Her yıl yüz binlerce öğrencinin tercihi İngiltere !

İngiltere, tarihi, doğası, dili, kültürü ve konumu gereği İngilizce dil eğitimi denildiğinde şüphesiz herkesin aklına gelen ilk ülkedir. Dünya’nın dört bir yanından dil, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için her yıl 750.000’in üzerinde öğrenci İngiltere’yi tercih eder.

Bu öğrencilerin büyük bir çoğunluğu eğitim için Londra’yı tercih etse de, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Brighton, Manchester ve Liverpool gibi şehirler de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. İngiltere’de ulaşım ağı mükemmel derecede gelişmiştir. Tüm şehirlerin birbiriyle bağlantılı olması şehirlerarası ulaşımı kolaylaştırır.

İngiltere bayrağı desenli şemsiye tutan kişi Big Ben önünde

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı dil eğitiminin öncülerinden olan İngiltere, bir çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim sektöründe köklü ve tecrübe sahibi olan dünyanın en iyi dil okullarının çoğunun İngiltere’de kampüsleri bulunmaktadır. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi denilince Londra akla ilk gelen şehir olsa da, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester, Canterbury gibi uygun fiyatlara sahip ortalama yaşam giderlerinin daha düşük olduğu şehirler de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında, ‘’İngiltere’de dil eğitimi almak için temel İngilizce bilme gerekliliği var mı?’’ sorusu gelir. Hayır, kesinlikle böyle bir zorunluluk yoktur. Dil okuluna başlayacak olan her öğrenci eğitim başlamadan önce bir seviye belirleme sınavına girer ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. Yani hiç İngilizce bilmiyorsanız emin olabilirsiniz ki yerleşeceğiniz sınıfta diğer tüm arkadaşlarınız da sizin gibi olacaktır.

İngiltere’de eğitim almak için başlıca sebepler nelerdir gelin birlikte inceleyelim!

 • 50 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip okullarda eğitim alma imkanı
 • Ülkede anadilin İngilizce olması
 • Günlük yaşantınızda sürekli İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatı
 • Dil okullarının British Council ve English UK kurumları tarafından sürekli denetimden geçmesi
 • Kişisel tercihlerinize göre çok sayıda farklı şehir seçeneğinin bulunması
 • Dünyada ilk 100’e giren birçok üniversiteye ev sahipliği yapması

İngiltere Dil Eğitiminde Onedu Farkı

Onedu Yurtdışı Eğitim olarak, aşağıdaki tabloda adlarını ve açıklamalarını bulabileceğiniz İngiltere dil okullarının tümünün Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu okulların haricinde herhangi bir okula kayıt yaptırmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla dil okulunun bilgilendirmesini danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Yılın belli dönemlerinde %35’lere varan özel indirmler uygulayan bu okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere’de Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

Okul AdıAçıklama
Kaplan InternationalKaplan International dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl 150.000’in üzerinde öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin tercihleri ile %97 memnuniyet ve tavsiye oranına sahiptir. Dünyanın en iyi zincir dil okullarının başında gelen Kaplan International dil okullarında K+ online öğrenme sistemi ile mezun olduktan sonra bile eğitim materyallerine online erişim imkanı verilmektedir. Londra, Cambridge, Bournemouth, Liverpool, Manchester ve Oxford şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.

EC English

1991 yılında Malta’da kurulan EC English dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile hizmet vermektedir. EC English 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir. Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bristol ve Manchester şehirlerinde öğrencilere eğitim verilmektedir.

Kings Education

1957 yılında Frederick King tarafından Bournemouth şehrinde kurulan Kings Education dil okulları, 60 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile her yıl 80 farklı ülkeden uluslararası öğrenciye İngilizce eğitimi vermektedir. Londra, Bournemouth, Brighton ve Oxford’da kampüsleri bulunur.

StGiles

1955 yılında Londra’da kurulan StGiles’i her yıl yaklaşık 10.000 öğrenci dil eğitimi için tercih etmektedir. Kurucusu öğretmen olan ve hala aynı aile tarafından yönetilen StGiles dil okulları eğitim konusunda farklı tekniklere sahip özel hazırlanan müfredata sahiptir. Londra, Brighton, Cambridge ve Eastbourne şehirlerinde kampüsleri vardır.

Stafford House

İngiltere merkezli bir dil okulu olan Stafford House, CATS grubunun bünyesinde yer alır. Akademik eğitimin önemini kavrayan ve bu alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı da sunulmaktadır. Stafford House’un Cambridge, Canterbury, Brighton ve Londra’da merkezleri vardır.

MC Academy

2005 yılında Manchester şehir merkezinde kurulan MC Academy, British Council tarafından akreditasyona sahip ve aynı zamanda EnglishUK birliğinin de üyesidir. Manchester şehrinde Türk öğrenci sayısının az olmasından dolayı Türk öğrencilere yönelik eğitim+konaklamalı uygun fiyatlı paket eğitim programları sunulmaktadır.

TWIN

Londra’nın Greenwich kasabasında ve Eastbourne kentinde merkezleri bulunan TWIN dil okulları 1993 yılında eğitime başlamıştır. British Council akreditasyonuna sahip olan okulda kariyer planlaması yapan öğrencilere ayrılan özel bölümler bulunmaktadır.

LSI

1965 yılından itibaren eğitim veren LSI dil okulları 8 farklı ülkede hizmet vermektedir. British Council akreditasyonuna sahip dil okulu aynı zamanda TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezi olarak bilinmektedir. Londra, Brighton ve Cambridge şehirlerinde merkezleri bulunur.

Bayswater College

Londra'nın merkezinde yer alan Bayswater College, iyi donanımlıdır ve öğrencilerine en iyi eğitimi en uygun fiyata sunmaktadır. 1973 yılında kurulan okul British Council tarafından tanınmıştır. Londra haricinde son dönemde açılan Liverpool kampüsünde de eğitim hizmeti vermektedir.

Frances King

1973 yılında Londra'da kurulan Frances King, butik eğitim anlayışı ile eğitim kalitesini her zaman üst seviyede tutan ve yılda yaklaşık 4000 öğrenciye eğitim veren bir dil okuludur. Londra Kensington’da kampüsü bulunmaktadır.

İngiltere’de Dil Okulu Fiyatları

Aşağıda farklı şehirlerdeki anlaşmalı dil okullarımızın 12 ve 24 hafta eğitim ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Londra Dil Okulu Fiyat Tablosu

Okul AdıŞehir12 Hafta Fiyatı24 Hafta FiyatıFiyata Dahil Olanlar Hizmetler
KaplanLondra2,672 GBP4,688 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishLondra2,311 GBP4,075 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kings EducationLondra2,479 GBP4,369 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
St GilesLondra Merkez2,249 GBP3,902 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
St GilesLondra Highgate2,077 GBP3,590 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
Stafford HouseLondra2,524 GBP4,296 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSILondra2,360 GBP4,160 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
English PathLondra Greenford1,858 GBP3,495 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
English PathLondra Canary Wharf3,535 GBP

6,725 GBP

Dil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Bayswater Col.Londra2,515 GBP4,330 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
CESLondra1,980 GBP3,348 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
OHCLondra2,088 GBP3,606 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Bournemouth, Brighton, Bristol, Cambridge, Canterbury, Liverpool, Manchester, Birmingham Dil Okulu Fiyat Tablosu

Okul AdıŞehir12 Hafta Fiyatı24 Hafta FiyatıFiyata Dahil Olanlar Hizmetler
Kaplan InternationalBournemouth2,330 GBP4,040 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishBrighton2,167 GBP3,571 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
KingsBournemouth2,227 GBP4,033 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
St GilesBrighton2,186 GBP3,778 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
Stafford HouseCanterbury2,398 GBP3,960 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSICambridge2,360 GBP4,160 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
KaplanLiverpool2,000 GBP3,344 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
ECBristol1,915 GBP3,499 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Bayswater Col.Liverpool1,885 GBP3,430 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
Kaplan InternationalManchester2,480 GBP4,304 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishManchester2,203 GBP3,571 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
English PathBirmingham1,699 GBP3,149 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kings EducationOxford2,605 GBP4,405 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
CESOxford1,980 GBP3,348 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti
Kaplan InternationalEdinburgh2,195 GBP3,860 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
CESEdinburgh1,980 GBP3,348 GBPDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

İngiltere'de Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere denilince herkesin aklına ilk gelen şehir Londra’dır. Ancak İngiltere’de Londra haricinde diğer şehirlerde de dil okullarının kampüsleri bulunur. Londra’ya göre daha ekonomik olan bu şehirleri aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

ŞehirlerAçıklama
LondraLondra, Birleşik Krallığın başkenti ve Avrupa’nın en çok göç alan şehri konumundadır. Saraylar ve müzeleri gezmekle bitiremeyeceğiniz bu şehirde eğitim ön planda tutulmuştur. Dil okullarının birçoğunun kurulduğu merkez olarak da bilinen Londra’da yabancı öğrenci sayısı 110 binin üzerindedir. Bu sebeple okullar eğitim kalitesine büyük önem vermektedir.

Brighton

Britanya adasının en güneyinde bulunan şehirlerden biri olan Brighton bir sahil kasabasını andırmaktadır. Brighton Üniversitesi ve University of Essex gibi tanınmış üniversitelere ev sahipliği yapması sebebiyle bir öğrenci şehri haline gelmiştir.

Cambridge

Bilim, sanat ve kültürün öncülerinden olarak bilinen İngiltere’nin tarihi şehri 132.000 nüfusa sahiptir. 1554 yılında tamamlanan King’s College ve University of Cambridge gibi dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapan bu şehirde eğitim almak tüm öğrencilerin hayalini süslemektedir.

Bournemouth

Yıl boyunca ılıman iklime sahip olan bu şehir plajları, yürüyüş parkları ve festivalleri ile ünlüdür. Daha önce zengin İngiliz ailelerinin yazlık olarak tercih ettiği bu bölgeye öğrencilerin akın etmesiyle tam bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Bu bölgede bulunan dil okulları öğrencilere yaz aktiviteleri ve su sporları ile ilgili birçok imkan sunmaktadır.

Oxford

Nüfusun 3’te birini oluşturan öğrencilerden de anlayabileceğimiz gibi tam bir öğrenci kenti olan Oxford tarihi ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesinin bu şehirde bulunması öğrenciler için cazip bir merkez haline gelmesinde etkili olmuştur.

Manchester

İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan tarih, sanat, ticaret, eğitim ve spor alanlarında gelişmiş, ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen üniversitelerinden The University of Manchester ve Manchester Metropolitan University’nin yer aldığı şehir 40.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İngiltere’de Dil Okullarının Sunduğu Programlar

İngiltere’de dil okullarında eğitim alan öğrenciler birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Tüm eğitim programları sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Bu programlara başlamak için her hangi bir İngilizce seviyesi şartı bulunmamaktadır. Hiç İngilizce bilmeden de rahatlıkla bu programlara kayıt olabilirsiniz.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrenciler konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir. Daha kısıtlı süresi olup bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilere özel eğitimler verilmektedir. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. İş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için özel olarak hazırlanan yazma teknikleri, iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ve sunumlarda neler yapılması gerektiğine dair özel olarak hazırlanan ders içerikleri sayesinde İş İngilizcesi kursu ile bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir. Program süresi uzun olduğu için haftalık ücretleri diğer programlara göre daha uygundur.

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de dil ya da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için okullar çok çeşitli konaklama seçeneği sunmaktadır. Okullar tarafından sağlanan ve düzenli olarak kontrol edilen aile yanı, öğrenci yurdu ve otel konaklaması seçeneklerinden birini tercih edebileceğiniz gibi, Onedu Yurtdışı Eğitim olarak anlaşmalı olduğumuz okullardan bağımsız Londonist ve GoBritanya gibi özel konaklama sağlayıcılarından da indirimli öğrenci yurdu konaklaması satın alabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

İngiltere’de aile yanı konaklama okullar tarafından sunulan en ekonomik konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda, ortak/özel banyo, sabah kahvaltı/kahvaltı ve akşam yemeği/günde 3 öğün yemek gibi seçenekler arasından kişisel tercihinizi yapabilirsiniz. Aile yanı konaklamada, sürekli İngilizce konuşarak pratik yapabilme, aile sıcaklığını yaşama ve yaşadığınız ülkenin kültürünü en iyi şekilde öğrenme şansına sahip olacaksınız. Okullar şehir merkezinde yer alırken konaklama yapılacak evler de genellikle okullara 20-50 dakika mesafede yer almaktadır.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurtları, aile yanı konaklamaya göre fiyat olarak biraz daha pahalı bir konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda ve ortak/özel banyo seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında yemek verilmemektedir. Bunun yerine yurtlarda her katta ortak kullanıma açık mutfaklar bulunur. Market alışverişinizi yaptıktan sonra tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile birlikte yemek hazırlayabilirsiniz. Yurtların tümünde güvenlik üst düzeyde sağlanır, düzenli olarak da ortak alanlar temizlenmektedir.

Londonist

Londonist, Londra'nın merkezinde bulunan ödüllü bir öğrenci konaklama şirketidir. 2013 yılından bu yana, öğrencilere 20'den fazla lokasyonda 2 haftadan 51 haftaya kadar kısa ve uzun süreli konaklama imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler için odalar 5 yıldız konforuna sahiptir ve memnuniyet odaklı hizmet verilir. Öğrencilere “evden uzakta ev konforu” yaşatmak en büyük hedeflerindendir. Şu anda Londra’nın 1, 2 ve 3. bölge’de yer alan 12 farklı lokasyonda hizmet verilmektedir. Kings Cross, Spitalfields, Aldgate, Portobello, Lewisham, Camden, Highbury, Islington bunlardan birkaçıdır.

GoBritanya

GoBritanya, kuruluşundan bu yana Londra ve diğer şehirlerde öğrenci konaklama hizmetleri konusunda uzmanlaşmış saygın bir şirkettir. Kısa ve uzun dönemli öğrenci yurtları için ana referans olmanın yanı sıra, yıl boyunca prestijli araçlar ve kişiye özel grup turları ile servisli daireler sağlamakta. Aynı zamanda servis ve havaalanı transferi hizmeti de vermektedir.

İngiltere’de Ortalama Yaşam Giderleri

Ortalama yaşam giderleri her öğrencinin yaşantısına, ihtiyaçlarına ve zevklerine göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere’de bazı temel ürünlerin ortalama ücretleri şu şekildedir;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)5.50 £Süt (1lt)0.91 £
Ortalama Restaurant (1 kişi)12.00 £Pirinç (1kg)0.88 £
Bira (0.33’lük)4.00 £Yumurta (12’li)1.86 £
Cappucino2.70 £Tavuk (1kg)5.63 £
Su0.94 £Kıyma (1kg)7.34 £
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.50 £Sinema bileti (1 kişi)10 £
Aylık bilet60.00 £Kot pantolon (1 adet)56.84 £
Benzin (1lt)1.27 £Fitness üyeliği (1 aylık)29.07 £

İngiltere Vizesi

İngiltere’de dil, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerin öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi kendi içinde Student Vistor Visa (ziyaretçi öğrenci vizesi) ve Tier 4 General Student Visa (uzun dönem öğrenci vizesi) olarak ikiye ayrılır.

Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere öğrenci vizesinin ilk bölümünü Ziyaretçi Öğrenci Vizesi oluşturmaktadır. Bu vize türü ile başvuruda bulunacak olan öğrencilerde her hangi bir İngilizce yeterliliği aranmamaktadır. Ziyaretçi Öğrenci Vizesi konsolosluk tarafından 6 ay veya 11 ay olarak verilmektedir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de yasal olarak çalışma imkanı bulunmamakta ve vize bitiş süresinin ardından vizenizi İngiltere’den uzatma hakkınız da olmamaktadır . Süre uzatmak için Türkiye’ye dönüp tekrar başvuru sürecine girilmesi gerekmektedir.

Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

İngiltere öğrenci vizesinin ikinci bölümünü ise Uzun Dönem Öğrenci Vizesi oluşturmaktadır. Uzun Dönem Öğrenci Vizesine başvuruda bulunacak olan öğrencilerde minimum B1 seviyesinde İngilizce (Intermediate) koşulu aranmaktadır. İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’ye dil eğitimi almak üzere giden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Foundation propramlarına, lisans veya yüksek lisans eğitimine katılacak olan öğrencilere ise part-time yani haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu vize türünde, vizeniz bittiği takdirde İngiltere’den uzatma hakkına da sahip olursunuz.

Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğitim amacıyla yapılacak olan seyahatlerinizin başlangıç tarihinin 3 ay öncesinden itibaren vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize harcı ücretini konsolosluğun internet sitesinden yalnızca kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra randevunuzu alıp parmak izi işlemleri için konsolosluğun yetkilendirdiği vize ofislerine gitmeniz gerekmektedir. Gerekli evraklarınızı topladıktan sonra dilerseniz online olarak evrakları sisteme yükleyebilir ya da evrakların çıktılarını parmak izi randevusuna gittiğinizde elden teslim edebilirsiniz. Geliri olmayan kişilerin vize başvuru sürecinde tüm masraflarını (eğitim+konaklama+yaşam giderleri) karşılayacak sponsor kişi göstermeleri zorunludur. Öğrenci vizesi işlemlerinde gerekli olan evraklar şunlardır;

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

 • En az 6 ay geçerli pasaport
 • Varsa eski pasaportlarınız
 • Kimlik fotokopisi
 • Vize talep dilekçesi
 • Sponsor dilekçesi (tarafımızca hazırlanır)
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (formu sizin adınıza biz dolduruyoruz)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf, 3,5×4,5 ebadında (İngiltere vizesine uygun – dijital olarak bize gönderilmesi gerekmektedir)
 • Vize başvuru ücreti: Vize formunuz online olarak doldurulurken ödeme de online olarak kredi kartı ile yapılır.
 • Vize başvurunuzu Adana veya Antalya’dan yapıyorsanız vize başvuru bedeline ek olarak vize başvuru merkezi olan Teleperformance için de 59 GBP ödeme yapılmaktadır. Bu da vize başvuru bedeli gibi kredi kartınızla ödenebilmektedir.
 • Aile nüfüs kayıt örneği(öğrenci adına alınmış olunacak,öğrenci anne baba ve varsa kardeşlerinin yazılı olduğu döküm)
 • Eğitim alacağınız okuldan gelecek olan kabul mektubu (acceptance letter) (sizin için biz temin edeceğiz)
 • En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız. Halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi (İngilizce alınabiliyorsa İngilizce alınmalı)
 • 18 yaşından küçükler için noter onaylı muvaffakatname (noter onaylı tercümesi yapılması gerekiyor)
 • Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri, varsa IELTS-TOEFL skorunuz.
 • Erkekler için; mezunsa askerlik terhis / tecil belgesi
 • Varsa evlenme cüzdanı
 • Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar; size veya sponsorunuza ait en az son 6 ayı gösteren banka hesap cüzdanı veya hesap dökümü (orijinal olacak-imzalı ve kaşeli, fotokopi olmaz – altın hesabı ve borsa yatırımları kesinlikle kabul edilmez). Şirket hesabı yerine şahıs hesabı tercih edilir. Bankanın imza sürküleri ve İngilizce sterlin karşılığını gösteren banka mektubu.
 • Eğer sponsorunuz kendi işini yürütmekte ise; iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri gerekir. Aileniz özel bir şirkette maaşlı olarak çalışıyorsa; son 3 aylık maaş bordroları (orijinal, imzalı-kaşeli olacak, fotokopi olmaz) ve çalışılan şirkete ait vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri.
 • Sponsorunuz emekliyse; emekli maaşının yattığı banka hesabının son 6 aylık-1 yıllık dökümü orijinal, imzalı-kaşeli olmalı, fotokopi olmaz).
 • Sponsorunuz devlet memuruysa; son 3 aylık maaş bordrosu ve kurum kimliği fotokopisi gerekir.
 • Sponsor kimlik fotokopisi
 • Sponsor mektubu (tarafımızca hazırlanacaktır)
 • Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler (fotokopi)
 • Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları (son 3 aylık), çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri.
 • İngilizce transkript veya tercümesi (öğrenciler için)
 • Konsolosluk daima ekstra belge veya talep etme hakkına sahiptir.

Onedu ile İngiltere'de Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz. Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya devam edeceksiniz. İngiltere’deki dil okulu tercihinizi İngiltere’de uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı