Kuruluş Yılı: 1856

Üniversite Türü: Devlet

Total Öğrenci: 29776+

Yabancı Öğrenci: 800+

Auburn University, 1856 yılında, Auburn şehrinin kuruluşundan 20 yıl sonra Doğu Alabama Erkek Koleji olarak kurulmuştur. Üniversite, Güney'deki en büyük üniversitelerden biridir ve kara hibe, deniz hibe ve uzay hibe araştırma merkezi olarak belirlenmiş az sayıdaki Amerikan üniversitelerinden biridir. Günümüzde eyaletteki en eski karma eğitim okuludur. Auburn University, geri dönüşüm için nükleer atık depolama alanında araştırma yapan yalnızca beş ABD üniversitesinden biridir ve aynı zamanda siber operasyon araştırmalarında öncü bir ışıktır.

Alabama'nın 40.000 nüfuslu küçük bir kasabası olan Auburn'da yer alan üniversite, dağlara ve plaja çarpıcı bir mesafede ve Atlanta ve Birmingham şehirlerine iki saatten daha az uzaklıktadır. Şehir ılıman bir iklime ve önemli fırsatlara sahip küçük bir şehirdir. Şehir merkezi kampüse yürüme mesafesindedir ve çeşitli restoranlar ve mağazalar içerir.

1.841 dönümlük araziye kurulu kampüs içerisinde; 206 akademik binada 140'tan fazla program sunan yüksek lisans okulu dahil 13 kolej ve okul bulunmaktadır. Üniversite ayrıca 43.000'den fazla üyeden oluşan güçlü bir mezunlar derneğine sahiptir. Sizi aile olarak düşünecek, dünya çapında 300.000 kişilik güçlü bir mezun ağına da sahiptir.

Neden Auburn University?

U.S. News & World Report, 20 yılı aşkın bir süredir Auburn University’i Amerika Birleşik Devletleri'ndeki "En İyi 50 Devlet Üniversitesi" arasında seçmiştir.

Bir Kara, Deniz ve Uzay Hibe kurumu olarak Auburn University, bu alanlarla ilgili ileri araştırmalar için düzenli fon alır ve her yıl bir öğrenci araştırma sempozyumu düzenleyerek, bu alanlarda çalışmak isteyen herkes için mükemmel bir seçim haline getirir.
19: 1 öğrenci / öğretim üyesi oranıyla, akademik destek ve rehberliğe kampüsteki herkes kolayca erişilebilir.

Auburn’de öğrencilerin seçebileceği 300'den fazla öğrenci kulübü ve organizasyonu da bulunur.

Auburn University Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $34,624.00 USD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $11,800.00 USD

Başvuru ücreti: Ücretsiz (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Öğrenci Hayatı

Bugün çoğu Auburn öğrencisi, kampüs dışında etrafı çevreleyen apartman komplekslerinde ve apartman dairelerinde yaşıyor. Auburn'daki tüm lisans öğrencilerinin yalnızca %19'u kampüste yaşıyor. Auburn'un kampüs içi öğrenci konutu, kampüs üzerinde çeşitli yerlerde bulunan beş kompleksten oluşur. Bunlar; The Quad, The Hill, The Village, Cambridge ve South Donahue.

 • Quad; beş konaklama kompleksinin en eskisidir. Toplam on binadan oluşan Quad, lisans öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. Binaların sekizi kat kat, kalan ikisi sadece kadınlara özeldir.
 • The Hill; 12 binadan oluşmaktadır ve Güney Kampüste yer almaktadır. The Hill’de çoğunlukla lisans öğrencileri yaşamaktadır. İki adet yüksek katlı ve 6 katlı yatakhaneden oluşmaktadır.
 • The Village; 2009 yılında inşa edilmiş ve 1.700 öğrenciyi barındıracak sekiz adet 4 katlı binadan oluşmaktadır. Bu kompleks, lisans öğrencilerine ve kız öğrenci gruplarına ev sahipliği yapmaktadır.
 • Cambridge; Auburn University tarafından satın alınmış ve 2010 yılında bir otelden yurt haline getirilmiştir. 300 öğrenciyi barındıran beş katlı bir binadır.
 • South Donahue; 2013'te açılan okulun sahip olduğu tek rezidansıdır. Bu rezidans, ortak alana sahip iki yatak odasından oluşan lüks süitlerden oluşur. Her yatak odasında bir çift kişilik yatak vardır ve her süitte monte edilmiş düz ekran TV ve kendi çamaşır yıkama ve kurutma üniteleri bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı