Kuruluş Yılı: 1987
Üniversite Türü: Özel
Total Öğrenci: 1000+

Vancouver Film School (VFS), Vancouver, British Columbia, Kanada'da bulunan özel bir okuldur. 1987 yılında kurulmuş ve uluslararası tanınırlığa ulaşmıştır.

Vancouver Film Okulu, Vancouver şehir merkezinde yer alan 6 farklı binada kampüs hizmeti vermektedir. 2007'de okulun 20. yıldönümünün bir parçası olarak, Ağustos 2006'da yeni öğrenciler için 1 milyon$ burs verilmiştir. Okul Mart 2008'de YouTube ile iş birliği yaparak, YouTube topluluğu tarafından gönderilen ve favori olarak oylanan üç videonun yaratıcıları için tam öğrenim bursu verilen bir yarışma yapmıştır.

VFS, Ocak 1987'de altı film öğrencisinden oluşan tek bir sınıfla açıldı ve o zamandan beri büyümesini devam ettirdi. 2018'de oyunculuk, yazarlık ve film yapımında tam öğrenim ücretlerini kapsayan üç adet 'Kevin Smith Bursu’ duyuruldu. Bunların haricinde Kevin Smith tarafından finanse edilen on üç farklı kısmi burs da verildi. Burslar 900’den fazla başvuru sahibi arasında seçildi. Şubat 2019'da okul, VFS ve Rickards arasındaki bir ortaklık olan Emily Bett Rickards Oyunculuk Bursu'nu, okulun her iki oyunculuk programı için tam burs ve diğer öğrenciler için 250.000 $’lık ek kısmi fonu finanse etti. Rickards ayrıca alıcıları seçecektir. Aynı yılın Mayıs ayında VFS, SoHo Playhouse'da sahnelenecek olan Rickards'ın başını çektiği Zayd Dohrn's Reborning'in Broadway dışı prodüksiyonunda Vancouver merkezli Reality Curve Theater'ı destekleyeceğini duyurdu.

Vancouver Film School, Film Prodüksiyonu, 3D Animasyon ve Görsel Efektler, Klasik Animasyon, Film ve Televizyon Oyunculuğu, Dijital Tasarım, Eğlence İşletmeciliği, Temel Görsel Sanatlar ve Tasarım, Oyun Tasarımı, Makyaj Tasarımı dahil olmak üzere bir yıllık uygulamalı prodüksiyon programları sunmaktadır. Okul ayrıca dört aylık bir Oyunculuk Temelleri kursu ve 6 aylık bir Dijital Karakter Animasyon programı da yürütmektedir.

Neden Vancouver Film School

Vancouver Film Okulu programları, maksimum bir yıllık yoğun çalışma içinde endüstri liderliğindeki teori ile uygulamalı üretimi dengelemek için tasarlanmıştır.

Her program, ödüllü endüstri profesyonelleri tarafından geliştirilir ve öğretilir.

Vancouver Film Okulu mezunları, Moana, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Logan, Doctor Strange ve Suicide Squad gibi uluslararası alanda tanınan projelerin yanı sıra Disney, HBO ve Cartoon Network gibi kuruluşlarda da iş bulmaktadır.

Sık sık sektör liderinden seçilen konuk konuşmacılar, öğrencilerin sektörü daha derinlemesine anlamalarına yardımcı olmak için okulda seminer vermekterdir.

Vancouver Film Okulu, Vancouver şehir merkezinin kalbinde, birbirinden 15 dakika uzaklıktaki altı binaya yayılmıştır.

Öğrencilerin istedikleri alanda daha fazla bilgi ve deneyim kazanmaları için ek atölyeler de mevcuttur.

Vancouver Film School Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $38,236.00 CAD
Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $12,000.00 CAD
Başvuru ücreti: 0-175 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Sektör Ortaklıkları

Vancouver Film School sektörün ve öğrencilerin ihtiyaçlarını uyumlu kılmanın bir parçası olarak, bir çok alanda önemli firmalarla özel işbirlikleri kurmaktadır. Aşağıda sektördeki bazı ortaklık yapılan firmaları inceleyebilirsiniz;

 • Adobe: Adobe Systems, 1982 yılında kurulmuş ve dijital görüntüleme ve yaratıcı tasarım uygulamalarında dünya lideri olan bir yazılım şirketidir. Adobe, kapsamlı bir ürün yelpazesiyle her VFS programına en yeni Adobe Creative Suite'lerini sunar. Adobe ile yapılan VFS lisans sözleşmesi, her öğrencinin her bir yazılım parçasını tam potansiyeline ulaştırmasını sağlar.
 • Adobe Partners by Design: Adobe Partners by Design, Adobe Systems Incorporated ile dünyanın en iyi 28 sanat, tasarım ve film okulunun iş ortağıdır. Adobe, üye okullara ürünler hakkında fakülte eğitimi ve Adobe yazılım lisansları gibi özel avantajlar sunarak öğrencilerin ihtiyaç duydukları her araca tam erişim sahibi olmalarını sağlar.
 • Avid: Avid, dijital ses üretiminde endüstri lideridir ve VFS, Kuzeybatı Pasifik'te Avid müzik ve post prodüksiyon sistemlerinde operatör düzeyinde sertifikasyon sunan tek okuldur. Avid, VFS Sound departmanına, dijital ses iş istasyonu teknolojisinde en yaygın kullanılan ve gelişmiş geliştirme olan Pro Tools sağlar.
 • HP: HP, dünyanın en büyük bilgi teknolojisi şirketidir. HP'nin hizmet sağlama felsefesi VFS ile güçlü bir ilişki kurmaktadır. Çoğu VFS programı, büyük ölçüde HP sistemleri ve hizmeti tarafından sağlanan teknolojiye dayanır.
 • Long Winter Studios: Long Winter Studios, CG animasyonu konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir medya grubudur. Long Winter Studios, VFS Animasyon ve Görsel Efekt öğrencilerinin müfredatta, öğrenci projelerinde ve tanıtımlarda kullanması için özel bir donanım yaratmıştır.

Kanada'da üniversite eğitimi sayfamız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

En erken başvurulması gereken ülkeler arasındadır. Diploma türüne göre değişkenlik gösterir ve başvurulan okul türüne göre aktiviteler (lise sürecinde yapılan) istenilebilir. İngilizce yeterlilik ve diploma notu en önemli kriterler arasındadır.

Kanada’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 15.000-50.000 CAD arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Alexander College

Alexander College

Alexander College, İskoç doğumlu kürk ticareti maceracısı ve yazarı Sir Alexander Mackenzie'in ismiyle anılıyor. Alexander Mackenzie, Kanada[...]

Devamı

ILAC International College

ILAC Dil Okulları

Toronto ve Vancouver'daki kampüsleri ile dünyanın en çok ödül alan İngilizce dil okullarından biri olan ILAC, her yıl 75'ten fazla ülkeden[...]

Devamı

Dil okulu önünde kız öğrenci

LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulları profesyonel eğitmen kadrosu ile 1965’ten bu yana her yıl 116 farklı ülkeden gelen binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti[...]

Devamı