Kuruluş Yılı: 1911

Üniversite Türü: Devlet

Total Öğrenci: 19000+

Wilfrid Laurier University, Ontario, Kanada'da bulunan bir devlet üniversitesidir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan okul, 1973 yılında uzlaşma becerileri ve bireysel özgürlüğü desteklemesiyle tanınan Kanada’nın yedinci Başbakanı Sir Wilfrid Laurier'den almıştır. Üniversitenin Brantford, Kitchener, Milton, Toronto ve Waterloo'da kampüsleri vardır. Üniversitenin toplamda 19.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisinin katılabileceği 270 öğrenci kulübü bulunur. Üniversite, sınıf dışında öğrencilerin becerilerini geliştirmeye yoğun bir şekilde odaklansa da, eğitim ve istihdam olanaklarına da eşit derecede yoğun bir odaklanma sunar. Hem lisans hem de lisansüstü dersler, sanattan eğitime ve bilime kadar 10 farklı fakültede sunulmaktadır.

Üniversitenin her yıl öğrenci alan 900'den fazla işverenle ortaklığı vardır. Üniversite ayrıca öğrencilerin her fırsatı keşfetmelerine ve üniversiteden sonra karar vermelerine yardımcı olmak için her yıl kariyer merkezinde 800'den fazla etkinlik düzenlemektedir. Önemli mezunlar arasında Bank of Montreal'in eski icra memuru William A. Downe, Yatırımcılar Borsası (IEX) CEO'su ve kurucusu, Bradley Katsuyama ve iki kez buz hokeyi Olimpiyat altın madalyası sahibi Cheryl Pounder yer alıyor. Kampüste, yaratıcılık merkezi, şehir stüdyosu, birçok laboratuvar ve Laurier Kütüphanesi gibi öğrencilerin erişebileceği çeşitli kaynaklar bulunur.

Neden Wilfrid Laurier University?

Wilfrid Laurier University öğrenim, araştırma, burs ve yaratıcılıkta mükemmelliğe adanmıştır. Okul öğrencilerini gittikçe karmaşıklaşan bir dünyanın ilgili ve bilinçli vatandaşları olmaya zorluyor. Misyonunu bilgiyi ilerleterek, yüksek kaliteli lisans, lisansüstü ve mesleki eğitimi destekleyerek ve geliştirerek ve tüm öğrencinin müfredat dışı gelişimini vurgulayarak yerine getiriyor.

Sınıf içi öğrenme, eğitim denkleminin yalnızca bir parçasıdır. Bilginin gerçek dünyada işe yaraması, Laurier deneyiminin ayırt edici özelliğidir. Ortak çalışma koşulları ve toplum hizmeti gibi bütünleşik ve etkileşimli öğrenme fırsatları, öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini sınıfın dışında deneyimledikleriyle ilişkilendirmelerine yardımcı olmak ve ardından gerçek dünya deneyimlerini sınıfa geri getirerek tam bir çember haline gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Sanat ve sosyal bilimler, işletme ve ekonomi, müzik, bilim, sosyal hizmet ve eğitim alanlarındaki yenilikçi programlar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bu programların tümü Laurier’in küresel, sosyal, sağlık ve çevresel sorunları ele alma ve yaratıcı arayışları geliştirme konusundaki kararlılığını yansıtma amacı taşır.

Wilfrid Laurier University Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $26,563.00 CAD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $11,000.00 CAD

Başvuru ücreti: 80-250 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Sayılarla Wilfried Laurier University

İmkanlar, eğitim kalitesi, kampüs yaşamı, yönetim kadrosu vb gibi bir çok alanda Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Wilfried Laurier University’nin sayılarla başarıları aşağıdaki gibidir.

 • # 1. Ontario'daki en sürdürülebilir kampüs (2017, Corporate Knights)
 • # 1. "Öğrenci kariyer hizmetleri"nde (CERIC) ulusal sıralama, en etkileyici kariyer hizmetleri modellerine sahip Kanada lise sonrası kurumlar arasında en yüksek puan.
 • # 1. "Laurier'e katılma kararının memnuniyetinde" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, 2017, Maclean's)
 • # 1. "Yurt Konaklaması" ve "Ders Dışı Faaliyetlerde" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, 2017, Maclean's)
 • # 1. "Kurs Eğitmenlerinde" ulusal sıralama (2020, Maclean's)
 • # 1. "Yönetim Kadrosu" ulusal sıralama (2020, 2019, 2018, Maclean's)
 • # 1. Laurier, Kanada'daki en büyük işletme derecesi kooperatif programına sahip

Bilgiler;

 • Okul yaşı: 108
 • Öğrenci Sayısı: 20.000
 • Fakülte-öğrenci oranı: 1:25
 • Aktif öğrenme sınıflarında öğretilen kurslar: 100+
 • Değişim programı olan ülkeler: 25
 • Dünya çapında mezunlar: 100.000+
 • Fakülteler: 9
 • Kampüsler: 6
 • Araştırma merkezleri ve enstitüler: 20+
 • 2018'den itibaren iş sahibi olan veya mezun olduktan sonra lisansüstü eğitim alan mezunlar: % 98
 • Her yıl Laurier'de co-op öğrencilerini işe alan işverenler: 900
 • Her yıl yayınlanan co-op işleri: 4900

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

En erken başvurulması gereken ülkeler arasındadır. Diploma türüne göre değişkenlik gösterir ve başvurulan okul türüne göre aktiviteler (lise sürecinde yapılan) istenilebilir. İngilizce yeterlilik ve diploma notu en önemli kriterler arasındadır.

Kanada’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 15.000-50.000 CAD arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı

Lakehead Üniversitesi Kampüsü

Lakehead University

Lakehead University, öğrencilerin gelişmesine olanak tanıyan, destek ve eğitime kişiselleştirilmiş yaklaşım sunan bir okuldur. Aynı zamanda[...]

Devamı

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı