Kuruluş Yılı: 1911

Üniversite Türü: Devlet

Total Öğrenci: 19000+

Wilfrid Laurier University, Ontario, Kanada'da bulunan bir devlet üniversitesidir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan okul, 1973 yılında uzlaşma becerileri ve bireysel özgürlüğü desteklemesiyle tanınan Kanada’nın yedinci Başbakanı Sir Wilfrid Laurier'den almıştır. Üniversitenin Brantford, Kitchener, Milton, Toronto ve Waterloo'da kampüsleri vardır. Üniversitenin toplamda 19.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisinin katılabileceği 270 öğrenci kulübü bulunur. Üniversite, sınıf dışında öğrencilerin becerilerini geliştirmeye yoğun bir şekilde odaklansa da, eğitim ve istihdam olanaklarına da eşit derecede yoğun bir odaklanma sunar. Hem lisans hem de lisansüstü dersler, sanattan eğitime ve bilime kadar 10 farklı fakültede sunulmaktadır.

Üniversitenin her yıl öğrenci alan 900'den fazla işverenle ortaklığı vardır. Üniversite ayrıca öğrencilerin her fırsatı keşfetmelerine ve üniversiteden sonra karar vermelerine yardımcı olmak için her yıl kariyer merkezinde 800'den fazla etkinlik düzenlemektedir. Önemli mezunlar arasında Bank of Montreal'in eski icra memuru William A. Downe, Yatırımcılar Borsası (IEX) CEO'su ve kurucusu, Bradley Katsuyama ve iki kez buz hokeyi Olimpiyat altın madalyası sahibi Cheryl Pounder yer alıyor. Kampüste, yaratıcılık merkezi, şehir stüdyosu, birçok laboratuvar ve Laurier Kütüphanesi gibi öğrencilerin erişebileceği çeşitli kaynaklar bulunur.

Neden Wilfrid Laurier University?

Wilfrid Laurier University öğrenim, araştırma, burs ve yaratıcılıkta mükemmelliğe adanmıştır. Okul öğrencilerini gittikçe karmaşıklaşan bir dünyanın ilgili ve bilinçli vatandaşları olmaya zorluyor. Misyonunu bilgiyi ilerleterek, yüksek kaliteli lisans, lisansüstü ve mesleki eğitimi destekleyerek ve geliştirerek ve tüm öğrencinin müfredat dışı gelişimini vurgulayarak yerine getiriyor.

Sınıf içi öğrenme, eğitim denkleminin yalnızca bir parçasıdır. Bilginin gerçek dünyada işe yaraması, Laurier deneyiminin ayırt edici özelliğidir. Ortak çalışma koşulları ve toplum hizmeti gibi bütünleşik ve etkileşimli öğrenme fırsatları, öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini sınıfın dışında deneyimledikleriyle ilişkilendirmelerine yardımcı olmak ve ardından gerçek dünya deneyimlerini sınıfa geri getirerek tam bir çember haline gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sanat ve sosyal bilimler, işletme ve ekonomi, müzik, bilim, sosyal hizmet ve eğitim alanlarındaki yenilikçi programlar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bu programların tümü Laurier’in küresel, sosyal, sağlık ve çevresel sorunları ele alma ve yaratıcı arayışları geliştirme konusundaki kararlılığını yansıtma amacı taşır.

Wilfrid Laurier University Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $26,563.00 CAD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $11,000.00 CAD

Başvuru ücreti: 80-250 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Sayılarla Wilfried Laurier University

İmkanlar, eğitim kalitesi, kampüs yaşamı, yönetim kadrosu vb gibi bir çok alanda Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Wilfried Laurier University’nin sayılarla başarıları aşağıdaki gibidir.

 • # 1. Ontario'daki en sürdürülebilir kampüs (2017, Corporate Knights)
 • # 1. "Öğrenci kariyer hizmetleri"nde (CERIC) ulusal sıralama, en etkileyici kariyer hizmetleri modellerine sahip Kanada lise sonrası kurumlar arasında en yüksek puan.
 • # 1. "Laurier'e katılma kararının memnuniyetinde" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, 2017, Maclean's)
 • # 1. "Yurt Konaklaması" ve "Ders Dışı Faaliyetlerde" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, 2017, Maclean's)
 • # 1. "Kurs Eğitmenlerinde" ulusal sıralama (2020, Maclean's)
 • # 1. "Yönetim Kadrosu" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, Maclean's)
 • # 1. Laurier, Kanada'daki en büyük işletme derecesi kooperatif programına sahip

Bilgiler;

 • Okul yaşı: 108
 • Öğrenci Sayısı: 20.000
 • Fakülte-öğrenci oranı: 1:25
 • Aktif öğrenme sınıflarında öğretilen kurslar: 100+
 • Değişim programı olan ülkeler: 25
 • Dünya çapında mezunlar: 100.000+
 • Fakülteler: 9
 • Kampüsler: 6
 • Araştırma merkezleri ve enstitüler: 20+
 • 2018'den itibaren iş sahibi olan veya mezun olduktan sonra lisansüstü eğitim alan mezunlar: % 98
 • Her yıl Laurier'de co-op öğrencilerini işe alan işverenler: 900
 • Her yıl yayınlanan co-op işleri: 4900

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı

Georgian College

Georgian College

Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi[...]

Devamı