Orlando, Florida'da bulunan Valencia College, Güney Kolejler ve Okullar Birliği tarafından akredite edilmiştir ve Aspen Mükemmellik Ödülü'nün kazananı olarak ülkedeki en iyi community koleji seçilmiştir. Valencia, öncelikle üniversite lisans programlarına geçiş yapmaya imkan sağlayan iki yıllık ön lisans dereceleri sunar. Florida’daki devlet üniversiteleriyle karşılaştırıldığında, Valencia'daki eğitim seviyesi hemen hemen aynıdır. En büyük fark, öğrenim ücretlerinin %40 daha uygun olmasıdır. Ayrıca sınıf mevcutları genellikle daha küçüktür.

100'den fazla ülkeden gelen öğrenciler ile Valencia, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır. Kolejin özel Uluslararası Öğrenci Hizmetleri ekibi, kabul ve göçmenlikten akademik danışmanlık ve üniversite transferine kadar her konuda size yardımcı olabilir.

Neden Valencia College?

Valencia College, ABD'deki en iyi kolejlerden biri olarak kabul edilmektedir. Güzel sanatlar fakültesi bölgenin en iyilerinden biri olarak bilinir. Film programı, ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından da en iyilerden biri olarak gösterilmiştir. Valencia College’de, Amerika’daki bir devlet üniversitesi ile aynı kalitede eğitim neredeyse yarı fiyatına sunulmaktadır.

Valencia'dan iki yıllık bir ön lisans derecesi ile mezun olduktan sonra, lisans derecenizi tamamlamak için bir ABD üniversitesine geçiş yapabilirsiniz. Associate in Arts derecesine sahip mezunlara, Florida'daki 12 devlet üniversitesinden birine kabul garantisi verilmektedir. Ayrıca Valencia'nın, University of Central Florida ile bir geçiş programı da bulunur, hatta Ivy League (Harvard, Yale, Brown, Columbia gibi) okullarına transfer olan öğrenciler de mevcuttur.

Valencia 60'tan fazla öğrenci grubu, kulüp ve organizasyon bulunur. Kampüste düzenli olarak film festivalleri, müzik ve dans konserleri, oyunlar ve konuk konuşmacıların katıldığı konferanslar düzenlenir.

Programlar ve Kurslar

Valencia College, eğitim hedeflerinize ulaşmanız için birçok seçenek sunar.

Genel Programlar: Sizi üniversite transferine hazırlar. Uluslararası öğrenciler arasında en popüler program, genel çalışmalarda Associate in Arts derecesidir. Ayrıca, çalışmalarınızı belirli bir ana dalda odaklayabilmeniz veya yalnızca ilginizi çeken konuları keşfedebilmeniz için birçok seçmeli ders içerir.

Kariyer Programları: Valencia College’deki Associate in Science programları kariyer odaklıdır. Hemen hepsi heyecan verici alanlara yöneliktir ve iş dünyasında başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri bilen en iyi işverenlerin rehberliğinde geliştirilmiştir.

Sertifika Programları: Valencia’da belirli bir kariyer hedefi için özel beceriler sağlayan 80'den fazla kısa süreli sertifika programı sunulmaktadır.

Yoğun İngilizce: Programlara direkt başlamak için İngilizcesi yeterli olmayan adaylar, Yoğun İngilizce programı sayesinde öncelikle İngilizcelerini yeterli seviyeye çıkarttıktan sonra seçtikleri programa devam edebilirler.

Kampüsler

Valencia College, Orlando çevresinde altı kampüse sahiptir.

Doğu Kampüsü: Orlando'nun doğusunda, University of Central Florida'dan sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunur. Kampüs, Sahne Sanatları Merkezi, dans, müzik ve film programlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Batı Kampüsü: Kampüsü çevreleyen doğa parkurunda yürüyüş yaparak veya sadece Pamela Gölü manzarasının keyfini çıkararak mühendislik, mimari, matematik, sağlık veya misafirperverlik eğitiminize ara verin.

Osceola Kampüsü: Biyoloji, kimya ve fizik programları için son eğitim teknolojileri ve laboratuvarları ile donatılmıştır.

Lake Nona Kampüsü: Tıp ve biyoteknolojideki gelecek kariyerlerine odaklanılır.

Winter Park Kampüsü: Okulun en küçük kampüsüdür.

Downtown Kampüs: Okulun en yeni kampüsüdür ve kampüste konaklama imkânı sunulur.

Yıl boyunca güneşli ve güzel hava sevenlerdenseniz, Orlando, Florida sizin için mükemmel bir yerdir. Orlando’da tema parklarının, yakındaki plajların, doğa parklarının, alışveriş merkezlerinin ve restoranların keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir, eşsiz sanat mekanları ve canlı müzik ortamları sunar.

Valencia College Eğitim Ücretleri

Aşağıdaki fiyatlar ortalama ücretler olmakla beraber detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Valencia College Ön Lisans Ücreti: 9.576 USD
  • Valencia College Lisans Ücreti: 10.464 USD

Orlando Öğrenci Yaşamı

Orlando, ABD’nin Florida eyaletinin orta kesiminde yer alan bir şehirdir. Dünyanın temalı park başkenti olarak anılır. Her yaştan insana hitap eden parkları ve eğlence merkezleriyle ünlü olan Orlando’da Walt Disney parkları, Sea World, Aquatica, Bush Gardens, Universal Studios, Islands of Adventure, Wet’n Wild ve Legoland Florida olmak üzere değişik park grupları vardır. Yılda 50 milyondan fazla turisti ağırlamaktadır.

Universal Tema Parkları

Universal’ın Macera Adaları her biri farklı film serilerine adanmış yedi temalı ada parktan oluşmaktadır. Parkın en yeni üyesi, Harry Potter’ın Büyücü Dünyası’dır. Bu park, Hogwarts Kalesi ve Hogsmeade ile tamamlanmıştır. Universal’da düzenlenen çeşitli etkinlik ve kutlamalar sayesinde aileniz ve yanınızdakilerle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Typhoon Lagoon

Disney’in en büyük ve en tanınmış su parkı olan bu yer, her yaştan insana hitap etmektedir. Küçük çocuklar için tasarlanmış olan bir bölümü de bulunan su parkı içerisinde oyun ve yüzme alanı da bulunmaktadır. Su kaydırakları bu parkın en önemli alanlarıdır.

Sea World

Balina ve yunus gösterileri, muazzam akvaryumları ve dokunma havuzları ile birçok etkinliği içerisinde barındıran Orlando Sea World içerisinde birçok tur düzenleniyor. Orlando gezilecek yerler kapsamında Sea World duraklarınızdan biri olmalı ve içinde bulunan roller coaster’ları deneyimlemelisiniz.

Orlando Bilim Merkezi

Ailenizle eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz bir tesis olan Orlando Bilim Merkezi, binlerce sergi, laboratuvar, program ve film gösterilerini keşfetme imkânı sunmaktadır. Bilim Merkezi, Orlando’nun yağmurlu günlerinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir tesistir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Okul icon ve onedu logo

Seattle Colleges

Seattle Colleges, Seattle şehri ve çevresindeki toplulukların tümüne hizmet verir ve eyaletteki en büyük kolej bölgesini oluşturur. Her yıl[...]

Devamı

Grossmont College

Grossmont College

San Diego şehrinin doğu yakasında bulunan Grossmont College 1961 yılında eğitim hayatına başlamıştır. 19.000 öğrenci ile San Diego’nun en[...]

Devamı