Louisiana State University, Louisiana, Baton Rouge'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite ilk olarak 1853 yılında Louisiana Pineville’de, Louisiana Eyaleti Öğrenme ve Askeri Akademisi adı altında kuruldu. Mevcut LSU ana kampüsü 1926'da kurulmuş olup, İtalyan Rönesans mimarı Andrea Palladio tarafından tasarlanmış 250'den fazla binadan oluşmakta ve Mississippi Nehri kıyısında 650 dönümlük bir alanda hizmet vermektedir.

LSU, Louisiana eyaletinin amiral gemisi okulu olup, Louisiana'daki en kapsamlı üniversitedir. Günümüzde, üniversitenin bünyesindeki 14 fakülte ve kolejde 30.000'den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Öğrencilerin %1.9’u uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Louisiana State University’nin mezunları arasında çok sayıda ödüllü sanatçı, dünyaca ünlü ortopedi cerrahları, ünlü sporcular ve mimarlar yer almaktadır. Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan LSU, New Orleans’tan araba ile 1,5 saatlik uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık 230.000 kişinin yaşadığı Baton Rouge, lezzetli Güney yemekleri ve yıl boyu düzenlenen müzik, tiyatro ve sanat festivalleriyle zengin bir kültüre sahiptir.

Louisiana State University, 400’den fazla öğrenci organizasyonu, spor takımı ve öğrenci klüplerinden oluşan canlı bir öğrenci topluluğuna sahiptir. LSU’da sadece donanımlı bir akademik eğitim almakla kalmaz aynı zamanda ilgi alanınıza göre istediğiniz öğrenci kulübüne katılabilirsiniz.

Neden Lousiana State University’de Okumalıyım?

Köklü tarihi ve 30.000’den fazla öğrencisi ile Amerika’nın önemli üniversitelerinden biri olan Louisiana State University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • 330’dan fazla alanda eğitim alma şansı
 • 150 yıldan fazla olan köklü bir tarihe sahip
 • 400’den fazla öğrenci organizasyonu
 • Araştırmalara göre Baton Rouge şehri Amerika’nın en kaliteli yaşama sahip 4. Şehri

Louisiana State University Sıralamada Kaçıncı?

Louisiana State University, Amerika Birleşik Devletleri ve dünya sıralamasında orta sıralarda olan bir üniversitedir. Times Higher Education’un her sene yayınladığı en iyi üniversiteler listesinde dünya genelinde ilk 600’de bulunan Louisiana State University, Amerika genelinde ise 122. sırada yer almaktadır.

Baton Rouge, Louisiana’da Yaşam

ABD’nin Louisiana eyaletinin başkenti olan Baton Rouge, çok önemli tarihi, çağdaş ve kültürel alanlarla dolu bir kenttir. Mississippi Nehri'nin doğu kıyısında yer alan Baton Rouge, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en kalabalık 99. ve New Orleans'tan sonra Louisiana Eyaleti’ndeki ikinci en büyük şehirdir.

Baton Rouge şehri aynı zamanda Amerika'nın Güney bölgesinin önemli bir sanayi, petrokimya, tıp, araştırma, ve gelişmekte olan teknoloji merkezidir. Şehir, çok sayıda Avrupa ülkesinden gelen göçmenlerin yerleşmesi, uluslararası öğrencilerin ve turistlerin ziyaret etmesi ile kültürel açıdan zengin bir merkez haline gelmiştir. Tropikal iklimin hakim olduğu Baton Rouge şehrinde, yaz dönemi Nisan ayında başlayıp Ekim ayının sonuna kadar devam etmektedir. Yaz dönemi ortalama sıcaklıklar 30-32, kış dönemi ise 17-20 derece arasında seyretmektedir.

Baton Rouge Ortalama Yaşam Giderleri

Baton Rouge’de yaşam maliyetleri ABD ortalamasının altında yer alır. Her bütçeye uygun olabilecek şekilde Baton Rouge’de hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Baton Rouge’de ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)6.75 $Süt (1lt)1.34 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)13.00 $Pirinç (1kg)3.15 $
Bira (0.33’lük)4.62 $Yumurta (12’li)2.08 $
Cappucino4.54 $Tavuk (1kg)9.02 $
Su1.36 $Kıyma (1kg)10.02 $

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.00 $Sinema bileti (1 kişi)10.00 $
Aylık bilet30.00 $Kot pantolon (1 adet)44.26 $
Benzin (1lt)0.57 $Fitness üyeliği (1 aylık)40.50 $

Sunulan Programlar

330'dan fazla çalışma alanı ve 70 ana dal ile LSU, öğrencilere dünya standartlarında eğitim ile birlikte uygulamalı deneyim fırsatları sunmaktadır. En iyi ve popüler alanlar işletme, mühendislik, petrol mühendisliği ve STEM programlarıdır. Lisans programlarından bazıları şunlardır;

Lisans;

 • Biological Engineering
 • Civil Engineering
 • Petroleum Engineering
 • Accounting
 • Economics
 • Marketing
 • Agricultural Business
 • Natural Resources Ecology and Management
 • Architecture
 • Interior Design
 • Sports Administration
 • Political Sciences
 • Psychology
 • Sociology
 • Biochemistry

Kabul Şartları

Lisans

Louisiana State University’nin lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 6.5 ve üzeri
 2. TOEFL minimum 79 ve üzeri
 3. Lise not ortalaması 70 ve üzeri

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Louisiana State University’de 3 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar Yaz, İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. Yaz ve Sonbahar dönemi başvuruları 15 Nisan, İlkbahar dönemi başvuruları 1 Ekim’de kapanmaktadır. Yaz dönemi Mayıs, İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Ağustos ayında başlamaktadır.

Okul Ücreti

Louisiana State University’nin lisans programlarının senelik ücreti 28.800$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

Louisiana State University, kampüs içerisinde öğrenciler konaklama imkanı sunmaktadır. Bu konaklama seçenekleri dönemlik 2200$-4.200$ arasında değişmektedir. Kampüs dışında da okulun anlaşmalı olduğu konaklama seçenekleri mevcuttur. Bunların da aylık oda kiralama ücretleri 369$-1200$ arası değişmektedir.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Louisiana State University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı