Fairleigh Dickinson Üniversitesi 1942'de kuruldu. Fairleigh Dickinson Üniversitesi, uluslararası bir kampüse sahip olan ve şu anda 100'den fazla bireysel lisans programı sunan ilk Amerikan üniversitesidir. Okulun New Jersey'de (Amerika Birleşik Devletleri) dört, Kanada'da ve Birleşik Krallık'ta olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. FDU Vancouver, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Kanada'da eğitim görürken bir Amerikan derecesi kazanma fırsatı sunmaktadır. Üniversitenin en yeni kampüsü, 2007'de açıldı.

Modern, yüksek teknoloji ürünü “şehir kampüsü” Vancouver'ın merkezinde, dünyanın en doğal, kozmopolit ve çok kültürlü şehirlerinden biridir. Kampüs, çalışmalarınızı hızlı bir şekilde takip etmenizi ve üç yıldan kısa bir süre içinde derecenizi kazanmanızı sağlayan bir zaman çizelgesi takvimi sunar ve size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Fairleigh Dickinson Üniversitesi

Vancouver, British Columbia'da Yaşam

Vancouver 2.6 milyon nüfusa sahip olarak Kanada’nın en büyük şehirlerinden biridir. British Columbia eyaletine bağlı olan Vancouver şehri dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alır. Amerika kıtasında New York ve Los Angeles’tan sonra film sektörüne en çok yatırım yapan şehir olarak bilinmektedir.

Anadil: İngilizce – Fransızca

Vancouver’da Öğrenci Olmak

Vancouver son yıllarda öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi öğrencilerin kendini güvende hissettiği bir şehir olması ve öğrenciler için birçok imkana sahip olmasıdır. Film festivalleri, kayak merkezleri, konaklama seçenekleri ve üst düzey okulları ile öğrencilerin cazibesi haline gelmiş bu şehirde dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerle tanışma imkanı elde edersiniz.

Kabul Şartları

  1. İmzalı tamamlanmış başvuru formu
  2. Tüm ikincil, orta öğretim sonrası, üniversite ve / veya meslek okullarından alınan onaylanmış veya resmi transkriptler, akademik kayıtlar, diplomalar, ulusal sınav sonuçları, sertifikalar veya dereceler.
  3. İki (2) tavsiye mektubu.
  4. TOEFL, IELTS sonuçları test kurumundan doğrudan Fairleigh Dickinson Üniversitesi'ne gönderilir (kopya kabul edilir). Uygulamanızla sonuçların bir kopyasını (varsa) ekleyin. (EC Dil Okulu öğrencileri için gerekmez)

Başvuru Tarihleri

Programlar dolana kadar başvurular açık kalacaktır.

Okul Türü: Özel Üniversite

DEGREES

  • Arts in Individualized Studies
  • Science in Business Administration (AACSB Accredited)
  • Science in Information Technology
  • Administrative Science
  • Degree Preparation

Fairleigh Dickinson Üniversitesi Fiyatları

Lisans Ortalama Senelik Ücret: 25.216 CAD

Yüksek Lisans Ortalama Senelik Ücret: 16.290 CAD