LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 7 ülkede toplam 14 merkezi bulunan LSI Dil Okulları, eğitim alan öğrencilerinin %98’i tarafından önerilmektedir.

Neden LSI’da Dil Eğitimi Almalısınız?

  • Dünya çapında geniş bir okul ağına sahip olması
  • Son teknoloji ile donatılmış modern sınıflar
  • Şehirlerin merkezi konumlarında bulunan okul binaları
  • İngilizce öğretmek için benimsenmiş dinamik ve enerjik metotlar
  • LSI’ın birden fazla merkezinde dil öğrenme seçeneği
  • Her öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik farklı kurs seçenekleri

LSI dil okulları, her yıl 100’den fazla ülkeden katılım sağlayan öğrenciler için İngilizce dil eğitimi hizmeti sağlayan sektörün lider kuruluşlarından biridir.

Lokasyonlar

Geçmişi Kensington, Londra'da ilk okulu açtıkları 1965 yılına dayanan LSI’ın, bugün 7 ülkede tam 14 merkezi bulunmaktadır. Kuzey Amerika kıtasında 4 farklı şehirde hizmet veren LSI dil okulları; Boston, New York, San Diego ve San Francisco/Berkeley gibi Amerika’nın önemli şehirlerinin yanı sıra; Kanada’nın Toronto ve Vancouver şehirlerinde de öğrencilerine unutulmaz bir dil eğitimi imkânı vermektedir.

Birleşik Krallık’ta Londra, Brighton ve Cambridge gibi İngiltere’nin önemli şehirlerinde bulunan LSI merkezlerinde dil eğitimi alabilirsiniz.

Avustralya’da ise Brisbane’de eğitim veren LSI’ın, ayrıca Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yer alan dil okullarında dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilerle birlikte dilediğiniz programda eğitim alma hakkına sahipsiniz.

Sunulan Programlar

Esnek İngilizce Kursları

Her Pazartesi eğitime başlayabileceğiniz, minimum 1 hafta süren Genel, Yarı yoğun veya Yoğun İngilizce seçenekleri ile hazırlanan bu kurslardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

İngilizce Sınavlarına Hazırlık Kursları

IELTS, TOEFL, SAT, GMAT ve Cambridge gibi İngilizce sınavlarına hazırlık kursları, üniversite eğitimi almak veya başka bir ülkede çalışmak isteyen öğrenciler için harika bir hazırlık sağlar.

İş İngilizcesi Kursları

LSI’ın kurs portföyünde iş hayatında akıcı bir İngilizce’ye sahip olmak için bireyler ve küçük gruplar için geniş bir yelpazede hazırlanan iş İngilizcesi kursları da bulunmaktadır. İş dünyası diline kapsamlı şekilde odaklanan bu kurs, genel dil bilgisi ve beceri geliştirme çalışmalarını birleştirmektedir. Mevcudu az olan bir grup dersi ile öğrencilerin görüşme, sunum ve toplantı becerilerini gerçekçi bir ortamda geliştirebileceği mükemmel bir ortam sağlar.

Gençlere Yönelik Programlar

İngiltere, Amerika, Kanada ve Fransa’da 12-17 yaş arası öğrenciler için hazırlanan bu kurslar gençlere benzersiz ve heyecan dolu bir yaz programı imkânı sunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Eğitim alacağınız yerin yanı sıra, eğitiminiz sırasında yaşayacağınız yerin güvenli, konforlu ve kaliteli olması için LSI dil okulları öğrenci yurtlarının ve ev sahibi aileleri seçerken büyük bir özen göstermektedir.

Öğrenci Yurtları

Farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşayacağınız öğrenci yurtları unutulmaz arkadaşlıklar edinmenize, yeni kültürler tanımanıza ve en önemlisi dil becerinizi geliştirmenize fırsat verir. Yurtlarda tek veya çift kişilik odalar olduğu gibi ortak ya da özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır. Ortak mutfakların yer aldığı yurtlarda arkadaşlarınızla birlikte yemek yaparken onların kültürlerini daha yakından tanıma şansına da sahip olacaksınız.

Aile Yanı

Okul tarafından özenle seçilen ve uzun yıllardır öğrenci ağırlayan ailelerin evinde rahatlık ve konforun keyfini çıkararak kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Her gün İngilizce konuşarak pratik yapabilir, kahvaltı ve akşam yemeği vakitlerinde sizi ağırlayan ailenin kültürünü öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

Sosyal aktivite programları ile gittiğiniz şehirleri keşfetme, yeni arkadaşlıklar kurarak İngilizcenizi pekiştirme şansına sahip olacaksınız. Hafta sonları farklı şehirlere yapılan gezilerden, sanat ve spor aktivitelerine, hafta içi her akşam düzenlenen yetenek ve film gecelerine kadar birçok sosyal aktivite programına katılabilirsiniz.

LSI Amerika Tüm Şehirlerin Fiyatları

Lokasyon4 hafta8 hafta12 hafta24 hafta
Boston1,175 USD2,195 USD3,215 USD6,035 USD
New York1,195 USD2,235 USD3,275 USD6,155 USD
San Francisco – Berkeley1,175 USD2,195 USD3,215 USD6,035 USD
San Diego1,175 USD2,195 USD3,215 USD6,035 USD

LSI dil okullarında 4, 8, 12 ve 24 hafta Genel İngilizce eğitim fiyatlandırmaları kayıt ve materyal ücretleri dahil olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

LSI Kanada Tüm Şehirlerin Fiyatları

LSI dil okullarında 12, 24, 28 ve 36 hafta Genel İngilizce eğitim fiyatlandırmaları kayıt ve materyal ücretleri dahil olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Lokasyon4 hafta8 hafta12 hafta24 hafta
Toronto2,915 CAD5,075 CAD5,895 CAD7,535 CAD
Vancouver2,915 CAD5,075 CAD5,895 CAD7,535 CAD

Yukarıdaki fiyatlar güncel indirimler uygulanarak belirlenmiştir. Ekstra promosyon ve indirimler sene boyunca uygulanabilmektedir. Bu yüzden danışmanlarımızdan güncel fiyat bilgisi almanız tavsiye edilir.

LSI Birleşik Krallık Tüm Şehirlerin Fiyatları

LSI dil okullarında 4, 8, 12 ve 24 hafta Genel İngilizce eğitim fiyatlandırmaları kayıt ve materyal ücretleri dahil olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Lokasyon4 hafta8 hafta12 hafta24 hafta
Cambridge840 £1,600 £2,300 £4,040 £
Londra840 £1,600 £2,300 £4,040 £
Brighton840 £1,600 £2,300 £4,040 £

Yukarıdaki fiyatlar güncel indirimler uygulanarak belirlenmiştir. Ekstra promosyon ve indirimler sene boyunca uygulanabilmektedir. Bu yüzden danışmanlarımızdan güncel fiyat bilgisi almanız tavsiye edilir.

LSI Avustralya Dil Okulu Fiyatları

LSI dil okullarında 12, 16, 24 ve 36 hafta Genel İngilizce eğitim fiyatlandırmaları kayıt ve materyal ücretleri dahil olacak şekilde aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Lokasyon4 hafta8 hafta12 hafta24 hafta
Brisbane3,355 AUD4,395 AUD5,935 AUD8,635 AUD

Yukarıdaki fiyatlar güncel indirimler uygulanarak belirlenmiştir. Ekstra promosyon ve indirimler sene boyunca uygulanabilmektedir. Bu yüzden danışmanlarımızdan güncel fiyat bilgisi almanız tavsiye edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

  • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
  • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
  • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
  • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı