Kuruluş Yılı: 1967
Üniversite Türü: Devlet
Total Öğrenci: 97500+
Yabancı Öğrenci: 5300+

Toronto Bölgesi'ndeki kampüslerinde endüstri liderleriyle ortaklıklar, en güncel bilgisayar teknolojisi, donanımlı sınıfları ve tam zamanlı, yarı zamanlı ve sürekli eğitim seçenekleri ile Seneca College öğrencilere bir eğitimden fazlasını sunuyor. Eğitim her zaman esnek ve erişilebilir olmalıdır, bu nedenle Seneca, uygulamalı sanatlar, işletme, finansal hizmetler ve teknolojiyle ilgili programlarda sınıf içi derslerden online eğitime ve iş yerleştirmelerine kadar çeşitli öğretim yöntemlerini kullanmaktadır.

Newnham kampüsü, Kanada'daki en büyük üniversite kampüslerinden biridir. Uygulamalı Sanatlar, Havacılık, İşletme, Moda, Sağlık Bilimleri, Bilim, Mühendislik Teknolojisi ve diğer pek çok alanda tam ve yarı zamanlı programlara ev sahipliği yapmaktadır.

Bu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

Neden Seneca College - Newnham

Kampüs hayatı:

İlgi alanınız ne olursa olsun, eğlence seçenekleri ve tam donanımlı fitness merkezleri aracılığıyla atletizm ve fiziksel aktivitelere katılabilir veya 80'den fazla öğrenci kulüplerinden birine katılabilirsiniz. Öğrencilerin Seneca topluluğuyla etkileşim kurmasına, bu süreçte eğlenirken kalıcı ilişkiler kurmalarına yardımcı olan Seneca Öğrenci Federasyonu'nun bir parçası olabilirsiniz.

Hizmetler:

Bir öğrencinin Seneca'daki öğrenci hayatına alışma süreci, ücretsiz havalimanı karşılama, barınma / konaklama yardımı, oryantasyon, akademik danışmanlık, ücretsiz İngilizce yardımı ve uluslararası öğrenci kulüplerini içeren Uluslararası Öğrenci Hizmetleri ile olabildiğince kolay hale getirilir.

Gerçek dünya deneyimi:

Seneca, hem sınıf içinde hem de sınıf dışında zenginleştirici öğrenme fırsatları sağlayan harika öğrenci deneyimleri oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu deneyim, çalışma hayatında işe yerleştirmenin bir parçası olarak veya yurtdışında okuyarak kişinin becerilerini genişletmeyi içerir. Bu zenginleştirici deneyimler, öğrencilere iş hayatına girdiklerinde veya daha ileri dönemlerde önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Lokasyon:

Seneca'nın tüm kampüsleri Toronto Bölgesi'nde bulunmaktadır. Toronto, Kanada'nın en büyük şehridir ve barındırdığı 70'den fazla etnik grup ve konuşulan 140'tan fazla dil sayesinde dünyanın en farklı kültürlere ev sahipliği yapan şehirlerinden biridir. CN Kulesi, Ripley Akvaryumu, Casa Loma kalesi, Ontario Bilim Merkezi, Toronto Hayvanat Bahçesi, Sanat Galerisi ve Royal Ontarion Müzesi gibi pek çok ilgi çekici yerindeki etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca buz pateni, go-kart, film geceleri, alışveriş, kayak, bowling ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

Seneca College Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $15,089.00 CAD
Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $12,000.00 CAD
Başvuru ücreti: 90 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Akademik ve Kariyer Desteği

Uluslararası bir öğrenci olarak, kendi ülkenizden yeni bir ülkeye taşınmak önemli bir değişikliktir. Kanada'daki ilk günlerinizde bir takım akademik veya kültürel farklılıklar yaşayabilirsiniz. Kültürel farklılıklar, farklı bir fiziksel çevre, gelenek ve uygulamalardan kaynaklanabilir. Akademik farklılıklar, farklı öğretme ve öğrenme tarzlarından, öğretmen ve öğrenciler arasındaki ilişkilerden ve değerlendirme yöntemlerinden kaynaklanabilir.

Kültürel farklılıklar kısa ömürlü olabilir ve zamanla azalabilirken, akademik farklılıklar daha uzun sürebilir ve akademik performansınızı etkileyebilir. Geçişinize yardımcı olmak için Seneca, yeni akademik kültüre daha rahat uyum sağlamanıza yardımcı olacak birçok kaynağa sahiptir. Seneca’nın Learning Centre, Mentoring, Counselling & Accessiblity ve Career Development servisleri akademik ve kariyer gelişiminize katkı sağlamak için hizmet vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında Lisans eğitimi ücretleri Diploma programlarına göre daha yüksek maliyete sahiptir. Aynı zamanda diploma programları sizi iş dünyasına hazırlayan kısa süreli kompak eğitim anlayışına sahip, eğitim sonrası staj zorunluluğu bulunan programlardır. Özellikle Kanada’da lisans eğitimi daha çok akademik alanda ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği, diploma programları ise iş dünyasına girmek isteyen öğrencilerin rağbet gösterdiği eğitimlerdir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı