Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da!

Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir o kadar da eğlenceli olan küçük bir ada ülkesidir.

Tarihte belli bir dönem İngiliz sömürgesi altında kalan Malta’da bu durumun etkisi sonucunda lokal bir dil olan Maltaca, yerini günümüzde ülkenin anadili haline gelen İngilizce’ye bırakmıştır.

Aynı zamanda İtalya'ya olan coğrafi yakınlığı sebebiyle İtalyan kültürünün de etkisinde kalarak şimdilerde İtalyan ve İngiliz kültürünün harmanlandığı kendine özgü bir kültüre sahiptir. Malta Akdeniz ikliminin etkisi ile yılın 6 ayında devam eden yaz sıcakları, geniş kumsalları, sıcak denizi ve eğlenceli partileri ile öğrencilerin akınına uğramaktadır.

Her yıl dünya’nın farklı ülkelerinden dil eğitimi için gelen binlerce öğrenci, Malta’ya hem turizm hem de eğitim alanında önemli bir hareketlilik kazandırır. Çok sayıda uluslararası öğrenci içerisinden kendinize yeni arkadaşlar edinip farklı kültürler tanımak ve İngilizcenizi geliştirmek için Malta’da dil eğitimi hayalinizi ertelemeyin!

Malta'yı daha iyi tanımak ve Malta'da eğitim hayatıyla ilgili detayları öğrenmek için Malta Eğitim Rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta Dil Okulları

Neden Malta’da Dil Eğitimi Almalısınız?

Sadece Malta’da kampüsü bulunan lokal dil okullarının haricinde 7-8 farklı ülkede hizmet veren zincir dil okullarının da Malta’da şubeleri bulunur. Tüm okullarda eğitim kalitesinin yüksek olması öğrenci memnuniyetini de üst seviyelerde tutmaktadır. Bu okullardan mezun olduğunuzda sahip olacağınız sertifikaların tüm dünyada geçerliliği bulunur. Eğitim kalitesinin üst seviyelerde tutulması için bütün okullar her yıl denetimden geçer, aynı zamanda hepsi FELTOM tarafından akreditasyona da sahiptir.

Malta’da dil eğitimi almanın avantajları;

 • Anadilin İngilizce olması
 • Farklı kültürlerden çok sayıda öğrenci bulunması
 • Tüm okullarda her hafta ücretsiz aktiviteler düzenlenmesi
 • Diğer ülkelere oranla ortalama yaşam giderlerinin düşük olması
 • Eğitim alırken tatil yapabilme imkanı
 • Vize başarı oranının yüksek olması

Malta’da Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

Okul AdıAçıklama
ESEEuropean School of English (ESE) dil okulu 1996 yılında Malta’nın St. Julians şehrinde kurulmuştur. Okulda öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmaları ve pratik yapabilmelerine olanak sağlayacak birçok ortak alan bulunur. ESE dil okulu öğrenciler tarafından Malta’nın en iyi dil okulu olarak seçilmiştir.

ACE English

ACE English Malta’nın en yeni ve dinamik dil okullarından biridir. Butik eğitim anlayışına sahip okulda en güncel eğitim metodları ve teknolojileri kullanılarak öğrencilere interaktif bir eğitim verilmektedir. Okul Malta’nın turizm merkezi St. Julians’ın tam kalbinde yer alan Baysteet Kompleksinde yer almaktadır.

EC English

1991 yılında Malta’da kurulan EC English dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile hizmet vermektedir. Dünya’nın önde gelen ve en önemli dil okulu zincirlerinden biri olarak kabul edilen EC English 2007 yılından beri aday gösterildiği ST Star Chain Okul Ödülü’nü 2011,2016 ve 2017’de kazanma başarısı göstermiştir.

Atlas Language Schools

2003 yılından beri dil eğitimi sektöründe yer alan Atlas dil okulları 2018 yılından beri de Malta’da öğrencilere dil eğitimi vermektedir. Okul St Julians’ın eteğinde Pembroke'de, plaja sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır.

AM Language

AM Language dil okulu Malta'nın alışveriş ve denize nazır kafeleriyle ünlü Sliema bölgesinde yer alır. 1987 yılında faaliyete geçen okul tarihi dokularını günümüze kadar koruyabilen ve her türlü imkana sahip kampüsünde eğitim vermektedir. Feltom ve ELT council akreditasyonuna sahip olan okulda dil eğitimini tamamladıktan sonra bile kullanabileceğiniz dijital platformda da bulunan ‘’ K+ ‘’adında bir eğitim sistemine sahiptir.

Easy School Of Languages

2004 yılında Malta’nın Valetta şehrinde öğrencilere ve öğretmenlere yüksek standartta eğitim vermek amacıyla kurulan EasySL, eğitim bakanlığı tarafından lisanslı, FELTOM ve IALC tarafından da akreditasyona sahiptir. Hem İngilizce kursları hem de işe yerleştirme programları için European Language Label ödülünü almıştır.

English Language Academy

English Language Academy (ELA) 1988 yılından beri Malta’nın Gzira bölgesinde öğrencilere dil eğitimi hizmeti vermektedir. 350 kişilik bir kampüs mevcudu ile orta ölçekte bir okul olmasına rağmen daha butik bir anlayış hakimdir. Malta’da ki tek resmi TOEFL IBT sınav merkezi olması sebebiyle uluslararası sınavlara hazırlık kursları alanında Malta’nın en iyi dil okullarından biridir.

Onedu Yurtdışı Eğitim olarak, tabloda açıklamalarını incelediğiniz tüm okulların Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu okulların haricinde herhangi bir okula kayıt yaptırmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz 35’ten fazla dil okulunun bilgilendirmesini danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Okullarımız ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Malta’da Dil Okulu Fiyatları

Malta’da ki dil okullarının fiyatları Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkelere oranla daha uygundur. Hem günlük yaşam giderlerinin düşük olması hem de dil okulu ücretlerinin uygun olması Malta’yı öğrenciler için bir numaralı tercih haline getirmektedir. Ayrıca Malta’da diğer ülkelerden farklı olarak okullar öğrencilere eğitim+konaklama+uçak bileti olacak şekilde paket programalar sunmaktadır.

Yaz ayları Malta’nın en yoğun dönemidir. Okulları biten bir çok öğrenci hem dil öğrenmek hem de tatil yapmak için soluğu Malta’da alır. Bu sebeple Malta’da okulların tamamı Haziran-Eylül dönemleri arasında genel fiyatların üzerine haftalık ek ücret uygulaması yapmaktadır. Aşağıda Malta’da yer alan bazı okulların güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz, fiyatlara yaz dönemi ek ücretleri uygulanmamıştır. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okul Adı12 Hafta Fiyatı24 Hafta FiyatıFiyata Dahil Olan Hizmetler
ACE2,990 Euro5,810 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti, SIM Kart
EC English4,507 Euro8,563 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, materyal ücreti
ESE3,280 Euro6,460 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti
English Language Academy3,962 Euro7,454 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti, SIM Kart
AM Language3,120 Euro5,520 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti, SIM kart
IELS Malta3,485 Euro6,665 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti
Atlas Language School3,780 Euro6,600 EuroDil eğitimi, konaklama, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, havaalanı transferleri, materyal ücreti

Malta'da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

Türkiye'den uçakla 2.30 saat uzaklıkta yer alan Malta’da 5 farklı şehirde dil eğitimi alabilirsiniz. Bu şehirler St. Julians, Swieqi, Gzira, Sliema ve Valetta’dır. Bu kentlerin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi dünyaca ünlü plajları, nezih kafeleri, eğlence hayatı ve iklimlerinin güzel olmasıdır.

ŞehirlerAçıklama
St. Julian’sMalta’nın en gözde şehirlerinden biri olan bu şehir altın kumlu plajları ve sahil restoranları ile bilinmektedir. Öğrencilerin özellikle yaz aylarında en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır. Malta'nın merkezi sayılan bu bölgede su sporları, doğa aktiviteleri gibi birçok farklı imkan sunan dil okulları öğrencilere unutulmaz bir tatilin yanı sıra yüksek kalitede bir eğitim vermektedirler.

Swieqi

Gece hayatı ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan Swieqi şehri diğer şehirlere göre yerlilerin daha çok yaşadığı bir bölge olarak bilinir. Ulaşım konusunda merkezi konumu sebebiyle öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir.

Gzira

Gzira Malta Üniversitesi’nin yer aldığı modern bir şehirdir. 19. yüzyıl ortalarından sonra gelişmeye başlayan kentte birçok bina tekrar yenilenmiştir.

Sliema

St Julian’s ile birlikte karşılıklı 2 yarımada olarak bulunan Sliema bölgesi merkezi bir şehir konumundadır. Plajları ve alışveriş merkezleriyle ünlü olan bu şehirde keyifli vakit geçirmek adına birçok farklı faaliyette bulunabilirsiniz. Günümüzde lüks villaları, kasaba evleri ve Viktoryan tarzı binalarıyla ünlü bir sahil yerleşimidir.

Valetta

Malta’nın başkenti olan Valetta aynı zamanda Avrupa’nın en küçük başkentidir. Ülkenin nüfusunun yarısı Valletta şehrinde yaşamaktadır. Dil okulları açısında diğer şehirlere oranla pek fazla çeşitlilik bulunmamaktadır.

Malta’da Dil Okullarının Sunduğu Programlar

Malta’da dil okullarında eğitim alan öğrenciler birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Tüm eğitim programları sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Bu programlara başlamak için her hangi bir İngilizce seviyesi şartı bulunmamaktadır. Hiç İngilizce bilmeden de rahatlıkla bu programlara kayıt olabilirsiniz.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrenciler konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir. Daha kısıtlı süresi olup bu süreyi iyi değerlendirmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilere özel eğitimler verilmektedir. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Dil eğitiminden sonra üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğunlukla tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. İş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için özel olarak hazırlanan yazma teknikleri, iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ve sunumlarda neler yapılması gerektiğine dair özel olarak hazırlanan ders içerikleri sayesinde İş İngilizcesi kursu ile bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir. Program süresi uzun olduğu için haftalık ücretleri diğer programlara göre daha uygundur.

Malta’da Konaklama

Malta'da her bütçeye uygun konaklama çeşitleri bulunur. Konaklamalar öğrencilerimizin tüm istekleri doğrultusunda özenle seçilir. Okullar tarafından öğrencilere yurt, apartman veya aile yanı konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Mesafeler birbirine çok yakın olduğu için konaklanılacak yer tamamen sizin isteğinize bağlı olarak bizim tarafımızdan ayarlanacaktır. Aile yanı konaklamada ev sahibi aileler yıllardır okullarımızla çalıştığı için bir çok yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapmışlardır. Ayrıca yurt ve apartman konaklamalarında güvenlik en üst düzeyde tutulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneği yurt konaklamasına göre daha uygun fiyatlıdır. Okullar şehir merkezlerinde yer alırken ailelerin evleri toplu taşıma ile merkeze 30-50 dakika mesafede yer alır. Aile yanı konaklamada tek kişilik veya çift kişilik oda, yemekli veya yemeksiz gibi opsiyonlar sunulur. Malta’da yaşayan bir ailenin yanında kalırken bu ülkenin kültürünü öğrenerek ve İngilizce konuşulan bir ortamda yer alarak İngilizce'nizi geliştirebilirsiniz.

Yurt ve Apartman Konaklaması

Malta’da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü yurt konaklamasıdır. Bazı okulların yurtları kampüs içerisinde yer alırken bazı okulların yurtları da otobüs ile 15-20 dakika mesafede bulunur. Yurtlarda tek kişilik veya çift kişilik oda seçenekleri bulunur. Yemek seçeneğinin bulunmadığı öğrenci yurtlarında ortak mutfaklar bulunur. Bu ortak mutfaklarda tüm öğrenciler market alışverişlerini yapıp kendi yemeklerini pişirebilirler.

Apartman konaklamasında öğrenciler bir daireyi 3-5 kişi ortak olarak kullanır. Odalar tek ve çift kişiliktir. Banyo, mutfak gibi alanlar ortak kullanıma açıktır. Yine yurtlardaki gibi ortak mutfaklarda kendi yemeğinizi yapabilirsiniz.

Malta’da Ortalama Yaşam Giderleri

Malta bir ada ülkesi olmasına rağmen yaşam giderleri açısından diğer Avrupa ülkelerine oranla daha ekonomiktir. Herkesin kişisel alışkanlıkları ve giderleri farklılık göstermekle birlikte temel yaşam giderleri benzerlik göstermektedir. Malta’da bazı temel ürünlerin ortalama fiyatları şu şekildedir;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.00 €Süt (1lt)0.94 €
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.00 €Pirinç (1kg)1.96 €
Bira (0.33’lük)3.00 €Yumurta (12’li)2.41 €
Cappucino2.04 €Tavuk (1kg)6.97 €
Su1.10 €Kıyma (1kg)13.14 €

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet1.50 €Sinema bileti (1 kişi)8 €
Aylık bilet26.00 €Kot pantolon (1 adet)68.90 €
Benzin (1lt)1.37 €Fitness üyeliği (1 aylık)52.90 €

Malta Vizesi

Malta bir Avrupa ülkesi olarak Schengen vizesine tabi ülkeler arasında yer almaktadır. Bu sebeple Malta’ya gitmek için Schengen vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Alacağınız Schengen vizesi Avrupa Birliği’nde yer alan tüm ülkelere yapacağınız seyahatlerde geçerlidir. Ayrıca yeşil pasaport sahipleri Malta’da vize almadan 90 güne kadar kalabilirler.

Malta'da iki tip vize ile dil okullarında eğitim görebilirsiniz;

 • Turist Vizesi
 • Öğrenci Vizesi

Turist Vizesi

90 günden az bir süre kalacak olan öğrenciler turist vizesine başvurarak eğitimlerine başlayabilirler. Eğitim başlamadan 3 ay öncesine kadar başvuru işlemlerine başlanabilmektedir.

Öğrenci Vizesi

Uzun dönem öğrenci vizesi ise 90 günü aşkın programlar için kullanılacaktır. Ayrıca yeşil pasaportu olan vatandaşlarımız 90 günden az bir süre için seyahat ediyorlarsa vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. 18 yaşından küçük öğrencilerin Malta’ya aile ile birlikte seyahat etmiyorlarsa ebeveynlerinden muvafakatname alınmalıdır.

Malta’da Yasal Olarak Çalışma İzni Var Mı?

Mayıs 2018’de Malta hükümeti tarafından öğrenci vizesiyle ülkeye gelenlere çalışma izni hakkı verilmiştir. Malta’da 90 günlük bir eğitim programına kayıt olduğunuzda 90. gününüz bittikten sonra 91. gününüzden itibaren devlet tarafından verilen yasal çalışma iznine sahip oluyorsunuz. Çalışma izni size yarı zamanlı yani haftada 20 saat çalışma izni vermektedir.

Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğitim ya da turistik amaçla yapılacak olan seyahatlerinizin başlangıç tarihinin 3 ay öncesinden itibaren vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize işlemleri için direkt olarak konsolosluğa 60 Euro vize ücreti, 30 Euro hizmet bedeli ücreti ve isteğe bağlı olarak pasaportunuzu elden teslim almak yerine adresinize kargolatmak için 10 Euro ücret ödemeniz gerekmektedir. Geliri olmayan kişilerin vize başvuru sürecinde tüm masraflarını (eğitim+konaklama+yaşam giderleri) karşılayacak sponsor kişi göstermeleri zorunludur.

Öğrenci vizesi işlemlerinde öğrenci ve çalışanlar için gerekli olan evraklar şunlardır;

Öğrenci/Çalışan evrakları

 • Varsa eski ve yeni pasaportun boş olan sayfaları hariç tüm sayfaların fotokopisi ve aslı(vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olacak şekilde uzatılmalı)
 • Malta’da eğitim alacağınız kurumdan orijinal kabul belgeniz (tarafımızca hazırlanacaktır)
 • Malta’da eğitim alacağınız okulun ve konaklamanızın ödeme yapılmıştır konfirmasyonu ve ödeme dekontu
 • Vize başvuru formları ve imzalı checklist
 • e-Devletten barkodlu öğrenci belgesi
 • Varsa öğrenci kimlik kartınızın fotokopisi
 • Üniversite öğrencisi iseniz akademik transkriptler ve tercümesi
 • Varsa yabancı dil sertifika/katılım belgeleri
 • Mezunların diploma fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Aile nüfus kayıt örneği(öğrenci adına alınmış olunacak,öğrenci anne baba ve varsa kardeşlerinin yazılı olduğu döküm)
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü
 • Evli iseniz evlilik cüzdanı
 • 2 adet yeni çekilmiş beyaz fonlu fotoğraf(3,5x4,5 cm olmalı)
 • 18 yaşından küçükler için anne ve babadan ayrı ayrı noter onaylı muvafakatname
 • Öğrencinin anne ve babasının nüfus cüzdan fotokopileri
 • Öğrencinin uçak bileti rezervasyonu (tarafımızca hazırlanacaktır)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize talep dilekçesi
 • Banka hesap dökümü – bankadan son 3 aylık aktif hesap hareketini içeren,1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır.
 • Bankadan İngilizce varlık yazısı (Banka hesabındaki paranın Euro olarak karşılığını belirten kaşeli imzalı yazı)
 • Şirket izin dilekçesi, ıslak imzalı ve kaşeli olacak.

Sponsor Evrakları

Sponsor İşveren ise;
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Şirketten işe giriş tarihini ve iş yerinde çalışmakta olduğunu bildiren antetli kağıda kaşe ve imzalı yazı
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Yeni tarihli faaliyet belgesinin aslı
 • Barkodlu sgk hizmet dökümü
 • Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 • Şirket yetkilisinin imza sirkülerinin fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü – bankadan son 3 aylık aktif hesap hareketini içeren,1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır.
 • Sponsor mektubu (tarafımızca düzenlenecektir)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli ve imzalı olacak
 • Bankadan İngilizce varlık yazısı (Banka hesabındaki paranın Euro olarak karşılığını belirten kaşeli imzalı yazı)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Varsa adına ait gayrimenkul,tapu veya çeşitli değerlerin belge fotokopileri
 • Sponsor olacağı kişinin adını soyadını,nerede ve hangi tarihler arası eğitim alacağını içeren, malta’da geçireceği süre boyunca (eğitim ücreti + konaklama ücreti + uçak bileti ücreti + kalacağı gün sayısı x 48 Euro= ..... Euro ) ödemeyi beyan ettiği noter onaylı taahütname. Alınan taahütnamenin arkasında sponsor olan kişinin noter onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi de yer almalıdır.
Sponsor Bordrolu Çalışan ise;
 • Faaliyet Belgesi Aslı
 • Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi
 • Vergi Levhası fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirkülerinin fotokopisi
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Barkodlu SGK Hizmet Dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli
 • Banka hesap dökümü – bankadan son 3 aylık aktif hesap hareketini içeren,1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır.
 • Şirketten işe giriş tarihini ve işyerinde çalışmakta olduğunu bildiren antetli kağıda kaşe ve imzalı yazı
 • Bankadan İngilizce varlık yazısı (Banka hesabındaki paranın Euro olarak karşılığını belirten kaşeli imzalı yazı)
 • Sponsor mektubu (tarafımızca düzenlenecektir)
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Sponsor olacağı kişinin adını soyadını,nerede ve hangi tarihler arası eğitim alacağını içeren, malta’da geçireceği süre boyunca (eğitim ücreti + konaklama ücreti + uçak bileti ücreti + kalacağı gün sayısı x 48 Euro= ..... Euro ) ödemeyi beyan ettiği noter onaylı taahütname. Alınan taahütnamenin arkasında sponsor olan kişinin noter onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi de yer almalıdır.
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk müdürlüğünden kaşeli ve imzalı emeklilik bildirim yazısı
 • Banka hesap dökümü – bankadan son 3 aylık aktif hesap hareketini içeren,1 hafta içinde alınmış, banka yetkilisi tarafından imzalı-kaşeli ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olarak sunulmalıdır.
 • Bankadan İngilizce varlık yazısı (Banka hesabındaki paranın Euro olarak karşılığını belirten kaşeli imzalı yazı)
 • Aynı hesapta okul bedeliniz kadar para bulunması iyi olur
 • Eğer farklı bir hesapta ise aynı şekilde imzalı kaşeli döküm gerekmektedir
 • Varsa adına ait gayrimenkul,tapu veya çeşitli değerlerin belge fotokopileri
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Sponsor mektubu (tarafımızca düzenlenecektir)
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü
 • Sponsor olacağı kişinin adını soyadını,nerede ve hangi tarihler arası eğitim alacağını içeren, malta’da geçireceği süre boyunca (eğitim ücreti + konaklama ücreti + uçak bileti ücreti + kalacağı gün sayısı x 48 Euro= ..... Euro ) ödemeyi beyan ettiği noter onaylı taahütname. Alınan taahütnamenin arkasında sponsor olan kişinin noter onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi de yer almalıdır.
Sponsor Devlet Memuru ise;
 • Çalışma belgesi (tarafımızca düzenlenecektir)
 • Görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli ve imzalı
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü
 • Sponsor mektubu (tarafımızca düzenlenecektir)
 • Sponsor olacağı kişinin adını soyadını,nerede ve hangi tarihler arası eğitim alacağını içeren, malta’da geçireceği süre boyunca (eğitim ücreti + konaklama ücreti + uçak bileti ücreti + kalacağı gün sayısı x 48 Euro= ..... Euro ) ödemeyi beyan ettiği noter onaylı taahütname. Alınan taahütnamenin arkasında sponsor olan kişinin noter onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi de yer almalıdır.

Onedu ile Malta'da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz.

Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir. Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya devam edeceksiniz.

Malta’daki dil okulu tercihinizi Malta’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Ace English

Ace English dil okulları 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme göstererek Malta’nın tercih edilen okulları arasına girmiştir. Malta’nın merkezi[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı