IELTS sınavı Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda, İrlanda ve daha birçok ülkede binlerce kurum tarafından kabul edilen ve iki farklı türü olan bir sınav sistemidir. 1-9 arası puanlandırılacağınız bu sınav sistemi akademik sınav ve genel amaçlı sınav olarak ikiye ayrılır.

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS sınavı 4 bölümden oluşan ve yaklaşık 3 saat süren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Bu bölümler konuşma, yazma, dinleme ve okuma olarak adlandırılır. Okuma bölümü denetmen tarafından yapılmaktadır ve sınav gününün sonrasında başka bir günde yapılabilir.

IELTS sınavına Kimler Girmeli?

Kız Öğrenci Sınavda

IELTS Sınavını Kimler Kabul Ediyor?

İngiltere ve Kanada gibi birçok ülke IELTS sınav sonucunu kabul etmektedir. Amerika’da da lisans ve önlisans kurumlarının hemen hemen tamamı IELTS sınav sonucu ile öğrenci kabul etmektedir. IELTS sınav sonucu Türkiye’de de bir çok üniversitenin hazırlık sınıfını atlamak için kullanılabilir.

IELTS Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girebilirim?

Birçok ülkede girebileceğiniz IELTS sınavı ülkemizde belirli şehirlerde sunulmaktadır.

Bu şehirler sırasıyla:

  • Adana
  • Ankara
  • Antalya
  • İstanbul
  • İzmir

Sınavlar ay içerisinde hemen hemen her hafta olabilmektedir.

IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

Dil okullarımızın tamamı İngilizce yeterlilik sınıflarına yer vermektedir. Dil okullarımıza kayıt yaptırarak IELTS sınıflarında yer alabilir ve sınava uzman hocalarla hazırlanabilirsiniz. Sınavın her ayrıntısının işlendiği sınıflarda öğrencilerimiz IELTS çıkmış sorularını ve okullarımızın hazırladığı sınavları çözerek IELTS sınavına hazır hale gelmektedir.

IELTS Sınav Ücreti

Bilgisayar üzerinden sınav ücreti: 1100 TL
Kağıt-Kalem kullanılan sınav ücreti: 900 TL

Yurtdışı dil okullarımızda IELTS Sınavına hazırlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.