1833 yılında Mercer Insitute olarak kurulan ve 1837'de üniversite statüsü kazanan Mercer University, Georgia eyaletinin Macon kentinde bulunan, eyaletin en eski özel üniversitesidir. 12 fakülte ve okulda 8.600'den fazla öğrenciye sahiptir. Toplam öğrenci nüfusunun %3.3’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Mercer University, aynı zamanda Georgia Araştırma Birliği'nin de üyesidir.
Mercer University’nin üç kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüsler Macon'daki tarihi (ana) kampüs, Atlanta'da lisansüstü ve profesyonel eğitim verilen kampüs ve Savannah'da yer alan Tıp Fakültesi'nin yer aldığı kampüsdür. Mercer ayrıca Henry County ve Douglas County'de bölgesel akademik merkezlere de sahiptir. U.S News ve World Report tarafından, yaklaşık 25 yıldır Georgia eyaletindeki özel üniversiteler arasında ikinci sırada gösterilmektedir. 2020 yılında yayınlanan raporlarda da, ABD’de 381 üniversite arasından 153. sırada, maliyet açısından eğitim kalitesi sıralamasında da 32. sırada yer almıştır.
Neden Mercer University’de Okumalıyım?
Georgia eyaletinin en eski özel üniversitesi olan Mercer University 8.000’den fazla öğrencisi ile Amerika’nın en önemli eğitim kurumlarından birdir. Mercer University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;
• 170 yıldan fazla olan köklü bir tarih sahip
• 130’dan fazla lisans, 4 farklı da yüksek lisans programı bulunmaktadır
• Aktif öğrenci grubunun %3.3’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır
• ABD’de 381 üniversite arasında 153. Sırada yer alır
Macon, Georgia’da Yaşam

Macon, yaklaşık 400.000 kişinin yaşadığı ve Warner Robins şehrini de kapsayan metropol alanının merkezidir. Macon'un şehir merkezinde, geçmişte Woodconff House, Hay House ve Cannonball House gibi Macon'un seçkinleri tarafından inşa edilen Antebellum evleri, katedraller ve diğer tarihi binalar bulunmaktadır. Macon şehrini farklı kılan özelliklerinden biri de, her yıl ilkbaharda kiraz çiçeği kutlaması yapılan nadir şehirden biri olmasıdır. 275.000'den fazla Yoshino kiraz ağacı ile Macon "Dünyanın Kiraz Çiçeği Başkenti" olarak adlandırılmaktadır.
Macon Ortalama Yaşam Giderleri
Macon’da yaşam maliyetleri ABD ortalamasının altında yer alır. Her bütçeye uygun olabilecek şekilde Macon’da hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Macon’daki ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)7.00 $Süt (1lt)0.71 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)14.00 $Pirinç (1kg)4.19 $
Bira (0.33’lük)6.00 $Yumurta (12’li)2.17 $
Cappucino4.17 $Tavuk (1kg)10.10 $
Su1.80 $Kıyma (1kg)13.15 $

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet1.62 $Sinema bileti (1 kişi)12.00 $
Aylık bilet20.00 $Kot pantolon (1 adet)46.03 $
Benzin (1lt)0.64 $Fitness üyeliği (1 aylık)30.00 $

Sunulan Programlar

Mercer University’de öğrenciler için 130+ lisans, işletme ve mühendislik alanlarında da 4 farklı yüksek lisans programı bulunmaktadır. Üst düzey ve popüler programlar arasında işletme, yönetim, pazarlama, mühendislik, biyomedikal bilimler, psikoloji ve sosyal bilimler yer almaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans ve yüksek lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • Biomedical Engineering
 • Accounting
 • Economics
 • Chemistry
 • Computer Sciences
 • Civil Engineering
 • Mechanical Engineering
 • Music
 • Sociology
 • Physics
 • Environmental Engineering
 • International Business
 • Marketing

Yüksek Lisans;

 • Computer Engineering
 • Electrical Engineering
 • Business Administration
 • Business Analytics

Kabul Şartları

Lisans

Mercer University’nin Lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 6.5
 2. TOEFL minimum 80
 3. Lise not ortalaması 60 ve üzeri

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Yüksek Lisans

Mercer University’nin Yüksek Lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 • IELTS minimum 6.5
 • TOEFL minimum 80
 • GPA: 2.5 (minimum)

Yüksek Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Louisiana State University’de 3 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar Yaz, İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. Sonbahar dönemi başvuruları 15 Nisan, İlkbahar dönemi başvuruları 15 Kasım’da, Yaz dönemi başvuruları ise 15 Mart’ta kapanmaktadır. Yaz dönemi Mayıs, İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Ağustos ayında başlamaktadır.

Okul Ücreti

Mercer University’nin lisans programlarının senelik ücreti 40.200$, yüksek lisans programlarının senelik ücretleri ise 22.400$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

Mercer University, kampüs içerisinde öğrenciler konaklama imkanı sunmaktadır. Bu konaklama seçenekleri lisans öğrencileri için dönemlik 3.000$, yüksek lisans öğrencileri için 3.400$-3.800$ arasında değişmektedir. Lisans eğitimi alan birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin tümünün okul kampüsünde kalmaları gerekmektedir. Yalnızca 4. sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencileri kampüs dışında konaklama yapabilmektedir.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Louisiana State University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

University of Utah

University of Utah

University of Utah, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde yaklaşık 33.000 öğrencisi bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında[...]

Devamı