182 yıllık tarihe sahip Westminster Üniversitesi Kraliyet ailesinin desteği ile kurulan Londra merkezli bir üniversitedir. Toplamda 4 kampüs ve 5 fakülte ile öğrencilere hizmet veren okulumuz sanat, medya, işletme ve dizayn alanında İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. 161 ülkeden 22.000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitenin özellikle işletme fakültesi dünya sıralamasında önemli bir yer tutmaktadır.

Akreditasyon

Privy Council tarafından akredite edilmiş üniversitemiz dünyanın en çok öğrenci çeşitliliği barındıran okullarının başında gelmektedir. Eğitim verdikleri tüm alanlarda yüksek derece akreditasyona sahip olması sayesinde öğrencilerimizin diplomalarının tüm dünyada geçerliliği bulunmaktadır.

University of Westminster Ranking

University of Westminster sıralamada önde olan okulların arasında gelmektedir. Times Higher Education’un her sene yayınladığı en iyi üniversiteler listesinde dünya genelinde 601. sırada bulunmaktadır. UK genelinde 91. sırada bulunan Westminster Üniversitesi öğrencilerine kaliteli bir eğitimi dünyanın başkenti sayılan Londra’da sunmaktadır. Bölüm bazında bazı sıralamaları aşağıdaki gibidir:

BölümUK Sıralaması
Mimarlık24

İnşaat

20

Yaratıcı Yazarlık

26

Kriminology

13

Moda ve Tekstil

24

Film Yapımcılık ve Fotoğrafçılık

19

Hospitality, Etkinlik Yönetimi ve Turizm

13

Arazi ve Mülk Yönetimi

7

Siyaset

26

Neden University of Westminster’de Okumalıyım?

 1. Londra merkezde bulunan bir üniversite olması
 2. Çok sayıda ülkeden öğrenci kabul etmesi
 3. Mezun olduktan sonra 2 yıllık çalışma izni
 4. Dünya genelinde anlaşmalı 170 partnerinin bulunması

University of Westminster hem üst sıralarda bulunan hem de Londra merkezde bulunan bir okul olması sebebiyle İngiltere'de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Her yıl Türkiye’den 200’ün üzerinde başvuru alan okulumuza başvurularda öncelik sahibi olmak için erken başvuru esas alınmaktadır.

Londra’da Öğrenci Yaşamı

Londra her yıl, dünyanın dört bir yanından lisans,yüksek lisans veya doktora eğitimi almak için üniversiteleri tercih eden binlerce öğrenciye kapılarını açmaktadır. Londra’da eğitim alırken şehrin 2000 yıl öncesine dayanan tarihi karşısında nefesiniz kesilebilir, dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim alırken kendiniz gibi uluslararası öğrenciler ile tanışabilir, eğitiminiz sonrasında da şehirde iş bulma fırsatına sahip olabilirsiniz. Lisans veya lisans üstü programlara kayıt olduğunuzda eğitiminiz sırasında yarı-zamanlı yani haftada 20 saat, mezun olduktan sonra da bir yıla kadar oturma ve çalışma iznine sahip olabilirsiniz.

Londra Yaşam Giderleri

Sanılanın aksine Londra dünyanın en pahalı şehri değildir. Her bütçeye uygun olabilecek şekilde Londra’da hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Londra’da ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)6 £Süt (1lt)0.96 £
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.00 £Pirinç (1kg)1.34 £
Bira (0.33’lük)4.50 £Yumurta (12’li)2.06 £
Cappucino2.87 £Tavuk (1kg)6.00 £
Su1.13 £Kıyma (1kg)8.22 £
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.50 £Sinema bileti (1 kişi)12 £
Aylık bilet143.48 £Kot pantolon (1 adet)65.63 £
Benzin (1lt)1.30 £Fitness üyeliği (1 aylık)39.09 £

En Çok Tercih Edilen Programlar

Öğrencilerin mezun olduktan sonra 2 yıllık çalışma iznine sahip olması sebebiyle genellikle iş alanlarındaki ihtiyaca göre bölümler popülerlik göstermektedir.

Lisans

 • Business (işletme)
 • Biology (biyoloji)
 • Sociology (sosyoloji)
 • Graphic Design (grafik dizayn)
 • Accounting (muhasebe)
 • Math (matematik)
 • Psychology (psikoloji)
 • History (tarih)
 • Finance (finans)
 • Arts (sanat)

Yüksek Lisans

 • MBA
 • Master of Business Management (MBM)
 • Computer Information System
 • Computer Science
 • Biology

Kabul Şartları

Lisans

Her öğrencinin İngiltere’nin başkenti Londra’da eğitim alma hayalini gerçekleştirebilmek için yıllar süren çalışmamızla sizler için kabul şartlarını çok daha kolay hale getirdik.

 1. IELTS UKVI (4.0 – hazırlık için yeterli minimum skor)
 2. Lise not ortalaması 60 ve üzeri

Öğrencilerimiz IELTS sonucundan okulun yeterli gördüğü 6.0/6.5 skorlarını alamadığı takdirde vize kuralları gereği 4.0 alması yeterli sayılacaktır. 4.0 ve üzeri alan öğrencilerimiz hazırlık (foundation) eğitimi alarak lisans eğitimine hazır hale getirilmektedir. İngiltere’de lisans eğitiminin 3 sene olması sebebiyle öğrencilerimiz hazırlık eğitimi alsa dahi zaman kaybetmeden yaşıtları ile birlikte mezun olabilmektedir.

Yüksek Lisans

İngiltere’de yüksek lisans kabulü almak zor olarak bilinmektedir. Ancak Onedu danışmanları yıllar süren çalışmalarıyla minimum şartlar ile Westminster Üniversitesine kabul almanızı sağlayacaklardır.

 1. IELTS UKVI (4.0 – hazırlık için yeterli minimum skor)
 2. GPA: 2.0 (minimum)

Ne zaman başvurmalıyım?

Özellikle hazırlık eğitimi alacak öğrenciler yılın 6 farklı döneminde başvuru yapabilir. Bu sayede ara dönemde veya yazın dahi gitmek isteyecek öğrenciler için başvurular hep açık tutulmaktadır. Öğrencilerimiz vizelerinin yetişmesi halinde her dönem başvuru yapabilmektedir ve başvurular hiç kapanmamaktadır.

Burs İmkanı

Türkiye’den giden öğrencilerin burada direkt bir burs alma ihtimali zayıf olarak görülmektedir. Dünyanın birçok yerinden çok sayıda başvuru alan bir üniversite olmasından dolayı burs imkanları kısıtlı ve seçici olarak dağıtılmaktadır. Ancak eğitim başlamadan önce sizler adına gerekli başvurular yapılmaktadır. Olumlu sonuç alınması halinde burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte eğitime başladıktan sonra okulda göstereceğiniz başarılar ile eğitim süresinde burs başvurusu yapabilir ve burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Okul Ücreti

University of Westminster senelik ücreti 12.000-15.000 GBP arasında değişmektedir. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

Westminster Üniversitesinin kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır. Burada öğrencilerimiz haftalık 129-271 GBP aralığında kendi tercihlerine göre konaklama bulabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz İngiltere’de en çok tercih edilen 2 konaklama firmasının anlaşmalı olduğu yurtlardan herhangi birine kayıt yaptırabilmektedir.

 • Londonist
 • GoBritanya

Okulumuzun kendi yurtları:

Harrow Hall: £128.97 - £231.98
Marylebone Hall: £182.50 - £271
Alexander Fleming Hall: £182-£249
iQ Raffles House: £200

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile University of Westminster?

Normal şartlarda kabul alması zor görülebilen University of Westminster neredeyse tüm lise mezunu öğrenciler için bir opsiyon haline gelmektedir. Öğrencilerimiz minimum skorlar ile rahatlıkla okulumuzdan kabul alarak eğitimlerine Londra şehrinde devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Kaplan Pathway ile University of Westminster

Öğrencilerimiz her zaman üniversiteye direkt başvuru için hazır hissetmiyor veya skorları kabul şartlarını karşılamıyor olabilir. Direkt başvuru için yeterli İngilizce seviyesi olmayan öğrencilerimiz bu durumda Kaplan Pathway adlı programımıza başvurarak öncelikle foundation (hazırlık) eğitimi alabilmektedir. İngiltere vizesinin birinci kuralı olan IELTS UKVI sınavından 4.0 sonucunu alan öğrencilerimiz öncelikle Kaplan Pathway programına katılarak İngilizce ve alan derslerini alarak sıkı bir hazırlık eğitimine başlayabilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz hazırlık eğitiminden direkt olarak üniversitemize geçiş yaparak eğitimlerine burada devam edebilmektedir.

Foundation

Seçilen bölüme göre değişen hazırlık eğitiminin içeriği İngilizce ve alan dersleri olarak belirlenmektedir. Örneğin mühendislik alanında eğitim alacak öğrencilerimizin foundation eğitimi ile işletme alanında eğitim alacak öğrencilerimizin foundation eğitimleri benzerlik gösterse de alan dersleri bakımında farklılıklar taşımaktadır. Foundation eğitimi İngiltere’de en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz tüm İngiltere Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilirsiniz.

Okurken yarı zamanlı çalışma izniniz bulunmaktadır. (haftada 20 saat)

Burs olanakları bulunmaktadır ancak diğer ülkelere oranla İngiltere öğrencilere çok daha düşük burs vermektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

İngiltere’de lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler 2 yıllık resmi çalışma iznine sahip olurlar.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

University of Westminster’de İşletme, Matematik, Sanat, Finans, Sosyoloji, Tarih gibi birçok alanda eğitim alabilirsiniz.

Lisans eğitimi için minimum 60 lise not ortalamasında, yüksek lisans eğitimi için minimum 2.0 diploma notuna sahip olmanız gerekmektedir. IELTS sınavından minimum 4.0 almanız halinde foundation eğitimi alıp lisans ve yüksek lisans eğitiminize başlayabilirsiniz.

University of Westminsterin Londra’da 4 farklı kampüsü bulunmaktadır.

University of Westminsterde eğitim ücretleri senelik 12.000-15.000 GBP arasında değişmektedir.

Okulun mezunlarına sağladığı ayrıcalıklardan biri kariyer ve iş bulma servisidir. Eğitiminiz bittikten sonra bu servis ile iletişim kurabilir ve iş arayabilirsiniz. Mezuniyetten sonraki 3 yıl boyunca bu hizmetten faydalanabilme hakkınız bulunmaktadır.

Lisans programları Eylül döneminde başlar. 12 ay boyunca bir sonraki yılın eylül dönemine kayıt yapabilirsiniz. 15 Ocak bir sonraki eylül dönemi başlangıcı için 1. son başvuru tarihidir. 2. son başvuru tarihi de 30 Ocak’dır.

Evet okulun kendi kampüsünde yurt konaklama imkanı bulunmaktadır. Haftalık ücretler 129-271 GBP aralığında değişmektedir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz