1933 yılında ABD’nin New Hampshire eyaletinde kurulan Rivier University, 1941 yılında Nashua'daki mevcut kampüs alanına taşındı. Üniversite, 1948 yılından beri hem lisans hem de lisans üstü derecelerinde eğitim vermektedir. Günümüzde 2.300 öğrenciye sahip olan okulda son 4 yılda 900 uluslararası öğrenci eğitim aldı. Rivier University, yüksek öğrenim kurumlarının bir konsorsiyumu olan ‘New Hampshire College and University’ konseyinin üyesidir. Nashua’da, 68 dönümlük arazi üzerine kurulan ve 44 binadan oluşan büyük bir kampüse sahiptir. Merkezi bir konumda bulunan kampüsten New Hampshire’ye 20 dakika, Boston’a 50 dakika ve New York’a 4 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

Rivier University’de öğrenciler arasında en popüler olan bölümler; öğretmenlik, hemşirelik, ceza adaleti, psikoloji ve işletmedir. Kurum ACEN tarafından akreditasyona sahiptir. Aynı zamanda New Hampshire Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Okulun kampüsünde öğrenciler için, 421 öğrenci kapasiteli dört adet yurt bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler için, MUN kulübü, iş kulübü, biyoloji kulübü, güzel sanatlar topluluğu da dahil olmak üzere bir çok topluluk ve öğrenci kulübü bulunmaktadır. Kulüp üyelikleri tüm öğrencilere açıktır.

Neden Rivier University’de Okumalıyım?

2.300’den fazla öğrencinin eğitim aldığı, 50’den fazla lisans ve yüksek lisans programının sunulduğu Rivier University’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Yüksek lisans programlarının eğitim ücretleri uygundur. Bir çoğu 18 aydan daha kısa bir sürede tamamlanabilen programların toplam ücretleri 21.000$’ın altındadır.
 • Uluslararası öğrenciler için lisans programlarında burs imkanı vardır.
 • 68 dönümlük geniş bir kampüse sahiptir.
 • Merkezi konumda yer alır. Boston’a yalnızca 50 dakikalık uzaklıktadır.
 • Öğrenciler iş dünyasına hazırlanmalarına olanak sağlayan müfredatta eğitim alırlar.
 • Alanında uzman eğitmen kadrosu, sizlere iş dünyasında sahip oldukları deneyimleri aktarır, böylece kariyerinizde kullanabileceğiniz önemli bilgiler edinebilirsiniz.
 • Okulun son 4 yılda 900’den fazla uluslararası öğrencisi olmuştur.

Nashua’da Yaşam

Nashua, Amerika'nın New Hampshire eyaletinde bulunan bir şehirdir. 2018 yılında yapılan nüfus sayımına göre 90.000’e yakın nüfusu ile eyaletin en büyük ikinci şehridir. 1987 ve 1998 yıllarında Money Dergisi tarafından yapılan anketlerde iki kez ‘Amerika’da Yaşamak için En İyi Yer’ seçilen tek şehirdir. Nashua şehir merkezi sadece ziyaret, alışveriş ve yemek yerleri için değil, en heyecan verici şekilde yaşamak ve çalışmak için harika bir yer olarak kabul ediliyor. New Hampshire'ın en iyi ve en seçkin ödüllü restoranlarından bazılarında yemek yiyebilir, birinci sınıf tarihi mimariyi keşfedebilir, nehir kıyısında romantik bir yürüyüşe çıkabilir veya sokak performanslarını seyredebilirsiniz.

Nashua’da Ortalama Yaşam Giderleri

Nashua, Amerika ortalamasına göre daha yüksek yaşam maliyetlerine sahiptir. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Nashua’da ki bazı ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.00 €Süt (1lt)0.86 €
Ortalama Restaurant (1 kişi)20.00 €Pirinç (1kg)5.51 €
Bira (0.33’lük)7.00 €Yumurta (12’li)2.41 €
Cappucino4.12 €Tavuk (1kg)8.60 €
Su1.77 €Kıyma (1kg)14.83 €
UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet1.25 €Sinema bileti (1 kişi)13.50 €
Aylık bilet40.00 €Kot pantolon (1 adet)46.67 €
Benzin (1lt)0.69 €Fitness üyeliği (1 aylık)20.00 €

Sunulan Programlar

Rivier University’de 50’den fazla alanda lisans ve yüksek lisans programları sunulmaktadır. Aşağıda sunulan bazı lisans ve yüksek lisans programlarını inceleyebilirsiniz.

Lisans;

 • Biology
 1. Combined Biology
 2. Environmental Science
 3. Allied Health
 • Business Management
 • Criminal Justice
 • Cybersecurity Management
 • Finance
 • Human Development
 • Education
 1. Early Childhood
 2. Elementary
 3. Secondary
 • Mathematics
 • Marketing
 • Nursing
 • Psychology
 • Sociology
 • Sports Management

Yüksek Lisans;

 • Management
 • Clinical Mental Health Counseling
 • Computer Science
 • Education

Kabul Şartları

Lisans

Rivier University’nin lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. IELTS minimum 5.5 ve üzeri
 2. TOEFL minimum 61 ve üzeri
 3. Essay
 4. 1 adet referans mektubu
 5. Lise not ortalaması minimum 60 ve transkript
 6. Banka mektubu (finansal yeterliliğe sahip olunduğu belirten)

Lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Yüksek Lisans

Rivier University’nin yüksek lisans programları için kabul şartları şunlardır;

 1. 1 adet referans mektubu
 2. Niyet mektubu
 3. IELTS minimum 6.0 ve üzeri
 4. TOEFL minimum 61 ve üzeri
 5. Lisans diploması ve minimum 3.0 not ortalaması
 6. Résumé (CV)

Yüksek lisans programlarının kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik gösterebilmektedir. Kabul şartları hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Önemli Tarihler

Rivier University’de 3 farklı eğitim dönemi bulunmaktadır. Bunlar İlkbahar, Sonbahar ve Yaz dönemleridir. İlkbahar dönemi başvuruları Ekim, Sonbahar dönemi başvuruları Temmuz, Yaz dönemi başvuruları da Mart ayında kapanmaktadır. İlkbahar dönemi Ocak, Sonbahar dönemi Eylül ve Yaz dönemi de Mayıs ayında başlamaktadır. Başvuru tarihleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Okul Ücreti

Rivier University’nin lisans programlarının senelik ücreti 31.890$, yüksek lisans programlarının senelik ücreti de 10.881$’dır. Güncel net fiyat bilgisi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Burs İmkanı

Rivier University not ortalamasını yüksek tutan lisans öğrencileri için başarı bursu sağlamaktadır.

Lisans öğrencileri için burslar;

 • Minimum 3.0 not ortalamasına ve 5.5 IELTS puanına sahip olanlar için 12.840$

Konaklama

Rivier University’nin kampüs içerisinde öğrenciler için 4 farklı binada konaklama imkanı bulunmaktadır. Konaklamalar seçeceğiniz oda özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ortalama yıllık maliyetler 6620$-9460$ arasındadır. Konaklama ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Rivier University?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

mercer üniversitesi

Mercer University

1833 yılında Mercer Insitute olarak kurulan ve 1837'de üniversite statüsü kazanan Mercer University, Georgia eyaletinin Macon kentinde bulunan,[...]

Devamı