Cape Breton’da üniversite kariyerin seni bekliyor. Cape Breton Üniversitesi, dünyada bir etkisi olabileceğine inanan öğrencilerin, bu etkinin ne olacağını keşfedecekleri eşsiz bir yerdir.

Cape Breton Üniversitesi Hakkında

Eskiden Cape Breton Koleji olarak bilinen Cape Breton University, Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde bulunan, kökeni 1950 yılına kadar uzanan bir eğitim kurumudur. 1974 yılında kurulan Cape Breton Koleji’ne Nova Scotia Hükümeti, 1982 yılında üniversite dereceleri vermek için imtiyaz vermiştir.

Cape Breton University

Bir devlet üniversitesi olan Cape Breton Üniversitesi’nin Sydney’e yakın konumda tek bir kampüsü bulunmaktadır.

Kanada’nın en genç ve en iddialı üniversitelerinden biri olmakla beraber şu anda yaklaşık 3.500 öğrenciye ev sahipliği yapan CBU'nun yükseköğretim vizyonu, öğrencilerin memnuniyeti, fakülte-öğrenci etkileşimi ve istihdam edilebilirlik alanlarında ulusal saygınlıklara sahip programlarda çeşitli çalışma alanlarını takip etmelerine olanak sağlıyor.

40 farklı ülkeden 1.000’in üzerinde uluslararası öğrenciye eğitim veren CBU, akademik ve araştırma mükemmelliği, öğrenci hizmetleri, canlı bir kampüs hayatı ve en son teknolojik araçlara odaklanan kişiselleştirilmiş bir lisans eğitimi vermekten gurur duymaktadır. Üniversite, öğrencilere olağanüstü uygulamalı araştırma fırsatları ile iş, sanayi ve toplum örgütlerine teknik destek sunmaktadır.

Neden Cape Breton Üniversitesi?

Cape Breton Üniversitesi, küçük sınıflarda bire bir eğitim fırsatı sunarken, Cape Breton’ın nefes kesen manzarası, enerjik bir kampüs hayatı ve eğitim programlarının çeşitliliği sayesinde dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
CBU, öğrencilerine olağanüstü ve çok yönlü bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

Küresel bir bakış açısıyla, Cape Breton Üniversitesi; Kanada'nın en iddialı üniversitelerinden biridir. Cape Breton Üniversitesi, Kanada'nın doğu kıyısında, Nova Scotia eyaletinde bulunmakta ve çok sayıda kategoride yer almaktadır.

Cape Breton Üniversitesi, Kanada'daki en yüksek öğrenci memnuniyet oranlarından birine sahiptir. Uluslararası üne ve çok kültürlü topluluk ruhuna sahip olan Cape Breton, yaşamak için en güzel yerlerden biridir.

Cape Breton Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kanada’nın muhteşem doğu kıyısındaki Sydney’in yakınında bulunan CBU, Kanada’nın dört bir yanından ve uluslararası çapta 40’tan fazla ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Bilimsel eğitimi ile ön plana çıkan Cape Breton Üniversitesi, birçok enstitü tarafından da desteklenmektedir.

Araştırma çalışmaları açısından öğrencilerine oldukça geniş bir imkan sunan üniversite, uzman eğitim kadrosu ile de tercih sebebi olmaktadır.

70’ten fazla öğrenci kulübüne sahip olan üniversitenin futbol takımı, fitness salonu ve sanat galerisi de bulunmaktadır.

Cape Breton Üniversitesi’nin Lingan Golf Kulübü ve Büyük Göl’e oldukça yakın bir konumda olması öğrencilerin kampüs dışarısında da sosyal aktivitelere katılmasını kolaylaştırmaktadır.

Kabul Şartları

Uluslararası öğrencilerden gelen başvurular bireysel olarak gözden geçirilmektedir.

Bir akademik ortaöğretim programından veya eşdeğerinden mezuniyet ortalama "C" notu alın.

Başvuru Tarihleri

Öğrenciler, Eylül, Ocak veya Mayıs aylarında Cape Breton Üniversitesi’ndeki çoğu programda başlayabilirler. Eylül ayında girenlere yeni bir uluslararası öğrenci oryantasyon programı sunulmaktadır.

Not: Bilim Hemşireliği programı Lisans sadece Eylül girişi için kullanılabilir ve Lisans Eğitim programı sadece Mayıs girişi için kullanılabilir.

DEGREES

  • Arts and Social Sciences
  • Science and Technology (Transfer option)
  • Business
  • Hospitality and Tourism
  • Professional Studies

Ortalama Senelik Ücret: 15.000 – 16.000 CAD

Konaklama

Kampüs içerisinde yer alan yurt ve rezidanslar, öğrencilerin konaklama ihtiyacını karşılamaktadır.

Sydney, Nova Scotia Öğrenci Yaşamı

Dost canlısı, yerel toplulukları ve eğitim olanaklarının zenginliği ile Kanada'nın Nova Scotia eyaleti, İngilizce dilinde eğitim görmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Eyaletteki dünya çapındaki üniversitelerin ve kolejlerin sayısı oldukça fazladır. Nefes kesen manzarası, derin kültürel kökleri ve eşsiz misafirperverliği ile tanınan Cape Breton, öğrencilerin eğitimi için mükemmel bir zemin sunmaktadır.

İstisnai bir eğitim almakla birlikte, CBU öğrencisi olmak; dünyanın en ünlü ada yerlerinden biri üzerinde çalışma fırsatı olan seçkin bir grup insanın parçası olacağınız anlamına gelmektedir.

Dünyanın en güzel adalarından biri olarak adlandırılan Cape Breton Adası, 2011 yılında Travel + Leisure Dergisi tarafından “Kanada'da 1 ada ülkesi” ve aynı zamanda National Geographic’in “2013'ün En İyi Gezileri” nden biri seçildi. Harika, doğal güzelliğe sahip bir ada olan Cape Breton, modern ile geleneksel eğlence seçeneklerini de bir araya getiriyor.

Dünyanın en iyi adaları arasında tekrar tekrar sıralanırken, Cape Breton'da yapılacak çok şey var. Taze Atlantik Okyanusu’nun havası öğrenmenizi geliştirir. Öğrenciler, bölgenin cazibesini tatmak için yaklaşık 300 km uzunluğunda Cape Breton Highlands boyunca güzel bir doğal güzergâh olan dünyaca ünlü Cabot Trail'de yolculuk edebilir.

Kanada’nın en genç ve en iddialı üniversitelerinden biri olan CBU, size akademik topluluğunun bir parçası haline gelen çok kültürlü bir deneyim fırsatı sunmaktadır.

Cape Breton Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.