Bugün 493,563 nüfus oranına sahip Malta uzun bir geçmişe dayanan tarihinin yanı sıra muhteşem deniz ve doğa manzaralarına ev sahipliği yapar. Ana dili İngilizce olması ikliminin güzelliği sebebiyle yabancı dilini geliştirirken bir yandan tatil tadında eğitim almak isteyen öğrenciler için son derece doğru bir tercih olacaktır.

Malta aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla günlük yaşam harcamalarının daha az olduğu bir ülkedir. Orta Akdeniz’de yer alan ve Malta, Gozo, Comino adında üç büyük, iki küçük adadan oluşan Malta'nın başkenti en büyük ada Malta’da bulunan Valetta’dır.
Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir yer olan Malta genç kesimin fazla olmasıyla gece hayatının aktif olduğu özellikle çarşamba, cuma, cumartesi okulların düzenlediği etkinliklerle birlikte eğlencenin en güzel yaşandığı ülkelerdendir.

Neden Malta?

Ana dili İngilizce olan Malta aslında çok önemli bir tarihin yattığı bir yerdir. Hem Avrupa’nın hem Afrika’nın kültürlerinin kaynaşmasıyla oluşan Malta sadece tarih açısından gözde bir yer değil aynı zamanda öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasındadır. Öğrenciler tarafından bu kadar tercih edilmesinin asıl sebebi ise yaz okullarının diğer ülkelere göre daha eğlenceli ve yaz tatili tadında geçmesidir.

Rahatlıkla Malta’nın çoğu yerinde denize girebilirsiniz. Gündüzleri bir o kadar eğlenceli geçerken, gece hayatı konusunda ise de çok tercih edilebilecek bir yerdir.

Malta’da Eğitim

Malta her yere yürüme mesafesinde oluşu, güneş ve sahil manzarasıyla tatil havasında dil eğitimi almak isteyenler için idealdir. Aynı zamanda Malta diğer Avrupa ülkeleri, Amerika ve İngiltere’ye kıyasla dil eğitiminin daha uygun olmasının yanı sıra vize başarı oranı ve tüm dünyadan gelen öğrencilerle birlikte yapılan etkinlikler de daha fazladır.

Tüm yaş gruplarına hitap eden dil okullarımızda TOEFL, IELTS, Cambridge sınav hazırlık programları yanında genel İngilizce, yoğun programlar, iş İngilizcesi veya akademik İngilizce gibi seçenekler de bulunmaktadır.

Malta’da Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

 • Eurocentres Dil Okulları
 • LSI Dil Okulları
 • EC Dil Okulları
 • ESE Dil Okulları
 • AM Language Dil Okulları
 • ClubClass Dil Okulları
 • ACE Dil Okulları
 • İnlingua Dil Okulları
 • Malta Lingua Dil Okulları
 • Atlas Dil Okulları
 • Easy Dil Okulları
 • Ela Dil Okulları

Malta’ya Ulaşım

İstanbul’dan Malta’ya direk uçuş bulunmaktadır. 2 saat süren bir uçuşun ardından Malta adasında bulunan Uluslararası Malta Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Havalimanından sonra ise Malta gerçekten çok küçük bir ada ülkesi olduğu için kısaca sizlere yaz okullarımızın bulunduğu şehirlere nasıl ulaşabileceğinize bir göz atalım;

İlk seçenek ve Malta gibi küçük bir yerde en uyguna ve en pratik şekilde gidebileceğiniz otobüslerdir. Ülkenin küçüklüğünden ve ada ülkesi oluşundan dolayı kullanabileceğiniz toplu taşımalar otobüs ve vapurlardır.

Otobüsler için biletleri terminallerden veya otobüs şoförlerinden satın alabilirsiniz. Otobüs biletlerinin fiyatlandırmaları gündüz ve gece olmak üzere değişiyor. Gece zamanı otobüs seferleri gündüze göre biraz azdır. Otobüs bilet fiyatları ise 1.50€ gibi makul fiyata geliyor.

 • St Julian's, Malta; yaklaşık 1 saate
 • Sliema’ a yaklaşık 50 dakika içerisinde
 • Swieqi’ a 1 saat içerisinde
 • Valletta’ya ise 30 dakika içerisinde otobüs kullanarak ulaşabilirsiniz.

İkinci tercih edeceğini seçenek ise taksi kullanımıdır.

Taksi kullanarak daha kısa sürede ancak fazla bir ücret ödeyerek yolculuk yapabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezlerine ücretlendirmeler ise 20€ ile 50€ arasında değişiyor.

Bir diğer seçenek ise transferdir.

Transferlerin ücretleri ise taksiye göre biraz daha makul ancak otobüse göre biraz daha pahalıdır. Ancak daha hızlıdır. Transferlerin ücretlendirmesi ise 15€ ile 40€ arasındadır.

Malta- İstanbul arası uçuşlar ise yaklaşık 1000₺ ile 2500₺ arasındadır.

Malta’da Konaklama

Malta gerek iklimi gerek Akdeniz'in göbeğindeki konumu gerekse anadilinin İngilizce olmasıyla yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından çokça tercih edilen bir lokasyon haline gelmiştir. Malta yaz okullarında İngilizce eğitimi alırken bir yandan harika Akdeniz doğasının kalbinde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Bu kadar popüler olan bu yerde de tabi ki birçok konaklama seçenekleri mevcuttur.

 • Öğrenci yurtları
 • Aile yanı konaklama
 • Ev kiralama (airbnb ile)

Malta’da en çok tercih edilen konaklama seçenekleri ise yurtlar ve ev kiralanmasıdır.

Malta’daki öğrenci yurtlarının en çok tercih edilen seçenek olmasının sebebi neredeyse tüm okulların kendi yurt seçeneklerinin mevcut olmasıdır. Ya okulun kampüsünde ya da okula yakın bir konumda bulunan bu yurtlar öğrencilere okullarına giderken çok kolaylık sağlar. Yurtların bu kadar tercih edilmesinin bir sebebi de okula gelen her ülkeden gelen öğrencinin okulun yurdunu tercih etmesidir. Bu sayede öğrenciler sadece okulda değil günlük yaşantılarında da sosyalleşerek İngilizcelerini geliştirme imkanından yararlanırlar.
Diğer seçenek olan ev kiralanarak yapılan konaklama da airbnb’yi kullanarak kolaylıkla isteğinize uygun evi bularak yapabilirsiniz.

Malta Yiyecek ve İçecek Kültürü

Malta çok eski bir tarihe dayanan yemek kültürüne sahiptir. 18. y.y.'den sonra popüler hale gelen tavşan eti Malta Adası denildiğinde ilk akla gelen yiyeceklerdendir. Malta bir süre İngiltere sömürgesi altında kalmış bir ülke olarak tabi ki İngiltere kültüründen de izler taşır. Malta’da sıklıkla rastlanan İngiliz çayı ve İngiliz kahvaltıları buna en güzel örnektir. Aynı zamanda Malta İtalya’ya olan yakınlığından dolayı İtalya’nın yemek kültürüne de oldukça hakimdir. İtalya’nın meşhur pizza ve makarnalarını Malta’nın her yerinde görebilmemiz mümkündür.

Malta’da tavşan eti çok sevilir. Yerel halk öğle ve akşam yemeklerinde domuz eti kadar tavşan etini de pişirmeyi tercih eder. Türkçesi tavşan güveci olan ''Fenkata'' yemeğini mutlaka tatmanızı öneririz, tavuk etinden farksız olan Fenkata yemeği Maltada ulusal yemeğiniz nedir? sorusuna verilen ilk cevaptır. Fenkata'nın yanı sıra ''Pastizzi'' adlı kıymalı böreği andıran bir atıştırmalık diyebileceğimiz bu yiyecek Malta’da bulabileceğiniz en güzel lezzetlerdendir. Malta’da pastırmanın halk tarafından çok sevildiğini ve neredeyse her evde pastırma barındıran yiyecekler pişirmeye gayret ettiklerini de söylemeden geçmeyelim. Pastizzi de içerisinde pastırma barındıran fakat lezzetinin asıl sırrı hamurunda olan ve mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdendir.

Malta’da genellikle güne mısır gevreği ve kahveyle başlansa da şarap kültürünün yaygın olması sebebiyle oldukça çeşitli peynir yelpazesine sahiptir. Pestolu ve yaban mersinli peynirleri tatmanızı şiddetle tavsiye edebiliriz.

Malta Türkiye’nin güneyinde kalması ve yakın olması sebebiyle de Türk marketleri ve dönerciler de Malta halkı tarafından alışılagelmiş ve oldukça sevilir. Malta’ya gittiğinizde Türk marketlerinden her türlü ihtiyacınızı karşılayabilir ve böylece kendi kültüründen çok da uzaklaşmak istemeyen öğrencilerimiz rahatlıkla Türk marketlerinden alışveriş yaparak Türk yemek kültürünü Malta’da yaşadıkları yerlere taşıyabilir.

Malta’da içecek kültürü adına alkollü içeceklerden bahsedebiliriz. Alkolün oldukça ucuz olması sebebiyle Malta’da bulunan herkes günlük yaşamında da dozunu kaçırmadan alkollü içecekleri tercih eder. Örneğin öğle ve akşam yemeklerinin yanında yerel şarap veya bira tüketimi yaygındır. Yerel içeceklerden bahsetmişken Malta’nın kendi üretimi olan ve diğer bir adası Gozo'dan adını alan Gozo şarabı hem ucuz hem de bildiğimiz diğer şaraplardan az da olsa farklı bir lezzete sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Malta’da Gece Hayatı

Malta’da gece hayatı oldukça popüler ve gençleri tarafından fazlasıyla sevilir. Dil okullarının yaygın olması sebebiyle bir öğrenci ülkesi olan Malta’da genç kesimin fazla oluşu nedeniyle gece kulüpleri neredeyse haftanın her günü dolu olur. Maltanın en hareketli yeri olan Paceville bölgesinde gece kulüpleri sıralı bir şekilde dizilmiştir. Gelin biraz Malta’daki gece kulübü tavsiyelerimize göz atalım; Hugo's Pub: Bu gece kulübü Malta’da daha şık ve lüks bir yer arayışında olan kişilerin uğrak mekanıdır diyebiliriz. Bu mekanda genellikle popüler şarkılar çalar ve herkesin giyimine son derece dikkat ettiğini görmeniz mümkündür.

Native Bar: Daha sakin ve oturma alanı olmasına özen gösterilmiş ve insanların rahatça sohbet edebileceği mekan arayışında olanlar için Native barı önerebiliriz. Bu mekanda diğerlerinin aksine garsonlar çalışır ve isteklerinizi self servis yerine masadan sipariş edebilirsiniz. Native barda her zaman latin müzikleri çalar ve salsa dansı yapılabilmesi için özel alanları mevcuttur.

Footlose: Daha rahat ve herkesin kendi halinde olabileceği bu mekanda eğlenceli müzikleri ve güleryüzlü çalışanlarının yanı sıra sıkı bir güvenlik prosedürüne rağmen genç-orta yaşlı herkesin tercih ettiği mekanlardandır. Aynı zamanda bu mekanda da her çarşamba salsa geceleri düzenlenir ve bir eğitmen eşliğinde öğrencilere salsa dersi ücretsiz bir şekilde verilir.

Eğer Malta’da daha sakin ve loş yerler tercih etmek istiyorsanız rotanızı Sliema bölgesine çevirmenizi tavsiye ederiz. Bu bölgedeki tüm barlar kelimenin tam anlamıyla kafe dizaynını andırır ve her zaman sakin, yavaş müzikler çalar aynı zamanda bu bölgeyi tercih eden herkesin içeceğini tüketirken bir yandan rahatlıkla arkadaşlarıyla sohbet edebileceği mekanlarla karşılaşmanız olağandır.

Malta’da Çalışma Hayatı

Malta’nın üç ana gelir kaynağı vardır. Bunlar; Turizm, dil okulları ve inşaat sektörüdür. Eğer Malta’ya dil okuluna bağlı olarak gelirseniz vizenizin 97. gününden sonra çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Tüm mevsim dönemlerinde Malta’da iş bulmak, geçiminizi sağlamak oldukça kolaydır. Hatta, Malta’da kalıcı bir işe sahip olmak ve yaşamınızı orada idame ettirme planındaysanız Malta sizin için en uygun Avrupa ülkesi olacaktır. Malta’da ''Jobplus'' adındaki Türkiye’deki 'işkur' sektörünü andıran devletin sağladığı bir iş bulma kurumu bulunmaktadır. Jobplus'a gidip başvurunuzu ve istediğiniz iş alanını belirttikten sonra birkaç gün içerisinde geri dönüş yaparlar ve size uygun bulunan işler hakkında bilgi verirler.

Böylece başvurmak istediğiniz tüm işyerlerini ziyaret etmek yerine bir başvuruyla nereye girebileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Malta’da öğrencilere en uygun görülen ve en kolay bulunan iş sektörünün başında ''garsonluk'' gelir. Dilediğiniz tüm kafe ve restoranlara rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz çünkü reddedilmeniz çok düşük bir ihtimaldir. Garsonluk sektöründe devletin uyguladığı prosedürler sayesinde saatliği 4-7 Euro arasında kazanmanız mümkündür. Günde 5 saat çalıştığınızı varsayarsak haftada ortalama 140-240 Euro arası kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu da günlük masraflarınızı karşılamaya oldukça yeteceği gibi kendinize birikim sağlama imkanı da yaratabilirsiniz.

Malta’da Güvenlik

Malta adasında güvenliğin en üst seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Malta’da gerek yerel halk gerekse diğer ülkelerden gelen vatandaşların ülke yasalarına son derece saygılı olduğunu açıkça görebiliyoruz. Malta ülkesine girişte vize kontrol panellerinde giriş yapacak herkes en küçük detayına kadar incelenir ve bir problem teşkil eden kişilerin ülkeye girişi reddedilir. Bu sebeple Malta’ya gidecek öğrencilerin uygulanan kurallara uyduğu sürece bir problem yaşamayacağından emin olabiliriz.

Gece Hayatı Güvenliği: Malta’da belli bir saate kadar barlar ve kulüplerde sigara içilmesi yasaktır bu kurala uyulmadığı takdirde gece hayatından sorumlu polisler devreye girebilir ve mekandan kurallara uymayan kişileri çıkarabilirler.

Aynı zamanda barlar ve kulüplerde kavga, tartışma gibi olaylarda mekan güvenlikleri ve gece polisleri o kişileri bulundukları yerden çıkarma hakkına sahip oldukları gibi bu durumu insiyatiflerine bağlı olarak vizelerine işleme imkanları da bulunmaktadır.

Trafik Güvenliği: Malta’da genellikle trafik polisleri Türkiye’de olduğu kadar sık iş yapmazlar. Trafik ve yaya haklarına son derece saygılı olan bu ülkede herhangi bir kaza durumunda taraflar mümkün olduğunca işlerini kendi halletmeyi seçerler ve trafiğin seyrini etkilememek için işlemleri bir an önce bitirmeye gayret ederler. Olası çözülemeyecek gibi görülen kaza gibi durumlarda polis en kısa sürede devreye girer ve sorunlar mümkün olan minimum sürede çözülür.

Not: Malta’da trafik akışı ve direksiyonlar sağ taraftadır, bu sebeple karşıdan karşıya geçerken biraz şaşırabilirsiniz bizden söylemesi.

Malta’nın Yerel İnsanları (Maltalılar) Hakkında

Malta havasının sıcak olduğu kadar insanları da bir o kadar sıcak ve cana yakınlardır. Bir yardıma ihtiyacınız olduğunda mutlaka ellerinden geleni yapmaya çalışacaklardır. Ancak Maltalılar kendilerine ve çevrelerine saygı duyulmasına çok önem verirler. Örneğin Maltalılar adada su tüketimine fazlasıyla değer verirler fazla su israfında bulunduğunuzda ya da tüm çöpleri tek bir yere bıraktığınızı gördüklerinde sizi uyarmaktan kaçınmayacaklardır. Bu tür davranışlardan kaçındığınızda yanı kurallara uyduğunuz sürece Maltalılarla rahatlıkla iletişim kurabilir, onlarla arkadaş olabilir ve dilediğiniz her türlü yardımı çekinmeden isteyebilirsiniz. Aksi bir durum söz konusu olmadığı sürece son derece sevecen davranacaklardır.

Malta’da Yerel Hat Kullanımı

Malta’ya kendi hattınızı yurtdışına açtırıp ya da yurtdışı için özel paketler alıp gitseniz bile bu size uygun gelmeyecektir. Kendi hattını kullanmak isteyenler internet bağlandıkları zaman yine internet üzerinden Türkiye’deki aile ve arkadaşlarıyla görüşme sağlayabilir. Fakat lokal haberleşme için maalesef kendi hattınızı kullanmanız pek mümkün değildir. Bu yüzden mutlaka yerel bir hat edinmenizi tavsiye ederiz.

Malta’da üç adet telekomünikasyon şirketi bulunmaktadır. Bunlar; GO, Vodafone ve Melita'dır. İstediğiniz bir şirketin bayiliğine gidip bütçenize uygun paketler seçerek rahatlıkla ekstra formlara ihtiyaç duyulmadan bir hat edinebilirsiniz.

Malta’da Din ve İnanç Kültürü

Malta’nın resmi dini Katolik Hristiyanlığıdır. Türkiye’de olduğu gibi Malta’da da devlet okullarında din eğitiminin verilmesi zorunlu kılınmıştır. Ayrıca Malta’da 400 adet kilise bulunmaktadır. Maltalılar kendi dinlerine saygı duyulmasına önem verdikleri kadar diğer dinlere de son derece saygı duyarlar. Malta’da bildiğimiz camilere benzemese de gelen müslümanlar için 1 adet cami inşa edilmiş.

Malta

Malta’da Gezilmesi Gereken Yerler

Valetta

Bir zamanlar Osmanlı kuşatması altında olan ve ülkenin başkenti Valetta şehri adını adayı Osmanlı devletine karşı savunan ve savaşı kazandığı söylenen Jean Parisot La Valette'den aldığı bilinir. Bu yönüyle Valetta adeta tarih kokuyor denilebilir. Valettanın her yerinde tarihi binalar ve savaş döneminden kalma st. John şövalyelerine ait izleri görebilirsiniz. Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Valetta şehri aynı zamanda Game of Thrones dizisine ev sahipliği yapmıştır. Valettada sokaklar dar olarak inşa edilmiş ve bu sokakların çoğunda bulunan kafe ve restoranlarda yemeğinizi yerken veya çay ya da kahvenizi yudumlarken tarihi manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Valettada görmeniz gereken yerler:

Büyük Üstadın Sarayı

Valetta’nın tam ortasına konumlandırılmış bu saray 1570 yılında inşa edilmiş ve iki kattan oluşur. Sarayın üst katında resmi odalar bulunur ve bu odalar halihazırda Malta cumhurbaşkanı tarafından kullanılmaktadır alt katında ise Malta’da savaş döneminde kullanılmış zırhlar sergileniyor. Saraya giriş bedeli 10 eurodur.

National Museum of Archaeology

Valetta’nın en büyük ve kalabalık caddesi olan Republic Street yolunda bulunan ulusal arkeoloji müzesi 1571 yılında inşa edilmiştir. Neolitik ve Fenike dönemlerinden kalma eserler sergilenmekte olan Arkeoloji müzesinde o dönemlerde yapılmış olan taslar, insan figürleri, tapınak maketleri, hayvan figürleri ve mezar yapımına ait ürünler gibi çeşitli eserlerle karşılaşabilirsiniz. Müzeye giriş 4 eurodur.

Aziz John Yarı Katedrali

Her tarafı altınlarla kaplı bu katedralde bir zamanlar Malta için savaşmış şövalyelerin mezarları bulunur. Normal günlerde girişi 10 euro olan bu katedral özel günlerde mutlaka ücretsiz ziyaretlere açık olur. Aynı zamanda katedralin rehberlik hizmeti de bulunmaktadır.

Üst Kışla Bahçeleri

Güzel mimarisiyle görenleri büyüleyen bu bahçe aynı zamanda Game of Thrones dizisine de ev sahipliği yapmıştır. Malta'nın en eşsiz manzarasına sahip olan bahçeye giriş tamamen ücretsizdir.

Mdina (Sessiz Şehir)

Şehre takılan sessiz şehir adından da anlaşılacağı gibi Mdina şehri Maltanın en sessiz bölgesi diyebiliriz. Güzelliği adeta dillere destan denilebilecek bu şehir de GOT dizisinde birçok sahnesinde yer almakta.

Malta’nın 2. Adası ‘’Gozo’’

Malta adasının kuzeyinde bulunan cirkewwa'dan feribota binerek Gozo adasına ulaşabilirsiniz. Gozo’da mutlaka görmeniz gereken yerler:

Ta’Pinu Bazilikası

Maltalılar için oldukça önemli ve kutsal sayılan bu kilise hristiyanlar tarafından dua etmek ve kendilerinin dertlerine çözüm verecek yer olarak görülür ve bunun için ziyaret edilir. Gozo adasında yerli yabancı tüm turistlerin en çok ziyaret ettiği yer olarak bilinen bazilika mimarisi,el işçiliği,kabartmaları ve heykelleri sayesinde görenleri etkileyecek kadar güzelliğe sahiptir.

Ggantija Tapınakları

1980 yılında UNESCO dünya mirasları listesine giren bu tapınaklar 5500 yaşında ve insan eliyle yapılmış en eski ibadet alanı olarak kabul edilir.

Azure Window

Adaya gelen ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan ''Azure Window'' Osmanlı kuşatması sırasında gemilerin demir attığı üç yerden biri olarak bilinir. GOT, Truva, Gladyatör, Monte Cristo Kontu gibi filmlerin de çekildiği bu yer doğa harikası kayalıklardan oluşmuştur. Fakat 2017 yılında yaşanan büyük fırtınaya dayanamayıp yıkılmıştır. Ancak buna rağmen Gozo adasında mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden biri olacak kadar güzelliğini korumaktadır.

Maltanın Küçük Adası ‘’Comino’’

Ortalama 2 kilometrelik alana sahip olan Comino adası muhteşem doğa manzarası ve masmavi deniziyle Malta'nın mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerindendir. Comino adasındaki muazzam koy ''Blue Lagoon'' berrak lagün suyuyla görenleri oldukça etkilemektedir. Bazı gezginler tarafından dünyanın en güzel yeri olarak kabul edilen ada sessizlik ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler için harika bir seçenektir.

Popeye Village Fun Park (Mellieha)

Müze ve eğlence yeri olarak hizmet veren Popeye Village Temel Reis filmi için inşa edilmiş ve çekimler bittikten sonra da Malta halkı tarafından bu setin kaldırılması engellenmiş. Giriş ücreti 14 euro olan popeye villagede bu ücrete karşılık istediğiniz bir kartpostal bir bardak şarap ve temel ve safinazı canlandıran animatörlerle fotoğraf hediyeleri veriliyor. Aynı zamanda eğer isterseniz Temel Reis köyünde denize girebilir, tekne turu yapabilir hatta çeşitli su oyunlarına katılabilirsiniz.

Maltadaki Plajlar

Golden Bay

Adını altın renkli kumlarından alan bu plaj yaz ve sonbahar dönemlerinde oldukça kalabalık olabiliyor. Yaz boyu sahil güvenliğin görev yaptığı bu plajın içerisinde yiyecek ve içeceklerinizi karşılamak için küçük bir büfe de bulunmaktadır.

Ghajin Tuffieha

Golden Bay plajının hemen yanında bulunan bu plaj ulaşımı daha zor olması sebebiyle insan kalabalığı olmayan bir yerdir.

Mellieha Bay

Malta’nın 800 metre uzunluğundaki en geniş plajıdır. Kafe, bar, restoran gibi birçok imkan sunulan bu plaj yaz döneminde herkesin tercih ettiği en eğlenceli plajlardandır. Ayrıca içerisinde şemsiye ve şezlong kiralamak için alanlar da mevcuttur.

Paceville Bay

Dil okullarının yoğunlukta olduğu merkeze en yakın konumda olan plaj öğrencilerin ders çıkışında sıklıkla kullandığı plaj konumundadır.

Paradise Bay

Gozo adasında bulunan bu plaj daha sessiz ve sakin bir yer arayışında olanlar için güzel bir seçenektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Yurt dışında eğitim fiyatının belirlenmesi birçok farklı seçeneğin bir araya getirilmesi ile belirlenmektedir. Yurt dışı dil eğitimi ücreti belirlenirken ülkelere ve kurumlara uygulanan özel indirimler dönemsel olarak değiştiğinden her öğrenciye özel fiyat teklifi hazırlanmalıdır.

Yurt dışı dil okullarından fiyat alırken ihtiyaç duyulan bilgiler:

 • Öğrenci kaç haftalık program istemektedir?
 • Öğrenci hangi ülkede eğitim almak istemektedir?
 • Öğrenci eğitime hangi tarihte başlamak istemektedir?
 • Öğrenci hangi şehirde eğitim almak istemektedir?

Yurt dışında dil eğitimi veren kurumlar ana dili İngilizce olan ülkelerde bulunduğu sürece herhangi bir fark yaratmaz. Ülkeler daha çok bütçeye ve tercihe göre belirlenmelidir.

Yurt dışı dil eğitimde kısa süreli programlarda fiyat olarak Malta en uygun olarak görülürken uzun dönem kayıtlarda İrlanda daha uygun hale gelebilmektedir. Okulların uyguladığı promosyonlar diğer ülkelerinde fiyat olarak çok daha uyguna gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çalıştığımız tüm kurumlar özel ve İngilizce geliştirme odaklı kurumlar olduğu için herhangi bir burs imkanı sunmazlar.

Okulların birçoğu yazın öğrenci yoğunlu ve sınırlı kontenjan sebebiyle ekstra ücret talep edebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar bu ücretleri minimumda tutarak öğrencilerimize kolaylık sağlamaktadır.

1 haftadan 1 yıla kadar tüm eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kaç haftalık programlara katılacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Yurt dışına dil eğitimine giden öğrencilere vizeleri konsolosluklar vermektedir. Danışmanlık firmaları vize sürecinde yalnızca eksiksiz ve doğru evrak sunarak vizeden bu sebepten red veya erteleme almamanızı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde öğrencilerin sunmaları gereken evrakların hazırlığını en doğru şekilde ÜCRETSİZ yapmaktayız.

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir diplomaya ihtiyacınız yoktur.

Her yaş grubundan öğrenci dil eğitimi alabilir. 30 yaş üstü öğrenciler için isterlerse ayrı programlar dahi sunulmaktadır.

Okullarımızın tamamı konaklama hizmeti sunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumdan talep etmeniz durumunda okulunuz ile beraber konaklama ayarlanabilmektedir.

Yasal olarak çalışabildiğiniz 3 ülke bulunmaktadır.

İrlanda: 25 hafta ve üzeri kayıtlarda okul süresince yarı zamanlı ve okul sonrası 8 hafta ekstra tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

Malta: 3 aydan uzun süreli kayıtlarda 3. ayınızı tamamladıktan sonra yarı zamanlı çalışma izni sahibi olabilirsiniz.

Avustralya: Haftalık 24 ders yani en az 20 saat ders almanız durumunda yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Çalıştığımız ülkeler arasında bu ülkeler haricinde dil eğitimi alırken yasal olarak çalışabileceğiniz başka bir ülke bulunmamaktadır.

Öğrencilerin vize işlemleri bireysel olarak konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Ailelerden muvafakatname alındığı gibi öğrencilerin konsolosluklara ebeveynleri ile de gitmesi gerekebilmektedir. Vize sürecinde danışmanlarımız bireysel olarak eğitim alınacak ülkeye göre gerekli bilgileri aktarmaktadır.

Öğrenciler tarafımızca belirlenen veya ailelerin uygun gördüğü tarifleri uçaklar ile yolculuk yapabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iniş saatinin okulların uygun gördüğü saatler ve varış hava alanının okulların belirlediği hava alanı olmasıdır.

Tüm Onedu yurtdışı yaz okulları öğrencilerine bu hizmeti vermektedir. Gidilen havaalanında öğrenci yetkili kişiler tarafından karşılanıp okula veya konaklamasına güvenli bir şekilde ulaştırılacaktır.

Grup ile birlikte giden öğrencilerin başında Türkiye’den giderken grup lideri bulunacaktır. Bireysel olarak yaz kamplarına katılan öğrenciler ise aktiviteler boyunca okulun denetmen olarak sağladığı kişiler ile birlikte olacaktır.

Günümüz teknolojisinde öğrenciler cep telefonları ile aileleriyle iletişim kurabilmektedir. Okullarımızın tamamında ücretsiz internet hizmeti olduğundan iletişim kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca aile yanı konaklaması tercih edecek öğrencilerin velilerine ailenin iletişim bilgileri verilecektir. Yurtlarda kalan öğrenciler ise ankesorlu telefondan aileleri ile iletişim kurabilmektedir. Onedu öğrencilerine özel 24 saat aktif whatsapp hattımızdan aileler veya öğrenciler direkt olarak bizimle iletişime geçebilmektedir.

Onedu yurtdışı yaz okullarında öğrencilere günde 3 öğün yemek verilmektedir. Aileler ve okullar Türk öğrencilerin beslenme alışkanlıklarına hakim olduklarından domuz eti veya başka türlü bir beslenme türü ile öğrencilerimiz karşılaşmazlar. Bununla birlikte o ülkenin yemekleri ve beslenme alışkanlıkları ile öğrencilerin uyum sağlaması gerekmektedir. Aile yanında öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yurtlarda ise açık büfe şeklinde yiyebilmektedir.

Programlar genellikle Cumartesi veya Pazar günü sona ermektedir. Öğrenciler veda organizasyonunun ardından gruplar halinde hava alanına götürülmektedir.

İngilizce’yi en iyi öğrenebileceğiniz ülkeler günlük hayatta sürekli İngilizce konuşmanız gereken yani ana dili İngilizce olan ülkelerdir. Bu ülkelerden bazıları İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Malta’dır.

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti, eğitim almayı düşündüğünüz ülkeye ve eğitim almak istediğiniz süreye göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle gideceğiniz ülke ve hafta sayısını belirlemeniz gerekir.

Yurt dışında yabancı dil eğitimine temel seviyeden başlayacak bir öğrenci her beş haftada bir seviye atlayabilir. Ancak bu süre derslere gösterilen katılım oranı, ödevlere ve sınavlara hazırlık sürecine göre öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; temel yabancı dil bilgisine sahip olan bir öğrenci, 12 haftada A1 seviyesinden B1 seviyesine kadar çıkabilir.

Özellikle kısa süreli eğitim düşünüyorsanız, minimum sürede maksimum verimi alabilmek için yoğun program seçimi yapabilirsiniz.

Akademik yıl programlarının içeriği Genel İngilizce’den farklı değildir. Yalnızca süre olarak farklılık bulunur.

Akademik yıl programlarının süresi genellikle minimum 6 aydan başlar, bazı okullarda 9 ay ve üzeri olarak da verilmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Dil okullarında ilk gün genellikle oryantasyon etkinlikleriyle geçmektedir. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, eğitim alacağınız tesisleri tanımak ve sizin gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olursunuz. Ayrıca ilk gününüzde yapılan kısa bir seviye belirleme sınavı sayrsinde aynı seviyede olacağınız öğrencilerle birlikte bir sınıfa yerleştirilmeniz sağlanır.

Bütün dil okullarında eğitiminizi tamamladıktan sonra ulaştığınız en yüksek seviyeye ait bir sertifika sahibi olursunuz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurtdışı yaz okulları 9-19 yaş grubu arasındaki her öğrenci katılabilmektedir. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bu programlar tamamen yaş gruplarının eğitim seviyelerine göre düzenlenmektedir. Örneğin 9 ile 19 yaşındaki bir öğrenci aynı programda bulunmaz. Programlar genellikle 9-13, 13-17 ve 17-19 yaş grupları için dizayn edilmiştir. Eğitimlerin içeriği de öğrencilerin yaşlarına göre hazırlanmaktadır.

Ailelerin en çok merak ettiği konu olan güvenlik konusu okullarımız tarafından garanti edilmektedir. Yurtdışı yaz okulları tercih edilirken en önemli etken köklü ve anlaşmalı kurumların seçilmesidir. Çalıştığımız tüm okullar akreditasyon şartlarını yerine getirmiş ve yıllardır yabancı öğrencilere hizmet veren üst düzey kurumlardır. 50 yılın üzerinde hizmet veren kurumlarımızda binlerce yabancı öğrenci her yaz eğitimi almaktadırlar.

Yurt dışı eğitim danışmanlarının anlaşmalı olduğu kurumlar ve seçenek çokluğu yaz kampları için en önemli detaydır. Ülkelerin bu alanda uzun yıllardır hizmet veren kurumları yurt dışı eğitim danışmanları ile çalışmadan önce belirli referanslar ve denetimleri şart koşmaktadır. Bunları yerine getiremeyen danışmanlardan uzak durmak güvenlik açısından önemlidir.

Okullar öğrencilerin yaş grubu ve eğitim programlarına göre konaklama seçeneği sunmaktadır. Yurtlarda bulunan öğrencilere 7/24 güvenlik gözetimi, kamera sistemi ve CURFEW adı altında öğrencilerin yoklamaya katılma zorunluluğu uygulanmaktadır. Bununla birlikte aile yanı konaklama tercih edebilmek için ülkelerin şartlarına göre belirli bir yaş sınırının üzerinde olmak gerekmektedir.

Farklı ülkelerde 193’ün üzerinde programlar ile yaz okullarımız size en üst düzey eğitim ve kaliteli bir tatil imkanı sunmaktadır. Yalnızca yaz ayları için değil sömestr tatilinde de hizmet veren okullarımıza tercih yaparken öncelikle öğrencimizin ilgi alanlarını öğreniyoruz. Sportif faaliyetlerle ilgilen öğrencilerimiz için tenis, basketbol, yüzme, futbol gibi yaz kampları olduğu gibi; fotoğrafçılık veya sinema ile ilgilenen öğrencilerimiz için farklı programlarda yaz okullarımız mevcut. Her ilgi alanına hitap edebildiğimiz gibi 9-19 yaş grubundaki her öğrenciye de hizmet verebilmekteyiz.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

LAL Dil Okulları

LAL Dil Okulları

35 yılı aşkın tecrübesi ile LAL dil okulları öğrencilerine eğitimin yanı sıra seyahatin de dil eğitiminde ne kadar önemli olduğunu[...]

Devamı

EC Dil Okulları

EC Dil Okulları

1991 yılında kurulan EC dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 30 yıla dayanan sektör tecrübesi ve eğitim kalitesi ile[...]

Devamı

Malta denizden manzara

Malta Yaz Okulları

Öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesi ve dil eğitimini sevmesi bu kurumların en temel amacıdır. Yüksek[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Çok uygun fiyatlı dil okulları Malta'da! Ilıman iklimi, muhteşem sahilleri ve tarihi mimarisiyle Malta, Akdeniz’de yer alan huzurlu, sakin ve bir[...]

Devamı

ESE Dil Okulu

ESE Dil Okulu

1996 yılında kurulan ESE dil okulu, ingilizce dil eğitimi sektöründe kısa sürede tanınır olmaya başlamıştır ve uluslararası kabul görmüş bir[...]

Devamı

Malta Dil Okulları

Ace English

Ace English dil okulları 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme göstererek Malta’nın tercih edilen okulları arasına girmiştir. Malta’nın merkezi[...]

Devamı