Kuruluş Yılı: 1987
Üniversite Türü: Özel
Total Öğrenci: 1000+

Vancouver Film School (VFS), Vancouver, British Columbia, Kanada'da bulunan özel bir okuldur. 1987 yılında kurulmuş ve uluslararası tanınırlığa ulaşmıştır.

Vancouver Film Okulu, Vancouver şehir merkezinde yer alan 6 farklı binada kampüs hizmeti vermektedir. 2007'de okulun 20. yıldönümünün bir parçası olarak, Ağustos 2006'da yeni öğrenciler için 1 milyon$ burs verilmiştir. Okul Mart 2008'de YouTube ile iş birliği yaparak, YouTube topluluğu tarafından gönderilen ve favori olarak oylanan üç videonun yaratıcıları için tam öğrenim bursu verilen bir yarışma yapmıştır.

VFS, Ocak 1987'de altı film öğrencisinden oluşan tek bir sınıfla açıldı ve o zamandan beri büyümesini devam ettirdi. 2018'de oyunculuk, yazarlık ve film yapımında tam öğrenim ücretlerini kapsayan üç adet 'Kevin Smith Bursu’ duyuruldu. Bunların haricinde Kevin Smith tarafından finanse edilen on üç farklı kısmi burs da verildi. Burslar 900’den fazla başvuru sahibi arasında seçildi. Şubat 2019'da okul, VFS ve Rickards arasındaki bir ortaklık olan Emily Bett Rickards Oyunculuk Bursu'nu, okulun her iki oyunculuk programı için tam burs ve diğer öğrenciler için 250.000 $’lık ek kısmi fonu finanse etti. Rickards ayrıca alıcıları seçecektir. Aynı yılın Mayıs ayında VFS, SoHo Playhouse'da sahnelenecek olan Rickards'ın başını çektiği Zayd Dohrn's Reborning'in Broadway dışı prodüksiyonunda Vancouver merkezli Reality Curve Theater'ı destekleyeceğini duyurdu.

Vancouver Film School, Film Prodüksiyonu, 3D Animasyon ve Görsel Efektler, Klasik Animasyon, Film ve Televizyon Oyunculuğu, Dijital Tasarım, Eğlence İşletmeciliği, Temel Görsel Sanatlar ve Tasarım, Oyun Tasarımı, Makyaj Tasarımı dahil olmak üzere bir yıllık uygulamalı prodüksiyon programları sunmaktadır. Okul ayrıca dört aylık bir Oyunculuk Temelleri kursu ve 6 aylık bir Dijital Karakter Animasyon programı da yürütmektedir.

Neden Vancouver Film School

Vancouver Film Okulu programları, maksimum bir yıllık yoğun çalışma içinde endüstri liderliğindeki teori ile uygulamalı üretimi dengelemek için tasarlanmıştır.

Her program, ödüllü endüstri profesyonelleri tarafından geliştirilir ve öğretilir.

Vancouver Film Okulu mezunları, Moana, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Logan, Doctor Strange ve Suicide Squad gibi uluslararası alanda tanınan projelerin yanı sıra Disney, HBO ve Cartoon Network gibi kuruluşlarda da iş bulmaktadır.

Sık sık sektör liderinden seçilen konuk konuşmacılar, öğrencilerin sektörü daha derinlemesine anlamalarına yardımcı olmak için okulda seminer vermekterdir.

Vancouver Film Okulu, Vancouver şehir merkezinin kalbinde, birbirinden 15 dakika uzaklıktaki altı binaya yayılmıştır.

Öğrencilerin istedikleri alanda daha fazla bilgi ve deneyim kazanmaları için ek atölyeler de mevcuttur.

Vancouver Film School Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $38,236.00 CAD
Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $12,000.00 CAD
Başvuru ücreti: 0-175 CAD (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Sektör Ortaklıkları

Vancouver Film School sektörün ve öğrencilerin ihtiyaçlarını uyumlu kılmanın bir parçası olarak, bir çok alanda önemli firmalarla özel işbirlikleri kurmaktadır. Aşağıda sektördeki bazı ortaklık yapılan firmaları inceleyebilirsiniz;

  • Adobe: Adobe Systems, 1982 yılında kurulmuş ve dijital görüntüleme ve yaratıcı tasarım uygulamalarında dünya lideri olan bir yazılım şirketidir. Adobe, kapsamlı bir ürün yelpazesiyle her VFS programına en yeni Adobe Creative Suite'lerini sunar. Adobe ile yapılan VFS lisans sözleşmesi, her öğrencinin her bir yazılım parçasını tam potansiyeline ulaştırmasını sağlar.
  • Adobe Partners by Design: Adobe Partners by Design, Adobe Systems Incorporated ile dünyanın en iyi 28 sanat, tasarım ve film okulunun iş ortağıdır. Adobe, üye okullara ürünler hakkında fakülte eğitimi ve Adobe yazılım lisansları gibi özel avantajlar sunarak öğrencilerin ihtiyaç duydukları her araca tam erişim sahibi olmalarını sağlar.
  • Avid: Avid, dijital ses üretiminde endüstri lideridir ve VFS, Kuzeybatı Pasifik'te Avid müzik ve post prodüksiyon sistemlerinde operatör düzeyinde sertifikasyon sunan tek okuldur. Avid, VFS Sound departmanına, dijital ses iş istasyonu teknolojisinde en yaygın kullanılan ve gelişmiş geliştirme olan Pro Tools sağlar.
  • HP: HP, dünyanın en büyük bilgi teknolojisi şirketidir. HP'nin hizmet sağlama felsefesi VFS ile güçlü bir ilişki kurmaktadır. Çoğu VFS programı, büyük ölçüde HP sistemleri ve hizmeti tarafından sağlanan teknolojiye dayanır.
  • Long Winter Studios: Long Winter Studios, CG animasyonu konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir medya grubudur. Long Winter Studios, VFS Animasyon ve Görsel Efekt öğrencilerinin müfredatta, öğrenci projelerinde ve tanıtımlarda kullanması için özel bir donanım yaratmıştır.

Kanada'da üniversite eğitimi sayfamız da ilginizi çekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Algonquin koleji kampüs içi

Algonquin Koleji

Algonquin Koleji, Kanada’da yer alan 11 politeknik kolejden biridir. Uluslararası öğrencilerin istihdam odaklı bir eğitimin tüm avantajlarından[...]

Devamı