1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden Polytechnics Canada üyesidir.

Conestoga, dört yıllık lisans diploması, lisansüstü sertifikalar ve iki - üç yıllık diploma ile sürekli eğitim ve kurumsal eğitim de dahil olmak üzere çok çeşitli eğitim fırsatları sunmaktadır. Conestoga College %87 oranında iş yerleştirme başarı oranına sahiptir.

Conestia College

Conestoga College Hakkında

Conestoga College, öğrencileri yeni bilgi ekonomisinde başarıya hazırlamak ve ekonomiyi teşvik etmek için kariyer odaklı eğitim, uygulamalı araştırma programları sunarak, teknik eğitimde lider ve Ontario'nun en hızlı büyüyen kolejlerinden biridir.

Conestoga, Kitchener, Waterloo, Cambridge, Guelph, Stratford, Ingersoll ve Brantford'daki kampüsleri ve eğitim merkezlerinde giderek artan sayıda öğrenciye tam ve yarı zamanlı eğitim vermektedir. Sürekli eğitim programları her yıl 38.000'den fazla kayıt almaktadır.
Bölgedeki tek politeknik eğitim sağlayıcısı olan Conestoga, Kanada toplumunun başarısında önemli bir rol oynamaktadır. Mezunlarının yüzde 65'i, eğitimlerini tamamladıktan sonra bölgede kalmaktadır ve her yıl yerel ekonomiye 2.3 milyar dolardan fazla katkısağlamaktadır. Yerel yetişkin nüfusun yaklaşık yüzde 50'si çeşitli konularda okulun hizmetinden faydalanmıştır.

Conestoga College Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Ontario'nun en hızlı büyüyen kolejlerinden biridir ve son 5 yılda kayıt büyümesi %42 oranındadır.
 • 200'den fazla tam zamanlı sertifika, diploma ve lisansüstü program sunmaktadır.
 • 12.500 öğrenci nüfusuna sahiptir.
 • 80 farklı ülkeden gelen 3.200’ü aşkın uluslararası öğrencisi bulunmaktadır.
 • Son teknoloji eğitim veren yeni tesislerde eğitim vermektedir.
 • Mesleki başarı için teorik ve uygulamalı eğitim veren kariyer odaklı eğitim sunmaktadır.
 • 125.000’in üzerinde mezunu bulunmaktadır.

Neden Conestoga College’de Eğitim Almalıyım?

Conestoga College, Kanada'daki Mühendislik Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiş mühendislik lisans programları sunan Ontario'daki tek kolejdir. Kanada'da ise iki okuldan biridir.

Conestoga’nın Uygulamalı Sağlık Bilgi Bilimi Lisansı, Kanada Sağlık Bilgi Yönetimi Derneği tarafından onaylanan tek lisans derecesi programıdır.

Conestoga, akredite finansal planlama ve sigorta programları ve CPA tarafından tamamen tanınan Muhasebe, Denetim ve Bilişim Teknolojileri dalında lisans derecesini içeren kariyer odaklı işletme eğitiminde liderdir.

Conestoga’nın Gıda İşleme Teknolojisi Enstitüsü, Kanada’nın, sektörün artan rekabetçilik ihtiyacını karşılamak için eğitim ve uygulamalı araştırmalar için özel olarak tasarlanmış, yalnızca tam ölçekli, küçük kapasiteli pilot tesisini içermektedir.

Conestoga’nın yenilik ve mükemmellik merkezleri akıllı üretim, girişimcilik, sağlıklı topluluklar geliştirmek ve yaşlılar için yaşam kalitesini artırmak için gerçek dünyaya yönelik çözümler geliştirmektedir.

Conestoga College'da Eğitim

Conestoga College'ın toplamda 9 kampüsü bulunmaktadır. Kitchener şehrinde ise 5 kampüsü vardır. 1967 yılında kurulan Conestoga College, politeknik eğitim alanında Ontario eyaletinde en hızlı büyüyen kamu üniversitelerinden biridir. Toplamda 12.500’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Öğrencilerin 3.200’den fazlasını dünya çapında 80 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Conestoga College, öğrencilerinin başarılı bir kariyer inşa edebilmeleri için teorik tabanlı eğitimden ziyade uygulamalı eğitim sunmaktadır. Modern bir üniversitenin sahip olması gereken tüm tesis ve olanaklara sahip olan Conestoga College’da medikal merkez, kütüphaneler, laboratuvarlar, öğrenim merkezleri, spor alanları, öğrenci kulüpleri, sağlık hizmeti, kariyer merkezi, yemekhane ve ulaşım servisi bulunmaktadır.

Uygulamalı sanat ve teknoloji alanında adını duyuran bir üniversite olan Conestoga College, kamu tarafından finanse edilen ve Kanada’da teknoloji enstitülerinin sesi olan Polytechnics Canada’nın kurucu üyelerinden biridir.

Üniversitenin üç temel araştırma kaynağı vardır. Bunlar; uygulamalı araştırma, araştırma etiği incelemesi ve kurumsal araştırma. Öğrenciler bu 3 temel araştırma kaynağı doğrultusunda toplumu meşgul eden konular üzerine araştırma yapmaları konusunda teşvik edilmektedir.

Lisans, diploma ve sertifika düzeyinde 200’den fazla programa sahip olan üniversite, günümüze kadar 125.000’in üzerinde mezun vermiştir. Kariyer merkezinin de desteğiyle mezun öğrenciler, iş istihdamı konusunda kolayca fırsat yakalayabilmektedir.

Sektörden alınan geri bildirimlerin oranlarına göre; firmalarda iş verenlerin Conestoga College mezunlarından memnuniyet oranı Ontorio eyaletindeki üniversiteler arasında en iyilerdendir.

Kabul Şartları

 • Tamamlanmış bir Uluslararası Başvuru Formu
 • 100.00 CAD tutarında iade edilmeyen bir uygulama işlem ücreti. Lütfen ücreti Conestoga College'a ödenecek onaylı çek, banka çeki veya havale şeklinde veriniz.
 • Tüm ikincil transkript ve sertifikaların kopyaları (orijinal dilde, İngilizce dilinde veya İngilizce'ye tercüme).
 • TOEFL veya IELTS sınav sonuçlarının veya diğer uluslararası kabul görmüş İngilizce sınavlarının kopyası (EC Dil Okulu öğrencileri için gerekmez)
 • Kabul mektupları 10 gün içerisinde size ulaşacaktır.

Başvuru Tarihleri

Öğrenciler Ocak veya Mayıs veya Eylül aylarında başlayabilir. (Programlar dolduruluncaya kadar başvurular açık kalacaktır)

Programlar ve Ücreti

 • Business and Hospitality
 • Engineering and Information Technology
 • Health & Life Science
 • Media & Design
 • Trades and Apprenticeship
 • Liberal

Ortalama Senelik Ücret: 15.000 – 16.000 CAD

Conestoga College Kampüsleri

Üniversitenin ana kampüsü Kitchener Doon kampüsüdür. Diğer kampüsleri; Cambridge Campus, Guelph Campus, Waterloo Campus, Brantford, Cambridge Downttown, Ingersoll Skills Training Centre ve Staratford’dur.

Conestoga College Kampüsleri İletişim Bilgileri

Kitchener Downtown

49 Frederick Street Kitchener, ON N2H 6M7 Tel: 519-748-5220

Kitchener Doon

299 Doon Valley Drive Kitchener, ON, N2G4M4 Tel: 519.748.5220

Brantford

50 Wellington Street Brantford, ON, N3T2L6 Tel: 226.250.1772 x7300

Cambridge Fountain Street

850 Fountain Street South Cambridge, ON, N3H0A8 Tel: 519.748.5220

Cambridge Downtown

150 Main Street, suite 402 Cambridge, ON N1R 6P9 Tel: 519-623-4890

Guelph

460 Speedvale Avenue West Guelph, ON, N1H0A8 Tel: 519.824.9390

Ingersoll

420 Thomas Street Ingersoll, ON, N5C3J7 Tel: 519.485.5666

Waterloo

108 University Avenue East Waterloo, ON, N2J2W2 Tel: 519.885.0300

Stratford

130 Youngs Street Stratford, ON N5A 1J7 Tel: 519-271-5700

Konaklama

Residence

Conestoga College’ın Cambridge ve Kitchener kampüslerinin yanında, kendi öğrencileri için özel yurtları mevcuttur. Yurtlarda odalar tek kişiliktir ve özel banyo-tuvaletli olarak bulunmaktadır. 24 saat güvenlik hizmetinin sunulduğu yurtlarda öğrencilerin ortaklaşa kullanabileceği oturma odası, mutfak, ders çalışma odası, spor salonu, oyun odası ve çamaşırhane gibi alanlar yer almaktadır. Conestoga College’ın yurtlarında konaklamak isteyen öğrencilerin erken başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir.

Öğrenci Evi

Conestoga College öğrencileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ev veya oda kiralamaktadır. Genellikle hem şehir merkezine hem de kampüse yakın konumdaki yerlerde konaklama tercihleri yapılmaktadır. Öğrenciler genelde bütçelerine göre evlerde tek, iki, üç veya dört kişi kalabilmektedir. Herkesin kendine ait odası bulunmakta, yemek ve kişisel harcamalar hariç tüm giderler ortaklaşa karşılamaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneği üniversite öğrencilerinin bir diğer tercihidir. Genellikle üniversitede ve yurtdışında ilk senesi olanlar tarafından tercih edilmektedir. Gidilen ülkenin kültürüne, diline ve üniversiteye daha kolay adapte olmak isteyen öğrenciler yerli bir ailenin yanında güven içinde konaklayabilmektedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta, mutfak, tuvalet ve banyo gibi yerler ise aile ile ortaklaşa kullanılmaktadır.

Ontario’da Yaşam

Ontario, fırsat eyaleti olarak bilinmektedir. Her yıl Kanada'ya göçmen olarak gelen yaklaşık 300.000 kişinin %53'ü yaşamak için Ontario'yu tercih etmektedir. Ontario, ülkenin ticaret ve turizm merkezi konumundadır. Kanada’nın en kalabalık ve ikinci en büyük eyaletidir. Bununla birlikte, Ontario'da (güney) yaşamanın avantajlarından biri de Amerika Birleşik Devletleri sınırının çok yakın olmasıdır. Kanada'da yaşayabilir ve dilediğiniz zaman ABD’yi ziyaret edebilirsiniz.