Okul Türü: Devlet Üniversitesi

Üniversite kariyerin seni bekliyor. Cape Breton Üniversitesi, dünyada bir etkisi olabileceğine inanan öğrencilerin, bu etkinin ne olacağını keşfedecekleri eşsiz bir yerdir.

Kanada’nın en genç ve en iddialı üniversitelerinden biri olmakla beraber şu anda yaklaşık 3500 öğrenciye ev sahipliği yapan CBU'nun yükseköğretim vizyonu, öğrencilerin memnuniyeti, fakülte-öğrenci etkileşimi ve istihdam edilebilirlik alanlarında ulusal saygınlıklara sahip programlarda çeşitli çalışma alanlarını takip etmelerine olanak sağlıyor.

CBU, akademik ve araştırma mükemmelliği, öğrenci hizmetleri, canlı bir kampüs hayatı ve en son teknolojik araçlara odaklanan kişiselleştirilmiş bir lisans eğitimi vermekten gurur duymaktadır. Üniversite öğrencilere olağanüstü uygulamalı araştırma fırsatları ve iş, sanayi ve toplum örgütlerine teknik destek sunmaktadır.

Cape Breton University

Neden Cape Breton Üniversitesi?

Küresel bir bakış açısıyla, Cape Breton Üniversitesi Kanada'nın en iddialı üniversitelerinden biridir. Cape Breton Üniversitesi, Kanada'nın Doğu Kıyısı'nda, Nova Scotia eyaletinde yer almakta ve çok sayıda kategoride yer almaktadır.

Cape Breton Üniversitesi, Kanada'daki en yüksek öğrenci memnuniyet oranlarından birine sahiptir ve en düşük öğrenci-personel oranlarına sahiptir. Cape Breton, yaşamak için en güzel yerlerden biridir ve uluslararası üne sahip bir kültür ve çok kültürlü topluluk ruhuna sahiptir.

Kabul Şartları

  • Uluslararası öğrencilerden gelen başvurular için başvurular bireysel olarak gözden geçirilecektir.
  • Bir akademik ortaöğretim programından veya eşdeğerinden mezuniyet ortalama “C” notu alın.

Başvuru Tarihleri

Öğrenciler okullarına Eylül, Ocak veya Mayıs aylarında CBU’daki çoğu programda başlayabilirler. Eylül ayında girenlere yeni bir uluslararası öğrenci oryantasyon programı sunulmaktadır.

Not: Bilim Hemşireliği programı Lisans sadece Eylül girişi için kullanılabilir ve Lisans Eğitim programı sadece Mayıs girişi için kullanılabilir.

DEGREES

  • Arts and Social Sciences
  • Science and Technology (Transfer option)
  • Business
  • Hospitality and Tourism
  • Professional Studies

Ortalama Senelik Ücret: 15.000 – 16.000 CAD

Sydney, Nova Scotia Öğrenci Yaşamı

İstisnai bir eğitim almakla birlikte, CBU öğrencisi olmak, dünyanın en ünlü ada yerlerinden biri üzerinde çalışma fırsatı olan seçkin bir grup insanın parçası olacağınız anlamına gelir.

2011 yılında, Cape Breton Adası, Travel + Leisure Dergisi tarafından “Kanada'da # 1 ada ülkesi” ve aynı zamanda National Geographic’in “2013'ün En İyi Gezileri” nden biri seçildi. Harika, doğal güzelliğe sahip bir ada olan Cape Breton, modern ile geleneksel eğlence seçeneklerinide bir araya getiriyor. Dünyanın en iyi adaları arasında tekrar tekrar sıralanırken, Cape Breton'da yapılacak çok şey var. Taze Atlantik Okyanusu havası öğrenmenizi geliştirir.