Kuruluş Yılı: 1911
Üniversite Türü: Devlet
Total Öğrenci: 14800+
Yabancı Öğrenci: 2000+

University of Regina 1911 yılında kurulan, Kanada’nın Saskatchewan eyaletinin Regina kentinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversitenin Sonbahar 2019'daki öğrenci topluluğu 16.501 tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenciden oluşmaktadır. Okul 10 fakülte, 25 akademik bölüm ve okul, 18 araştırma merkezi ve enstitüye sahiptir. Bunlar sunulan eğitim deneyimine mükemmellik ve çeşitlilik getirmektedir. University of Regina, polis çalışmaları ve kamu politikası gibi birçok özel program dahil olmak üzere 120'den fazla lisans programı ve 78 yüksek lisans programı sunmaktadır.

2017 yılında, Regina Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine götüren mükemmellik ve yenilikçi programlar konusundaki köklü itibarına dayanarak, Times Higher Education tarafından dünyanın En İyi 200 Genç Üniversitesi arasında gösterilmiştir. Öğrenim ücreti, ulusal ortalamanın altında kalır ve Üniversite, öğrenim yüzdesi olarak sunulan öğrenci mali desteği - burslar, ödüller ve burslar - düzeyinde kapsamlı üniversiteler arasında ulusal olarak ikinci sırada yer alır.

Regina'da, ana kampüs ve tarihi College Avenue kampüsü 239 dönümlük bir alanda yer alır ve öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için çekici bir çalışma ortamı sağlar. Her iki Regina kampüsü, Kuzey Amerika'nın en büyük şehir parklarından biri olan Wascana Center'de yer almaktadır.

Neden Regina Üniversitesi

Kampüs hayatı:

Regina Öğrenci Birliği (URSU), kampüs ve öğrencilerin çeşitliliğini temsil eden 15.000'den fazla öğrenciye sahiptir. URSU, öğrencileri kampüste olan her şeye bağlı tutmaya çalışır ve tüm öğrencilerin gerçek bir topluluk duygusu bulabileceği bir yerdir. Bir spor kulübüne katılabilir, su sporları Merkezine veya Fitness ve Yaşam Tarzı Merkezine gidebilir veya okul içi aktivitelere katılabilirsiniz.

Konum:

Regina Üniversitesi, Kuzey Amerika'nın en büyük şehir parklarından biri olan Wascana Park'ta yer almaktadır. Yakınlarda öğrencilerin pek çok kültürden ürünler bulabileceği kahve dükkanları, restoranlar ve marketler vardır. Pek çok mağazası ve restoranıyla Regina şehir merkezi, otobüs, bisiklet veya araba yolculuğu mesafesindedir. Yaz aylarında öğrenciler Regina Halk Festivali'ni, açık hava filmlerini ve diğer heyecan verici etkinliklere katılabilirler. Regina, yeni gelenlerin gerçek bir yuva duygusu bulduğu bir şehirdir.

Destek:

UR International, bir öğrencinin Regina Üniversitesi'nde uluslararası bir öğrenci olarak ilk temas noktasıdır. UR Uluslararası Öğrenci Hizmetleri, tüm uluslararası öğrencilere akademik başarı için güçlü bir temel oluşturmada yardımcı olur. Kabul edildiğiniz andan itibaren ve programınızın tüm süresi boyunca, akademik yolculuğunuzda kişiselleştirilmiş destek ve rehberlik sağlanmaktadır.

İşbirliği:

Regina Üniversitesi, Batı Kanada'da İşbirliği Deneyimi Programına öncülük etmiştir ve o zamandan beri buna kendini adamıştır. Programları ülke çapındaki üniversiteler tarafından örnek alındı ve öğrencilerin yalnızca geçen yıl 10 milyon dolardan fazla maaş kazanmalarına yardımcı oldu. Co-op programları yaklaşık 50 çalışma alanında mevcuttur ve öğrencilerin hemen hemen her lisans derecesini alırken değerli, ücretli iş deneyiminden mahrum kalmamasına olanak tanır. Öğrenciler ayrıca staj, saha çalışması, uygulama ve profesyonel yerleştirmelere de katılabilirler.

University of Regina Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $15,744.00 CAD
Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $16,013.00 CAD
Başvuru ücreti: 100 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Daha Küçük Sınıflar Daha Büyük Fırsatlar

Regina Üniversitesi'nde profesörler ve sınıf arkadaşları adınızı bilir. Tartışma, etkileşim ve ilişki geliştirmeye izin veren daha küçük grup ortamlarında öğreneceksiniz. Kampüsteki sınırları zorlayan ve tarihin akışını değiştirecek keşifler yapan profesörlerinize ve aktif araştırmacılarınıza daha fazla erişebileceksiniz.

Uluslararası Fırsatlar

Asya'nın antik tapınaklarından ve fütüristik şehir manzaralarından, hareketli şehirlere ve Avrupa'nın romantik manzaralarına, Washington'un karmaşıklığına, Güney Amerika'nın doğa harikalarına kadar, Regina Üniversitesi öğrencileri akademik krediler kazanmak ve seyahat etmek için hayat değiştiren bir fırsata sahipler. Uluslararası bir deneyime sahip olmak, derecenize daha fazla değer katar ve size rekabet avantajı sağlar.

Öğrenirken Kazanın

Batı Kanada'da İşbirliğine Dayalı Eğitim İş Deneyimi Programına öncülük etmektedir. Program, hemen hemen her lisans derecesini takip ederken değerli deneyime dayalı öğrenim kazanmanızı sağlar. İşbirliği Programları yaklaşık 50 çalışma alanında mevcuttur ve öğrencilerin yılda yaklaşık 10 milyon dolar kazanmalarına yardımcı olur. Yurtdışında okurken aynı zamanda çalışma olanaklarnı daha detaylı incelediğimiz Yurt Dışında Hem Okumak Hem Çalışmak adlı blog yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Kanada'da Üniversite Eğitimi sayfamız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı