West Virginia State University, 1890 yılında siyahi vatandaşların tarim ve mekanik sanatlar alanlarında eğitim almasını sağlamak üzere West Virginia Coloured Institute adı altında kurulmuştur. O dönemlerde West Virginia eyaleti, okullarda siyahi ve beyaz vatandaşların ayrı olarak eğitim gördüğü bir eyaletti.

Kurum 1891'den 1915'e kadar, lise eğitimi, mesleki eğitim ve öğretmenlere yönelik hazırlık eğitimleri verdi. 1915 yılında da üniversite eğitimi verilmeye başlandı. Başkan John W. Davis önderliğinde akademik program genişletildi ve yeni binalar inşa edildi ve 1927'de North Central Association tarafından akredite edildi. 1929 yılında okulun adı West Virginia State College oldu. Sonraki yıllarda da okul Afro Amerikalılar için önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri haline geldi.

1954 yılında Birleşik Devletler Yüksek Mahkemesi tarafından alınan ve okullardaki sınıf ayrımcılığını yasaklayan karar sonrasında, West Virginia State College ağırlıklı olarak beyaz ve yaş ortalaması yüksek öğrenci nüfusuna hizmet vermeye başladı.

2004'te, West Virginia Yasama Meclisi West Virginia State University’nin üniversite statüsüne geçişini onayladı ve bunun sonucunda günümüzde WVSU 23 lisans ve altı yüksek lisans derecesi sunan bir üniversite haline geldi. Zengin bir geçmişe ve gelecek vaat eden bir geleceğe sahip olan WVSU, öğrenci merkezli araştırma ve öğretim veren bir üniversitedir.

Neden West Virginia State University’de Okumalıyım?

1890 yılında kurulan ve 130 yıldan eski, köklü bir geleneğe sahip olan West Virginia State University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Akademik mükemmellik ve özgürlük
 • West Virginia eyaletinin başkenti olan Charleston’a bir kaç dakika uzaklıkta yer alır
 • Fakülte ve personelin devam eden kişisel ve mesleki gelişimi
 • 23 farklı alanda lisans ve 6 farklı alanda yüksek lisan programlarına sahiptir
 • 2017 yılında West Virginia eyaletinin en iyi ikinci devlet kurumu seçildi

West Virginia’da Yaşam

West Virginia, Amerika Birleşik Devletleri'ni Orta Atlantik Güneydoğu Bölgesi'nin bir parçası olarak kabul edilen bir eyalettir. West Virginia, Amerika’nın en büyük 41. eyaletidir ve yaklaşık 1.8 milyonluk nüfusu ile 38. sıradadır. Başkenti ve en büyük şehri Charleston'dur. Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciler, her yıl West Virginia eyaletinde eğitim almayı tercih etmektedir. Tarihi açıdan son derece zengin bir bölge olan West Virginia, erken kâşifler, iç savaş, sömürge yaşamı, kömür madenciliği ve demiryolları gibi alanlarda önemli bir tarihe sahiptir.

Küresel olarak, West Virginia, 2009 Dünya Bankası projeksiyonlarına göre en büyük 62. ekonomiye sahiptir. Ülke çapında artan işsizlik seviyesi West Virginia’da her yıl azalış göstermektedir. Sahip olduğu farklı arazisi, iklimi ve eşsiz doğal güzellikleri ile uluslararası öğrenciler için harika bir ortam oluşturmaktadır. Kamp alanları sağlayan çeşitli Milli Parklar, eyalet parkları ve ormanlar vardır. Ayrıca, doğa gözlemi, kayak, balık tutma, bisiklet, avcılık, yürüyüş ve yüzme gibi açık hava etkinlikleri için neredeyse daha iyi bir yer yoktur. Çok sayıda turist ve öğrenci, her yıl övülen beyaz su raftingi için West Virginia’ya akın eder. Eyalet aynı zamanda sayısız festival ve fuara da ev sahipliği yapmaktadır. Merkezi konuma sahip olan West Virginia, New York ve Washington D.C gibi şehirlere yalnızca birkaç saat uzaklıkta yer almaktadır.

West Virginia’da Ortalama Yaşam Giderleri

West Virginia, Amerika ortalamasına göre daha düşük yaşam maliyetlerine sahiptir. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda West Virginia’da ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)7.00 $Süt (1lt)0.61 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)12.00 $Pirinç (1kg)3.85 $
Bira (0.33’lük)6.00 $Yumurta (12’li)1.99 $
Cappucino4.11 $Tavuk (1kg)8.81 $
Su1.41 $Kıyma (1kg)10.43 $

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet1.50 $Sinema bileti (1 kişi)12.00 $
Aylık bilet60.0 $Kot pantolon (1 adet)42.25 $
Benzin (1lt)0.68 $Fitness üyeliği (1 aylık)45.00 $

Sunulan Programlar

West Virginia State University’de 23 farklı alanda lisans ve 6 farklı alanda yüksek lisans programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans ve yüksek lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • History
 • Biology
 • Graphic Design
 • Accounting
 • Finance
 • Marketing
 • Chemistry
 • International Business
 • Computer Sciences
 • Civil Engineering
 • Mechanical Engineering
 • Psychology
 • Mathematics
 • Sociology

Yüksek Lisans;

 • Molecular Biology
 • Computer Sciences
 • Criminal Justice Administration
 • Public Administration
 • Media Theory & Criticism

Kabul Şartları

Lisans

West Virginia State University’nin lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 6.0 ve üzeri
 2. TOEFL minimum 61 ve üzeri
 3. Lise not ortalaması 50 ve üzeri

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Yüksek Lisans

West Virginia State University’nin yüksek lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. 3 adet referans mektubu
 2. Niyet mektubu
 3. IELTS minimum 6.5 ve üzeri
 4. TOEFL minimum 79 ve üzeri
 5. Lisans diploması ve transcript
 6. Resume (CV)

Yüksek lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

West Virginia State University’de 2 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. İlkbahar dönemi başvuruları Kasım, Sonbahar dönemi başvuruları da Haziran ayında kapanmaktadır. İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Ağustos ayında başlamaktadır. Başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Ücreti

West Virginia State University’nin lisans programlarının senelik ücreti 16.072$, yüksek lisans programlarının senelik ücreti de 17.500$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Burs İmkanı

West Virginia State University not ortalamasını yüksek tutan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için başarı bursları sağlamaktadır.

Lisans öğrencileri için burslar;

 • 2.7 - 2.84 not ortalamasına sahip olanlar için 4.000$
 • 2.85 - 2.99 not ortalamasına sahip olanlar için 5.000$
 • 3.0 not ortalamasına sahip olanlar için 6.000$

Yüksek Lisans öğrencileri için burslar;

 • 3.0 - 3.19 not ortalamasına sahip olanlar için 3.000$
 • 3.20 - 3.49 not ortalamasına sahip olanlar için 4.000$
 • 3.5 not ortalamasına sahip olanlar için 5.000$

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile West Virginia State University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

Amerikada üniversite eğitimi

Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı

Boston şehir manzarası

Boston Üniversitesi

Boston Üniversitesi hakkında detaylı bilgi edinin! Kabul şartları, programlar ve daha fazlası hakkında rehberimizle doğru üniversiteye adım atın.

Devamı