George Brown Koleji, 1967'den beri hükümet tarafından tam olarak tanınan ve akredite edilmiş Ontario'nun en büyük kolejlerinden biridir. Toronto'nun şehir merkezindeki George Brown College (GBC), kentin en farklı şehirlerinden birinin kültürel ve ekonomik dokusuna dokunmaktadır.

Kolej, ülkenin en büyük işveren topluluğu tarafından çevrelenmiştir (Kuzey Amerika'nın en büyüklerinden biri) ve 140'dan fazla kariyer odaklı program sunmaktadır.

Toronto, Ontario'da Yaşam

Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve - 2.8 milyonluk nüfusu ile Kuzey Amerika'nın en kalabalık beşinci şehridir. Forbes'a göre, Toronto gibi güçlü şehirler, ekonomilerinin büyüklüğü, öngörülen gelecekteki refahı, yaşam maliyeti ve yaşam kalitesi nedeniyle yatırım çekiyor. Forbes, Toronto’yu dünyanın en zengin ülkelerinden birinin ekonomik kalbinde yer aldığını ve önümüzdeki senelerde çok daha fazla öğrencinin bu şehri tercih edeceğini öngörüyor.

Kabul Şartları

Programa kabul edilmek için:

Lise veya dengi mezun olduktan sonra (Yüksek lisans programına başvuranlar bir üniversite veya üniversiteden mezun olmalıdır)

Kayıt sırasında 18 yaşında veya daha büyük olmalı yada 18 yaşın altındaysanız, vesayet belgelerini ibraz etmeniz gerekmektedir.

Ülkenizdeki ilk dil İngilizce değilse ve okulunuzdaki eğitim dili değilse, İngilizce yeterliliğinin kanıtını sağlayın. (EC Dil Okulu öğrencileri için gerekmez)

Başvuru Tarihleri

Çoğu program Eylül veya Ocak ayında başlar. Başvurular ilk gelene ilk hizmet esasına göre işlenir. Birçok program hızlı bir şekilde doldurulur, bu nedenle en az altı ay önce başvurmanızı öneririz. Ancak, programda yer varsa, başlangıç tarihine daha yakın alınan başvurular dikkate alınacaktır.

Okul Türü: College

DEGREES

  • Arts Design
  • Computer Technology
  • Business
  • Community Service and Early Childhood
  • Construction and Engineering Technology
  • Health Science
  • Hospitality & Culinary Arts
  • Liberal Studies

George Brown College Fiyatları

Ortalama Senelik Ücret: 16.500 CAD
Diploma/Post-graduate program: 13,520 CAD  2 dönem / 20,280 CAD  3 dönem