Vikinglerin şehri keşfetmesiyle başlayan Dublin’in tarihi 841 yılına kadar dayanır. BBC tarafından Avrupa’nın en mutlu insanlarının yaşadığı yer olarak seçilen İrlanda’nın başkenti olan Dublin ise Avrupa’da yaşanacak en iyi başkent seçilmiştir. Siyah havuz anlamına gelen ve Dubh - Linn kelimelerinden adını alan bu şehir yemyeşil doğası, tarihi mimarisi ve sevecen insanlarıyla aldığı ödülleri ne kadar hak ettiğini göstermektedir. Ayrıca Dublin şehri Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerindendir.

Neden İrlanda?

İrlanda, İngilizler ile olan geçmişlerine bağlı olarak en köklü İngilizce konuşulan ülkelerden biridir. Ayrıca İrlanda bazı ülkelere göre İngilizce dili halk tarafından daha anlaşılır biçimde telaffuz edilir. Bu sebeple İrlanda’da insanlarla rahatlıkla iletişim kurabilir ve sıcakkanlı olmalarından dolayı da kolaylıkla arkadaşlıklar kurabilir, dilinizi geliştirebilirsiniz. İrlanda, insanlarının sevecen ve yardımsever kişilikleri sayesinde herhangi bir konuda çekinmeden istek ve ihtiyaçlarınızdan bahsedebileceğiniz bir ülkedir. Ayrıca İrlanda para biriminin Euro olmasına rağmen birçok Avrupa ülkesine göre daha uygun fiyatlı ürünlerin bulunduğu bir ülkedir. Yani yaşam standardı ne çok yüksek ne de çok düşüktür. Böylece İrlanda’da kendi yaşam standardınızı yaşatabilmek tümüyle olmasa da mümkündür.

İrlanda Kültürü

İrlanda arkadaşlık bağlarına ve insan ilişkilerine son derece önem veren bir ülkedir. Artık ülkede gelenekselleşmiş ve söylendiğinde akla ilk İrlanda’nın geldiği en önemli kültürleri de ‘’Pub’’ kültürüdür. İrlandalılar bir şeyler içmek bir yana dursun bu mekanlara aslında arkadaşlarıyla görüşmek, sohbet etmek için giderler. Ancak bu yerlerde irish coffee ve biraların lezzetleri tartışılmayacak derecede özgün ve güzeldir.

İrlanda kendi geleneksel müziklerini yaratmış olmalarından da anlaşılacağı gibi müzik ve dans kültürüne önem verir. Stepdancing adını verdikleri folklör cinsi bu dansa da oldukça tutkulu bir biçimde bağlılardır.

Aynı zamanda İrlanda neredeyse tüm dünya tarafından sevilen ve büyük kitlelere sahip U2, Cranberries, Enya, Hazier gibi müzisyen ve şarkıcıların da anavatanıdır. Ayrıca edebi eserler ve tiyatro alanına da büyük ilgi duyan İrlandalılar Oscar Wilde, Jonathan Swift, Maeve Binchy gibi önemli yazarlara da ev sahipliği yapar.

İrlanda İnsanları Hakkında

İrlandalılar karakterlerinin oldukça sıcakkanlı olması sebebiyle İrlanda’ya giden tüm ziyaretçileri sempatik ve nazik davranışlarıyla etkilemeyi başarırlar. İrlanda da insanlar o kadar naziktir ki her konuda mutlaka teşekkür etmeyi veya özür dilemeyi ihmal etmezler. Bu yüzden İrlanda’ya gittiğinizde onlara onlar gibi olmaya yani saygılı ve nazik olmaya son derece dikkat etmelisiniz. Ayrıca Türklerin İrlanda’ya kıtlık zamanlarında yapmış oldukları yardımlar sebebiyle Türk insanlarına ayrı bir sevgi ve sempati beslerler. Böylece Türkler için İrlanda’dan arkadaşlar edinmek ve İrlanda insanlarından her konuda çekinmeden yardım etmek oldukça kolay bir durumdur.

İrlanda’da Eğitim

İrlanda İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için öğrenciler tarafından oldukça fazla rağbet gören ülkelerden biridir. Dil okullarımızın sunmuş olduğu etkinlik hizmetleriyle veya kendi isteğinize bağlı olarak İrlanda’yı keşfedebilir, yeni insanlar tanıyabilir, İngilizceyi yaşarken öğrenebilirsiniz. Ayrıca 25 hafta ve üzeri eğitim alan öğrenciler çalışma iznine sahip olabilir, kendi harçlıklarını ve deneyimlerini kazanırken bir yandan İrlanda kültürüne hakim olabilirler.

Anlaşmalı Olduğumuz Dil Okulları

 • CES Dil Okulları
 • EC Dil Okulları
 • Kaplan Dil Okulları
 • ATC Dil Okulları
 • Frances King Dil Okulları
 • OHC Dil Okulları
 • Active Language Learning
 • Dublin Cultural İnstitute
 • Emerald Cultural İnstitute
 • İnternational School of English
 • ISI Dil Okulları
 • Atlas Language School

İrlanda’da Teknoloji

İrlanda teknoloji bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında bulunur. Teknoloji ve bilim alanlarında uzun yıllar boyunca kendilerine büyük çaplı yatırımlar yapmış olan ülkede, teknolojik iş alanları da oldukça yaygındır.

İrlanda’nın 1990’lı yıllarda yaşadığı ekonomik krizden sonra hızla bu denli büyük teknoloji merkezi haline gelmesinin en büyük sebepleri ise doğru ekonomik kriz yönetimini uygulayabilmesi ve vergilerini düşük seviyede tutmaları olarak gösterilir. Böylece teknoloji şirketlerinin İrlanda’yı üretim merkezi olarak seçmeleri kaçınılmaz oldu. Bu büyük sıçramadan sonra İrlanda başta Dublin olmak üzere ülkenin birçok yerine teknoloji üniversiteleri kurarak teknolojiyi eğitim alanına da taşıdı. Böylece adeta Avrupa’nın silikon vadisi unvanına layık hale gelen Dublin tüm teknoloji şirketlerinin en gözde şehirleri arasındadır. Ayrıca İrlanda’da merkezleri bulunan Google, Linkedin, Facebook, Twitter, Microsoft, Apple gibi önemli şirketlerinde Türk çalışanlar aranmaktadır. Bu da Türklere İrlanda’da iş kapısı açılmasına neden olmuştur.

Dublin’de İklim

Dublin’de iklimin genel olarak soğuk olduğunu söylemek mümkündür. Yazları her ne kadar ılıman geçse de yağmur yağış oranı fazladır. Kışlar da oldukça soğuk ve yağmurlu geçmesine rağmen dondurucu soğuklar yoktur.

Dublin’e Ulaşım

İstanbul’dan Dublin’e ortalama 5 saatlik direkt uçuşlar bulunmaktadır. Dublin’e uçuşlar ortalama 1000 – 2000 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Havalimanından indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için birçok otobüs seferleri bulunmaktadır. Otobüs biletlerinizi gişe veya otomatlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine giden otobüslerde dilerseniz ücretinizi otobüs içerisinde de verebilirsiniz.

Airlink

Bu otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Sadece gidiş biletleri ise 6€ şeklinde ücretlendirilir.

Aircoach

24 saat boyunca hizmet yapan bu firma ile Dublin Havalimanından istediğiniz bölgeye geçiş sağlayabilirsiniz. Bu firmayı kullanmayı tercih ettiğinizde dilerseniz biletleri internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Dublin Havalimanından merkeze ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek de taksilerdir. Merkeze ortalama 25-30 € gibi bir ücretle giden taksiler ile merkeze daha hızlı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dublin’de Ulaşım

Dublin’de otobüs, tren veya tramvay kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs biletleri Leap Card olarak geçer. Öğrenci ve yetişkin biletleri gibi seçenekleri bulunan bu otobüs biletlerinde Öğrenci Leap Card kullanmak sizin için maddi olarak daha uyguna gelecektir. Otobüs kullanarak Dublin’in her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İki hatta sahip ‘’Luas’’ adlı tramvayları kullanarak da Dublin’de bazı bölgelere geçebilir hatta gitmek istediğiniz bölgeye daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Luas tramvaylarını kullanmak için Leap Card veya nakit ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Dublin’den diğer uzak şehirlere gitmek için tren kullanabilirsiniz. Tren biletlerini gişe veya duraklarda bulunan bilet otomatlarından temin edebilirsiniz.

Dublin’de Güvenlik

İrlanda’da suç oranları diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür. İrlanda’da halk ‘’Garda Siochana’’ adı verilen polis teşkilatları tarafından korunur. Garda Siochana’nın merkezi Phoneix Park’ın hemen yanında bulunur. Suç tespiti ve önlenmesi, yol güvenlik, sınır kontrolü gibi görevleri olan polis teşkilatı birçok ülkeye kıyasla üzerinde silah taşımamaktadır.

Dublin’de Çalışma İmkanı

Dublin’de çalışma iznine sahip olabilmek için bir dil okuluna 25 hafta ve üzeri olmak koşuluyla kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Dublin’de 25 hafta ve üzeri dil eğitimi almaya başlayan öğrenciler haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma imkanına sahip olabilirler. İrlanda’da yarı zamanlı işlerin saatlik ücreti 10 euro’dan başlamaktadır. İrlanda’da çalışmak için GNIB kart kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Bu zorunlu kaydın sebebi ise İrlanda’nın uzun dönem eğitim alacak ve çalışmak isteyen öğrenciler için uyguladığı prosedürdür. Her şey tamamlandıktan sonra iş olanaklarını inceleyebilirsiniz. İrlanda iş olanaklarını inceleyebileceğiniz birçok internet sitesi bulunmaktadır. Jobs.ie, irishjobs.ie gibi sitelerden kendinize uygun iş ilanlarını inceleyerek başvuru yapabilirsiniz. Böylece bir yandan dil eğitiminize devam ederken diğer yandan da ayda 800 euro gibi bir ücret kazanarak İrlanda’da hem deneyim kazanmış hem de kendinize ek gelir elde etmiş olursunuz.

Konaklama

Dublin’de aile yanı, öğrenci yurtları, ev kiralama gibi konaklama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda kaldığınız aileyi kendinize bir arkadaş gibi edinebilir sabah okul için uyandığınızda kahvaltı ederken, gün içinde yani kısaca evde bulunduğunuz her zaman diliminde sohbet edebilme, dilinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Yurt konaklamaları da diğer seçeneklere göre aslında öğrencilerin kendilerini daha güvende hissettikleri bir alan olduğu için oldukça fazla tercih edilir. Aynı zamanda yurt konaklamalarında yaşıtınız olan arkadaşlar edinme ihtimaliniz daha yüksektir. Bunun yanı sıra yurt konaklamalarında tek, çift veya daha fazla kişi kapasitesine sahip odalarda konaklama imkanı vardır. Böylece dilediğiniz seçenekteki odada kalabilir hatta daha kaliteli imkanlar sunulması sebebiyle konforuna önem veren öğrenciler rahatlıkla tercih edebilir.

İrlanda’da Yerel Hat Kullanımı

Herhangi bir ülkeye uzun süreli gidildiğinde o ülkenin lokal hattını kullanmak herkesin yararına olacaktır. Çünkü kimi zaman internete bağlanıp aile ve arkadaşlarınızla görüşme sağlayabilseniz de o ülke içerisinden sabit telefon numaralarıyla veya ülke içerisinde bulunan arkadaşlarınızı arama ihtiyacı duyduğunuzda bu hatlar kurtarıcınız olacaktır. İrlanda’da telefon hatlarından edinebileceğiniz birkaç tane telekomünikasyon şirketi bulunmaktadır. Ayrıca ortalama 15-20 € gibi bir fiyata içerisinde internet, arama gibi tarifeleri bulunan hatlardan edinebilirsiniz. Dilerseniz de istediğiniz, size uygun tarifeleri belirleyerek bir hat sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda İrlanda’da telekomünikasyon şirketleri Türkiye ile iletişim kuracağınızı belirttiğinizde sizin için buna uygun paket ve tarifeler sunuyor. İrlanda’da sadece kimlik veya pasaport numaranızı söyleyerek çok kısa sürede hat sahibi olabilirsiniz. İrlanda’da bulunan telekomünikasyon şirketleri o2, Vodafone, Three, Tesco Mobile şeklindedir.

İrlanda Din ve İnanç Kültürü

İrlanda halkının büyük bir çoğunluğu Katolik Hıristiyanlığı dinini benimsemiştir. İrlanda, ülkenin insanlarının yapısı gereği saygı ve hoşgörünün ön planda olduğu bir ülkedir. Bu sebeple diğer dinlere de bu şekilde yaklaşırlar. Ülkede İslam ve Yahudi inançlarının yanı sıra Hindu, Budist gibi inançlar için de ibadet alanları bulunmaktadır.

Dublin Yiyecek ve İçecek Kültürü

İrlanda da insanlar kahvaltı öğününe son derece önem verirler bu yönüyle Türk kültürünü az da olsa anımsatan İrlandalılar patatesi ekmek yerine tüketmeyi tercih ederler bu sebeple her öğünde patates mutlaka bulunur. Aynı zamanda sodalı ekmek adını verdikleri yiyecek de İrlanda’nın en meşhur yiyeceklerindendir. Hemen hemen her evde piştiğini görebilmenin mümkün olduğu bu yiyeceği genellikle çay ya da kahvenin yanında tüketirler. Eğer tatlı olarak tüketmek istediklerinde ise içerisine kuru meyveler katarak tatlı ihtiyaçlarını giderirler.

Aynı zamanda ‘’irish cream’’ adında içerisinde alkol bulunan bir içeceğe sahip İrlandalılar bu içeceği kahve veya sütle karıştırarak içmeyi tercih ederler. Dublin’e gidildiğinde mutlaka denemesi gereken özel tatlardan biridir.

Dublin’de Gece Hayatı

Dublin nüfusunun yarısı 30 yaşından daha gençtir. Hal böyle olunca gece hayatının canlı olması da kaçınılmaz. Dublin’de gece hayatı bilinenin aksine erken saatlerde başlar ve 23.30 gibi sonlanır. Ancak gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık gece kulüplerinin sayısı da oldukça fazladır. Dublinde gece hayatı denildiğinde akıllara ilk gelen yer tabi ki de Temple Bar bölgesidir. Burada canlı müzik eşliğinde keyifle dans edip içeceğinizi içebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Temple Bar’da önerebileceğimiz en iyi yerlerden biri kesinlikle Dublin’de herkesin bildiği ve adeta gözdesi olmuş The Button Factory’dir. Dans ve müziğin hiç hız kesmediği bir yer olan The Button Factory öğrenciler için de içecek promosyonları ve eğlence günleri gibi birçok fırsat sunmaktadır.

Temple Bar bölgesinde daha şık ve zarif bir yer arayışında olanlar içinse tavsiyemiz Club M olacaktır. 20 yılı aşkın süredir hizmet veren bu bar Dublin’de sakin müzikler çalan, hanım ve beylerin oldukça şık göründüğü mekanlardan biridir.

Ayrıca Mary ve Jervis sokağı üzerinde bulunan The Church Bar ise ilginç bir yer arayışında olanların kesinlikle ziyaret etmesi gereken gece kulüplerindendir. Burası gündüzleri kilise olarak hizmet veren dini bir yapının içerisinde bulunmaktadır. Geceleri diskoya dönüşen The Church kilise içerisinde eğlenebileceğiniz ilginç bir mekan olarak sayılabilir.

İrlanda’da Sağlık Sistemi

İrlanda’da sağlık sistemi aslında Türkiye ile benzerlikler taşımaktadır. Hastanelere ülkeye gelmeden önce yaptırmış olduğunuz sağlık sigortanız ile giderek tedavi olabilirsiniz fakat bu sigortalar her tedaviyi ve ilaçları karşılamamaktadır. İrlanda’da büyük tedavi gerektiren durumlar dışında hastanelere gitmek pek yaygın değildir. Çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi İrlanda’da da eczanelere giderek hafif rahatsızlıklarınız için tedavi olabilir ve ilaç ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda İrlanda’da Türkiye’de olduğu gibi sağlık ocağı kurumlarına benzer Halk Sağlığı Merkezleri bulunmaktadır. Ancak bu kurumlardan faydalanabilmek için İrlanda’da ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.

Dublin’de Gezilmesi Gereken Yerler

Christ Church Katedrali

Dini yapıların en güzel örneklerinden olan bu katedral içerisinde Britanya’nın en büyük mahzenini barındırmasının yanında The Tudors isimli dizinin bazı sahnelerinde yer almıştır. Katedral ve mahzen ziyaretçilere açıktır. Giriş ücretleri ise bir kişi için 7€ öğrenci için ise 5,50€ şeklindedir.

St. Stephen Green Park

Dublin’in merkezinde yer alan bu tarihi park 5 yıl üst üste yeşil alanların yüksek standartlarını destekleyen ve uluslararası bir program olan Green Flag Award ödülünü almıştır. Ziyaretçilerine temiz hava ve bol yeşillik sunan bu parka mutlaka uğramalı ve doğanın tadını çıkarmalısınız.

Grafton Street

Trafiğe kapalı olan bu sokakta birçok alışveriş mağazaları, restoran ve kafeler bulunur. Sokak müziklerinin de tadını çıkararak yürüyüş yapabileceğiniz bu sokağı Dublin’de gidilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Temple Bar

Dublin’de bulunan herkesin ziyaret ettiği zaman zaman oldukça kalabalık olan fakat bir o kadar da güzel yapılara sahip bir barlar sokağıdır. Canlı müzik performansları yapılan birçok bar bulunan bu caddede kendinizi İrlanda kültürünün tam ortasında bulacaksınız.

Phoneix Park

İçerisinde cumhurbaşkanlığının resmi binaları, Amerika büyükelçisinin ofisinin bulunduğu bu park Dublin şehri içerisinde temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı durağıdır. Ayrıca dünyanın en eski hayvanat bahçelerinden bir olan Dublin Zoo da parkın içine konumlandırılmıştır. Tüm yıl ziyaretçilere açık olan bu parkın dilerseniz yürüyerek dilerseniz de girişte bulunan bisikletlerden kiralayarak tadını çıkarabilirsiniz.

National Museum of Ireland

İçerisinde her dönemden izler bulabileceğiniz müze 1877 yılında inşa edilmiştir. Arkeoloji, dekoratif sanatlar, doğa, taşra hayatı gibi birçok bölümden oluşan bu müzeye girişler ücretsizdir.

Guinnes Store House

İrlanda’nın dünyaca ünlü siyah birasının yapımına tanıklık edebileceğiniz bir yer olan Guinnes Store House içerisinde rehber eşliğinde gezebilir, bira servisi gibi eğitimler alabilir, fabrikanın terasına çıkarak yemekler yiyebilir ve biraların tadına bakabilirsiniz. Ayrıca fabrikanın en alt katında bulunan hediyelik eşya dükkanından kendinize ve sevdiklerinize güzel parçalar alabilirsiniz. Fabrikaya giriş ücretleri ise yetişkinler için 17€ öğrenciler için 13€ şeklindedir.

Chester Beatty Library

2000 yılında faaliyete geçen bir müze ve kütüphane olan Chester Beatty’de kutsal ve sanatsal gelenekler olarak iki ayrı çatıda toplanmış koleksiyonlar sergilenir. 2002 yılında yılın Avrupa müzesi ödülünü alan müze içerisinde İslami kaynaklara da yer vermiştir. Müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Trinity College

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Trinity College köklü bir tarihe dayanmasının yanı sıra Oscar Wilde gibi birçok yazarın mezun verdiği bir üniversitedir. Ayrıca üniversitenin içerisinde dünyanın en kapsamlı kütüphanesi yer alır. Okulu gezmek için bir ücret talep edilmemekte fakat kütüphaneye girişler için 10€ ücreti alınmaktadır.

St. Patrick’s Cathedral

İrlandalılar için oldukça öneme sahip bu katedralde her yıl 17 Mart’ta Aziz Patrick adına festivaller düzenlenir. Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan bu katedralin içerisine giriş ücreti ise 6€’dir.

Old Jameson Distillery

1780 yılında kurulan içki fabrikası İrlandalılar tarafından ‘’şehir içinde bir şehir’’ olarak tanımlanır. İçerisinde bir rehber eşliğinde turlar düzenlenen bu fabrikayı Dublin’e gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

O’connell & Henry & Talbot Streets

Dublin’in en işler alışveriş caddesi diyebileceğimiz bu caddede birçok mağaza bulunur. Ayrıca ünlü markaların indirim dönemlerinde bu caddeye mutlaka uğramalısınız. Türkiye’de birkaç katına bulabileceğiniz bu markaları Dublin’de indirim döneminde oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca bu caddede bulunan restoranlarda yerel yemeklerin tadına bakabilir, hediyelik eşya dükkanlarından sevdiklerinize uygun hediyeler bakabilirsiniz.

Howth

Dublin’in muhteşem deniz manzaraları ve rengarenk evlerinin bulunduğu küçük bir balıkçı kasabasıdır Howth. Her ne kadar sakin ve sessizlikle dolu bir yer olsa da Dublin’de denizle iç içe huzurun keyfini tatmak için Howth’a mutlaka uğramalısınız.

Grand Canal Dock

Silikon vadisi lakabını alan Büyük Kanal Rıhtımı bölgede ünlü teknoloji şirketlerinin merkezi yer almaktadır. Google, Facebook, Twitter, Linkedin ve Airbnb gibi teknoloji devlerinin bulunduğu Büyük kanal rıhtımında ofis ve plazaları ziyaret etmelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Griffith Collegeda bahçede ders çalışan öğrenciler

Griffith College

1974 yılında kurulan Griffith College, Dublin, Cork ve Limerick'deki kampüslerinde 7000’den fazla öğrencisi bulunan İrlanda’nın en büyük iki[...]

Devamı

Dublin business school tabelası

Dublin Business School

Günümüzde Dublin Business School İrlanda'nın en büyük bağımsız yüksek öğretim kurumudur. İşletme, Sanat ve Hukuk alanlarında geniş bir lisans,[...]

Devamı

Dil okulu öğrencileri sınıfta sohbet ediyor

ELI Schools

English Language Institute, piyasada bilinen adıyla ELI, 2017’de kurulmuştur ve Dublin’in yanı sıra Drogheda’da bulunan merkezlerinde yüzlerce[...]

Devamı