Kuruluş Yılı: 1898
Üniversite Türü: Özel
Total Öğrenci: 19900+
Yabancı Öğrenci: 7000+

1898'de kurulan Northeastern University, eğitim ve araştırmaya farklı bir yaklaşım katan küresel ve deneyimsel bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, Boston’da yer alan merkez kampüsü haricinde Charlotte, Kuzey Carolina, Seattle, Silikon Vadisi ve daki dokuz kolej ve okulda da kapsamlı bir lisans ve lisansüstü programları yelpazesi sunar.

Northeastern University, yaşam boyu öğrenmeye yönelik artan talebi karşılamak için gelişen yüksek öğretim kurumları arasında ön sıralarda yer almaktadır. Öğrenciler ve profesyoneller, iş dünyasında, endüstride ve teknolojide değişim hızına ayak uydurmak için şimdi ve gelecek yıllarda öğrenmeye devam etmeleri gerektiğini anlıyorlar. Northeastern University eğitim hayatına şu yenilikçi fikirle başladı; eğitim, sorunları çözmek ve değişime öncülük etmek için dünyayla ilişki kurmakla ilgilidir. Bu ayırt edici ve teşvik edici yaklaşım, okuldaki hem lisans hem de lisansüstü çalışmaları besleyen bir akademik kültür yaratmıştır.

Neden Northeastern University?

  • Eğitim Dışı Faaliyetler: Sizinle benzer ilgi alanlarına sahip yeni insanlarla tanışmak ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamak için okulun bünyesinde bulunan çeşitli kulüpler, kuruluşlar ve gruplara katılabilirsiniz. Birlikte bir çok etkinliğe ve aktiviteye katılabilirsiniz.
  • Kampüs Rekreasyonu: Grup fitness dersleri ve çeşitli okul içi sporlar, öğrencilerin çalışmalarına ayak uydururken kampüste aktif kalabilmelerini de sağlar.
  • İstihdam Olanakları: Curry Öğrenci Merkezi, öğrencilerin becerilerimi geliştirmek ve farklı yarı zamanlı ve ortak çalışma alanları bulmak için mutlaka ziyeret etmeleri gereken bir yerdir.
  • Sosyal Adalete Bağlılık: Üniversitenin Sosyal Adalet Kaynak Merkezi, geniş çaplı öğrenci kitlesini eşitlik ve adalete teşvik etmeye adanmış ve öğrenciler tarafından işletilen bir kuruluştur.

Not: Okul, programlara hem doğrudan hem de pathway (geçiş) ile kabul imkanı sunmaktadır. Pathway programları, program için akademik gereksinimleri karşılayan ancak gerekli İngilizce dil yeterlilik puanlarını karşılamayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu durumda öğrencilerin, pathway programları sayesinde akademik eğitim ile birlikte İngilizce öğrenmeleri de kolaylaşmaktadır. Öğrenciler, doğrudan kabul için programın hem akademik hem de İngilizce dil yeterlilik gereksinimlerini karşılıyorlarsa, doğrudan kabul ile eğitimlerine başlayabilirler.

Northeastern University Fiyat

Bölüm ve burs bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Fiyatlar bölüm ve program türüne göre değişiklik göstermektedir.

Yıllık Ortalama Okul Ücreti: $24,675.00 USD

Yıllık Ortalama Yaşam Maliyeti: $13,000.00 USD

Başvuru ücreti: Ücretsiz (programlar arası değişkenlik göstermektedir)

Northeastern University Gelenekleri

Fall Fest

Tüm öğrenciler için müzik, hediye, yiyecek ve içecek, eğlence, oyunlar, yenilikler ve Northeastern'i canlı yapan öğrenci organizasyonları, kampüs bölümleri, spor ve dinlenme ekipleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı sunan sonbahar döneminin başlangıcı kutlaması.

Interfaith Harmony Week

Interfaith Harmony Week, Northeastern University'deki zengin dini ve manevi çeşitliliği kutlamak ve öğrenmek için eşsiz bir fırsattır. Kutlamalar, Birleşmiş Milletler'in Dünya Dinlerarası Uyum Haftası'nın bir parçası olarak dünya çapındaki olaylarla aynı zamana denk geliyor.

The Huntington 100

Huntington 100, akranları, öğretim üyeleri ve diğerleri tarafından aday gösterilen ve üniversitenin çeşitli alanlarında başarılı olan bir grup öğrenciye verilen prestijli bir onur ödülüdür. Ödül, Northeastern’ün misyonu, idealleri, değerleri ve Akademik Planı ile uyumlu etkileyici deneyime sahip öğrencileri seçmeyi amaçlamaktadır.

Black History Month

Northeastern'deki Black History Month, kampüs topluluğunun tüm üyelerine siyahilerin tarihini ve zenginliğini öğretme, ilham verme ve kutlama fırsatı sunmayı amaçlamaktadır.

First Pages

First Pages, öğrenciler Northeastern Üniversitesi'ndeki ilk yıllarına geçerken ortak bir bilgi ve amaç duygusu geliştirmek için kuruldu. 2006 yılında başlatılan projenin hedefleri, önemli bir konuya ışık tutacak ve fakülte, idareciler, personel, üst sınıf öğrencileri ve yeni öğrencileri geleneksel bir sınıf ortamının dışında bir araya getirecek zorlu ve ilgi çekici bir metin sunmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Adelphi University

Adelphi University

Adelphi University birçok alanda öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren aynı zamanda bunu bilim ve sanatla ilişkilendiren[...]

Devamı

University of Kansas

University of Kansas

University of Kansas 1865 yılında Kansas eyaletinin Lawrence şehrinde kurulan devlet destekli araştırma üniversitesidir. Günümüzde 5 kampüsü[...]

Devamı

University of Utah

University of Utah

University of Utah, Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde yaklaşık 33.000 öğrencisi bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında[...]

Devamı

mercer üniversitesi

Mercer University

1833 yılında Mercer Insitute olarak kurulan ve 1837'de üniversite statüsü kazanan Mercer University, Georgia eyaletinin Macon kentinde bulunan,[...]

Devamı