40 yıldan fazla tecrübeye sahip Centre of English Studies dil okulları en iyi kalitede eğitmen kadrosu, öğrenciler için özel olarak dizayn edilmiş okulları ve sosyal programlarıyla 1979 yılından bu yana ingilizce dil eğitimi vermektedir. İrlanda Dublin’in merkezinde hizmet vermeye başlayan Centre of English Studies’in Birleşik Krallık ve Kanada’da da eğitim kurumları bulunmaktadır.

Neden Centre of English Studies?

Centre of English Studies dil okulları Eaquals, MEI, TOEİC, ACELS gibi birçok önemli akreditasyonlara sahiptir. Bunun yanı sıra Dublin, Londra, Oxford, Edinburgh, Worthing gibi daha birçok şehrin tam kalbinde, en merkezi konumda yer alır. 2007 yılında Avrupa dil-seyahat dergisi tarafından ‘’Yıldız Dil Okulu’’ ödülünü kazanmasıyla başlayan macerasına ardı ardına bünyesine pek çok ödül katan Centre of Englis Studies Avrupa’nın en iyi dil okullarından biri olduğunu kanıtlamıştır.

Lokasyonlar

Centre of English Studies dil okulları dünyanın en güzel ülkeleri olan İrlanda, İngiltere ve Kanada’da bulunan kampüsleri ile kaliteli kadrosu ve öğrencilerine verdikleri özenle eğitim hizmetini 1979 yılından bu yana devam ettiriyor. 8 şehirde dünyanın birçok yerinden gelen öğrencileri birleştiren Centre of English Studies dil okullarının İrlanda’da Dublin, İngiltere’de Londra, Oxford, Edinburgh, Leeds, Wothing, Harrogate ve Kanada’da Toronto kentinde kampüsleri bulunmaktadır.

Centre of English Studes dil okulları eğitim verdiği tüm kampüslerinin merkezde veya merkeze oldukça yakın konumlandırılmasına önem vermiştir. Öğrencilerinin okul dışında da ingilizce konuşarak öğrendiklerini pekiştirmesine son derece dikkat eden dil okulu, kampüslerini alışveriş yerleri, kafe ve restoranlar, ziyaretçilere açık kurumlar gibi yerlere yakın konumdadır. Böylelikle Centre of English Studies dil okulunda ders çıkışlarında yapacak pek çok aktiviteye imkan bulabilirsiniz.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Bu programda iş, seyahat ve günlük yaşamda daha akıcı bir şekilde iletişim kurmak isteyen ve genel ingilizce seviyelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Yoğun İngilizce

Tüm yıl boyunca eğitimleri bulunan bu programda dinleme, okuma, anlama gibi ingilizce diliyle alakalı tüm eğitimler içerir. Ayrıca bu programda öğrenciler diğer program öğrencilerine göre daha hızlı ilerleme kaydeder.

Bire Bir Eğitim Programı

Bu program mümkün olan en kısa sürede ilerleme kaydetmek isteyen iş dünyasından öğrenciler için tasarlanmıştır. Katılımcıların özel ihtiyaçları ve gereksinimlerinin ön planda tutulduğu bir programdır.

Kombine Program

Genel ve bire bir ingilizce eğitimi programlarının birleşimiyle oluşturulmuş olan bu program öğretmenlerin öğrenciye özel düzenledikleri ders programı ve öğrencinin öğretmenden bire bir eğitim almalarından oluşur.

Yukarıdaki programların yanı sıra Centre of English Studies öğrencilerine;

 • İş İngilizcesi
 • Work and Study
 • İELTS ve Cambridge sınav hazırlık
 • Yaz Programları
 • Çocuklara özel programlar

gibi eğitimler de sunar.

CES Eğitim Sistemi

Centre of Englis Studies dil okullarında derslere başlayan öğrencilerin başladıkları günden itibaren okul dışında da eğitimlerden geri kalmamaları için veya daha fazla çalışma ihtiyacı duyan öğrenciler için geliştirilmiş ‘’online learning platform’’ sistemi vardır. Bu sistemle evde, dışarıda veya okul içerisinde telefon ya da bilgisayarınızdan bu platforma bağlanarak ingilizce derslerinin konularını görebilir, anlamadığınız konular hakkında tekrar yapabilir, alıştırma ve testler yaparak günden güne ne kadar geliştiğinizi görebilirsiniz. Yani okul dışındayken bile ingilizce ile alakalı pek çok şey öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı Konaklaması

Bu konaklama türünde gideceğiniz ülkenin yerel aileleriyle birlikte kalırsınız. İngilizce dilini sahipleriyle deneyimlemek ve kendinize dili öğrenmek konusunda çok şey katabileceğiniz bu konaklama türünde yemekli veya yemeksiz seçenekler bulunmaktadır. Tüm şehirlerde aile yanı konaklaması mevcuttur. Bazı şehirlerin konaklaması hakkında bilgiler şu şekildedir;

Dublin aile yanı konaklaması okula otobüs veya trenle 40 dakikalık mesafede yer almaktadır. Haftaiçleri sabah ve akşam haftasonları ise sabah, öğle ve akşam yemek servisleri bulunmaktadır. Dublin’in en güzel banliyölerinde verilen aile yanı konaklamasında 18 yaş ve üzeri öğrenciler diledikleri zaman kendi yemeklerini de pişirebilirler.

Edinburgh aile yanı konaklaması okula 40 şehir merkezine ise 20 dakikalık mesafede bulunur. En fazla 4 öğrencinin kabul edildiği bu konaklamada sabah ve akşam öğünleri bulunmaktadır.

Worthing aile yanı konaklaması okula 20-30 dakikalık mesafede bulunur. Worthing aile yanı konaklamasında 16 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilmektedir.

Yurt Konaklaması

Centre of English Studies ile özel yurtlarda konaklamanın en büyük artısı okula çok yakın mesafelerde konumlandırılmış olmasıdır. Ayrıca son kalitede ve özel güvenlikli öğrenci yurtlarında konaklamak gittiğiniz ülkede herhangi bir sıkıntı yaşamanızın da önüne geçecektir. Yurt konaklamalarında öğrenciler için tasarlanmış dairelerde dünyanın birçok yerinden arkadaşlar edinebilir, ortak mutfaklarda arkadaşlarınızla veya bağımsız olarak yemekler pişirebilir, sosyalleşerek ingilizcenizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Tüm şehirlerde yurt konaklaması bulunmaktadır. Bazı şehirlerin yurt konaklaması hakkında bilgiler şu şekildedir;

Dublin’de yurt konaklaması okula sadece 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Ayrıca Dublin’in simgesi haline gelen Temple Bar, Tirinity College ve Dublin Kalesine 5-6 dakika gibi çok kısa bir ulaşım süresi vardır. Her türlü imkanın yer aldığı yurtta otobüs durakları ise çok yakındır.

Oxford’da sadece yaz aylarında hizmet veren yurtta 1 katta 4, 5 veya 6 adet oda bulunur. Yurtta TV odası, mutfak, banyo gibi ortak alanlar vardır.

Worthing’de yurt konaklaması suit daire olarak geçer. Okula 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan yurtta çoğu zaman sinema ve oyun geceleri gibi etkinlikler düzenlenir.

Sosyal Aktiviteler

Centre of English Studies dil okulları gitmiş olduğunuz şehre özel sosyal aktivite programları düzenler. Şehri keşfetme, spor ve sanat etkinlikleri, konuşma etkinlikleri gibi birçok aktiviteye katılım sağlayarak ingilizcenizi eğlenerek, yeni arkadaşlıklar kurarak geliştirebilirsiniz. CES dil okullarında düzenlenen bazı aktiviteler şu şekildedir;

 • Drama Kulübü
 • TV Kulübü
 • Öğleden Sonra Etkinlikleri
 • Sezonsal Partiler
 • Pub Geceleri
 • İrlanda Kültür Geceleri
 • Cumartesi Gezileri