Confederation College, Kuzeybatı Ontario, Kanada'daki Thunder Bay'de bulunan bir ana kampüse sahip küçük bir topluluk kolejidir. Confederation College, olağanüstü bir eğitim deneyimi, en son teknoloji, esnek kurs ve program sunumu ve destekleri sunar.

Kolej, hayatlarında ve kariyerlerinde başarı için konumlandırılacak vatandaşları geliştirmeye kendini adamış ve sizden biri olmaya davet etmektedir. Konfederasyon Koleji'ni seç ve hayatını öğrenerek değiştir. Confederation College %83 iş yerleştirme başarı oranı ile Kanada’daki sayılı okullar arasında yer almaktadır.

Conferedation College

Thunder Bay'deki bir ana kampüsü ve kuzeybatı Ontario'da bulunan sekiz bölgesel kampüsü ile öğrenciler, en son teknolojiyi ve ekipmanları kullanarak en gelişmiş tesislerde 58 tam zamanlı uygulamalı programa erişebilirler.

Daha küçük sınıf boyutları, dinamik öğrenme ortamı ve eğitimli eğitmenleri, öğrencilerin iş bulmak için ihtiyaç duydukları becerileri, bilgileri ve güveni geliştirmelerini ve nihayetinde hayallerini gerçekleştirmelerini sağlar.

Ontario’da Yaşam

Ontario, fırsat eyaleti olarak bilinir. Kanada ve Ontario'da yeni işlerin birçoğu açılıyor, ancak hızla dolduruluyorlar. Bununla birlikte, Ontario'da (güney) yaşamanın avantaj avantajlarından biri, ABD sınırının çok yakın olmasıdır, bu yüzden Kanada'da yaşayabilirve dilediğiniz zaman Amerika Birleşik Devletleri'ni ziyaret edebilirsiniz.

Confederation College Öğrenci Yaşamı

Confederation College bir eğitim kurumundan daha fazlasıdır. Kendilerini eğlenmenin önemine inanan, kültürel açıdan çeşitliliği olan sıkı sıkıya bağlı bireyler topluluğu olarak ifade ederler. Bu nedenle öğrenciler, Öğrenci Birliğinin ev sahipliği yaptığı çok çeşitli programları, atletizmleri, ve etkinlikleri içerecek canlı ve motive edici bir kampüs yaşamı deneyimine güvenebilirler.

Confederation College Konaklama

Confederation College yurtları, öğrencilerin kolej deneyimini unutulmaz ve güvenli geçirmeleri için gereken her şeyi sunar ve kampüsten sadece bir kaç adım ötede olmanın rahatlığını yaşatır. Çok sayıda farklı oda seçeneği, tonlarca aktivite ve haftalık sosyal etkinlikler ile öğrenciler, evden uzakta konforlu bir evde yaşabilmektedirler.

İki apartman tarzı konutu olan Spruce House ve Cedar House ile birlikte geleneksel Sibley Hall konutuda 130 dönümlük kampüsün etrafında bulunmaktadır.

Confederation College Öğrenci Birliği

Öğrenci Başarı Merkezi, tüm öğrencilerin çalışma becerilerini geliştirmelerine, ödev ve projeleri için bir öğretmen bulmalarına ve danışmanlık hizmetlerine erişmelerine gibi çok konuda öğrencilerimize yardımcı olur.

Öğrenci ofisi, kampüs içi istihdam ve öğrenci bursları, burslar ve ödüller dahil olmak üzere eğitim masraflarını ödeyen öğrencileri yardım fırsatlarıyla buluşturur. 2016/17'de, öğrenci bursları 400.000 ABD Dolarını aşan miktarlara ulaşmıştır.

Kabul Şartları

 1. Tamamlanmış bir Uluslararası Başvuru formu
 2. 95,00 CAD tutarında iade edilmeyen bir uygulama işlem ücreti.
 3. Ortaokul Diploması ve Transkript İngilizce'ye çevrildi
 4. Diploma Sonrası Programları için: Kolej İleri Diploma veya Üniversite Derecesi ve Transkriptleri
 5. İngilizce Dil Yeterliliğinin Kanıtı (EC Dil Okulları öğrencileri için gerekmez)

Tahmini işlem süreleri:

Çoğu program için 10 iş günü içinde verilen Kabul Mektubu.

Başvuru Tarihleri

Programlar dolduruluncaya kadar başvurular açık kalacaktır

DEGREES

 • Aviation
 • Business
 • General Arts & Science
 • Hospitality
 • Media Arts
 • Engineering Technology
 • Skilled Trades
 • Natural Resources
 • Health Sciences
 • Community services