1974 yılında kurulan Griffith College, Dublin, Cork ve Limerick'deki kampüslerinde 7000’den fazla öğrencisi bulunan İrlanda’nın en büyük iki yüksek öğretim kurumundan bir tanesidir.

40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Griffith College, öğrenci başarısı bazında ulusal ve uluslararası alanda üne sahip olan bir kurumdur. Okul öğrenciler için çok sayıda çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

7 dönümlük arazi üzerine kurulan Dublin kampüsü, Griffith College'nın ek bir kampüsün bulunduğu şehir merkezine beş dakika uzaklıktadır. Öğrenci yurtları kampüs içerisinde yer alır ve kütüphaneye, yaratıcı stüdyolara, öğrenci barına ve restorana, spor salonuna ve öğrenci birliğine yakındır. Griffith College’nin çok sayıda eski mezunu muhasebe, işletme, bilgi işlem, tasarım, hukuk, medya, müzik ve drama gibi çeşitli alanlarda İrlanda'da ve uluslararası alanda seçkin kariyerlere sahiptir.

Neden Griffith College’de Okumalıyım?

Griffith College’de eğitim almayı seçtiğinizde, İrlanda’nın en iyi okullarından birinde olağanüstü bir eğitim alma şansına sahip olacaksınız. Griffith College’de eğitim almak için başlıca sebepler şunlardır;

 • Uluslararası alanda kabul gören geniş bir yelpazeye sahip çok sayıda lisans ve lisansüstü programları.
 • Programlar iş dünyasının gerektirdiği becerileri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • 7 dönümlük Dublin ve Cork kampüslerinde 7.000 öğrencisi ve Limerick'in kalbinde bulunan şehir kampüsü ile İrlanda'nın en büyük özel koleji.
 • 30’dan fazla kulüp ve dernekle aktif bir öğrenci birliğine sahiptir.
 • Avrupa'nın en heyecan verici başkentlerinden biri olan Dublin’de öğrenci olarak zaman geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Griffith, 40 yılı aşkın öğretim deneyimine dayanan öğrenci başarısı için güçlü bir ulusal ve uluslararası üne sahiptir.
 • Alanında uzman eğitimciler ile eşsiz bir bir öğrenme ortamı sağlar.
 • Birçok eski öğrenci prestijli ulusal ve uluslararası şirketlerde üst düzey pozisyonlara yükselmiştir.

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Business
 • Computing
 • Design
 • Engineering
 • Journalism and Media Communications
 • Law
 • Music

İrlanda’da Yaşam

Para birimi Euro olan ve ana dilin İngilizce olduğu İrlanda’da yaşam standartları bir hayli yüksektir. Bir yandan teknolojiyi okullarda veya sosyal hayatınızda en üst seviyede yaşarken bir diğer yandan muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek şehirlere sahip olan İrlanda son 3 yılda öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında yer almıştır. Müziğin, dansın ve dünyaca ünlü Irish Pub kültürünün Avrupa’da merkezi haline gelmesiyle biliniyor. Aynı zamanda halkın çok sıcak ve diğer toplumlara bakış açısının hoşgörülü olması sebebiyle öğrenciler gittikleri şehirlerde büyük bir rahatlığa sahip olmaktadırlar.

Dublin Ortalama Yaşam Giderleri

İrlanda’da öğrenci olarak yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız işe başladıktan sonra maliyetlerinizin çokta fazla olmayacağını göreceksiniz. Pahalı bir ülke gibi gözükse de her öğrencinin kendi imkanlarıyla daha uygun standartlarda yaşaması mümkündür. Ortalama yaşam giderleri öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösterir, temel yaşam ihtiyaçlarınız ile minimum gider seviyesinde yaşarken maksimum verimi alabilirsiniz. Aşağıda Dublin’de ortalama yaşam giderlerini inceleyebilirsiniz;

RestaurantFiyatMarketFiyat
McDonalds Menü (1 kişi)8.50 €Süt (1lt)0.95 €
Ortalama Restaurant (1 kişi)15.0 €Pirinç (1kg)1.72 €
Bira (0.33’lük)5.90 €Yumurta (12’li)2.85 €
Cappucino3.28 €Tavuk (1kg)8.63 €
Su1.60 €Kıyma (1kg)8.98 €

UlaşımFiyatDiğerFiyat
Tek kullanımlık bilet3.0 €Sinema bileti (1 kişi)12.0 €
Aylık bilet130 €Kot pantolon (1 adet)79.83 €
Benzin (1lt)1.45 €Fitness üyeliği (1 aylık)42.46 €

Griffith College'de Eğitim Ücretleri

Sene içerisinde Griffith College birçok indirim ve burs uygulaması yapmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 • Lisans Programları 12.000 Euro
 • Yüksek Lisans Programları 14.000 Euro

Kabul Şartları

Yüksek lisans ve lisans programları için üniversite ve lise not ortalamaları ile birlikte İngilizce yeterlilik belgesi sunulmalıdır. Kabul şartları bölümden bölüme değişkenlik göstermekle beraber diğer tüm başvurular ile birlikte değerlendirilmektedir. Lisans programlarında IELTS 6 sonucu ve yüksek lisans programlarında IELTS 6.5 sonucu gerekmektedir. Bu skordan daha düşük skorlara sahip öğrenciler okulun bünyesindeki hazırlık sınıflarına veya köprü programlarına dahil olarak direkt geçiş hakkına sahip olurlar.

Ne zaman başvurmalıyım?

Öğrenciler vizelerini yetiştirebilecekleri tarihe kadar başvuru hakkına sahiptir. Okulumuzda herhangi bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Ancak özellikle yurt dışından çok talep gören bir okul olması sebebiyle öğrencilerin özellikle en çok tercih edilen bölümlere çok daha erken kayıt yaptırması önerilmektedir.

Griffith College’de Okurken Çalışma İzni

Griffith College’de eğitim alan her öğrenci çalışma iznine sahiptir. Okul zamanında yarı zamanlı ve tatillerde tam zamanlı olarak öğrenciler rahatlıkla çalışabilmektedir. Bununla birlikte öğrenciler Foundation programlarında da çalışma iznine sahiptir. Bu sayede öğrenciler hazırlık eğitimine gitse dahi orada çalışabilmektedir. Lisans mezunu olan öğrencilerimiz 1 yıllık çalışma izninden yararlanabilmektedir. Yüksek lisans mezunları ise 2 yıllık çalışma iznine sahip olmaktadır.

Akreditasyon

Griffith College dünya genelinde çok önemli partnerlik ve akreditasyonlara sahip bir üniversitedir. Bunlardan bazıları:

 • QQI Award
 • Nothingham Trent University
 • City&Guilds
 • ICM
 • CISCO

Burs İmkanı

Okulun bünyesinde burs imkanı bulunmaktadır. Bunlar başarı bursu olmakla beraber öğrenciler dönem içerisinde gösterdiği başarının yanı sıra katıldıkları social club ve aktivitelerle burs kazanma olasılığını arttırabilmektedir. Öğrencilerin tüm burs başvuruları okulun burs komitesi tarafından değerlendirilerek öğrencilere sonucu bildirilmektedir.

Konaklama

Okulun kendine ait yurt konaklaması bulunmaktadır. Talep çok yüksek olduğundan hızlı bir şekilde dolan yurtta öğrenciler okul içerisinde kalarak uyum sürecini kolaylıkla atlatabilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz aile yanı veya ev kiralama seçeneklerini de değerlendirebilmektedir. Öğrencilerimiz üniversite kaydını yaptıktan sonra birlikte tüm seçenekleri değerlendirerek en uygun konaklamayı öğrencimize ayırtmaktayız.

Neden Onedu Yurt Dışı Eğitim ile Griffith College?

Onedu Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak vermiş olduğumuz bu hizmetimizin karşılığında kesinlikle hiçbir ekstra ücret talep etmiyoruz. Okullarımızın Türkiye Resmi Temsilcisi olarak çalıştığımız için öğrencilerimiz herhangi bir ekstra ücret ödemeden ülkelerine kesin dönüş yapana kadar ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Onedu Yurt Dışı Eğitim anlaşmalı olduğu kurumlara kayıt yaptıran öğrencilerden kesinlikle danışmanlık ücreti veya herhangi bir ekstra ücret talep etmez!

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Griffith College’de hukuk, mühendislik, tasarım, müzik, işletme gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Lisans ve yüksek lisans alanında programlar arası değişen diploma puanına ve IELTS sınavından minimum 6.0-6.5 puana sahip olmak gerekmektedir.

Dublin, Cork ve Limerick şehirlerinde bulunan kampüsler şehir merkezinde yer almaktadır.

Lisans programları 12.000 Euro yüksek lisans programları ise 14.000 Euro’dur.

Eğitim alan her öğrenci yasal olarak çalışma hakkına sahiptir. Okul devam ederken yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

Lisans mezunu olan öğrenciler eğitim sonrası 1 yıl, yüksek lisans mezunu olan öğrenciler ise yasal olarak 2 yıl çalışabilir ve İrlanda’da yaşayabilirler.

Griffith College dünya çapında tanınırlığı olan İrlanda’nın en büyük yüksek öğretim kurumlarından biridir. Buradan mezun olduktan sonra dünya çapında geçerliliği olan diplomaya sahip olacaksınız. Bu durumda Türkiye’de de rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Okulun kampüsleri içerisinde öğrenci yurtları bulunmaktadır.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Dublin business school tabelası

Dublin Business School

Günümüzde Dublin Business School İrlanda'nın en büyük bağımsız yüksek öğretim kurumudur. İşletme, Sanat ve Hukuk alanlarında geniş bir lisans,[...]

Devamı

Maynooth University

Maynooth University

Maynooth University, Dublin’e 25 kilometre uzaklıkta Maynooth’da bulunan uluslararası alanda tanınırlığa sahip olan, ülkenin en hızlı büyüyen[...]

Devamı

Kaplan dil okulu önünde gençler

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları profesyonel eğitmen kadrosu ve 80 yıllık tecrübesi ile her yıl binlerce öğrenciye dil eğitimi hizmeti vermektedir. 3 farklı[...]

Devamı