1877 yılında kurulan University of Manitoba 137 ülkede 140.000 mezuna sahiptir. Günümüzde 29.000 öğrenciye lisans ve yüksek lisans eğitimi veren University of Manitoba Kanada’nın en prestijli üniversiteleri arasında gelmektedir. Kanada’da özellikle doktora seviyesinde verilen birçok ödüle son 10 yıldır sahip olan Manitoba Üniversitesi dünya sıralamasında bulunan üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenciler için iyi bir tercihtir. University of Manitoba ayrıca batı yakasının ilk üniversitesi olmasıyla bilinmektedir.

University of Manitoba Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Manitoba Üniversitesi Batı Kanada'daki diğer üniversitelerden daha fazla Rhodes Bursu üretti. Öğrenci başarısı, Kanada'da sertifika sınavlarında en yüksek başarı oranını elde eden kinesiyoloji öğrencilerinden lisans sınavlarında bir numara olan eczacılık öğrencilerine kadar her yerde ortaya çıkıyor.
 • Manitoba Üniversitesi öğrencileri sadece ödüllü profesörlerimizden ve araştırmacılardan dünya standartlarında eğitim almakla kalmaz, aynı zamanda lisans düzeyinde araştırma deneyimi kazanarak bu harika zihinlerin yanında çalışma fırsatı bulurlar.
 • Nanoteknoloji, fonksiyonel gıdalar ve nutrasötikler, HIV / AIDS ve iklim değişikliği konularında çığır açan bir araştırmamız var. Araştırma, hepsi üniversite ile ortak olan en yeni şirketlere ev sahipliği yapan Smartpark Araştırma ve Teknoloji Parkı'nda endüstri ile buluşuyor.
 • Bison spor programı Manitoba Üniversitesi'nde büyük gurur kaynağıdır. Vanier Kupası'nın son kazananları olan Bison erkek futbol takımı, hokey, voleybol, basketbol ve futbol içeren çeşitli bir atletik programda sadece bir örnektir ve kemeri altında 14 ulusal şampiyonası vardır.
 • Öğrencilerimizin başarılı olmasını istiyoruz ve başarı doğru seçimleri yapmakla başlar. Öğrenci odaklı birinci yıl programımız (University 1), öğrencilerin ilgi alanlarını ve üniversitemizde mevcut olan çeşitli akademik seçenekleri keşfetmeleri için esnek bir öğrenme ortamı sağlar.
 • Üniversite, 676 dönümden fazla bir ana Fort Garry Kampüsü, Winnipeg Sağlık Bilimleri Merkezi'nin bitişiğinde bir şehir merkezindeki Bannatyne Kampüsü ve daha birçok küçük uydu konumundan oluşur. Öğrenciler için 13.7 km yol, 7.090 park yeri ve 1.266 konut odası bulunmaktadır.
 • Üniversitemizin ruhu 130 yıldan fazla benzersiz geleneğe dayanmaktadır. Mimaride Ditchball, Tarımda Bed Push ve üniversitenin Güzelleştirme ve Sneaker günleri var. Gelenek ne olursa olsun, üniversite topluluğu bu ruhlu olayları her yıl tutkuyla kutluyor.
 • Fort Garry Kampüsü'nün kalbinde yer alan Duckworth Quadrangle, kampüs yaşamıyla tanışmak, sosyalleşmek ve eğlenmek için harika yerlerden biridir. Ağaç yüklü park, 60'tan fazla büyük bina içeren kampüsün geri kalanını keşfetmek için harika bir başlangıç noktasıdır.
 • Manitoba'nın tarihi ve kültürü Red River'dan akıyor. Kızıl, Aborijin ve Métis halkı için bir can damarı olan nehir aynı zamanda Manitoba'nın doğum yeriydi. Manitoba Üniversitesi'nin Fort Garry Kampüsü'nü çevreleyen kırmızı nehir, öğrencilere, fakülte ve personele yemyeşil parklarda yürüyüş yapma fırsatı veriyor.
 • Uluslararası akredite programlarımız ve ödüllü araştırmacılar ve eğitmenlerimiz dünya çapında bir üne sahiptir. Öğrenim ücretleri diğer Kanada üniversitelerinin çoğundan daha düşük ve ev aramak için uygun fiyatlı bir şehirde bulunmamız öğrencilerimiz için çok makul bir maliyetle yüksek kaliteli bir eğitimden yararlanma imkanı oluşturmaktadır.

Neden University of Manitoba’da Okumalıyım?

 • Kanada’nın ve dünyanın en prestijli araştırma üniversiteleri arasında yer alması
 • Mezuniyet sonrası öğrencilerin iş bulma kolaylığı
 • Kanada’da prestijli bir okulda eğitim almış olmak ve göçmenlik statüsü
 • Kampüs hayatı

University of Manitoba Kabul Şartları

Lisans

 • %80 lise not ortalaması minimum
 • IELTS 6.5

Yüksek Lisans

 • 3.00 minimum üniversite not ortalaması (GPA)
 • IELTS 6.5

Lisans eğitimlerinde şartları sağlayamayan öğrenciler University of Manitoba’nın sunduğu özel bir program olan University 1 programına katılabilirler. Bu programın özelliği direkt kabul alamayan öğrencilerin yine üniversite 1’den başlamasıdır. Öğrenciler ilk sene bölüm seçmez ve bölümlerine ikinci sene karar verirler. Buradaki en büyük avantaj daha düşük not ortalaması ile kabul alabilmek ve aynı zamanda sene veya vakit kaybetmeden mezun olabilmektir. Ayrıca program ücretinde herhangi bir farklılık yoktur.

University 1

 • %70 not ortalaması

University of Manitoba Burs İmkanları

University of Manitoba en iyi okullar arasında adını duyurmakla beraber verdiği burslar ile de çok avantajlı bir üniversitedir. Başvuru esnasında Onedu öğrencilerine özel 1000-3000 CAD aralığında burs alınabilmektedir. Buna ilaveten öğrenciler başarı burslarından da eğitime başladıktan sonra faydalanabilmektedir. Eğitimlerinin ilk dönemini veya ilk yılını iyi bir not ortalaması ile bitiren öğrenciler burs başvurusu yapabilmektedir.

University of Manitoba Bölümler ve Fiyatları

University of Manitoba’nın senelik ücreti bölümden bölüme değişiklik göstermektedir. Aşağıda en çok tercih edilen bölümlerin fiyatlarını görebilirsiniz.

University 11$16,300
Agriculture$18,200
Architecture$19,500
Arts$14,800
Business$20,200
Education$16,100
Engineering$22,100
Environment, Earth, & Resources$17,800
Fine Arts$22,600
Interdisciplinary Health$16,700
Kinesiology & Recreation Management$20,000
Law$27,200
Music2$18,200
Nursing$19,100
Science$18,000
Social Work$19,600

University of Manitoba Konaklama

University of Manitoba’nın kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır. Konaklama fiyatı senelik 7.400-13.800 CAD arasında değişmektedir. Okul içerisinde yemekli-yemeksiz seçenekler bulunmaktadır ve öğrenciler diledikleri gibi tercih yapabilmektedir. Ayrıca University of Manitoba kampüs içerisinde kalmak istemeyen öğrencilere de destek olmaktadır. Okulun uzun yıllardır çalıştığı aileler ile birlikte aile yanı konaklaması veya okul etrafındaki evlerde öğrencilere ev kiralama opsiyonu sunulmaktadır.

University of Manitoba’ya Ne Zaman Başvurmalıyım?

Okulun başvuru tarihleri Eylül ve Mart ayları arasında açıktır. Kontenjan kalması durumunda daha geç yapılan başvurularda değerlendirilmektedir. Özellikle lise son sınıf ve üniversite son sınıf öğrencilerin erken başvuru yaparak ön kabul almaları gerekmektedir. Bu sayede öğrenciler mezun olduktan sonra diplomalarını sunarak şartlı kabulü normal kabule çevirebilmektedir.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile University of Manitoba?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı