Fairleigh Dickinson Üniversitesi 1942'de kuruldu. Fairleigh Dickinson Üniversitesi, uluslararası bir kampüse sahip olan ve şu anda 100'den fazla bireysel lisans programı sunan ilk Amerikan üniversitesidir. Okulun New Jersey'de (Amerika Birleşik Devletleri) dört, Kanada'da ve Birleşik Krallık'ta olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. FDU Vancouver, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Kanada'da eğitim görürken bir Amerikan derecesi kazanma fırsatı sunmaktadır. Üniversitenin en yeni kampüsü, 2007'de açıldı.

Modern, yüksek teknoloji ürünü “şehir kampüsü” Vancouver'ın merkezinde, dünyanın en doğal, kozmopolit ve çok kültürlü şehirlerinden biridir. Kampüs, çalışmalarınızı hızlı bir şekilde takip etmenizi ve üç yıldan kısa bir süre içinde derecenizi kazanmanızı sağlayan bir zaman çizelgesi takvimi sunar ve size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Fairleigh Dickinson Üniversitesi

Vancouver, British Columbia'da Yaşam

Vancouver 2.6 milyon nüfusa sahip olarak Kanada’nın en büyük şehirlerinden biridir. British Columbia eyaletine bağlı olan Vancouver şehri dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alır. Amerika kıtasında New York ve Los Angeles’tan sonra film sektörüne en çok yatırım yapan şehir olarak bilinmektedir.

Anadil: İngilizce – Fransızca

Vancouver’da Öğrenci Olmak

Vancouver son yıllarda öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi öğrencilerin kendini güvende hissettiği bir şehir olması ve öğrenciler için birçok imkana sahip olmasıdır. Film festivalleri, kayak merkezleri, konaklama seçenekleri ve üst düzey okulları ile öğrencilerin cazibesi haline gelmiş bu şehirde dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrencilerle tanışma imkanı elde edersiniz.

Kabul Şartları

  1. İmzalı tamamlanmış başvuru formu
  2. Tüm ikincil, orta öğretim sonrası, üniversite ve / veya meslek okullarından alınan onaylanmış veya resmi transkriptler, akademik kayıtlar, diplomalar, ulusal sınav sonuçları, sertifikalar veya dereceler.
  3. İki (2) tavsiye mektubu.
  4. TOEFL, IELTS sonuçları test kurumundan doğrudan Fairleigh Dickinson Üniversitesi'ne gönderilir (kopya kabul edilir). Uygulamanızla sonuçların bir kopyasını (varsa) ekleyin. (EC Dil Okulu öğrencileri için gerekmez)

Başvuru Tarihleri

Programlar dolana kadar başvurular açık kalacaktır.

Okul Türü: Özel Üniversite

DEGREES

  • Arts in Individualized Studies
  • Science in Business Administration (AACSB Accredited)
  • Science in Information Technology
  • Administrative Science
  • Degree Preparation

Fairleigh Dickinson Üniversitesi Fiyatları

Lisans Ortalama Senelik Ücret: 25.216 CAD

Yüksek Lisans Ortalama Senelik Ücret: 16.290 CAD

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı