ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Reading kentinde yer alan ve kökleri 1926 yılına kadar uzanan Alvernia University, 1958'de 4 yıllık sanat eğitimi verilen bir kolej olmuştur. 1971 yılına kadar yalnızca erkek öğrencilerin eğitim alabildiği okul, bu yıldan sonra kız öğrencilere de kapılarını açarak karma eğitim sistemine geçti. Alvernia University, o tarihten günümüze kadar binlerce mezun veren bir okul olmuştur. 1999 yılında 7 farklı yüksek lisans programı ve doktora eğitimi de okulun müfredatına eklenmiştir. Okul, 25 Eylül 2008’de de üniversite statüsünü kazanıp Alvernia University adını almıştır.

Günümüzde Alvernia University’de, 2.900'den fazla öğrenciye 50'den fazla lisans ve yan dal eğitiminin yanı sıra işletme ve liderlik alanında yüksek lisans eğitimi’de verilmektedir. 121 dönümlük bir kampüste yer alan Alvernia University, ekonomik fırsatlara, doğal güzelliklere ve tarihi zenginliğe sahip küçük bir şehir olan Reading, Pennsylvania'nın kalbinde yer almaktadır. Üniversite, ABD'nin sekizinci en büyük metropol ekonomisi olan Philadelphia'dan araba ile 1 saatlik uzaklıktadır.

Neden Alvernia University’de Okumalıyım?

2.900’den fazla öğrencinin eğitim aldığı, 50’den fazla lisans ve yüksek lisans programının sunulduğu Alvernia University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • İşletme fakültesi ve MBA programı ACBSP tarafından akreditasyon sahibidir.
 • Uluslararası öğrenciler için yıllık 17.000$’a varan burslar bulunur.
 • 121 dönümlük geniş bir kampüse sahiptir.
 • Mezunların %96’sı mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde işe başlamaktadır.
 • Kültür, tarih ve iş olanakları açısından zengin olan bir lokasyonda yer alır.
 • Öğrenciler iş dünyasına hazırlanmalarına olanak sağlayan müfredatta eğitim alırlar.
 • Alanında uzman eğitmen kadrosu, sizlere iş dünyasında sahip oldukları deneyimleri aktarır, böylece kariyerinizde kullanabileceğiniz önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Reading’de Yaşam

Reading şehri, ABD’nin Pennsylvania eyaletinde yer alan Berks County ilçesinin merkezidir. 2018 yılında yapılan sayıma göre 88.495 nüfusu ile Pennsylvania'nın beşinci en büyük şehridir. Günümüzde endüstriyel yaşamın bir hayli ilerlemiş olduğu şehirde, bir çok kilise, hastane, restoran ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kentin sanat ve kültür merkezi olmasına katkıda bulunan bir senfoni orkestrası, iki koro topluluğu, bir opera şirketi ve birçok mükemmel müzik grubu da Reading şehrinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Reading’de Ortalama Yaşam Giderleri

Reading, Amerika ortalamasına göre çok daha düşük yaşam maliyetlerine sahiptir. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Reading’de ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)6.38 $Süt (1lt)1.08 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)14.49 $Pirinç (1kg)4.39 $
Bira (0.33’lük)6 $Yumurta (12’li)2.40 $
Cappucino3.77 $Tavuk (1kg)8.00 $
Su1.58 $Kıyma (1kg)11.02 $
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet2.00 $Sinema bileti (1 kişi)12.00 $
Aylık bilet47 $Kot pantolon (1 adet)40.70 $
Benzin (1lt)0.72 $Fitness üyeliği (1 aylık)55.00 $

Sunulan Programlar

Alvernia University’de 50 farklı alanda lisans eğitiminin yanında işletme ve liderlik alanlarında yüksek lisans programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans ve yüksek lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • Biochemistry
 • Biology
 • Accounting
 • Finance
 • Management
 • Economics
 • Film, Culture and Creative Arts
 • Marketing
 • Computer Sciences
 • Digital Media Marketing
 • Forensic Sciences
 • Philosophy
 • Media Design and Production
 • Sports Management

Yüksek Lisans;

 • Business Administration
 1. Forensic Acconting
 2. Strategic Marketing Research
 3. Labor & Employment Law
 • Leadership
 1. Leadership for Sustainable Communities
 2. Organizational Leadership

Kabul Şartları

Lisans

Alvernia University’nin lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 6.0 ve üzeri
 2. TOEFL minimum 75-80 ve üzeri
 3. Lise transkripti
 4. Banka mektubu (finansal yeterliliğe sahip olunduğu belirten)

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Yüksek Lisans

Alvernia University’nin yüksek lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. 2 adet referans mektubu (işletme yüksek lisansı için)
 2. 3 adet referans mektubu (liderlik yüksek lisansı için)
 3. Niyet mektubu
 4. IELTS minimum 6.5 ve üzeri
 5. TOEFL minimum 79 ve üzeri
 6. Lisans diploması ve transcript
 7. Résumé (CV)

Yüksek lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Alvernia University’de 2 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. İlkbahar dönemi başvuruları Kasım, Sonbahar dönemi başvuruları da Haziran ayında kapanmaktadır. İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Ağustos ayında başlamaktadır. Başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Ücreti

Alvernia University’nin lisans programlarının senelik ücreti 36.550$, yüksek lisans programlarının senelik ücreti de 14.963$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

Alvernia University’nin kampüs içerisinde öğrenciler için konaklama imkanı bulunmaktadır. Konaklamalar seçeceğiniz oda özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ortalama yıllık maliyetler 12.800$-13.380$ arasındadır. Konaklama ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Burs İmkanı

Alvernia University not ortalamasını yüksek tutan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için başarı bursları sağlamaktadır.

Lisans öğrencileri için burslar;

 • 2.5 not ortalamasına sahip olanlar için 10.000$
 • 3.0 not ortalamasına sahip olanlar için 13.500$

3.0 not ortalamasına ve SAT sınavından minimum 1080 puana sahip olan lisans öğrencileri için 17.000$’a varan burslar verilebilmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yüksek Lisans öğrencileri için burslar;

 • 3.0 not ortalamasına sahip olanlar için 8.000$

Yüksek lisans bursları yalnızca İşletme alanında yüksek lisans yapacak olan öğrenciler için geçerlidir.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Alvernia University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

Amerika’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 9.500-50.000 USD arası değişir.

Evet, Amerika'da üniversiteye giriş için kullanılan sınavlar bulunmaktadır. Ancak bu sınavlar Türkiye'deki gibi üniversiteye giriş sınavlarından biraz farklıdır. Amerika'da üniversitelere başvuran öğrencilerin çoğu için aşağıdaki standart testleri alması gerekmektedir:

 • SAT (Scholastic Assessment Test): Bu sınav, öğrencilerin okuma, yazma ve matematik becerilerini ölçer. Birçok Amerikan üniversitesi ve kolejinin lisans programlarına başvuran öğrencilerden bu sınavı almalarını istemektedir.
 • ACT (American College Testing): Bu sınav da SAT gibi Amerika'daki üniversitelere giriş için yaygın olarak kullanılan bir sınavdır. İngilizce, matematik, okuma ve fen bilimleri üzerine sorular içerir.
 • Subject Tests: Bu tür sınavlar genellikle özel alanlarda bilgi ve beceriyi ölçer. Bazı üniversiteler spesifik programlar için bu tür testleri talep edebilir.
 • TOEFL ya da IELTS: Amerika'daki üniversiteler yabancı öğrencilerden genellikle İngilizce yeterliliklerini ölçmek için bu sınavları talep eder.
 • GRE (Graduate Record Examinations) ve GMAT (Graduate Management Admission Test): Bu sınavlar genellikle yüksek lisans ve işletme okulları için talep edilir.

Ancak şunu belirtmek gerekir ki Amerika'daki üniversiteler genellikle sınav sonuçlarına ek olarak öğrencinin lise not ortalaması (GPA), özgeçmişi, öneri mektupları, kişisel beyanı ve diğer faktörlere de bakarak kabul kararı verirler. Yani Amerika'da üniversiteye kabul süreci sadece sınav sonuçlarına dayalı değildir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

Amerikada üniversite eğitimi

Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı

Boston şehir manzarası

Boston Üniversitesi

Boston Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı