Kuruluş Yılı: 1963

Üniversite Türü: Devlet

Total Öğrenci: 68000+

Yabancı Öğrenci: 2200+

University of Central Florida, Orlando şehrinde yer alan başarılı ve önde gelen bir üniversitedir. 68.000'den fazla öğrencisi ile UCF, ABD'deki en büyük üniversitelerden biridir. Etkileyici boyutuna ve gücüne ek olarak, UCF, Kiplinger's tarafından en değerli üniversite ve Forbes tarafından ülkenin en uygun fiyatlı kolejlerinden biri olarak seçilmiştir. Üniversite, tüm öğrencilerin büyümesi, öğrenmesi ve başarılı olması için sıcak bir ortam ve fırsatlar yaratan birçok fakülteye sahiptir.

1963 yılında kurulan UCF’de 200'den fazla program sunulmaktadır. 1.415 dönümlük ana kampüs, Orlando şehir merkezinin 13 mil doğusunda yer alır. UCF, optik ve lazerler, modelleme ve simülasyon, mühendislik ve bilgisayar bilimi, işletme yönetimi, eğitim, konaklama yönetimi, sağlık hizmetleri ve video oyun tasarımı gibi çok sayıda alanda akademik, ortaklık ve araştırma lideridir. Aslında, UCF’nin Florida İnteraktif Eğlence Akademisi (FIEA), The Princeton Review tarafından ülkenin en iyi video oyun okulu seçilmiştir.
Ayrıca, Spectrum Stadyumu ve CFE Arena'ya ev sahipliği yapan UCF, çeşitli konserler ve gösterilerin yanı sıra NCAA sporları ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs içi etkinlikler ve aktiviteler gibi öğrenci evleri de bol miktarda bulunur. UCF, öğrencilerin okuldayken ve mezun olarak başarılı olmalarına yardımcı olmak için bir dizi öğrenci hizmeti, çok sayıda öğrenci kulübü ve organizasyonunun yanında özel akademik kaynaklar da sunar.

Central Florida Üniversitesi

Central Florida Üniversitesi’nin öğrenci nüfusunun çoğu üniversitenin Orlando şehir merkezindeki ana kampüsünde bulunmaktadır. Üniversite, Lake Nona Medical City'deki Sağlık Bilimleri kampüsü, güney Orlando'daki Rosen College of Hospitality Management ve Orlando şehir merkezindeki UCF Center for Emerging Media dahil olmak üzere Central Florida'da yer alan kampüslerdeki 13 okulda 200'den fazla derece sunmaktadır. Central Florida Üniversitesi, kuruluşundan bu yana 300.000'den fazla mezun vermiştir.

Neden University of Central Florida?

Güneşli Orlando şehri, birçok eğlence parkıyla ünlü olsa da, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ikinci üniversiteye de ev sahipliği yapmaktadır, bu nedenle harika bir eğitim alabilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Orlando, teknoloji, yaşam bilimleri, tıbbi yenilik, konukseverlik ve turizm yönetimi için bir merkezdir ve iş dünyasının en büyük isimlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ve UCF, öğrenciler ve mezunlar için staj ve istihdam fırsatları sağlamak için önde gelen araştırma enstitüleri ve işletmelerle ortaklık yaparak hepsinin merkezinde yer almaktadır. Orlando, Amerika Birleşik Devletleri'nin 26. en büyük metropol bölgesidir. Orlando Uluslararası Havalimanı (MCO), ABD’de yaklaşık 80 noktaya, 30'dan fazla da uluslararası varış noktasına kesintisiz hizmet vermektedir. Dünyanın herhangi bir yerine seyahat etmek kolaydır ve UCF'yi gerçekten küresel bir hedef haline getirir.

Boeing, Disney, Lockheed Martin ve Siemens gibi endüstri liderleriyle ortaklık yapan UCF, akademik alanda liderdir ve akademik ve topluluk liderleri yaratmaya odaklanmıştır. UCF'de entelektüel bakış açınızı yeni ufuklara doğru genişletecek, stajlar ve hayallerdeki işlere götüren co-op aracılığıyla gerçek dünya deneyimleri kazanabilirsiniz.

University of Central Florida Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $25,547.00 USD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $16,300.00 USD

Başvuru ücreti: Ücretsiz (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Öğrenci Hayatı

University of Central Florida, 400'den fazla öğrenci kulübüne, okul içi sporlar kulüplerine ve aktif bir Öğrenci Derneği'ne sahiptir. Üniversite, Öğrenci Katılımı Ofisi, Öğrenci Merkezi, Kampüs Faaliyetleri Kurulu gibi kuruluşlar aracılığıyla öğrenci aktivitelerini teşvik etmektedir. 2006 yılında, High Times dergisi UCF'yi ülkedeki en iyi beş koleji arasında göstermiştir.

University of Central Florida’da birçok öğrenci geleneği bulunur. Bunlardan biri olan Spirit Splash, UCF'de bir eve dönüş geleneğidir. Florida Leader dergisi tarafından Florida'daki en iyi üniversite geleneği ve Business Insider tarafından "En İyi 20 Üniversite Geleneği" arasında seçilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

Auburn Üniversitesi kampüs binası

Auburn University

Amerika'daki köklü üniversitelerden biri olan Auburn University'de eğitim olanaklarını incelemek ve Onedu ile yurtdışında üniversite okumak için[...]

Devamı