Concordia University, St. Paul, 1893 yılında Lutheran Kilisesi-Missouri Sinodu'nun profesyonel bakanlıklarına girmeye hazırlanan erkek öğrencilere eğitim sağlamak için kuruldu. Başlangıçta Concordia Lisesi olarak geçici bir bölgede kurulan okul, ertesi yıl Minneapolis ve St. Paul şehir merkezlerinin arasında kalan bir bölgede yer alan başka bir devlet okulunun arazisini 22.000 dolar karşılığında satın alarak bu bölgeye taşınmıştır.

İlerleyen yıllarda devam eden gelişim ve ilerleme sonucunda okul, 1962 yılında dört yıllık üniversite eğitimi verilen bir kurum haline gelir. İki yıl sonra da ilk lisans eğitimleri verilmeye başlar. 1967'de Concordia, dört yıllık sanat programları için akreditasyon kazanır ve Minnesota Özel Kolej Konseyine katılır. 1985 yılında, Minnesota eyaletinde yetişkin öğrenciler için derece tamamlama programları sunan ilk özel kolej ünvanını aldı. Bu program, lisans derecelerini tamamlamak ve aynı zamanda işlerini sürdürmek isteyen yetişkin öğrenciler arasında o dönemlerde çok popülerdi. 1990 yılında okul, müfredatına ilk yüksek lisans eğitim programını ekledi. Sonraki süreçte gelişen müfredat ve organizasyonlar sonucunda da 1996 yılında Concordia University, St. Paul adını aldı.

Günümüzde okul 4 farklı fakültede, eğitim almak isteyen öğrencilere hizmet vermektedir. Bu fakülteler;

 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Meslek Yüksekokulu
 • İşletme ve Organizasyonel Liderlik Fakültesi

Concordia University Saint Paul, öğrencilerin ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için büyümeye devam ederken, aynı zamanda tarihsel değerlerini ve misyonunu da korumayı sürdürmektedir.

Neden Concordia University Saint Paul’da Okumalıyım

Köklü tarihi ve 4.500 öğrencisi ile Concordia University Saint Paul, Minnesota eyaletinin önemli okullarından biridir. Toplam öğrenci sayısının %6.8’ini uluslararası öğrencilerin oluşturduğu Concordia University Saint Paul’da okumak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Lisans öğrencileri için başarı bursları mecvuttur.
 • 80 farklı lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans programı bulunur.
 • Çok sayıda şirketin yer aldığı St. Paul’da yer alır.
 • 120 yıldan eski bir tarihe sahiptir.

St. Paul’da Yaşam

Saint Paul, ABD’nin Minnesota eyaletinin başkenti ve en kalabalık ikinci şehridir. 2018 yılında yapılan sayım itibariyle şehrin nüfusu 307.695'tir. Saint Paul, Minnesota'daki en küçük ve en yoğun nüfusa sahip olan Ramsey County'nin ilçe merkezidir. Şehrin kalabalık olan bölümü Mississippi Nehri'nin doğu kıyısında, Minnesota Nehri ile birleştiği yeri çevreleyen bölgede bulunur. "İkiz Şehirler" olarak bilinen ve bu şehirlerden biri olan Saint Paul, toplamda 3.6 milyon nüfusu sahip ve ABD'nin en büyük 16. metropol bölgesi olan Minneapolis-Saint Paul bölgesinin çekirdeğini oluşturur.

St. Paul’da Ortalama Yaşam Giderleri

St. Paul, Amerika ortalamasına eşit yaşam giderlerine sahiptir. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda St. Paul’da ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.0 $Süt (1lt)0.79 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)16.00 $Pirinç (1kg)6.98 $
Bira (0.33’lük)6.00 $Yumurta (12’li)1.97 $
Cappucino3.90 $Tavuk (1kg)12.13 $
Su1.75 $Kıyma (1kg)15.06 $
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.25 $Sinema bileti (1 kişi)10.00 $
Aylık bilet70.00 $Kot pantolon (1 adet)45.54 $
Benzin (1lt)0.67 $Fitness üyeliği (1 aylık)55.12 $

Sunulan Programlar

Concordia University Saint Paul’da 80 farklı alanda lisans, lisans tamamlama ve yüksek lisans programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans ve yüksek lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • Accounting
 • Biology
 • Chemistry
 • Computer Sciences
 • Criminal Justice
 • Education
 • Finance
 • Graphic Design
 • History
 • Marketing
 • Music
 • Public Health
 • Sociology
 • Theatre

Yüksek Lisans;

 • Business Administration
 • Heath Care Management
 • Educational Leadership
 • Human Resource Management
 • Sports Management
 • Strategic Communication Management

Kabul Şartları

Lisans

Concordia University Saint Paul’da lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. TOEFL IBT minimum 59 ve üzeri
 2. TOEFL PBT minimum 513 ve üzeri
 3. Lise Transkripti
 4. Niyet Mektubu
 5. Banka mektubu (finansal yeterliliğe sahip olunduğu belirten)

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Yüksek Lisans

Concordia University Saint Paul’da yüksek lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. TOEFL IBT minimum 78 ve üzeri
 2. TOEFL PBT minimum 547 ve üzeri
 3. Minimum 3.0 lisans ortalaması

Yüksek lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Concordia University Saint Paul’da 2 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. İlkbahar dönemi başvuruları Kasım, Sonbahar dönemi başvuruları da Haziran ayında kapanmaktadır. İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Eylül ayında başlamaktadır. Başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Ücreti

Concordia University Saint Paul’da lisans programlarının senelik ücreti 25.200$, yüksek lisans programlarının senelik ücreti de 11.850$-26.250$ arasında değişmektedir. Bölümler ile ilgili güncel net fiyat bilgisi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Burs İmkanı

Concordia University Saint Paul’da not ortalamasını yüksek tutan lisans öğrencileri için başarı bursları sağlamaktadır.

Lisans öğrencileri için burslar;

 • 2.0 - 2.49 not ortalamasına sahip olanlar için 1.000$
 • 2.5 - 2.99 not ortalamasına sahip olanlar için 2.500$
 • 3.0 - 3.49 not ortalamasına sahip olanlar için 5.000$
 • 3.5 - 3.89 not ortalamasına sahip olanlar için 7.500$
 • 3.9 - 4.0 not ortalamasına sahip olanlar için 10.000$

Yukarıdaki burslara ek olarak Müzik ve Tiyatro alanında 500$-1.000$ yetenek bursları da verilmektedir. Ancak bu bursları almaya hak kazanmak için Müzik ve Tiyatro alanında okulda etkili bir rol almak gerekmektedir.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Concordia University Saint Paul?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

University of Utah

University of Utah

University of Utah, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde yaklaşık 33.000 öğrencisi bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında[...]

Devamı