Avrupa'nın teknoloji merkezi haline gelen İrlanda, okul ve konaklama seçimlerinde üst sıralarda !

İrlanda son yıllarda Avrupa'nın teknoloji merkezi haline gelerek Türk öğrencilerimizin en çok tercih ettiği ülkeler arasında üst sıralarda yer almıştır.

25 hafta ve üzeri dil okulu tercihi yapan öğrencilerimize İrlanda devletinin yasal olarak sağladığı çalışma izni sayesinde öğrencilerimiz dil eğitimi görürken aynı zamanda çalışarak referanslarına yurt dışında çalıştıkları şirketleri eklemek, maliyetlerini azaltmak ve İngilizcelerini çok daha hızlı ilerletmek gibi imkankalara sahip olmaktadır. İleride iş başvurusunda bulunacağınız sektörlerde veya kendi iş yerinizde yurt dışında çalışma tecrübesi büyük bir önem gösterdiğinden kariyeriniz için doğru bir yatırım olarak İrlanda dil okullarını tercih edebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda’da Dil Eğitimi İçeriği

İrlanda’da dil okullarında eğitim alan öğrencilerimiz birçok farklı alanda eğitim görebilirler. Kendileri için en uygun ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olan programlara sahip dil okullarımız sizlere tüm sene boyunca hizmet vermektedirler. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce Programı, IELTS hazırlık, TOEFL Hazırlık, İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce gibi farklı alanlarda eğitim alabilirsiniz. Eğitiminizin sonunda bulunduğunuz son seviyenin sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Genel İngilizce Programı

Haftada ortalama 20 ders verilen bu programlarda öğrencilerimiz konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi 4 farklı alanda temel eğitim alırlar. Bununla birlikte doğru telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri de öğrencilere haftanın belirli günleri sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada ortalama 28-30 ders verilen bu programlarda İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın her günü telaffuz, dil bilgisi ve pratik dersleri gibi sizin gelişiminize doğrudan etki edecek dersler sunulur. Bu eğitimi alan öğrenciler günün büyük bir çoğunluğunu okulda ders çalışarak geçirmektedir.

IELTS Hazırlık

IELTS hazırlık sınıflarında IELTS sınavına girecek öğrencilerimize özel eğitimler verilmektedir. IELTS çıkmış soruları ve IELTS genel dersleri ile birlikte dönemsel olarak 4 temel konu olan konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine durulur.

TOEFL Hazırlık

TOEFL hazırlık sınıflarında TOEFL sınavına girecek öğrencilerimize konuşma, yazma, okuma ve dinleme üzerine yoğun program uygulanır. Öğrencilerimize çıkmış sınav soruları ve TOEFL hazırlık testleri yapılır. Bu sayede öğrencilerimiz sınava girmeden önce seviyelerini görebilir ve hazır olduklarında sınav tarihi alabilmektedirler.

İş İngilizcesi

Genellikle çalışan veya İngilizcesi belirli bir seviyede olan öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda temel İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencilere iş hayatında kullanabilecekleri konular üzerinden eğitim verilir.

Akademik İngilizce

Genellikle 12 hafta ve üzeri eğitim alacak ve gelecek planları arasında üniversite veya yüksek lisans eğitimi almayı düşünen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Bu programlarda öğrencilere üniversite ve yüksek lisans eğitiminde yararlı olacak İngilizce temel bilgileri yoğun program şeklinde verilmektedir.

İrlanda’da Yaşam

Para birimi Euro ve ana dilin İngilizce olduğu İrlanda’da yaşam standartları bir hayli yüksektir. Bir yandan teknolojiyi okullarımızda veya sosyal hayatınızda en üst seviyede yaşarken bir diğer yandan muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek şehirlere sahip olan İrlanda son 3 yılda öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında yer almıştır.

Müziğin, dansın ve dünyaca ünlü Irish Pub kültürünün Avrupa’da merkezi haline gelmesiyle biliniyor. Aynı zamanda halkın çok sıcak ve diğer toplumlara bakış açısının hoşgörülü olması sebebiyle öğrencilerimiz gittikleri şehirlerde büyük bir rahatlığa sahip olmaktadırlar.

İrlanda’da Konaklama

İrlanda halkının cana yakın ve diğer toplumlara karşı sıcak olması sebebiyle rahatlıkla önerebileceğimiz aile yanı konaklamalarında İrlanda kültürünü tamamıyla yaşamak sizin elinizde. Yurt tercihi yapan öğrencilerimiz ise diğer ülkelere göre teknoloji ve konfor anlamında bir adım önde olan İrlanda’da eğitimleri boyunca rahat ve keyifli vakit geçirmektedirler.

İrlanda’da Ulaşım

İrlanda yaz okullarında öğrenciler kaldıkları bölgenin yakınlığı veya uzaklığına göre okullarımızın sağlamış olduğu ulaşım araçları ile konaklamalarından okullara ulaşım sağlarlar. Bu sayede öğrencilerin güvenliği sağlanmış olur. Öğrencilerimiz ile birlikte yurtlarda konaklayan gözetmenlerimiz ulaşım araçlarında daima öğrenciler ile birliktedir. Aile yanında kalan öğrencilerimiz okulumuzun ulaşım aracına aile tarafından bindirilerek gözetmen öğretmene teslim edilir.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda’da eğitim İngiltere, Amerika veya Kanada’ya göre çok daha uygun fiyatlara gelebilir. Bunun sebebi öğrenci merkezi haline gelen şehirlerin bir çok ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yaparak etnik farklılığı korumak istemesidir.

İrlanda’ya gittiğinizde en büyük artınız size 25 hafta ve üzeri eğitimlerde sağlanan çalışma izni olanağı olacaktır. MEI onaylı okullara yaptığınız uzun dönem kayıtlarda eğitiminiz devam ederken haftada 20 saat ve eğitiminizden sonra da 8 hafta süresince tam zamanlı olarak çalışma imkanı sahibi olacaksınız. Bu sayede okul masraflarınızı azaltabilir hatta bir miktar para biriktirebilir ve kalan sürenizde doyasıya bir tatil yapabilirsiniz.

İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda öğrenci vizesi süresine göre 2’ye ayrılmaktadır:

  1. C tipi öğrenci vizesi
  2. D Tipi öğrenci vizesi

C Tipi Öğrenci Vizesi

C tipi öğrenci vizesi ile öğrencilerimiz 90 günden az bir süreyle İrlanda’ya gidebilir ve orada eğitim görebilirler.

D Tipi Öğrenci Vizesi

Bir diğer vize türü ise D tipi öğrenci vizesidir. Bu vize türü ise uzun dönem vize olarak adlandırılır. D tipi öğrenci vizesi 90 günden daha fazla eğitim alacak öğrencilerimiz için uygulanmaktadır. Bu vize türüne yapılan başvurularda ilk etapta vizeniz 3 aylık çıkacaktır. Daha sonra Dublin’deki göçmenlik bürosuna yapacağınız kayıt ile birlikte vizeniz 8 aya kadar uzatılacaktır.

Onedu ile İrlanda'da Dil Eğitimi

Öncelikle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını iyice tanıyarak onların doğru bölge, şehir, okul ve konaklama tercihi yapmasını sağlıyoruz. Daha sonra anlaşmalı dil okullarımıza en uygun fiyat garantisi ile kayıt yaptırarak gerekli tüm evrakların toplanması ve vize danışmanlık hizmetimizden faydalanmanız için gerekli toplantılar yapıyoruz.

Vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz bölgede telefon hattı açtırmak, banka hesabı açtırmak ve ulaşım gibi konulara rehberlik ettiğimiz oryantasyon sürecimize sizi davet ediyoruz. Siz yurt dışına çıktığınız andan itibaren ise danışmanlık hizmetimiz 7/24 aktif olarak devam etmektedir.

Herhangi bir ihtiyacınız, sorunuz veya talebiniz doğrultusunda danışmanlarımıza ulaşabilecek ve ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZDEN faydalanmaya devam edeceksiniz. Buradaki en önemli ayrıntı bu süre zarfında Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sunduğumuz tüm hizmet tamamen ÜCRETSİZ. İrlanda’da dil okulu tercihinizi İrlanda’da uzun yıllar yaşamış uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaparak güvenle yurt dışı eğitiminize başlayabilirsiniz.

Anlaşmalı İrlanda Dil Okullarımız

Okul AdıÜlkeŞehir
EuroCentresİrlandaGalway
EuroCentresİrlandaDublin
Frances KingİrlandaDublin
TWINİrlandaDublin
ECİrlandaDublin
OHCİrlandaDublin

Eurocentres Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Avustralya, İrlanda, Malta ve Kanada gibi 15 farklı ülkede hizmet veren ve kampüsleri bulunan dil okulumuz öğrencilerimize başarılı bir eğitimin yanı sıra kültürel faaliyetlerden de yararlanma imkanı sunmaktadır. 70 yıllık tarihe sahip dil okulumuzun Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi birçok farklı ülkede de kampüsleri bulunmaktadır.

EC Dil Okulları:

6 farklı ülkede kampüsleri bulunan EC dil okulları 1991 yılında Malta’da kuruldu. ACCET ve British Council gibi önemli kurumların akreditasyonuna sahip EC dil okulları öğrencilere birçok farklı alanda İngilizce eğitimi vermesiyle bilinmektedir. Malta, Amerika, Kanada, İrlanda ve İngiltere’nin farklı bölgelerinde kampüsleri olan dil okulumuz öğrencilerimize farklı şehirlerde deneyim sunabilmektedir.

OHC Dil Okulları:

İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya gibi İngilizce eğitimin öncülerinden olan 5 önemli ülkede kampüsü olan dil okulumuz 35 yıllık eğitim öğretim hayatında her yıl 7000’e yakın öğrenciye eğitim vermesiyle bilinmektedir. ACCET ve British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda öğrencilerimiz akademik İngilizcenin yanı sıra birçok farklı alanda İngilizce eğitimi alabilmektedir.

Frances King Dil Okulları:

Londra ve Dublin şehirlerinde 2 büyük merkeze sahip dil okulumuz 40 yılda 200.000 öğrenciye hizmet vermiştir. British Council ve MEI gibi önemli kurumlardan akreditasyona sahip dil okulumuz öğrencilerine konuşmaya dayalı verdiği İngilizce eğitimi ile tanınmaktadır.

TWIN Dil Okulları:

İngiltere ve İrlanda ülkelerinde 3 merkezi bulunan dil okulumuz 1993 yılında eğitime başlamıştır. British Council akreditasyonuna sahip dil okulumuzda kariyer planlaması yapan öğrencilerimize ayrılan özel bölümler bulunmaktadır.

İrlanda’da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alabilirsiniz?

İrlanda’nın Dublin şehrinde dil eğitimi alabilirsiniz. Bu şehrin en çok tercih edilmesindeki başlıca sebepler dünyaca ünlü festivalleri, yaşam kalitesi ve çalışma imkanıdır.

Dublin

Dublin son yıllarda Avrupa’nın teknoloji merkezi haline gelmiş bir şehirdir. Doğa güzelliğini koruması ve aynı zamanda şehirleşmenin hızla arttığı bu bölgede öğrenciler için Dublin Institute of Technology gibi üniversiteler bulunmaktadır. Yabancı öğrencilere çalışma imkanı sağlamasıyla da bilinen bu şehirde dil eğitimi MEI tarafından denetlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Resmi dili İngilizce olan Malta’da fiyat olarak diğer ülkere kıyasla çok daha uygun dil okullarında[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuş Kanada! Dünyanın en güvenilir ve yaşanabilir ülkesi olarak adlandırılan Kanada; dil okullarının[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

Sınav kağıdı

TOEFL IBT Sınavı

TOEFL Sınavı TOEFL sınavı 120’den fazla ülkede binlerce kurum tarafından kabul edilen dünyaca tanınmış bir sınav türüdür. Bu sınavdan[...]

Devamı