Danışmanlık Sürecimiz

Öğrenciler eğitime başladıkları güne kadar hangi süreçlerden geçiyor ve biz nasıl yardımcı oluyoruz?

 1. Öğrenciler iletişim bilgilerini bize sosyal medyadan veya internet sitemizde bulunan formlar aracılığı ile bırakıyor.
 2. 24 saat içerisinde telefon ile dönüş yapan danışmanlarımız öğrencinin ne eğitimi almak istediğini, gitmek istediği bir bölge olup olmadığını, hedeflerinin neler olduğunu öğrenerek hazırlık için ihtiyacımız olan bilgileri topluyor.
 3. Öğrencimize önerebileceğimiz tüm okullarımızla ilk 24 saat içerisinde iletişim kurularak kampanya, burs, kabul şartları, ekstra imkanlar gibi birçok ayrıntıyı net bir şekilde öğrenerek hazırlık aşamasını tamamlıyoruz.
 4. Daha sonra farklı bölgelerden ve okullardan tavsiyelerimizi email aracılığı ile öğrencilere tanıtım şeklinde gönderiyoruz. Öğrenci burada okulun görselleri, fiyatı, imkanları, adresi, acil telefon hattı gibi tüm gerekli bilgileri görebilmektedir.
 5. Daha sonra öğrencimizle görüşerek ofislerimizde bir görüşme ayarlıyoruz. Bu görüşmede öğrencilerimizin ihtiyacı olan tüm bilgileri, görselleri, okuldan daha önce mezun olan öğrencilerimizi tanıtarak seçmiş olduğu okul ile ilgili daha detaylı bilgi veriyoruz.
 6. Öğrencimiz karar verip kayıt yaptırdıktan sonra eğitimini almak istediği okulun resmi kayıt ofisi olarak tüm gerekli evrakların temini için başvurularımızı yapıyoruz.
 7. Bu süre zarfında öğrencimizin kişisel evraklarını toplamasını ve bize iletmesini talep ediyoruz. Aynı zamanda öğrencimiz için yazılacak olan niyet, sponsor ve tüm İngilizce dilekçeler tarafımızca hazırlanarak öğrenci dosyasına ekleniyor.
 8. Öğrencimizin vize randevusunu en uygun tarihe alarak evrak toplama işlemimizi de sonuçlandırıp vize mülakatı için (eğer varsa) gerekli oryantasyonu vize danışmanlarımız ile yapıyoruz.
 9. Öğrencilerimizin vize başvurusu olumlu sonuçlandıktan sonra gerekli tüm harita, ulaşım, seyahat bilgilerini öğrencimizle paylaşarak onların rahat bir şekilde okul başlangıç tarihine kadar hazırlanmalarını sağlıyoruz.
 10. Öğrencimiz okuluna başladıktan sonra gerekli tüm ihtiyaçları (vize uzatma, okul uzatma, konaklama, çalışma izni) tarafımızdan karşılanmaya devam ediyor. Ayrıca yukarıdaki tüm maddeler tarafımızdan danışmanlık hizmeti olarak verilmektedir.
 11. Öğrencilerimiz tüm bu hizmetleri alarak en uygun fiyat garantisi ile yurt dışında eğitim alabilmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurt dışı dil okullarının temel amacı öğrencilere yabancı dili yerinde uzman kişiler tarafından öğretmektir. Özellikle İngilizcenin ana dil olduğu ülkelerde yaygın olan bu kurumlara öğrenciler yabancı öğrenci olarak diledikleri süre zarfında giderek yabancı dil eğitimi alabilirler.

Sınav hazırlık kursları, genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi gibi sayısız farklı program sunan bu kurumlar aynı zamanda aktiviteler ve etkinlikler ile öğrencilere pratik yapma imkanı sunmaktadırlar.

Dil okulları bulundukları bölge, şehir, ülke ve sundukları eğitimin kalitesine göre fiyatlandırılabilmektedir. Dünyanın her bölgesinden gelen öğrenciler bu kurumlara gelmeden önce geldikleri ülkelere göre öğrenci vizesi alarak eğitim amaçlı ziyarette bulunduklarını ispatlayabilmektedir.

Yurtdışı Yaz Okulları

Genellikle 7-17 yaş öğrencilere grup veya bireysel olarak yabancı dilin yanı sıra ihtiyaçlarını da giderme imkanı sunan programlardır. Yemek, konaklama, sağlık, ulaşım, aktiviteler gibi birçok hizmetin paket olarak sunulduğu bu programlar dünyanın her bölgesinden öğrencilere hizmet vermektedir.

Her ülkenin tatil zamanları farklı olduğu için adı yaz okulu olarak bilinse de yılın her dönemi öğrenci kabul etmektedirler.

Özellikle STEM üzerine yoğunlaşan yaz kampları dünyanın en iyi üniversitelerinin bünyesinde öğrencilere kaliteli bir eğitim vermektedir. Yaz okulları öğrencilerin bireysel olarak veya aileleriyle keyifli vakit geçirmenin yanı sıra dil veya program öğrenebildikleri kısa süreli programlardır.

Yurtdışı Üniversite Eğitimi

Yurtdışında üniversite okumak birçok öğrencinin hayali olduğu gibi son yıllarda öğrenciler arasında çok yaygınlaşmıştır. Üniversiteyi yurtdışında okumak yabancı dilde profesyonelleşmek, yeni bir ülke kültürü öğrenmek, yeni insanlar tanımak ve farklı bir eğitim görmek anlamında büyük önem taşımaktadır.

Dünyadaki her ülkeye Türkiye’den öğrenciler başvuru yapabilmekte ve buralarda üniversite eğitimi alabilmektedir. Üniversite eğitimini yurtdışında almak dünyanın birçok ülkesinde de kariyer yapmak açısından önemlidir. Okulların birçoğu Avrupa veya Amerika’da geçerli diplomalar sağlayarak öğrencilerin kendi üniversitelerini seçmesi için ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Yurtdışı Yüksek Lisans

Bir alanda uzmanlaşmak ve bunu yabancı bir ülkede üst düzey bir üniversitede yapmak istiyorsanız yurtdışı yüksek lisans programları size göre. Bölümünüzle ilişkili veya farklı birçok alanda yüksek lisans yapma olanağı sağlayan yurtdışı üniversiteleri bu sebeple dünya üzerindeki öğrencilerin kendi ülkelerinden farklı bölgelerde yüksek lisans yapma isteğini artırmaktadır.

Özellikle yüksek lisans konusunda Avrupa, Amerika ve Kanada son yıllarda en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Öğrenciler birçok burs imkanından yararlanarak ve sınavsız bir şekilde yüksek lisans kurumlarına kabul edilerek eğitimlerini yurtdışında tamamlayabilmektedir.

Community College

Amerika’daki üniversite eğitiminin temelini oluşturan bu kurumlar fiyat-performans açısından bakıldığında dünyanın en iyileri arasında yer alabilmektedir. Ülkemizdeki özel üniversitelerden fiyatları çok daha uygun olan bu kurumlarda üniversite eğitiminin ilk 2 senesini alarak geri kalan 2 yılı sınavsız bir şekilde transfer olabileceğiniz bir Amerikan üniversitesinde tamamlayabilirsiniz.

Community College sisteminin en büyük avantajı bugün girmek istediğiniz ancak not ortalamanızın veya sınav sonuçlarınızın yetersiz olduğu bir bölüm veya üniversiteye 2 sene sonra yalnızca Community College’deki ders notlarınız ile transfer olabilmenizdir.

Yurtdışı Sertifika Programı

Lise veya üniversite mezunu olup başka bir uzun süreli programa katılmaya hazır hissetmeyen öğrenciler için en iyi ve kaliteli programlar yurtdışı sertifika programlarıdır.

Öğrenciler bu programlarda 1 haftadan 2 yıla kadar eğitim alabilmekte ve katıldıkları alanda uzmanlaşarak sertifika alabilmektedir. Birçok ülke sertifika programlarına katılan öğrencilere çalışma izni imkanı da sunarak bu alanda öğrencilerin deneyim kazanmasını sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışı eğitim danışmanı, öğrencinin profiline göre kabul alabileceği okulları öğrenciye sunar, bu okulların başvuru ve kabul süreçlerini yürütür.

Öğrenci profiline ve gelecek planlarına göre, yurt dışında hangi ülke veya okulda eğitim alınması gerektiği farklılık gösterir. Danışmanlarımız, öğrenciler ve aileleriyle yaptıkları bire bir görüşmeler neticesinde en uygun olan seçenekleri kendilerine sunar. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’deki özel üniversitelerin yurt dışındaki üniversitelerle fiyat açısından birbirine yakın olması, yurt dışındaki üniversitelerin birçoğunun dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alması, bazı ülkelerin sunduğu çalışma ve oturum izni sayesinde öğrencilerin maddi gelir elde edebilmesi ve bazı ülkelerde okulların işe yerleştirme programlarının bulunması gibi yurt dışında eğitim almanın birçok avantajı bulunur.