Exeter üniversitesi, Güney Batı İngiltere'deki Exeter kentinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1855 yılında kurulan okul Birleşik Krallık’taki en prestijli üniversitelerin bulunduğu Russell Group'un da bir üyesidir. University of Exeter sahip olduğu yükseköğretim kalitesi nedeniyle Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde (TEF) altın ödülüne layık görülmüştür.

Okulun geçmişi sırasıyla 1855 ve 1863'te kurulan Exeter School of Art ve Exeter School of Science'ye dayanmaktadır. Bu okullar birleşerek ilk olarak Royal Albert Memorial College, ardından the University College of the South West England ve nihayetinde 1955 yılında Kraliyet onayı alınarak günümüzdeki University of Exeter’e dönüşmüştür.

Üniversite dört kampüse yayılmıştır. Bunlar; Exeter'de yer alan Streatham ve St Luke's, Cornwall'da yer alan Penryn ve Truro kampüsleridir. Exeter Üniversitesi altı akademik kolejden oluşmaktadır. Okulun sahip olduğu pek çok araştırma enstitüsü ve merkezi içerisinde Liderlik Çalışmaları Merkezi, Bill Douglas Sinema ve Popüler Kültür Tarihi Merkezi, Yaşayan Sistemler Enstitüsü ve Çevre ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü yer almaktadır.

Exeter Üniversitesi Mezunu Ünlüler

University of Exeter’in mezunları arasında dünyaca ünlü Harry Potter romanının yazarı J.K. Rowling ve politikacılar Sajid Javid ve Caroline Lucas bulunmaktadır.

University of Exeter Sıralamada Kaçıncı?

University of Exeter UK ve dünyada üst sıralarda yer alan bir okuldur. Times Higher Education’un her sene yayınladığı en iyi üniversiteler listesinde (2023) dünya genelinde 137. sırada bulunan University of Exeter, UK genelinde ise 19. sırada yer alır.

Neden Exeter Üniversitesini Tercih Etmeliyim?

Birleşik Krallık'ın seçkin Russell Group üniversitelerinin bir parçası olan Exeter Üniversitesi, dünya çapında olağanüstü kalitede prestijli bir yükseköğretim kurumu olarak tanınmaktadır. Exeter Üniversitesi, olağanüstü öğretim, araştırma ve mezun istihdam olanaklarıyla uluslararası bir üne sahiptir. Bu prestijli kurum, küresel sıralamalarda sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır. Birçok konuda mükemmel itibara sahip Exeter Üniversitesi’nin 23 farkılı lisans/yüksek lisans programı Birleşik Krallık'taki en iyi ilk 10 içerisinde yer alır.

Exeter Üniversitesi istihdam edilebilirliğinize öncelik verir. İşletme fakültesindeki lisans programlarının % 100'ü ve diğer tüm fakültelerdeki programların % 64'ü endüstriyel iş deneyimi seçeneği sunan olağanüstü kariyer hizmetlerine ve istihdam edilebilirlik girişimlerine sahiptir. Bunun haricinde Exeter Üniversitesi gerçek bir uluslararası üniversitedir. 130 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerin katılımıyla toplam 23.500'den fazla öğrencinin oluşturduğu çok uluslu bir öğrenci topluluğuna sahiptir.

Exeter Üniversitesini Tercih Etmek için 10 Sebep

 1. Mükemmel Öğretim Kalitesi: Exeter Üniversitesi, öğrencilere sürekli olarak üstün öğretim, öğrenme ve başarı imkanları sunmasıyla TEF Altın ödülüne layık görülmüştür.
 2. Araştırma Üstünlüğü: Üniversitenin yürüttüğü araştırmaların %98'i uluslararası kalitede olup, bu araştırmaların %82'si dünya lideri ya da uluslararası mükemmeliyet seviyesinde değerlendirilmiştir.
 3. Dünya Genelinde Üst Sıralarda: Exeter, dünyadaki ilk 150 üniversite arasında yer almaktadır.
 4. Mezunların İstihdam Başarısı: Mezunların %95'i, mezuniyetten sonraki altı ay içerisinde iş bulmuş ya da daha ileri eğitime devam etmiştir (DHLE Anketi 2015/16).
 5. Önde Gelen Üniversiteler Arasında: Exeter, araştırma yoğunluklu üniversitelerden oluşan prestijli Russell Grubu'nun bir üyesidir.
 6. Spor Başarıları: 2016-2017 Britanya Üniversiteleri ve Kolejler Spor (BUCS) şampiyonasında 5. sıradadır.
 7. Uluslararası Üne Sahip: What Uni? Öğrenci Seçim ödüllerinde 2015 ve 2017 yıllarında kazanan oldu.
 8. Muhteşem Kampüsler: Exeter Üniversitesi, pitoresk ve çevre dostu kampüsleri ile Yeşil Bayrak Ödülleri kazanmıştır.
 9. Mükemmel Lokasyonlar: Devon'da hareketli Exeter şehir merkezini ya da Cornwall'da, Falmouth yakınlarındaki ilginç deniz kenarı topluluğu olan Penryn'ı tercih edebilirsiniz. Her iki lokasyon da kapınızın önünde sahil ve kırsal alan sunar ve bol miktarda dış mekan aktivitesi fırsatı sunar.
 10. Öğrencilere Destek: Üniversitedeki destek personeli, eğitiminiz boyunca sizi desteklemek için burada. İyi Olma ve Engellilik Hizmetlerinden, bakım bırakılan, olgun ve ayrı yaşayan öğrencilere kadar destek sunulmaktadır.

Exeter’de Öğrenci Yaşamı

Exeter, çarpıcı kırsal alan ve kıyı manzaralarıyla çevrili huzurlu ve doğal bir şehirdir. Zengin geçmişine ek olarak, büyük bir öğrenci nüfusuna ve canlı bir atmosfere de sahiptir. Güney Batı'nın kalbinde yer alan bu samimi ve dostcanlısı şehir, hem eski simge yapılara hem de modern olanaklara sahiptir. Nehir kenarında güneşte dinlenmek, güzel yiyecekler yemek, mağazalarda alışveriş yapmak ve tekne gezilerine çıkmak için popüler bir yer olan Exeter’de Gotik Katedrali, Roma kalıntılarını ve arnavut kaldırımlı sokakları keşfedebilirsiniz.

Exeter’i güzel bir öğrenci şehri yapan sebepler;

 • Plajlar - Molalarda ve güneşli günlerde tüm kampüslerden plaja kolay seyahat edebilirsiniz.
 • Tarih - Harry Potter filmlerinde J. K. Rowling’in Diagon Yolu'na ilham kaynağı olduğu söylenen Gandy Caddesi'ni keşfedebilirsiniz.
 • Eğlence - Exeter, uluslararası yemek, müzik ve sanat dâhil olmak üzere birçok kültürel festivale ev sahipliği yapmaktadır.
 • Yemek - Şehirdeki uluslararası sokak pazarlarının, çiftçi pazarlarının ve çok çeşitli küresel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Ulaşılabilirlik - Londra'ya trenle üç saatten kısa sürede seyahat edebilir ve Exeter Havaalanı'ndan Avrupa'daki birçok şehre ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler için Exeter'de yaşamanın maliyeti nedir?

Exeter bir öğrenci şehri olduğu için, öğrencilerin burada uygun bütçe ile yaşamaları tamamen mümkündür. Yerleştikten sonra, maliyetlerin nasıl olduğunu ve alışveriş yapılacak en iyi yerleri daha iyi anlayacaksınız. Exeter veya Cornwall'da yaşayan bir öğrencinin konaklama, yemek, kitap ve ekipman gibi temel yaşam masraflarını ve diğer ihtiyaçları karşılamak için ayda ortalama 1015 GBP’ye ihtiyaç duyacağı tahmin edilmektedir. Bu sayı yaşam tarzı ve öğrenciler arası değişkelik gösterebilmektedir. Gerçekte harcadığınız miktar kişisel yaşam tarzınıza bağlı olacaktır.

Kabul Şartları

Lisans

Lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe bağlı olarak Türkiye'den başvuru yapacak öğrencilerin International Foundation veya International Year One hazırlık eğitimi alması gerekmektedir.

 • IELTS UKVI (5.0 – hazırlık için minimum skor)
 • Lise not ortalaması 80 ve üzeri

Seçeceğiniz programa bağlı olarak IELTS ve lise not ortalaması değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere'de lisans eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için İngiltere’de Üniversite Eğitimi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yüksek Lisans

Başvuru sahipleri tanınmış bir üniversiteden, genellikle ilgili bir alanda iyi bir standartta lisans derecesine sahip olmalıdır. Türk üniversitelerinden derece giriş koşulları, okuduğunuz üniversiteye ve başvuracağınız kursa göre değişir. Prestijli üniversitelerin notları için de esneklik vardır.

 • IELTS UKVI (5.5 – hazırlık için yeterli minimum skor)

İngiltere'de yüksek lisans eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için İngiltere’de Yüksek Lisans sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burs İmkânı

University of Exeter dünyanın birçok yerinden çok sayıda başvuru alan bir üniversite olmasından dolayı burs imkânları kısıtlı ve seçici olarak dağıtılmaktadır. Öğrenciler 5.000 GBP’ye varan burs imkânlarından faydalanabilmektedir. Burslar başarılarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Okul Ücreti

University of Exeter’de lisans programlarının senelik ücretleri 18.415 GBP’den, yüksek lisans programları ise 20.495 GBP’den başlar. İlgilendiğiniz programlara yönelik güncel net fiyat bilgisi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

University of Exeter’de öğrenciler için yurt konaklaması seçeneği sunulmaktadır. Okulun kendi yurtlarının 3 akademik dönem (1,5 yıl) için geçerli toplam ücreti 7.030 GBP – 8.170 GBP arası değişmektedir.

Exeter Üniversitesinde Okunabilecek Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri

Lisans Bölümleri:

Exeter Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta genellikle 3 yıl süren lisans programlarını başarıyla sunmaktadır. Yaklaşık 200 farklı lisans programı seçeneğiyle, öğrencilere beşeri bilimlerden kesin ve doğa bilimlerine kadar geniş bir yelpazede eğitim fırsatları sunulmaktadır.

Öğrenciler, teorik temel bilgilerinin yanı sıra, uygulama odaklı bir eğitimle de donatılırlar. Üniversitenin modern laboratuvarları, genç profesyonellere gerekli tüm becerileri kazandırma olanağı sunar. Ayrıca, esnek kurs programları sayesinde öğrenciler, eğitimlerine ilk yıllarında farklı bilim dallarından dersler ekleyebilirler. Bu programlar, yarı zamanlı iş imkanlarıyla da birleştirilebilir. Türkiye'den gelen öğrenciler için haftada 16 saat çalışma hakkı bulunmaktadır ve mezuniyet sonrası iki yıllık bir çalışma iznine başvurabilirler.

Türk öğrencilerin özellikle ilgi gösterdiği lisans programları şunlardır:

 • İşletme (Business BSc)
 • Muhasebe ve Finans (Accounting and Finance BSc)
 • Mühendislik (Engineering BEng)
 • Çevre Bilimleri (Environmental Science BSc)
 • Bilgisayar Bilimi (Computer Science BSc)
 • Psikoloji (Psychology BSc)
 • Doğa Bilimleri (Natural Sciences BSc)
 • Hukuk (Law LLB)
 • Drama (Drama BA)

Yüksek Lisans Bölümleri:

Exeter Üniversitesi'nde sunulan yüksek lisans programları, derinlemesine akademik çalışma ve araştırma ile birlikte gelir. Bu programlar genellikle 11-12 ay sürer. Türk öğrenciler, 200'e yakın yüksek lisans programı arasından seçim yapabilirler. Bu programlar genellikle yoğun bir öğrenme sürecini içerir, ancak yarı zamanlı çalışma seçenekleri de sunulmaktadır. Üniversitenin özel bir ekibi, yüksek lisans mezunlarına istihdam konusunda destek olur. Bu ekip, uluslararası arenada tanınmış 300 büyük şirketle bağlantı içindedir.

Yüksek lisans programları arasında öne çıkanlar:

 • İş Analitiği (Business Analytics MSc)
 • MBA
 • İktisat (Economics MSc)
 • Finans ve Yönetim (Finance and Management MSc)
 • Mühendislik (Engineering MSc)
 • Veri Bilimi (Data Science MSc)
 • Psikolojik Araştırma Yöntemleri (Psychological Research Methods MSc)
 • Küresel Yenilenebilir Enerji Mühendisliği (Global Renewable Energy Engineering MSc)
 • Pazarlama (Marketing MSc)
 • İleri Bilgisayar Bilimi (Advanced Computer Science MSc)
 • Medya ve İletişim (MA Media and Communications)

Exeter Üniversitesi, geniş program yelpazesi ve modern eğitim yaklaşımıyla öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile University of Exeter?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

INTO ile University of Exeter

Öğrencilerimiz her zaman üniversiteye direkt başvuru için hazır hissetmiyor veya skorları kabul şartlarını karşılamıyor olabilir. Direkt başvuru için yeterli İngilizce seviyesi olmayan öğrencilerimiz bu durumda okulun sunduğu programlara INTO üzerinden başvuruda bulunarak öncelikle Foundation ve International Year One hazırlık eğitimlerini alabilmektedir. İngiltere vizesinin birinci kuralı olan IELTS UKVI sınavından okulun belirlediği yeterli sonucunu alan öğrencilerimiz öncelikle INTO programlarına katılarak İngilizce ve alan derslerini alıp sıkı bir hazırlık eğitimine başlayabilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz hazırlık eğitiminden direkt olarak üniversitemize geçiş yaparak eğitimlerine burada devam edebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz tüm İngiltere Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilirsiniz.

Okurken yarı zamanlı çalışma izniniz bulunmaktadır. (haftada 20 saat)

Burs olanakları bulunmaktadır ancak diğer ülkelere oranla İngiltere öğrencilere çok daha düşük burs vermektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

İngiltere’de lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler 2 yıllık resmi çalışma iznine sahip olurlar.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

Mezun olunan lise türüne ve diploma türüne bağlı olarak (IB, A level, Anadolu Lisesi Diploması) İngilizce yeterlilik ve not ortalamaları baz alınarak okul seçimi yapılır.

İngiltere’de yıllık ortalama üniversite ücretleri 10.000-32.000 GBP arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

University of York

University of York

University of York, 230 öğrencisiyle birlikte 1963 yılında kuruldu. Günümüze kadar devam eden gelişimin ardından, üniversitenin bünyesinde şuan[...]

Devamı

Durham Üniversitesi

Durham Üniversitesi

Durham Üniversitesi, toplamda yaklaşık 17.500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite üç fakülteden oluşur; sanat ve beşeri bilimler, bilim[...]

Devamı

Okul icon ve onedu logo

Swansea University

1920 yılında kurulan Swansea Üniversitesi, Güney Galler'deki Swansea Körfezinde yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. Kurum, Galler'deki[...]

Devamı

University of Essex

University of Essex

University of Essex, İngiltere'nin Colchester şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1963 yılında kurulmuştur. Üniversite Colchester,[...]

Devamı