Kuruluş Yılı: 1878
Üniversite Türü: Devlet
Total Öğrenci: 38000+
Yabancı Öğrenci: 4300+

Western University, 1878'den beri Kanada’nın en çok tercih edilen araştırma üniversitesiteleri arasında kendine yer bulmaktadır. Western University, sunduğu 400'den fazla lisans, 120 yüksek lisans ve doktora programı ile öğrencilerin eğitimlerini, güçlü yönlerine ve kariyer hedeflerine göre şekillendirmelerine olanak sağlar. Western University'de öğrenciler ulusal ve uluslararası üne sahip profesör ve araştırmacılardan ders almaktadır. Öğrenciler ayrıca akademik programlarını, hem kampüs içinde hem de kampüs dışında liderlik ve öğrenme fırsatları da dahil olmak üzere geliştirilen müfredat ve müfredat dışı etkinliklerle tamamlama fırsatına da sahip olmaktadır.

121 ülkeden 38.000'den fazla öğrencinin eğitim aldığı Western University, eğitim, araştırma ve gönüllük fırsatları sunmaktadır. Dünya çapında 300.000'den fazla mezuna yayılan güçlü bir topluluğa sahip olan okul, 12 fakülte ve okulda işletme, mühendislik, sosyal bilimler, bilim, sanat ve beşeri bilimler, sağlık bilimleri, tıp ve diş hekimliği, hukuk, eğitim ve müzik alanında eğitim programları sunmaktadır.

Western'de ulusal ve uluslararası üne sahip profesör ve araştırmacılardan bir şeyler öğreneceksiniz. Eğitiminizi hem kampüs içinde hem de kampüs dışında liderlik ve öğrenme fırsatları da dahil olmak üzere müfredat etkinlikleri ile tamamlayabilirsiniz.

Western, bol ağaçlıklı yeşil alanlara, modern binalara, özel çalışma alanlarına ve etkileyici tesislere sahip Kanada'nın en güzel kampüslerinden birine sahiptir.

Neden Western University

  • Kampüs: Western University, Ontario, Kuzey Amerika'nın en güzel kampüslerinden birine sahiptir.
  • En Kaliteli Yurt Sistemi: Üniversitenin yurt sistemi Kanada üniversiteleri arasında en iyi konaklama deneyimlerinden birine sahip olarak gösterilmektedir.
  • Eşsiz Programlar: Aralarından seçim yapabileceğiniz 400'den fazla lisans programı ve 88 farklı yüksek lisans programı bulunmaktadır.
  • İstihdam Fırsatları: 2.000'den fazla lisans çalışma eğitimi ve ücretli pozisyonlar doğrudan kampüs içerisinde mevcuttur. Kampüs dışında da pek çok staj, co-op ve diğer gönüllük esaslı fırsatlar mevcuttur.

Western University Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $15,971.00 CAD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $11,000.00 CAD

Başvuru ücreti: 120-256 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Araştırma

Western University’de dört temel araştırma alanı vardır. Bunlar; life sciences and human condition, culture analysis and values, the human and physical environments, social trends, public policy ve economic activity’dir. 2017'de 249.669 milyon dolarlık sponsorlu araştırma geliri ile Research Infosource'un Kanada araştırma üniversiteleri 2018 sıralamasında Western 10. sırada yer almıştır. 2017'de, Western'in fakülte üyeleri ortalama 166.100$ sponsorlu araştırma geliri elde ederken, lisansüstü öğrencilerin ortalama sponsorlu araştırma geliri 41.600$’dır.

Öğrenci Hayatı

Western University’de öğrenciler için iki ana öğrenci birliği bulunur. Bunlar; lisans öğrencileri için Üniversite Öğrenci Konseyi ve lisansüstü öğrenciler için Yüksek Lisans Öğrencileri Derneği'dir. Öğrenci Konseyi, 19.500'den fazla kişinin üye olduğu 180'den fazla öğrenci örgütü ve kulübünü bünyesinde barındırır. Bu kulüp ve kuruluşlar, kültür, din, sosyal konular ve rekreasyon gibi geniş ilgi alanlarını kapsamaktadır. Üniversite Öğrenci Konseyi ayrıca kampüs sineması, pub/restoran, giyim mağazası ve matbaa gibi ek hizmetler de sunmaktadır.

Kanada'da üniversite eğitimi sayfamız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı