1899'da kurulan Simmons Üniversitesi, Boston'un kalbi diye bilinen Fenway bölgesinde yer alır. Kadınlara yönelik lisans eğitim programlarının haricinde yüksek lisansta karma eğitim programları sunulur. Üniversite, kadınlara toplumda profesyonel roller için çalışma fırsatı verilmesi gerektiğine inanan ünlü giyim üreticisi John Simmons tarafından kuruldu.

Simmons Üniversitesi, birbirine yakın mesafede bulunan bir akademik kampüsten ve bir yerleşim kampüsünden oluşur. Yurt kampüsü, bir oditoryum, yemek salonu, spor salonu ve sağlık merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. Köpekbalıkları olarak bilinen atletizm takımlarının yanı sıra çok çeşitli öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da var.

Lisans okulu, Fen Edebiyat Fakültesi Yüksek Lisans Çalışmaları, Kütüphane ve Bilgi Bilimleri Fakültesi, Yönetim Okulu, Sosyal Hizmet Okulu ve Hemşirelik Okulu, Sağlık Bilimleri gibi diğer akademik birimlere ek olarak 50'den fazla farklı program sunmaktadır.

Neden Simmons Üniversitesi?

 • Amerika’nın en iyi 135 üniversitesi içerisinde yer alır
 • Her yıl yenilenebilen %50 burs imkânı sunulur
 • 100 yılı aşkın bir süredir kadın liderler yetiştirme konusunda uzman bir okul
 • Amerika’nın bir numaralı öğrenci şehri Bostan’da yer alır
 • Simmons mezunlarının %91’i mezun olduktan sonraki 6 ay içinde çalışmaya başlıyor veya yüksek lisans eğitimine devam ediyor

Simmons Üniversitesi Kadın Liderlik Bursu

Simmons University ve Kaplan International iş birliğiye sunulan Kadın Liderlik Bursu, dünya çapında tüm hevesli kadın liderlerin başvurularına açık ve heyecan verici bir fırsattır. 4 yıl boyunca 80.000 $ 'dan fazla veya öğrenim ücretinin% 50'sini aşan yenilenebilir bir lisans eğitim bursudur.

Simmons Üniversitesinde Lisans

Simmons'ta okumak, çeşitli ve çok yönlü bir akademik geçmişle mezun olacağınız anlamına gelir. İlgi alanlarınızı dersler, düşünceli tartışmalar, gerçek dünya deneyimleri ve yaşamı değiştiren insanlarla keşfedebileceğiniz bir yerdir.

Boston'daki tek kadınlar için lisans programları sunulan okul olan Simmons Üniversitesi, kadınları güçlendirme ve geleneksel cinsiyet rollerine meydan okuma konusunda güçlü bir geleneğe sahiptir. Liderliğin sizin için ne anlama geldiğini ve sizi oraya götürmek için ne gerektiğini tanımladığınız bir ortamda kendi benzersiz liderlik tarzınızı geliştirebilirsiniz. Simmons öğrencilerinin %100'ü eğitim programları dahilinde staj, klinik, saha çalışması veya araştırma projelerini tamamlar.

Simmons Üniversitesi'nde direkt olarak lisans eğitimi alabilir veya başka bir üniversitede eğitim alırken transfer olup 2. veya 3. sınıftan eğitiminize devam edebilirsiniz. Lisans programlarında eğitim almak için gerekenler;

 • Minimum 3.0 not ortalaması
 • IELTS 6.5

Daha düşük İngilizce seviyelerine sahip öğrencilere şartlı kabul sunulabilir. Bu şartlı kabulün süresi bir yıl geçerlidir.

Columbia Üniversitesi ile Mühendislik Alanında Çift Diploma

Boston'daki Simmons Üniversitesi'nde 3 yıl ve New York City'deki Columbia Üniversitesi'nde 2 yıl okuyarak Mühendislik alanında çift diploma kazanabilirsiniz. Bu ikili lisans derecesi, Simmons Üniversitesi'ndeki samimi, destekleyici akademik ortamı Columbia Üniversitesi'nin birinci sınıf Ivy League eğitimiyle birleştirerek size Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarında inanılmaz kariyer fırsatları sunar.

Simmons Üniversitesinde eğitim almak için minimum 3.0 lise not ortalaması ve 6.5 IELTS puanı gerekir. Simmons Üniversitesinde Kimya, Fizik, Matematik veya Biyoloji alanlarında 3 yıl boyunca başarıyla eğitiminizi aldıktan sonra, minimum 3.5 not ortalamasına sahipseniz 4. ve 5. yılınızı Columbia Üniversitesinde eğitim alarak tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem Simmons hem de Columbia’dan diplomaya sahip olacaksınız.

Yurt Dışında Mühendislik Okumak adlı blog makalemiz de ilginizi çekebilir.

Simmons Üniversitesinde Hızlandırılmış Lisans + Yüksek Lisans

Simmons’ın hızlandırılmış programları size, her bir programı ayrı ayrı çalışmanız durumunda gerekenden daha kısa sürede lisans ve yüksek lisans derecesi kazanma fırsatı sunar. Bu, eğitim ve yaşam masraflarından tasarruf etmenizi sağlar ve sizi daha kısa sürede iş hayatına girmeye hazırlar.

3+1 programlar;

 • BA Political Science, BA Economics ya da BA Sociology + MPP Public Policy
 • BS Computer Science ya da BS Information Technology + MS Library and Information Science
 • BS Social Work + MS Social Work

4+1 programlar;

 • BS Exercise Science, BS Public Health, BS Biology ya da BS Nutrition + MS Nutrition and Health Promotion

Simmons University Fiyatları

Aşağıdaki fiyatlar ortalama ücretler olmakla beraber detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çoğu lisans programı: yıllık 40,850$ yalnızca Hemşirelik bölümü yıllık 44,760 $’dır.
Burs sonrası yıllık standart öğrenim ücreti: 20,425 $’dır.

Ücret TürleriYıllık Ücretler
Lisans eğitimi$40,850
Kampüste konaklama ve yemek$14,022
Aktivite Ücreti$230
Sağlık Merkezi Ücreti$837
Sağlık Sigortası$4,241
Ulaşım ve Kişisel Harcamalar$4,400
Toplam Ücret $64,580
Burs-$20,425
Burs Sonrası Toplam Ücret $44,155

Simmons University Konaklama

Kampüs içi konaklama birinci sınıf öğrencileri için zorunludur. Ana kampüse kısa bir yürüyüş mesafesindeki Simmons Rezidans Kampüsü, 9 öğrenci yurdunun yanı sıra Bartol Yemek Salonu, Holmes Spor Merkezi ve kampüs sağlık merkezine sahiptir.
Birinci sınıf yurtları: Birinci sınıf öğrencileri, birinci sınıf oda arkadaşlarıyla paylaşılan 4 salondan birinde yaşarlar (genellikle çift veya üç kişilik odalarda):

Meswick Hall;

 • Birinci ve ikinci sınıf öğrencileri için
 • Her katta ortak banyo bulunan çift kişilik odalar ve bir dört kişilik oda içerir
 • Mutfaklar, akıllı sınıf, bilgisayar laboratuvarı, çamaşırhane ve otomatlar

Morse Hall;

 • Yalnızca birinci sınıf öğrencileri için
 • Sanat Katına Giriş
 • Her katta ortak banyo bulunan çift kişilik ve üç kişilik odalar
 • Piyano, çamaşırhane, geniş oturma odası, mutfaklar ve otomatlar

Simmons Hall;

 • En büyük konut topluluğu
 • Yalnızca birinci sınıf öğrencileri için
 • Her katta ortak banyo bulunan çift kişilik ve üç kişilik odalar
 • TV, piyano, çamaşırhane, bilgisayar laboratuarı, otomatlar, asansör ve mutfaklar içeren geniş oturma odası

South Hall;

 • Birinci sınıf, üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf öğrencileri karma olarak bulunur
 • Her katta ortak banyo bulunan tek, çift ve üç kişilik odalar
 • Çamaşırhane, salon ve mutfağa sahiptir

Simmons Üniversitesi Örnek Programlar ve Sıralamaları

Program AdıSıralamaKaynak
Health Professions#31 in the USA(College Factual 2021)
Library and Information Studies#12 in the USA(U.S. News Best Graduate Schools 2021)
Nursing#13 in the USA(College Factual 2021)
Physical Therapy#83 in the USA(U.S. News Best Graduate Schools 2021)
Public Health#42 in the USA(niche.com 2021)
Public Policy#87 in the USA(niche.com 2021)
Business Administration & Management#134 or top 15% of all colleges and universities in the USA(College Factual 2021)
Social Work#36 in the USA(U.S. News Best Graduate Schools 2021)

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

Amerika’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 9.500-50.000 USD arası değişir.

Evet, Amerika'da üniversiteye giriş için kullanılan sınavlar bulunmaktadır. Ancak bu sınavlar Türkiye'deki gibi üniversiteye giriş sınavlarından biraz farklıdır. Amerika'da üniversitelere başvuran öğrencilerin çoğu için aşağıdaki standart testleri alması gerekmektedir:

 • SAT (Scholastic Assessment Test): Bu sınav, öğrencilerin okuma, yazma ve matematik becerilerini ölçer. Birçok Amerikan üniversitesi ve kolejinin lisans programlarına başvuran öğrencilerden bu sınavı almalarını istemektedir.
 • ACT (American College Testing): Bu sınav da SAT gibi Amerika'daki üniversitelere giriş için yaygın olarak kullanılan bir sınavdır. İngilizce, matematik, okuma ve fen bilimleri üzerine sorular içerir.
 • Subject Tests: Bu tür sınavlar genellikle özel alanlarda bilgi ve beceriyi ölçer. Bazı üniversiteler spesifik programlar için bu tür testleri talep edebilir.
 • TOEFL ya da IELTS: Amerika'daki üniversiteler yabancı öğrencilerden genellikle İngilizce yeterliliklerini ölçmek için bu sınavları talep eder.
 • GRE (Graduate Record Examinations) ve GMAT (Graduate Management Admission Test): Bu sınavlar genellikle yüksek lisans ve işletme okulları için talep edilir.

Ancak şunu belirtmek gerekir ki Amerika'daki üniversiteler genellikle sınav sonuçlarına ek olarak öğrencinin lise not ortalaması (GPA), özgeçmişi, öneri mektupları, kişisel beyanı ve diğer faktörlere de bakarak kabul kararı verirler. Yani Amerika'da üniversiteye kabul süreci sadece sınav sonuçlarına dayalı değildir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

University of Utah

University of Utah

University of Utah, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde yaklaşık 33.000 öğrencisi bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında[...]

Devamı

mercer üniversitesi

Mercer University

1833 yılında Mercer Insitute olarak kurulan ve 1837'de üniversite statüsü kazanan Mercer University, Georgia eyaletinin Macon kentinde bulunan,[...]

Devamı