Amerika Dil Okulları

Anadilin İngilizce olduğu ülkelerde dil eğitimi almak her zaman daha avantajlı sonuçlar elde etmenizde size yardımcı olur. Amerika’da bu ülkelerin en başında gelen ve dil eğitimi alırken çok sayıda sosyal ve kültürel faaliyetlere katılabileceğiniz, aynı zamanda sahip olduğu kültürel çeşitlilik sebebiyle dünyaya bakış açınızı tamamen değiştirecek bir ülkedir. Doğu ve batı yakasının tamamen farklı kültürel ve sosyal yaşama sahip olması öğrencilerimizin kendilerine uygun seçim yapmasında kolaylık sağlamaktadır.

Neden Amerika’da Dil Eğitimi Almalısınız?

Amerika’nın 25 farklı eyaletinde anlaşmalı olduğumuz 83 farklı dil okulu arasından iklim, lokasyon ve fiyat açısından kendi tercihinizi yapmakta tamamen özgürsünüz. Boston, San Diego, New York, Chicago, Los Angeles, Miami, San Francisco gibi bir çok merkezi şehre dil eğitimi almaya gidebileceğiniz gibi daha az nüfuslu kültürel şehirlerden olan Santa Barbara, Hawaii, Cleveland, Portland gibi şehirlerde de dil eğitimi alabilirsiniz. Dil okulları size ücretsiz bir çok aktiviteyi de paketiniz içerisinde sunmaktadır. Bunlardan bazıları; voleybol, futbol, basketbol turnuvaları, bulunduğunuz bölgeyi tanıtıcı geziler ve yabancı dilinizi geliştirmeye yönelik daha bir çok farklı aktivitelerdir. Hiç İngilizce bilmeseniz de tüm dil okullarında eğitim alabilirsiniz. Dil okuluna başlayacak olan her öğrenci eğitim başlamadan önce bir seviye belirleme sınavına girer ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. Amerikada dil eğitimi almak için bazı sebepler şunlardır;

 • Eğitim alınabilecek çok fazla şehir vardır
 • Ülkede anadilin İngilizce olması
 • Farklı milletlerden çok sayıda arkadaş edinebilirsiniz
 • Günlük yaşantınızda sürekli İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatı
 • Üniversite seçenekleri çok fazladır

Amerika Dil Eğitiminde Onedu Farkı

Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, aşağıdaki tabloda adlarını ve açıklamalarını bulabileceğiniz Amerika dil okullarının tümünün Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu okulların haricinde herhangi bir okula kayıt yaptırmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz diğer dil okullarının bilgilendirmelerini danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Yılın belli dönemlerinde %35’lere varan özel indirmler uygulayan bu okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Amerika’da Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

Okul AdıAçıklama
Kaplan InternationalKaplan International dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl 150.000’in üzerinde öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerin tercihleri ile %97 memnuniyet ve tavsiye oranına sahiptir. Dünyanın en iyi zincir dil okullarının başında gelen Kaplan International dil okullarında K+ online öğrenme sistemi ile mezun olduktan sonra bile eğitim materyallerine online erişim imkanı verilmektedir. Boston, Chicago, Los Angeles, Miami, New York, San Diego, San Francisco, Seattle ve Washington şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.
EC English1991 yılında Malta’da kurulan EC English dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile hizmet vermektedir. EC English 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir. Boston, New York, San Diego, San Francisco, Los Angeles, Miami ve Washington şehirlerinde öğrencilere eğitim verilmektedir.
ELS1961 yılından beri dil eğitimi sektöründe bulunan ELS dil okullarında, tüm dünya genelinde 143 ülkeden 1.2 milyon öğrenciye dil eğitimi verilmiştir. 12 farklı sınıf seviyesi, son teknoloji dil eğitimi merkezleri, çoklu test hizmetleri ve üniversite başvurusunda özel danışman yardımı ile ELS dil eğitimi sektörünün öncü kuruluşlarından biridir. Amerika’da kurulan bir dil okulu olması sebebiyle Amerika’nın en büyük ve en kaliteli dil okullarından biridir. Amerika’da 19 eyalette yer alan 33 kampüsünde eğitim hizmeti verilmeye devam etmektedir.

Kings Education

1957 yılında Frederick King tarafından İngiltere’de kurulan Kings Education dil okulları, 60 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile her yıl 80 farklı ülkeden uluslararası öğrenciye İngilizce eğitimi vermektedir. Boston, New York ve Los Angeles’de kampüsleri bulunur.
FLS1986 yılında eğitime başlayan FLS dil okulları, öğrencilerine dil eğitiminin yanı sıra kültürel faaliyetler ve sosyal aktiviteler sunarak İngilizce gelişiminin en hızlı düzeyde olacağını öngören bir kurumdur. CEA ve ACCET tarafından akreditasyona sahip dil okulu akademik eğitimin Amerika’daki öncülerinden biridir. New York, Philadelphia, Boston ve Los Angeles’de üniversite kampüslerinin içerisinde eğitim verilmektedir.
StGiles1955 yılında Londra’da kurulan StGiles’i her yıl yaklaşık 10.000 öğrenci dil eğitimi için tercih etmektedir. Kurucusu öğretmen olan ve hala aynı aile tarafından yönetilen StGiles dil okulları eğitim konusunda farklı tekniklere sahip özel hazırlanan müfredata sahiptir. New York ve San Francisco’da kampüsleri bulunmaktadır.
Stafford Houseİngiltere merkezli bir dil okulu olan Stafford House, CATS grubunun bünyesinde yer alır. Akademik eğitimin önemini kavrayan ve bu alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile üniversite ve yüksek lisans programına direkt geçiş imkanı da sunulmaktadır. Amerika’da San Francisco, Chicago, San Diego ve Boston’da hizmet vermektedir.
LSI1965 yılından itibaren eğitim veren LSI dil okulları 12 farklı ülkede hizmet vermektedir. British Council akreditasyonuna sahip dil okulunun Amerika’da Boston, New York, San Diego ve San Francisco’da kampüsleri bulunmaktadır. LSI dil okulları TOEFL ve Cambridge sınavlarının yetkili merkezi olarak bilinmektedir.
OHCİngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan OHC dil okulları 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna
sahiptir. New York, Boston ve Miami şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır.
CLACalifornia Language Academy (CLA) dil okulu San Diego ve Los Angeles’de hizmet veren local bir dil okuludur. Öğrencilerimiz bizim ailemizdir temasıyla yola çıkan CLA dil okulu ekibi ACCET akreditasyonuna sahiptir. Bununla birlikte EnglishUSA üyesi olan dil okulumuz 5 sene üst üste ‘Best of Playa del Rey’ ödülünü almıştır.
American English CollegeAmerican English College, 30 yılı aşkın bir süredir SEVIS sertifikalı İngilizce dil eğitimi programları sunan bir kurumdur. ACCET tarafından akreditasyona da sahip olan American English College’nin Los Angeles kentinde iki kampüsü bulunur.

Amerika’da Dil Okulu Fiyatları

Aşağıda farklı şehirlerdeki anlaşmalı dil okullarımızın 12 ve 24 hafta eğitim ücretleri yer almaktadır. Dil okullarında 1 haftadan 52 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz, farklı haftaların ücretlerini ve okullar ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

New York

Okul Adı12 Hafta Fiyatı24 Hafta FiyatıFiyata Dahil Olanlar Hizmetler
Kaplan International4,505 USD8,177 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC English5,390 USD8,960 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kings Education3,619 USD6,727 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSI3,275 USD6,155 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

*Tablolarda belirtilen fiyatlar promosyonlu olup 31 Mart 2022’ye kadar geçerlidir

Boston, San Francisco-Berkeley, Los Angeles, San Diego, Chicago, Santa Barbara, Seattle

Okul AdıŞehir12 Hafta Fiyatı24 Hafta FiyatıFiyata Dahil Olanlar Hizmetler
Kaplan InternationalBoston4,025 USD7,289 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kings EducationBoston3,619 USD6,727 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishBoston4,727 USD8,552 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSIBoston3,215 USD6,035 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kaplan InternationalSan Francisco-Berkeley4,025 USD7,289 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSISan Francisco-Berkeley3,215 USD6,035 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishSan Francisco-Berkeley4,727 USD8,552 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kaplan InternationalLos Angeles4,025 USD7,289 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kings EducationLos Angeles3,619 USD6,727 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishLos Angeles4,829 USD8,756 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kaplan InternationalChicago4,025 USD7,289 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
EC EnglishSan Diego4,658 USD8,258 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
LSISan Diego3,215 USD6,035 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kaplan InternationalSanta Barbara4,025 USD7,289 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti
Kaplan InternationalSeattle3,785 USD6,845 USDDil eğitimi ücreti, kayıt ücreti, materyal ücreti

Amerika’da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

Dünya’nın en iyi dil okullarının hepsinin Amerika’da merkezleri bulunmaktadır. Amerika’da tercihlerinize göre bir çok farklı şehirde dil eğitimi alabilirsiniz. New York’dan Los Angeles’e, Miami’den Chicago’ya Amerika’nın dört bir tarafında anlaşmalı dil okullarımızdan birinde eğitim almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ŞehirlerAçıklama
New YorkAmerika’nın en önemli öğrenci şehirlerinden biri olan New York’da dünyanın farklı bölgelerinden dil ya da üniversite eğitimi almak için gelen yüzlerce öğrenci yaşamını sürdürmektedir. Ulaşımın büyük bir kısmının metroyla sağlandığı bu şehirde trafik derdi çekmeden hatta arabaya ihtiyaç duymadan şehrin her yerine ulaşım imkanı mevcuttur. New York’da Kaplan International, EC English, ELS, FLS, Kings Education ve LSI gibi çok kaliteli dil okulları bulunmaktadır.
Los AngelesAmerika ekonomisinin en büyük ikinci ekonomisine sahip olan Los Angeles, California eyaletinin en kalabalık şehridir. Hollywood, Beverly Hills gibi dünya starlarının yaşadığı bölgelere ev sahipliği yapan Los Angeles’ta Los Angeles Film Academy, UCLA gibi üniversitelerin yanında Kaplan International, EC English ve ELS gibi pek çok dil okulunun da merkezleri vardır.
BostonBoston, Massachusetts eyaletinin en önemli şehirlerinden biridir. Yılda ortalama 30 milyon turistin ziyaret ettiği Boston dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin nüfusunun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturmaktadır. Harvard ve MIT gibi çok önemli üniversiteler Boston’da yer alır. Kaplan International, EC English, ELS, Kings Education ve Stafford House dil okullarının da Boston’da kampüsleri bulunur.
San DiegoCalifornia’nın hatta Amerika’nın en iyi şehri olarak adlandırılan San Diego son yıllarda eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında bulunmaktadır. UCSD ve SDSU gibi dünyaca ünlü üniversitelere ev sahipliği yapan şehir sıcak iklimiyle dünyanın dört bir yanından her mevsim öğrencilere ve turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Kaplan International, EC English, ELS, CLA dil okulları da San Diego’da eğitim vermektedir.
MiamiFlorida eyaletinin ikinci büyük şehri konumunda olan Miami, Küba ve diğer Karayip adalarına yakınlığı ile bilinmektedir. Nüfusun büyük bir çoğunluğunu Latin kökenli vatandaşlar oluşturmaktadır. Burada İngilizce kadar İspanyolca da halk arasında konuşulmaktadır. Yaz aylarından en çok turist alan başlıca şehirlerden biri olan Miami öğrencilerimiz arasında da en çok tercih edilen eğitim bölgeleri arasındadır. Kaplan International, EC English ve ELS dil okullarının kampüsleri bulunmaktadır.
ChicagoAmerika’nın en büyük üçüncü şehri konumunda olan Chicago, Illinois eyaletinde bulunmaktadır. Üniversite sayısının çokluğu ve eğitim kalitesi sebebiyle öğrencilerin tercihleri arasında üst sıralarda bulunan Chicago, çok sayıda Çin, İtalyan, Fransız ve Japon milletlerinden öğrenci ve turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kaplan International, ELS ve Stafford House dil okullarının Chicago’da merkezleri vardır.
San FranciscoÇok sayıda finans enstitüsünün yer aldığı şehir, batı kıyısının Wall Street’i olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda teknoloji dünyasının merkezi sayılan Silikon Vadisi de bu şehrin toprakları içinde yer almaktadır. Dil okulları ile birlikte lisan, yüksek lisans, doktora ve sertifika programları sunan çok kaliteli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Kaplan International, ELS, StGiles gibi dil okullarının kampüsleri bu şehirde vardır.

Amerika’da Dil Okullarının Sunduğu Programlar

Amerika’da yer alan dil okullarında eğitim alan öğrenciler birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Tüm eğitim programları sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Bu programlara başlamak için her hangi bir İngilizce seviyesi şartı bulunmamaktadır.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrenciler konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir. Daha kısıtlı süresi olup bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilere özel eğitimler verilmektedir. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. İş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için özel olarak hazırlanan yazma teknikleri, iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ve sunumlarda neler yapılması gerektiğine dair özel olarak hazırlanan ders içerikleri sayesinde İş İngilizcesi kursu ile bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir. Program süresi uzun olduğu için haftalık ücretleri diğer programlara göre daha uygundur.

Amerika’da Ortalama Yaşam Giderleri

Ortalama yaşam giderleri her öğrencinin yaşantısına, ihtiyaçlarına ve zevklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Amerika’da New York ve Los Angeles şehirleri herkes tarafından pahalı olarak bilinmekle birlikte San Diego’da bu şehirlere göre fiyatlar biraz daha uygundur. Amerika’da bazı temel ürünlerin 4 farklı şehirde ortalama ücretleri şu şekildedir;

New York

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)9.00$Süt (1lt)1.15$
Ortalama Restaurant (1 kişi)20.00$Pirinç (1kg)6.28$
Bira (0.33’lük)8.00$Yumurta (12’li)3.73$
Cappucino4.65$Tavuk (1kg)15.20$
Su1.75$Kıyma (1kg)15.46$
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.75$Sinema bileti (1 kişi)16.00$
Aylık bilet127$Kot pantolon (1 adet)52.93$
Benzin (1lt)0.78$Fitness üyeliği (1 aylık)74.42$

Boston

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.00$Süt (1lt)0.86$
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.00$Pirinç (1kg)4.23$
Bira (0.33’lük)7.00$Yumurta (12’li)2.61$
Cappucino3.99$Tavuk (1kg)12.07$
Su1.70$Kıyma (1kg)16.41$
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.45$Sinema bileti (1 kişi)15.00$
Aylık bilet90$Kot pantolon (1 adet)48.80$
Benzin (1lt)0.73$Fitness üyeliği (1 aylık)62.77$

Los Angeles

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.05$Süt (1lt)0.96$
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.00$Pirinç (1kg)3.83$
Bira (0.33’lük)7.25$Yumurta (12’li)3.24$
Cappucino4.51$Tavuk (1kg)10.88$
Su1.86$Kıyma (1kg)12.58$
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet1.75$Sinema bileti (1 kişi)15.00$
Aylık bilet100$Kot pantolon (1 adet)50.68$
Benzin (1lt)1.04$Fitness üyeliği (1 aylık)42.04$

San Diego

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.00$Süt (1lt)0.97$
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.00$Pirinç (1kg)4.17$
Bira (0.33’lük)7.00$Yumurta (12’li)3.44$
Cappucino4.16$Tavuk (1kg)9.38$
Su1.54$Kıyma (1kg)11.96$
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.50$Sinema bileti (1 kişi)14.00$
Aylık bilet72$Kot pantolon (1 adet)48.51$
Benzin (1lt)1.02$Fitness üyeliği (1 aylık)35.99$

Amerika'da Dil Eğitimi Alırken Yaşamınızı Etkileyecek Konular

Amerika’da Sağlık

Amerika’da sağlık çok maliyetli bir hizmettir. Hastane ücretleri çok pahalı olduğundan okullarımız sizin sağlık sigortası yaptırmanızı zorunlu kılmaktadır. Yurt dışına çıkmadan önce okullarımızın önerdiği sağlık sigortalarını yaptırarak sağlık konusunda endişe duymamanız sağlanacaktır. Sağlık sigortasının poliçesi hastane maliyetlerinin bir çoğundan tamamına kadar karşılayabilecek şekilde isteğinize göre düzenlenir.

Amerika’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Amerika’da dil eğitimi alırken yasal olarak gelir elde etmeniz kesinlikle mümkün değildir. Yalnızca bazı kurumlarda gönüllü olarak çalışabilmek ve Amerikan kültürünü daha yakından tanıyabilmek için okullarımız size Volunteer Internship (Gönüllü Staj) adı altında belirli günlerde yardımlaşma faaliyetlerine katılım imkanı verirler. Bu imkanlar İngilizce’nizin gelişmesi ve sosyal sorumluluklar açısından bilinçlenmenizi sağlayacaktır.

Amerika’da Konaklama

Amerika’da dil ya da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için okullar çok çeşitli konaklama seçeneği sunmaktadır. Okullar tarafından sağlanan ve düzenli olarak kontrol edilen aile yanı, öğrenci yurdu ve otel konaklaması seçeneklerinden birini tercih edebileceğiniz gibi, Onedu Yurtdışı Eğitim olarak çalıştığımız okullardan bağımsız olan anlaşmalı özel yurt konaklaması sağlayıcılarından da konaklama satın alabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamasında ev sahibi aileler uzun yıllardır okullarla beraber çalışmakta olup çok sayıda yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Tek/çift kişilik oda, ortak/özel banyo, sabah kahvaltı/kahvaltı ve akşam yemeği/günde 3 öğün yemek gibi seçenekler istediğinizi seçebilirsiniz. Aile yanı konaklama tercih ederseniz Amerikan aile yapısını yakından görme, sürekli İngilizce konuşarak pratik yapabilme ve onlarla keyifli vakit geçirme gibi imkanlara sahip olabilirsiniz. Okullar şehir merkezinde yer alırken konaklama yapılacak evler de genellikle okullara 20-50 dakika mesafede yer almaktadır.

Yurt Konaklaması

Öğrenci yurtları, aile yanı konaklamaya göre fiyat olarak biraz daha pahalı bir konaklama seçeneğidir. Tek/çift kişilik oda ve ortak/özel banyo seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında yemek verilmemektedir. Bunun yerine yurtlarda her katta ortak kullanıma açık mutfaklar bulunur. Market alışverişinizi yaptıktan sonra tek başınıza ya da arkadaşlarınız ile birlikte yemek hazırlayabilirsiniz. Yurtların tümünde güvenlik üst düzeyde sağlanır, düzenli olarak da ortak alanlar temizlenmektedir.

Amerika Vizesi

Amerika’da her hangi bir dil okuluna kayıt yaptıran tüm öğrenciler F-1 olarak bilinen öğrenci vizesini almak zorundadır. Süreç ilk olarak DS160 adı verilen formun sizin adınıza bizim tarafımızdan doldurulması ile başlar. Sonrasında Amerika’da öğrenci olacağınızı gösteren I-20 belgesi için 350 USD ve vize harcı için 160 USD konsolosluğun internet sitesinden ödenerek randevu alınır. Gerekli olan evraklarınızı topladıktan sonra ofisimizde vize mülakatı için bir oryantasyon gerçekleştirilir. Mülakata girdikten sonra vizenizin çıkması durumunda tek yapmanız gereken pasaportunuzun size ulaşmasını beklemek ve okul başlangıç tarihinizde veya öncesinde Amerika’ya gitmek olacaktır. Anlaşmalı dil okullarımızdan birine kayıt yaptırmanız halinde vize için gerekli tüm evrakları, vize danışmanlığını, mülakat sürecini tamamen birlikte yürütmekteyiz.

Amerika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (Var ise eski pasaportlarınız)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Ön-arka)
 • 2 Adet Biometrik fotoğraf (5*5 ebadında, son 6 ay içinde çekilmiş, arka fon beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması koşulu aranmaktadır)
 • Amerika öğrenci vizesi ücreti ve ödendi makbuzu (160 USD)
 • Öğrenci Belgesi (öğrenci olanlar için)
 • Askerlik Tecil veya Terhis belgesi
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Son mezun olunan kurumdan alınmış mezuniyet belgesi
 • İngilizce Transkript veya Tercümesi
 • DS-160 vize başvuru formu (Tarafımızca doldurulacaktır)
 • Talimatlar (Tarafımızca sunulacaktır)
 • Amerika konsolosluğu vize randevu alımı (Tarafımızca alınacaktır)
 • I-20 (Okul tarafından gönderilir)
 • SEVIS ücreti ve ödendi makbuzu (350 USD)
 • Seyahat planlarını destekleyen; ulaşım ve konaklama planını teyit eden rezervasyon bilgileri
 • (Tarafımızca sağlanacaktır)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Barkodlu)

Başvuruda bulunacak kişi çalışan ise;

 • Şirket yetkilisi tarafından antetli kağıda İngilizce yazılmış – başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren izin dilekçesi imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır. (Tarafımızca yazılacaktır)
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • SGK Hizmet Dökümü Barkodlu
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • Faaliyet Belgesi
 • Sponsorun veya kendisinin banka hesap dökümü (Son 6 aylık aktif hesap hareketini içeren son 1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır)

Sponsor Evrakları

Sponsor emekli ise;

 • Emeklilik Kartı Fotokopisi (E-devlet üzerinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi ya da SGK tescil ve hizmet dökümü gerekmektedir.)
 • Banka Hesap Dökümü (Son 6 aylık aktif hesap hareketini içeren son 1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır)
 • Ek Gelirler (Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri)
 • Sponsor Mektubu (Tarafımızca yazılacaktır)
 • SGK hizmet dökümü (Barkodlu)
 • Sponsorun banka hesabında seyahatin tamamını karşılayabilecek kadar tutarın bulunduğunu gösteren İngilizce banka mektubu (USD karşılığını gösteren)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Barkodlu)

Sponsor çalışan ise;

 • Sponsor Mektubu (Tarafımızca yazılacaktır)
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Şirketin İmza Sirküsü
 • Vergi Levhası
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Barkodlu)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aya ait kaşeli ve imzalı)
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi (Barkodlu olması gerekmektedir eğer barkod yoksa ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır)
 • SGK Hizmet Dökümü (Barkodlu olması gerekmektedir eğer barkod yoksa SGK tarafından ıslak imza ve kaşeli olmalıdır)
 • Banka Hesap Dökümü (Son 6 aylık aktif hesap hareketini içeren son 1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır)
 • Ek Gelirler (Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri)
 • Sponsorun banka hesabında seyahatin tamamını karşılayabilecek kadar tutarın bulunduğunu gösteren İngilizce banka mektubu (USD karşılığını gösteren)

Sponsor işveren ise;

 • Sponsor Mektubu (Tarafımızca yazılacaktır)
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Şirketin İmza Sirküsü
 • Vergi levhası
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Barkodlu)
 • SGK veya Bağkur Hizmet Dökümü Barkodlu
 • Banka Hesap Dökümü (Son 6 aylık aktif hesap hareketini içeren son 1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır)
 • Ek Gelirler (Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri)
 • Sponsorun banka hesabında seyahatin tamamını karşılayabilecek kadar tutarın bulunduğunu gösteren İngilizce banka mektubu (USD karşılığını gösteren)

Sponsor kamu çalışanı ise;

 • Sponsor Mektubu (Tarafımızca yazılacaktır)
 • Çalışma Belgesi (Bağlı bulundukları kurumdan alınmış, ıslak imza ve mühürlü olması gerekmektedir)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Barkodlu)
 • SGK hizmet dökümü (Barkodlu)
 • Kurum Kimlik Kartı (Çalıştığınız kuruma ait kimlik kartı fotokopisi)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aya ait kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir)
 • Banka Hesap Dökümü (Son 6 aylık aktif hesap hareketini içeren son 1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır)
 • Ek Gelirler (Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri)
 • Sponsorun banka hesabında seyahatin tamamını karşılayabilecek kadar tutarın bulunduğunu gösteren İngilizce banka mektubu (USD karşılığını gösteren)

Onedu ile Amerika’da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz. Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya devam edeceksiniz. Dil okulu tercihinizi Amerika’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı