1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir dizi akreditasyona sahiptir. Malta’nın önde gelen dil okullarından biri olan ESE Malta’nın en canlı ve hareketli şehri St Julians’ın merkezinde yer almaktadır. Okulun çevresinde çok sayıda restoran, alışveriş merkezi ve kafe yer almakla birlikte denize sadece bir kaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca Paceville olarak bilinen Malta’nın eğlence merkezine de yürüme mesafesindedir.

Neden ESE Dil Okulunda Eğitim Almalısınız?

 • 20 yılı aşkın eğitim tecrübesi
 • Öğrencilerin konuşma becerilerinin gelişmesi için özel olarak geliştirilen eğitim sistemi
 • Malta’da en iyi lokasyonda, modern okul binasına sahip
 • Okula yakın konumda yer alan çok çeşitli konaklama seçeneğinin bulunması
 • Öğrenciler için 7/24 hazır destek birimleri
 • Malta’da en fazla akreditasyona sahip olan okul
 • Öğrenciler tarafından 2012,2013,2014 ve 2015 tarihlerinde Malta’nın en iyi dil okulu seçilmiştir
 • ESE e-learning online öğrenim platformu, dersler haricinde öğrencilerin kendilerini geliştirip sınavlara ve quizlere hazırlanmalarını sağlar

Hangi Ülkelerden Gelen Öğrencilerle Karşılaşabilirsiniz?

ESE dil okulları son teknolojiyle donatılmış 60 adet modern sınıfa sahip eğitim binasında her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Malta, özellikle öğrenciler tarafından yaz döneminde sıklıkla tercih edilen bir dil eğitimi lokasyonudur. Türk öğrenci sayısının da yaz döneminde arttığı Malta’da, ESE dil okulları diğer kurumlara göre nisbeten Türk öğrenci sayısının ortalama seviyelerde olduğu bir okuldur. Aşağıdaki grafikte ESE dil okullarında eğitim alan öğrencilerin ülkelere göre dağılımını inceleyebilirsiniz.

Öğrencilerin Ülkelere Göre Dağılımı

Kurs Seçenekleri

ESE dil okullarında tüm öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çok çeşitli eğitim programları sunulmaktadır. Bu kurslardan bazıları şunlardır;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Cambridge, IELTS, TOEIC ve TOEFL hazırlık kursları
 • 13-17 yaş yaz kampları
 • 30 yaş üzeri programlar
 • 50 yaş üzeri programlar
 • Aile programları
 • Akademik kurslar

Konaklama Seçenekleri

ESE dil okulu öğrenciler için çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenci yurtları, aile yanı, apartman dairesi ve otel konaklamaları bulunmaktadır. Konaklamalar kendi içinde konfor ve fiyatlarına göre kategorilere ayrılmıştır.

Öğrencilere sunulan konaklama seçenekleri şunlardır;

 • Aile yanı
 • Paylaşımlı apartman daireleri
 • Otel
 • Öğrenci yurtları

Aile yanı konaklamada okul tarafından özel olarak seçilen ve uzun yıllardır birlikte çalışılan ailelerin evlerinde kalmak Malta’nın kültürünü yakından tanımak ve dil becerilerini geliştirmek için önemli bir seçenektir. Ancak diğer ülkelere göre kıyaslandığı takdirde Malta’da aile yanı konaklama seçeneği öğrenciler tarafından daha az tercih edilmektedir.

Paylaşımlı apartman daireleri öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle aynı evde kalabildiğiniz bu apartmanlar okula yakın konumda yer alır.

ESE dil okulunun sahibi olduğu ve okul tarafından işletilen oteller tercih edebileceğiniz başka bir konaklama seçeneğidir. Okula ortalama 10-20 dakika uzaklıkta yer alan bu konforlu ve modern oteller de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Öğrenci yurtları Malta’da öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneğidir. ESE dil okuluna ait okula çok yakın konumda yer alan yurtlarda diğer uluslararası öğrenciler ile birlikte yaşarken dil gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Yurtlarda tek ve çift kişilik oda seçenekleri, ortak mutfaklar, çamaşırhane ve ücretsiz internet bulunmaktadır.

Özel Paket Programlar

Malta’nın en iyi dil okullarından biri olan ESE Malta dil okulu Türk öğrenciler için özel paket programlar sunmaktadır. 12 veya 24 hafta dil eğitimi düşünen Türk öğrenciler için eğitim, konaklama, havaalanı transferleri, eğitim materyali, kayıt ücreti ve İstanbul’dan gidiş dönüş uçak bileti içerisinde olacak şekilde herşey dahil paket programlar sunmaktadır.

Sosyal Aktiviteler

ESE dil okulunda her hangi bir eğitim programına kayıt olduğunuz takdirde okulun düzenlediği bir çok ücretsiz sosyal aktiviteye de katılabilirsiniz. Bu aktiviteler haricinde ücretli aktivitelerden de faydalanabilirsiniz. Bazı aktiviteler şu şekildedir;

 • Golden Bay sahilinde yüzme
 • Valetta şehir gezi
 • Gozo adasındaki tarihi tapınak gezisi
 • Mdina şehir gezisi
 • Tekne turu

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Ace English

Ace English dil okulları 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme göstererek Malta’nın tercih edilen okulları arasına girmiştir. Malta’nın merkezi[...]

Devamı