Kuruluş Yılı: 1967
Üniversite Türü: Devlet
Total Öğrenci: 25400+
Yabancı Öğrenci: 6000+

1967'de kurulan Sheridan, 400 öğrenciden oluşan yerel bir kolejden Ontario'nun önde gelen lise sonrası kurumlarından birine dönüştü ve her yıl Ontario eyaletindeki üç kampüste (Oakville, Brampton ve Mississauga) yaklaşık 24.500 tam zamanlı ve 18.500 devam eden ve yarı zamanlı eğitim öğrencisi yetiştirmektedir.

Ödüllü bir kurum olan Sheridan, Kanada ve dünyanın dört bir yanından öğrencileri cezbetmektedir. Sheridan’ın 175.000 mezunu, sanat, ticaret, toplum hizmeti, sağlık, teknoloji ve vasıflı zanaat alanlarında toplumun geleceğini şekillendirmede kritik bir rol oynamaktadır.

Toronto'nun hemen batısında, göl kıyısındaki Oakville şehrinde bulunan Trafalgar Kampüsü, 9.500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu liberal, yaratıcı ve sanatsal kampüs, animasyon, sanat ve tasarım, ileri film ve televizyon, müzik tiyatrosu, işletme, toplum çalışmaları, liberal sanatlar, uygulamalı bilim ve teknoloji ve daha pek çok alanda programlar sunmaktadır. Trafalgar, 6.000'den fazla öğrencisi ile Kanada'nın en büyük sanat okulu olan Animasyon, Sanat ve Tasarım Fakültesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs içi galeri, öğrenci ve öğretim görevlilerinin çalışmaları için bir vitrin iken, koridorlar öğrenci yaratıcılığının sürekli yenilenen sergisine sahiptir. İki performans tiyatrosuyla Theatre Sheridan’da, her yıl çok beğenilen tiyatro yapımları sahnelenmektedir. Kampüs aynı zamanda, oldukça başarılı Broadway müzikali Come From Away’in çıkış noktası olarak ün kazandı. Ayrıca yeni müzikaller için bir kuluçka makinesi olan Canadian Music Theatre Project'e de ev sahipliği yapmaktadır.

Neden Sheridan Koleji?

 • Kampüs Hayatı: Sheridan Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen etkinliklere, öğrenci kulüplerine veya derneklerine katılın. Spor salonunda fitness derslerine katılarak fit kalın veya eğlence amaçlı bir spor ligine katılın, ardından kampüsteki çeşitli yemek seçenekleriyle kendinizi ödüllendirin.
 • Kampüs İmkanları: Kitapçıda, tüm ders materyal gereksinimlerinnize ek olarak giyim, hediyelik eşyalar ve atıştırmalıklara erişebilirsiniz. Uygun fiyatlı konaklama seçenekleri, otopark ve giyinme odaları da mevcut. Baskı hizmetleri, konferans salonları, kariyer merkezi, sağlık hizmeti ve kütüphane hizmeti gibi çalışmalarınızda başarılı olmanıza yardımcı olacak pek çok seçenek bulunur.
 • İlham Verici Yaratıcılık: Sheridan'ın yaratıcı kampüsü, öğrencilere eğitim boyunca baştan aşağıya problem çözme ve eleştirel düşünme araçları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sheridan bir fakültede öğrencilere yaratıcılık kursuları sunan ilk lisans okuludur. Yaratıcı işbirliği sayesinde öğrenciler yeni olasılıklar hakkında farkındalık geliştirir ve eski sorunları yeni düşüncelerle çözme becerisi kazanır.
 • Lokasyon: Oakville, Toronto şehir merkezine 30 dakika ve Niagara Şelaleleri'ne arabayla sadece bir saat uzaklıktadır. Yaz aylarında Oakville Caz Festivali'ne de ev sahipliği yapan şehir merkezinde birçok restoran, kafe ve galeri de bulunur.

Sheridan College Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: 20,266.00 CAD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: 12,669.00 CAD

Başvuru ücreti: 100 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Sheriden College’de İlk Gününüzden Ne Beklemelisiniz?

Sheridan'da derslerinize başlamadan önce hem heyecanlı hem de gergin olabilirsiniz. İlk gününüzde ne olacağı konusundaki belirsizliği hafifletmek için, bekleyebileceğiniz bazı şeylerin yanı sıra kendinizi derslerin ilk gününe hazırlamak için tamamlayabileceğiniz bazı görevler şunlardır;

Programınıza Nasıl Hazırlanmalısınız:

 • Sheridan College'den önemli bilgiler için Sheridan e-postanızı kontrol edin.
 • MyStudentCentre'deki zaman çizelgenizi kontrol edin (programınız değişebilir).
 • Ders programınız, dizüstü bilgisayarınız ve Sheridan kartınızla derse hazırlıklı olun.

İlk Gününüzden Ne Beklemelisiniz:

 • Derslerin ilk gününde öğretmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla tanışacaksınız. Yaklaşan ödevleri, okumaları, gerekli materyalleri listeleyen bir kurs taslağı alacaksınız.
 • İlk günden itibaren çok fazla aktiviteniz olacak ve buna hazır olmalısınız.
 • Derslerinizden birini kaçırırsanız, öğretmeninizle bağlantı kurun ve kurs taslağınızı gözden geçirin.

Sheridan College Kariyer Merkezi

Sheridan'ın kariyer merkezi, eğitiminizi planlamanıza, kariyer seçeneklerini keşfetmenize, iş bulmanıza ve işe alınmanıza yardımcı olacak yüz yüze hizmetler ve kaynaklar aracılığıyla öğrencileri desteklemek için hizmet vermektedir.

 • Eğitiminizi planlayın: Kariyer merkezi, öğrencilerin doğru Sheridan programını seçmelerine ve/veya mezuniyet sonrası eğitimi planlamalarına yardımcı olacak hizmetler ve çevrimiçi araçlar sağlar.
 • Müfredat dışı kayıt etkinliklerine katılın: Co-Curricular Record (CCR) programı aracılığıyla Sheridan öğrencileri, akademik çalışmalarını tamamlarken sınıf dışı öğrenme deneyimlerini belgeleme fırsatına sahip olurlar. Öğrenciler ve mezunlar, mesleki gelişimlerini işverenlere göstermek için resmi bir Sheridan belgesi olan CCR'yi kullanabilirler.
 • Kariyer hedefleri belirleyin: Merkez, öğrencilerin kariyer seçeneklerini keşfetmelerine, hedefler belirlemelerine ve bunlara ulaşmak için eğitim planları yapmalarına yardımcı olacak hizmetler ve kaynaklar sağlamaktadır.
 • İş bulun ve işe kabul alın: Öğrencilerin iş fırsatları bulmalarına, görüşmelere hazırlanmalarına, portföy geliştirmelerine ve daha pek çok şeye yardımcı olunmaktadır. Öğrenciler, Jobs.Sheridan'da mevcut en son kooperatif ve kariyer fırsatlarını görebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı