Dublin City University (DCU), iddialı ve girişimci özellikleriyle tanınan U.S. News & World Report’a göre İrlanda'daki küresel üniversiteler arasında 5. sıradadır. Akademik mükemmelliği, endüstriye güçlü bağları ile öğrencileri kendi alanlarında küresel fikirli profesyoneller ve liderler olmaları için eğitiyor. Yeteneği ve bilgiyi geliştirme yaklaşımı, toplumu ilerletmeye yönelik olan üniversitede ayrıca yaşamı daha iyi hale getirmek için yaratıcılığı, araştırmayı, yeniliği ve sürdürülebilirliği öğrencilere aşılamak en temel prensiplerden biri olarak belirlenmiştir.

Üniversitenin öğrenci hizmetlerine, tesislerine, sosyal etkinliklerine ve endüstri yerleştirme fırsatlarına katılma biçimleri, bilgi ve becerilerini bütünsel olarak geliştirmek için tasarlanmıştır.

DCU'nun Dublin şehir merkezinin yakınında birden fazla kampüsü vardır. 16.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve beş fakültesi bulunmaktadır (Beşeri ve Sosyal Bilimler, Bilim ve Sağlık, Mühendislik ve Bilgisayar, İşletme ve Eğitim).

Neden DCU’da Okumalıyım?

 1. 1500’den fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan multi-cultural bir kampüs
 2. İrlanda’da iş yerleştirme programını sunan ilk üniversite
 3. DCU mezunlarının %92’si ilk 6 ayda istedikleri işte pozisyon bulur
 4. Not ortalaması yetersiz olan öğrenciler için Foundation (hazırlık programı) bulunmaktadır

Dublin City University Fiyatlandırması

Lisans programlarının fiyatlandırması için tıklayınız.

Yüksek lisans programlarının fiyatlandırması için tıklayınız.

Foundation programı ücretleri:

ProgramSüreIELTSÜcretBaşlangıç Tarihi
Lisans2 dönem5.512.700 EuroEylül, Şubat
Lisans1 dönem6.06.350 EuroŞubat, Haziran
Yüksek Lisans2 dönem5.513.000 EuroEylül, Şubat
Yüksek Lisans1 dönem6.06.500 EuroŞubat, Haziran

En çok Tercih Edilen Programlar:

 • Business
 • Engineering and Computing
 • Humanities and Social Sciences
 • Science and Health
 • Education

Dublin City University’de Okurken Çalışma İzni

Dublin City University’de eğitim alan her öğrenci çalışma iznine sahiptir. Okul zamanında yarı zamanlı ve tatillerde tam zamanlı olarak öğrenciler rahatlıkla çalışabilmektedir. Bununla birlikte öğrenciler Foundation programlarında da çalışma iznine sahiptir. Bu sayede öğrenciler hazırlık eğitimine gitse dahi orada çalışabilmektedir. Lisans mezunu olan öğrencilerimiz 1 yıllık çalışma izninden yararlanabilmektedir.

Burs İmkanı

Okulun bünyesinde burs imkanı bulunmaktadır. Bunlar başarı bursu olmakla beraber öğrenciler dönem içerisinde gösterdiği başarının yanı sıra katıldıkları social club ve aktivitelerle burs kazanma olasılığını arttırabilmektedir. Öğrencilerin tüm burs başvuruları okulun burs komitesi tarafından değerlendirilerek öğrencilere sonucu bildirilmektedir.

Konaklama

Okulun kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır. Özellikle foundation öğrencilerine öncelik veren yurt konaklaması için erken kayıt yaptırmakta fayda vardır. Talep çok yüksek olduğundan hızlı bir şekilde dolan yurtta öğrenciler okul içerisinde kalarak uyum sürecini kolaylıkla atlatabilmektedir.

Bunun yanı sıra öğrencilerimiz aile yanı veya ev kiralama seçeneklerini de değerlendirebilmektedir. Öğrencilerimiz üniversite kaydını yaptıktan sonra birlikte tüm seçenekleri değerlendirerek en uygun konaklamayı öğrencimize ayırtmaktayız. Bazı konaklama bilgilerine ve fiyatları şu şekildedir;

DCU Glasnevin Kampüs Konaklama:

Larkfield Apartments:

 • 1 yıllık ücreti – €5,878
 • İlk dönem ücreti – €3,056
 • İkinci dönem ücreti – €2,822

**Başvuru yapmak için 50 Euro ödeme gerekmektedir. Daha sonra yerinizi ayırtmak için 250 Euro daha ödeme yapılır. Bu 300 Euro depozitonuz olarak yurtta kalır ve çıkarken iadesini alırsınız.

Hampstead Apartments (Tek Kişilik & Çift Kişilik):

 • Hampstead Tek Kişilik – €6,252
 • İlk dönem ödemesi – €3,250
 • İkinci dönem ödemesi – €3,022
 • Hampstead Çift Kişilik (iki kişi gidenler için uygundur) – €6,327
 • İlk dönem ödemesi – €3,289
 • İkinci dönem ödemesi – €3,038

**Başvuru yapmak için 50 Euro ödeme gerekmektedir. Daha sonra yerinizi ayırtmak için 250 Euro daha ödeme yapılır. Bu 300 Euro depozitonuz olarak yurtta kalır ve çıkarken iadesini alırsınız.

DCU St. Patrick's Kampüs:

1 yıllık ücreti – €5,766

İlk dönem ücreti – €2,997

İkinci dönem ücreti – €2,768

**Başvuru yapmak için 50 Euro ödeme gerekmektedir. Daha sonra yerinizi ayırtmak için 250 Euro daha ödeme yapılır. Bu 300 Euro depozitonuz olarak yurtta kalır ve çıkarken iadesini alırsınız.