1967 yılında Kanada’nın Ontaro eyaletinde kurulan Niagara College, Kanada’nın en hızlı büyüyen koleji olmuştur. Her sene 13.000’den fazla öğrenciye kapılarını açan Niagara College, Toronto’daki yeni kampüsü ile de öğrenci sayısını oldukça arttırmıştır.

Neden Niagara Koleji?

 • 110 farklı ülkeden gelen öğrenciye hizmet vermesi
 • %70’e yakın öğrencisinin Kanada vatandaşı olması
 • Programların çoğunda staj imkanı sunulur
 • Mezun olduktan ilk 6 ay içerisinde iş bulma oranı %95’dir
 • Birden fazla kampüsü bulunur
 • İngilizce hazırlık eğitimi bulunur

Niagara College'ın Fiyatı

 • Sertifika programları
 • Diploma and Advanced diploma
 • Bachelor degree
 • Post-Graduate certificate

Yıllık Öğretim Ücreti yaklaşık 14.000-23.000 CAD

Kabul Şartları

Öğrenciler için aranan iki kabul şartı mevcuttur. Bunlar; minimum %60 not ortalaması ve İngilizce dil yeterliliğidir. İngilizce dil yeterliliği olmayan öğrenciler anlaşmalı dil okullarında veya kendi bünyesinde bulunan hazırlık eğitimlerini tamamladıktan sonra aldıkları sertifika ile direkt olarak sınavsız ve şartsız eğitimlerine başlayabilirler.

Anlaşmalı Dil Okulları

 • Kaplan International
 • ILAC Dil Okulu
 • ILSC Dil Okulu
 • EC Dil Okulu
 • The Language Gallery

Lokasyon

Niagara Kolej’in 3 kampüsü vardır. İki büyük kampüsü Welland ve Niagara on the Lake kampüsleridir. Diğer kampüs ise yeni açılan Toronto merkezde bulunan kampüstür.

Welland Kampüsü

Niagara bölgesinin merkezinde samimi bir yerleşim bölgesinde bulunmaktadır kampüs. Aynı zamanda Niagara Kolej’in ana kampüsü olan Welland kampüsü, çoğu programı bünyesinde bulundurur.

Niagara on the Lake Kampüsü

Bu kampüs Toronto ve Amerika Birleşik devletleri arasında yer almaktadır. Her gün Toronto’ya otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 1998’de kurulan bu kampüs işletme ve turizm alanında oldukça gelişmiş bir kolej konumuna gelmiştir.

Toronto Kampüsü

Niagara College, Kanada’nın en çok tercih edilen şehrinde de öğrencilerine kapılarını açtı. Özel bir kariyer koleji olan Toronto School of Management ile işbirliği kurdu. Niagara College programlarını 2022 yılından itibaren Toronto School of Management’ın kampüsünde, Toronto merkezde eğitim vermeye başlamıştır. Bu şekilde Niagara College’dan eğitim almak isteyen fakat Toronto’da bulunmak isteyen öğrenciler için Toronto kampüsü bir fırsat oldu. Toronto School of Management’da eğitim alan öğrenciler Niagara College’ın Toronto kampüsüne geçmek isterlerse eğer, ders saydırabilirler ve herhangi bir İngilizce yeterlilik sınavına girmelerine gerek kalmaz.

Ne zaman başvurmalıyım?

Niagara Koleji’nde programlar başlayana kadar başvurular devam etmektedir. Başvuran öğrencilerin kontenjana göre okula kabul edilmesi sebebiyle erken başvuru büyük önem taşımaktadır. Vizenizin yetişeceği gün hesap edilerek ortalama programlar başlamadan 60 gün öncesine kadar başvurular açık kalmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Öğrenciler Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında eğitimlerine başlayabilmektedir. Birçok programın 3 farklı başlangıç tarihi bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Tourism (Turizm)
 • Business and Management (işletme ve Yönetim)
 • Sport(Spor)
 • Environmental (Çevre)

Burs İmkanı

Niagara Koleji’nde sunulan burs, IELTS sınavından 7.0 sonucu veya dengi başka bir sınavdan skor sunulduğunda 2.000 CAD’dır. Ayrıca Niagara Kolej’in Toronto kampüsünde yabancı öğrenciler için sunulan 2.000 CAD imkanı bulunur.

Öğrenciler Toronto School of Management’dan geçiş yaparsa Niagara’nın Toronto kampüsünde 3.000 CAD burs alabilirler.

Kanada’da eğitim

Kanada dünyada en yüksek refah düzeyine sahip birkaç ülkeden biridir. Birleşmiş Milletler’in yaptığı araştırmalar neticesinde Kanada’nın 1992, 1994, 1995, 1996 yıllarında “dünyanın en yaşanılır ülkesi” olarak seçilmiş olması “Neden Kanada’da eğitim?” sorusunu yanıtlar nitelikte. Bu araştırmalar Kanada’nın eğitim, yaşam standardı, gelir seviyesi ve dağılımı gibi konular göz önünde bulundurularak yapılmıştır.

Welland’da yaşam

Welland, Ontario eyaletinin, Niagara bölgesinin güneyinde küçük bir şehirdir. Bir çok turistik bölgenin tam ortasında yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir bölgedir. En çok doğa güzellikleriyle tanınan Welland’da, Welland Nehri ve Welland Kanalı bulunur. Turistler için oldukça tercih edilen bölgedir.

Başvurmak için neye ihtiyacım var?

 • Pasaport
 • Sertifika ve diploma programları için; lise diploma veya öğrenci belgesi ve transkript
 • Postgraduate programlar için; lisans veya önlisans diploma ve transkript
 • İngilizce yeterlilik belgesi

Öğrencilerin diploma, öğrenci belgesi ve transkriptleri Türkçe ise, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevirmeleri gerekmektedir.

Konaklama

Niagara Koleji’nde yaşam standartlarınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik öğrenci yurdu, aile yanı veya kiralık daire gibi konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Konaklama seçenekleri arasından bütçenize uygun bir tercih yaptıktan sonra eğitiminiz başlamadan önce bilgi vermeniz okul tarafından önerilmektedir.

Niagara College hakkında daha fazla bilgi almak için; uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da 2020 Haziran ayı itibariyle yürürlüğe girecek olan yasa ile birlikte en düşük saatlik ücret 14.60 CAD olacaktır. Bu ücret genellikle öğrenci işleri adı altında adlandırdığımız en basit işletmelerde ödenen asgari ücrettir. College mezunları bölümlerine göre çok daha yüksek gelirlere sahip olabilmektedir.

Kanada’da 2 yıllık akademik eğitim alan öğrencilerin eğitimi tamamlandıktan sonra 3 yıllık çalışma izni hakkı vardır ve daha sonrasında PR (permanent resident) başvurusu yapma hakkına sahip olabilmektedirler.

YÖK denkliği bulunmadığı için Türkiye’de kamuda geçerli olmasada özel sektörün tanıdığı ve saygınlığı bulunan Kanada College mezunu öğrenciler özel sektörde mesleklerini icra edebilmektedir.

Hayır. Öğrencilerimiz kalan 1 veya 2 yıllık eğitimlerini College’lerin anlaşmalı olduğu üniversitelerde tamamlayarak hem çift diploma sahibi olabilir hem de YÖK denkliği alabilir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Okul icon ve onedu logo

Fleming College

1967 yılında Kanada’nın Ontaro eyaletinde kurulan Fleming College, Ontario eyaletinin 11. En iyi araştırma koleji ünvanına sahiptir. 5 farklı[...]

Devamı

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada, yüksek yaşam standartları, düzenli şehir yapıları ve muhteşem doğal güzellikleriyle yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden[...]

Devamı