce öğrencinin ülkelerinden gelerek eğitim ve öğrenim gördüğü İngiltere size dil öğrenmenin yanı sıra bir çok sosyal aktivite imkanı sunmaktadır. Ulaşım imkanlarının çok gelişmiş ve kolay olması öğrencilerimizin ve ailelerimizin İngiltere tercihinde büyük etken olmaktadır.

İngiltere bayrağı desenli şemsiye tutan kişi Big Ben önünde

İngiltere'de Dil Eğitimi

Yurt dışı dil eğitiminin öncülerinden olan İngiltere bir çok dil okuluna sahiptir. İngilizce dil eğitimini Londra, Brighton, Cambridge, Bournemouth, Eastbourne, Oxford, Bristol ve Manchester gibi bir çok şehirde alabilirsiniz.

İngilizce dil eğitimine başlamanız için yabancı dil bilmenize gerek yoktur. Tüm İngilizce seviyelerindeki öğrenciler dil okullarında kendilerine uygun programı bulabilir. Anlaşmalı kurumlarımıza hiçbir kabul şartı aranmamaktadır. Öğrencilerimiz 1 hafta ile 54 hafta arası süreyle okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırabilir.

İngiltere’de Dil Eğitimi İçeriği

İngiltere’de dil okullarında eğitim alan öğrencilerimiz birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Eğitiminizin sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrencilerimiz konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilerimize özel eğitimler verilmektedir. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda temel İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencilere iş hayatında kullanabilecekleri konular üzerinden eğitim verilir.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’de okullarımızın fiyatlandırmaları kişiye özel ve kayıt yaptırılacak hafta sayısına göre belirlenmektedir. Sizinle birlikte yapacağımız şehir ve okul tercihinden sonra okulun fiyatlandırması güncel promosyon ve indirimlerle hazırlanarak size iletilecektir.

Okullarımıza yapacağınız kayıtlarda bütçenize en uygun tercihi birlikte yaparak İngilizce dil eğitiminizi en iyi şekilde tamamlamanızı sağlıyoruz. Fiyatlandırmalara okullarımızın ortak kullanım alanında olan kampüs olanaklarının tamamı dahildir.

İngiltere’de Yaşam

İngiltere’de yaşam oldukça canlı ve hareketlidir. Bunun sebebi Londra gibi büyük şehirlerde modanın ve kültürel faaliyetlerin yaygın olmasıdır. Bununla birlikte futbol müsabakaları sosyal yaşamın büyük bir çoğunluğunu kaplamaktadır. Tarihi dokusu ve müzeleri ile harika bir deneyim yaşayan öğrencilerimiz okullarımızla birlikte veya bireysel olarak katıldıkları gezi ve aktivitelerde keyifli zaman geçirmektedir.

İngiltere’de Konaklama

İngitere’de konaklama 2 farklı şekilde önerilmektedir. Aile yanı konaklamaları bunlardan birincisi ve en yaygın olanıdır. Öğrencilerimiz yarım pansiyon olarak adlandırılan yani sabah kalvaltısı ve akşam yemeği ile birlikte aile konaklamalarını tercih etmektedir. Bunun yanında yurt konaklamaları tüm okullarımız tarafından size sunulmaktadır. Bazı okullarımızın yurt konaklamaları apartman yaşamı şeklinde öğrencilerimize verilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere'de iki tip öğrenci vizesi vardır:

 1. Student Visitor Visa
 2. Tier 4 General Student Visa

Student Visitor Visa

Student Visitor Visa, 6 ay veya 11 ay olarak çıkartılır. Bu vizenin bitiminde İngiltere’de uzatma hakkınız bulunmayacaktır. Bunun için tekrardan Türkiye’ye gelerek yeni bir vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu vize türünde İngiltere’de yasal olarak çalışma imkanı bulunmamaktadır.

Tier 4 General Student Visa

İkinci vize türü ise uzun dönem öğrenci vizesi yani Tier 4 General Student Visa’dır. Bu vize türü için intermediate seviyesinde İngilizce bilginiz olması gerekmektedir. Bunu da uluslararası sınavlarda alınacak sonuçlarla kanıtlayabilirsiniz.

Onedu ile İngiltere'de Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz.

Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZDEN faydalanmaya devam edeceksiniz. Buradaki en önemli ayrıntı bu süre zarfında Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sunduğumuz tüm hizmet tamamen ÜCRETSİZ. İngiltere’deki dil okulu tercihinizi İngiltere’de uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Anlaşmalı İngiltere Dil Okullarımız

Okul AdıÜlkeŞehir
EuroCentresUKLondon
EuroCentresUKEltham
EuroCentresUKCambridge
EuroCentresUKBrighton
EuroCentresUKBournemouth
St GilesUKBrighton
St GilesUKCambridge
St GilesUKEastbourne
St GilesUKLondon Central
St GilesUKLondon Highgate
Capital School of EnglishUKBournemouth
Studio CambridgeUKCambridge
AccordUKEastbourne
Frances KingUKLondon
LSIUKLondon
LSIUKLondon Hampstead
LSIUKBrighton
LSIUKCambridge
LSIUKLondon
LSIUKLondon
LSIUKLondon
LSIUKLondon
TWINUKLondon Greenwich
TWINUKEastbourne
ECUKLondon
ECUKOxford
ECUKCambridge
ECUKBrighton
ECUKBristol
ECUKManchester
ECUKLondon
Stafford HouseUKCambridge
Stafford HouseUKCanterbury
Stafford HouseUKBrighton
Stafford HouseUKLondon
OHCUKLondon
OHCUKLondon Richmond
OHCUKOxford
OHCUKStratford

Eurocentres Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Avustralya, İrlanda, Malta ve Kanada gibi 15 farklı ülkede hizmet veren ve kampüsleri bulunan dil okulumuz öğrencilerimize başarılı bir eğitimin yanı sıra kültürel faaliyetlerden de yararlanma imkanı sunmaktadır. 70 yıllık tarihe sahip dil okulumuzun Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi birçok farklı ülkede de kampüsleri bulunmaktadır.

St Giles Dil Okulları:

1955 yılından beri aktif olan St Giles dil okullarımız 14.000 farklı öğrenciye hizmet vermiştir. Totalde 100 farklı ülkeden öğrenci kabul etmiş olan dil okulumuz CEA kurumundan akreditasyona sahiptir. 2015 yılında aldığı EducationStars ödülü ile kaliteli eğitimi öğrencilerine sunduğu tescillenmiş kurumumuzun İngiltere, Kanada ve Amerika’da kampüsleri bulunmaktadır.

LSI Dil Okulları:

1965 yılından itibaren eğitim veren dil okulumuz 8 farklı ülkede hizmet vermektedir. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzun İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ve Malta gibi ülkelerde birçok kampüsü bulunmaktadır. Ayrıca kurumumuz TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezi olarak bilinmektedir.

EC Dil Okulları:

6 farklı ülkede kampüsleri bulunan EC dil okulları 1991 yılında Malta’da kuruldu. ACCET ve British Council gibi önemli kurumların akreditasyonuna sahip EC dil okulları öğrencilere birçok farklı alanda İngilizce eğitimi vermesiyle bilinmektedir. Malta, Amerika, Kanada, İrlanda ve İngiltere’nin farklı bölgelerinde kampüsleri olan dil okulumuz öğrencilerimize farklı şehirlerde deneyim sunabilmektedir.

Stafford House Dil Okulları:

ACCET akreditasyonlu ve EnglishUSA üyesi olan dil okulumuz Amerika, Kanada ve İngiltere’de hizmet vermektedir. Akademik eğitimin önemini kavramış ve bu alanda uzmanlaşmış olan dil okulumuzdan birçok üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı elde edebilirsiniz.

OHC Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan dil okulumuz 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermesiyle bilinmektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda öğrencilerimiz akademik İngilizcenin yanı sıra birçok farklı alanda İngilizce eğitimi alabilmektedir.

Capital School of English Dil Okulları:

British Council ve Trinity College London gibi önemli kurumlardan akreditasyona sahip dil okulumuz yalnızca İngiltere’nin Bournemouth şehrinde hizmet vermektedir. Bournemouth’un en köklü dil merkezleri arasında yer alan dil okulumuza yılın her dönemi öğrenci kabulü bulunmaktadır.

Frances King Dil Okulları:

Londra ve Dublin şehirlerinde 2 büyük merkeze sahip dil okulumuz 40 yılda 200.000 öğrenciye hizmet vermiştir. British Council ve MEI gibi önemli kurumlardan akreditasyona sahip dil okulumuz öğrencilerine konuşmaya dayalı verdiği İngilizce eğitimi ile tanınmaktadır.

Studio Cambridge Dil Okulları:

Cambridge’de akademik eğitimin öncülerinden olan dil okulumuzda yoğun program İngilizce öğrencilerin dil yatkınlığına göre tasarlanmıştır. 1954 yılında açılan dil okulumuz British Council akreditasyona sahip olmakla beraber aynı zamanda EnglishUK üyesidir.

TWIN Dil Okulları:

İngiltere ve İrlanda ülkelerinde 3 merkezi bulunan dil okulumuz 1993 yılında eğitime başlamıştır. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda kariyer planlaması yapan öğrencilerimize ayrılan özel bölümler bulunmaktadır.

İngiltere’de Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’de 11 farklı şehirde dil eğitimi alabilirsiniz. Bunlardan öğrenciler arasında en çok tercih edilenler; London, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Brighton gibi şehirlerdir. Bu şehirlerin en çok tercih edilmesindeki başlıca sebepler güvenlik, yaşam kalitesi, tarih, okul ve öğrenci sayısının fazlalığıdır.

Londra

Londra, Birleşik Krallığın başkenti ve Avrupa’nın en çok göç alan şehri konumundadır. Saraylar ve müzeleri gezmekle bitiremeyeceğiniz bu şehirde eğitim ön planda tutulmuştur. Dil okullarının birçoğunun kurulduğu merkez olarak da bilinen Londra’da yabancı öğrenci sayısı 110 binin üzerindedir. Bu sebeple okullar eğitim kalitesine büyük önem vermektedir.

Londra dil okullarımız:

 • Eurocentres
 • St Giles
 • Frances King
 • LSI
 • TWIN
 • EC
 • Stafford House
 • OHC

Bournemouth

Yıl boyunca ılıman iklime sahip olan bu şehir plajları, yürüyüş parkları ve festivalleri ile ünlüdür. Daha önce zengin İngiliz ailelerinin yazlık olarak tercih ettiği bu bölgeye öğrencilerin akın etmesiyle tam bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Bu bölgede bulunan dil okulları öğrencilere yaz aktiviteleri ve su sporları ile ilgili birçok imkan sunmaktadır.

Bournemouth dil okullarımız:

 • Eurocentres
 • Capital School of English

Brighton

Britanya adasının en güneyinde bulunan şehirlerden biri olan Brighton bir sahil kasabasını andırmaktadır. Brighton Üniversitesi ve University of Essex gibi tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapması sebebiyle bir öğrenci şehri haline gelmiştir.

Brighton dil okullarımız:

 • Eurocentres
 • St Giles
 • LSI
 • EC
 • Stafford House

Bristol

Klasik bir İngiliz şehri görünümünde olan Bristol 1 milyonu aşkın nüfusuyla İngiltere’nin büyük şehirleri arasında yer almaktadır. 900 yılı aşkın süredir yapılan festivaller ve aktiviteler şehrin sokaklarını yılın her dönemi canlı tutmakta ve turizm açısından büyük gelir sağlamaktadır.

Bristol dil okullarımız:

 • EC

Cambridge

Bilim, sanat ve kültürün öncülerinden olarak bilinen İngiltere’nin tarihi şehri 132.000 nüfusa sahiptir. 1554 yılında tamamlanan King’s College ve University of Cambridge gibi dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapan bu şehirde eğitim almak tüm öğrencilerin hayalini süslemektedir.

Cambridge dil okullarımız:

 • Eurocentres
 • St Giles
 • Studio Cambridge
 • LSI
 • EC
 • Stafford House

Canterbury

Hristiyanlar için çok önemli bir merkez olan bu şehir doğa güzelliği ve tarihi dokusuyla öğrencilerin en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır. 3 üniversiteye ev sahipliği yapmasıyla öğrencilerin çok sayıda bulunduğu bu şehirde mimari yapılar sizi büyüleyecektir. Londra’ya 90 dakika mesafede ve ulaşımı toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Canterbury dil okullarımız:

 • Stafford House

Eastbourne

İngilizlerin tatil zamanı tercih ettiği bir sahil kenti olmakla beraber Londra ve Brighton’a yakınlığı ile bilinir. Köklü İngiliz ailelerinin bulunması sebebiyle İngilizceyi İngilizlerden öğrenin felsefesini edinen dil okulları aile yanı konaklamaları ile beraber bu bölgede eğitim vermektedir.

Eastbourne dil okullarımız:

 • St Giles
 • TWIN

Oxford

Nüfusun 3’te birini oluşturan öğrencilerden de anlayabileceğimiz gibi tam bir öğrenci kenti olan Oxford tarihi ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesinin bu şehirde bulunması öğrenciler için cazip bir merkez haline gelmesinde etkili olmuştur.

Oxford dil okullarımız:

 • EC
 • OHC

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı olduğumuz tüm İngiltere Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilirsiniz.

Okurken yarı zamanlı çalışma izniniz bulunmaktadır. (haftada 20 saat)

Burs olanakları bulunmaktadır ancak diğer ülkelere oranla İngiltere öğrencilere çok daha düşük burs vermektedir.

İngiltere’de lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler 2 yıllık resmi çalışma iznine sahip olurlar.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Resmi dili İngilizce olan Malta’da fiyat olarak diğer ülkere kıyasla çok daha uygun dil okullarında[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuş Kanada! Dünyanın en güvenilir ve yaşanabilir ülkesi olarak adlandırılan Kanada; dil okullarının[...]

Devamı