1961 yılında Virginia Wesleyan College adı altında kurulan okul, ilk öğrencilerine 1966 yılında kapılarını açtı. İlk mezunlarını 1970 yılında veren okul o tarihten günümüze binlerde mezun yetiştirmiştir. 2011 yılında uygulanmaya başlanan geliştirilmiş müfredat modeli ile öğrencilerin pratik yaparak öğrenmelerini, teoriyi pratiğe bağlamalarını ve aldıkları eğitimi gerçek dünya ile ilişkilendirmelerini sağlamaktadır. Virginia Wesleyan College, 2017-18 akademik yılının başlangıcında Virginia Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversite statüsü kazanarak Virginia Wesleyan University olarak anılmaya başladı.

Uluslararası öğrenciler için verilen başarı bursları sayesinde okul tüm dünyadan pek çok öğrenci için önemli bir tercih noktasıdır. 300 dönümlük kampüsü Virginia eyaletinin en büyük şehri Virginia Beach'de yer alır ve okyanustan yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Şehir aynı zamanda Washington DC gibi büyük şehirlerin ve bol miktarda kültürel ve eğlence merkezlerinin yakınında bulunmaktadır.

Neden Virginia Wesleyan University’de Okumalıyım?

ABD’nin en güzel şehirlerinden biri olan Virginia Beach’de yer alan Virginia Wesleyan University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Akademik mükemmellik ve özgürlük
 • Washington DC’ye çok yakın mesafede yer alır
 • Fakülte ve personelin devam eden kişisel ve mesleki gelişimi
 • Uluslararası öğrencilere 21.000$’a varan burs imkanı
 • Öğretmenlerin %90’ı kendi alanlarında Doktora lisansına sahiptir

Virginia Beach’de Yaşam

Virginia Beach, Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde yer alan bir şehirdir. 450.000 nüfusa sahip Virginia Beach, çoğunlukla banliyö bölgeleri bulunmasına rağmen, Virginia eyaletinin en kalabalık şehridir. Atlantik Okyanusu'nda Chesapeake Körfezi'nin ağzında yer alan Virginia Beach, Hampton Roads metropol bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge, Hampton, Newport News, Norfolk, Portsmouth ve Suffolk şehirlerinin yanı sıra diğer küçük şehirleri, ilçeleri ve Hampton Roads kasabalarını da içerir. Virginia Beach, sahil boyunca kilometrelerce uzanan plajları, yüzlerce otel, motel ve restoranı ile önemli bir tatil şehridir. Her yıl şehir East Coast Sörf Şampiyonası'na ve plaj futbolu turnuvası olan Kuzey Amerika Kum Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktadır.

Virginia Beach’de Ortalama Yaşam Giderleri

Virginia Beach, Amerika ortalamasına göre daha yüksek yaşam maliyetlerine sahiptir. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Virginia Beach’de ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)7.75 $Süt (1lt)0.84 $
Ortalama Restaurant (1 kişi)12.00 $Pirinç (1kg)3.31 $
Bira (0.33’lük)5.50 $Yumurta (12’li)2.00 $
Cappucino4.02 $Tavuk (1kg)9.55 $
Su1.54 $Kıyma (1kg)11.02 $
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet3.00 $Sinema bileti (1 kişi)11.00 $
Aylık bilet45.00 $Kot pantolon (1 adet)43.08 $
Benzin (1lt)0.64 $Fitness üyeliği (1 aylık)30.00 $

Sunulan Programlar

Virginia Wesleyan University’de 35 farklı alanda lisans programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • Art
 • Biology
 • Business
 • Chemistry
 • Computer Science
 • Environmental Studies
 • History
 • Philosophy
 • Political Science
 • Psychology
 • Sociology
 • Sustainability Management

Kabul Şartları

Lisans

Virginia Wesleyan University’nin lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 6.5 ve üzeri
 2. TOEFL minimum 80 ve üzeri
 3. Lise not ortalaması 60 ve üzeri

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Virginia Wesleyan University’de 2 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar İlkbahar ve Sonbahar dönemleridir. İlkbahar dönemi başvuruları Kasım, Sonbahar dönemi başvuruları da Haziran ayında kapanmaktadır. İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi de Ağustos ayında başlamaktadır. Başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Ücreti

Virginia Wesleyan University’nin lisans programlarının senelik ücreti 37.010$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konaklama

Virginia Wesleyan University’nin kampüs içerisinde öğrenciler için konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Konaklamalar seçeceğiniz oda özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ortalama yıllık maliyet 9094$’dır. Konaklama ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Burs İmkanı

Virginia Wesleyan University not ortalamasını yüksek tutan lisans öğrencileri için başarı bursları sağlamaktadır.

Lisans öğrencileri için burslar;

 • 3.0-3.24 not ortalamasına ve 6.5 IELTS puanına sahip olanlar için 19.000$
 • 3.25 ve üzeri not ortalamasına ve 6.5 IELTS puanına sahip olanlar için 21.000$

Not ortalaması yeterli olmayıp SAT ve ACT sınavlarından yüksek puan alan öğrenciler için de başarı bursları verilmektedir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Virginia Wesleyan University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

University of Utah

University of Utah

University of Utah, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde yaklaşık 33.000 öğrencisi bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında[...]

Devamı

mercer üniversitesi

Mercer University

1833 yılında Mercer Insitute olarak kurulan ve 1837'de üniversite statüsü kazanan Mercer University, Georgia eyaletinin Macon kentinde bulunan,[...]

Devamı