Bristol'da bulunan University of the West of England (UWE), geçmişi 16. yüzyılda Bristol Tüccar Girişimcileri Navigasyon Okulu'nun kuruluşuna kadar uzanan modern bir üniversitedir.Bugün, UWE'nin 4.000'i 140 farklı ülkeden gelen 27.000'den fazla öğrencisi vardır. Üniversite, sanat, yaratıcı endüstriler, sağlık, bilim, işletme, hukuk, çevre ve teknolojiyi kapsayan geniş bir program yelpazesi ile lisans, lisansüstü, profesyonel ve kısa dönemli kurs düzeyinde 600'den fazla program seçeneği sunmaktadır.

14 departmanda düzenlenen UWE'nin Bristol ve çevresinde üç kampüsü ve Gloucestershire'de ek kampüsleri vardır. Ayrıca yerel çalışma ortakları ve çeşitli küresel ortak kurumlar aracılığıyla kurslar sunmaktadır. Misyonu, güçlü endüstri ağları ve küresel bir bakış açısı ve yaklaşımı ile profesyonel olarak tanınan ve uygulamaya yönelik programlar sağlamaktır. 1000'den fazla işletme ve kuruluşla bağlantılara sahip olan UWE, üniversiteye ilgili ders içeriği geliştirmede ve öğrencilerine çeşitli profesyonel fırsatlar sunmada destek veren CERN, Rolls Royce, NHS ve BBC gibi işverenlerle yakın iş ortaklıkları yürütmektedir.

Mezunları arasında Dire Straits'ten David Knopfler, eski Bristol Parlamento Üyesi Dawn Primarolo ve komedyen Miranda Hart yer alıyor. 2015 yılında Bristol, Avrupa Yeşil Başkenti ödülünü kazanan ilk İngiltere şehriyken, Sunday Times gazetesi, kültürü, gece hayatı ve güzel kırsal alanlara yakınlığı nedeniyle Bristol'ü İngiltere'de yaşanılacak en güzel şehir seçmiştir.

University of the West of England (UWE) Sıralamada Kaçıncı?

UWE Bristol, UK ve dünya sıralamasında orta sıralarda olan bir okuldur. Times Higher Education’un her sene yayınladığı en iyi üniversiteler listesinde dünya genelinde ilk 800’de bulunan UWE Bristol, UK genelinde ise 65. Sırada bulunmaktadır. Bölüm bazında bazı sıralamaları aşağıdaki gibidir;

BölümUK Sıralaması
Architecture6
Building & Town & Country Planning7
Criminology13
Earth & Marine Sciences8
Film Studies20
Forensic Sciences14
Geography and Environmental Studies22
Mechanical Engineering20
Occupational Therapy6
Philosophy6
Physiotheraphy19

Neden University of the West England’da (UWE) Okumalıyım?

University of the West England’da eğitim almayı seçtiğinizde, Birleşik Krallığın en iyi üniversitelerinden birinde olağanüstü bir eğitim alabilirsiniz. İngiltere'nin en yaşanılabilir şehri olan Bristol’de, University of the West England’da eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Endüstri standardı ekipman ve pratik becerilere odaklanma sayesinde Ayrıca UWE Bristol'ün uluslararası öğrenciler için ödüllü kariyer sitesi Gradlink'e de erişebileceksiniz.
 • UWE Bristol'ün modern tesisleri tam potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bunlar arasında bir yapım stüdyosu, düzenleme süitleri ve İngiltere'nin en büyük robot laboratuvarı bulunmaktadır. Ayrıca, Frenchay kütüphanesine ve 1 milyondan fazla çevrimiçi kaynağa 24 saat erişim imkanı bulunmaktadır.
 • UWE Bristol'de alanında uzman eğitimcilerden eğitim alabilirsiniz. Üniversite, 2018 Öğretim Mükemmelliği Çerçevesinde (TEF) Altın Ödül sahibi olmuştur.
 • Bristol şehri doğal bir limana ve huzurlu parklarla sahiptir. Avon Nehri boyunca birçok mağaza, bar ve restoranı keşfedebilir, yakındaki Cotswolds ve Mendip Hills'teki kırsal bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bristol’de Öğrenci Yaşamı

Sıradışı sanat merkezleri, canlı müziği ve alışveriş yerleriyle Bristol'de yaşamak, diğerlerine benzemeyen bir deneyim sunmaktadır. Bristol’in büyüleyici tarihi ve canlı kültürü ona eşsiz ve sanatsal bir hava katmıştır. Bristol'de yürürken, her türlü orijinal ve güzel sanat örneklerini bulabilirsiniz. Şehir, dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy ve en büyük eserlerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bristol ayrıca Avrupa'nın en büyük sokak sanatı festivaline de ev sahipliği yapıyor.

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, Bristol'de sizin için bir şey var. İngiltere'nin en eski çalışan tiyatrolarından biri olan Bristol Old Vic'da bir gösteri izleyin veya Bristol’ün birçok seçkin müzesi ve sanat galerisini keşfedin. Şık sahil limanlarında şık barlar, canlı müzik, komedi kulüpleri, restoranlar ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz.

Bristol Ortalama Yaşam Giderleri

Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Bristol’da ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)6.90 £Süt (1lt)0.98 £
Ortalama Restaurant (1 kişi)15 £Pirinç (1kg)1.07 £
Bira (0.33’lük)4 £Yumurta (12’li)1.88 £
Cappucino2.89 £Tavuk (1kg)5.59 £
Su1.01 £Kıyma (1kg)7.88 £
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.50 £Sinema bileti (1 kişi)10 £
Aylık bilet70 £Kot pantolon (1 adet)62.50 £
Benzin (1lt)1.28 £Fitness üyeliği (1 aylık)30.07 £

Kabul Şartları

Lisans

Türkiye'den çoğu öğrencinin bir hazırlık kursu alması gerekecek, ancak belirli okullardan öğrenciler bir lisans programına doğrudan giriş için başvurabilirler.

 • IELTS UKVI (4.0 – hazırlık için yeterli minimum skor)
 • Lise not ortalaması 70 ve üzeri

Yüksek Lisans

Başvuru sahipleri tanınmış bir üniversiteden, genellikle ilgili bir alanda iyi bir standartta lisans derecesine sahip olmalıdır. Türk üniversitelerinden derece giriş koşulları, okuduğunuz üniversiteye ve başvurduğunuz kursa göre değişir. Prestijli üniversitelerin notları için de esneklik vardır.

 1. IELTS UKVI (4.0 – hazırlık için yeterli minimum skor)
 2. GPA: 2.5 (minimum)

Not: Bazı üniversitelerden mezun olan öğrenciler 2.2 ortalama ile de kabul alabilirler. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Burs İmkanı

Türkiye’den giden öğrencilerin direkt bir burs alma ihtimali zayıf olarak görülmektedir. Dünyanın birçok yerinden çok sayıda başvuru alan bir üniversite olmasından dolayı burs imkanları kısıtlı ve seçici olarak dağıtılmaktadır. Ancak eğitim başlamadan önce sizler adına gerekli başvurular yapılmaktadır. Olumlu sonuç alınması halinde burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte eğitime başladıktan sonra okulda göstereceğiniz başarılar ile eğitim süresinde burs başvurusu yapabilir ve burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Okul Ücreti

University of the West of England’ın senelik ücreti 13.500-14.500 GBP arasında değişmektedir. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

University of the West of England’ın kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır. Okulumuzun kendi yurtları ve haftalık konaklama ücretleri şu şekildedir;

 • Student Village: £148 - £152
 • Wallscourt Park: £132 - £192
 • Carroll Court: £117

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile University of the West of England (UWE)?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Kaplan Pathway ile University of the West of England (UWE)

Öğrencilerimiz her zaman üniversiteye direkt başvuru için hazır hissetmiyor veya skorları kabul şartlarını karşılamıyor olabilir. Direkt başvuru için yeterli İngilizce seviyesi olmayan öğrencilerimiz bu durumda Kaplan Pathway adlı programımıza başvurarak öncelikle foundation (hazırlık) eğitimi alabilmektedir. İngiltere vizesinin birinci kuralı olan IELTS UKVI sınavından 4.0 sonucunu alan öğrencilerimiz öncelikle Kaplan Pathway programına katılarak İngilizce ve alan derslerini alarak sıkı bir hazırlık eğitimine başlayabilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz hazırlık eğitiminden direkt olarak üniversitemize geçiş yaparak eğitimlerine burada devam edebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz tüm İngiltere Üniversitelerinden YÖK denkliği alabilirsiniz.

Okurken yarı zamanlı çalışma izniniz bulunmaktadır. (haftada 20 saat)

Burs olanakları bulunmaktadır ancak diğer ülkelere oranla İngiltere öğrencilere çok daha düşük burs vermektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

İngiltere’de lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler 2 yıllık resmi çalışma iznine sahip olurlar.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

University of York

University of York

University of York, 230 öğrencisiyle birlikte 1963 yılında kuruldu. Günümüze kadar devam eden gelişimin ardından, üniversitenin bünyesinde şuan[...]

Devamı

University of Essex

University of Essex

University of Essex, İngiltere'nin Colchester şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1963 yılında kurulmuştur. Üniversite Colchester,[...]

Devamı