Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi kampüste en son teknolojiyle donatılmış tesislerde 100'den fazla program sunuyor.

Diploma programları, yüksek lisans programları, üniversite diploma programları, yüksek lisans çalışmaları sunuyoruz. Programlarımızın çoğunda ücretli iş yerleşimleri, öğrenirken ve üst düzey işverenlerle bağlantı kurarken kazanmanıza olanak tanır. Ayrıntılı kariyer tavsiyesi, özel ders, öğrenme stratejileri ve rehberlik sunan Georgian College, başarılı olmanız için gereken desteği sunar.

Neden Georgian Koleji?

 • Birden fazla kampüsünün bulunması
 • Toronto’ya yakınlığı
 • Öğrencilerinin %91’i Kanada vatandaşı
 • Mezunların işe yerleşme oranı %87
 • Mezunların memnuniyet oranı %81
 • Öğrenciler Barrie şehrinde ücretsiz ulaşıma sahipler
 • Çok kapsamlı kütüphane
 • Bir çok programında mezuniyet sonrası maaşlı staj imkanı

Georgian College'ın Fiyatı

 • Sertifika Programları: 13.900 – 20.900 CAD Yıllık
 • Diploma Programları: 13.900 – 20.900 CAD Yıllık
 • Lisans Programları: 16.900 CAD Yıllık
 • Lisans üstü programlar: 15.150 – 22.750 CAD Yıllık

Kabul Şartları

Öğrenciler için aranan iki kabul şartı mevcuttur. Bunlar; minimum 2.0 not ortalaması ve İngilizce dil yeterliliğidir. İngilizce dil yeterliliği olmayan öğrenciler anlaşmalı dil okullarında veya kendi bünyesinde bulunan hazırlık eğitimlerini tamamladıktan sonra aldıkları sertifika ile direkt olarak sınavsız ve şartsız eğitimlerine başlayabilirler.

Anlaşmalı Dil Okulları

 • Kaplan International
 • ILAC Dil Okulu
 • ILSC Dil Okulu

Lokasyon

Georgian Koleji’nin 8 kampüsü vardır. Ana kampüsü Barrie'de ve diğer yedi küçük kampüsü Toronto, Midland, Muskoka, Orangeville, Orillia, Owen Sound ve South Georgian Bay’de bulunur. Tüm kampüslere toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanır. Genellikle programların çoğu Barrie’deki ana kampüste bulunur.

Barrie Kampüsü

Georgian College’ın ana kampüsü Simcoe gölünün kıyısında bulunan Barrie şehrinde bulunur. Ontario eyaletinin en turistik şehirlerinden birisidir Barrie şehri. Öğrenciler kaliteli eğitimlerini alırken aynı zamanda Kanada hayatının tadını çıkarırlar.

Toronto Kampüsü

Georgian College, Kanada’nın en çok tercih edilen şehrinde de öğrencilerine kapılarını açtı. Özel bir kariyer koleji olan ILAC College ile 2020 Aralık ayında işbirliği kurdu. Georgian College bazı programlarını ocak, mayıs, eylül aylarında ILAC College’ın Toronto kampüsünde öğrencilerine sunmaktadır. Bu şekilde Georgian College’dan eğitim almak isteyen fakat Toronto’da bulunmak isteyen öğrenciler için Toronto kampüsü bir fırsat oldu.

Ne zaman başvurmalıyım?

Georgian Koleji’nde programlar başlayana kadar başvurular devam etmektedir. Başvuran öğrencilerin kontenjana göre okula kabul edilmesi sebebiyle erken başvuru büyük önem taşımaktadır. Vizenizin yetişeceği gün hesap edilerek ortalama programlar başlamadan 60 gün öncesine kadar başvurular açık kalmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Öğrenciler Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında eğitimlerine başlayabilmektedir. Birçok programın 3 farklı başlangıç tarihi bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Arts and Design (sanat ve tasarım)
 • Business (işletme)
 • Computers and Technology (bilgisayar ve teknolojileri)
 • Engineering and Architecture (mühendislik ve mimarlık)

Burs İmkanı

Georgian Koleji’nde başvuru sürecinde öğrencilere herhangi bir burs imkanı sunulmasa da, 1. eğitim dönemin sonu itibariyle burs imkanı açılmaktadır. Not ortalaması ve başarı yüzdelerine göre dağıtılan bu burslardan yararlanmak için başvurularınız tarafımızca zamanında yapılmaktadır.

Kanada’da eğitim

Kanada dünyada en yüksek refah düzeyine sahip birkaç ülkeden biridir. Birleşmiş Milletler’in yaptığı araştırmalar neticesinde Kanada’nın 1992, 1994, 1995, 1996 yıllarında “dünyanın en yaşanılır ülkesi” olarak seçilmiş olması “Neden Kanada’da eğitim?” sorusunu yanıtlar nitelikte. Bu araştırmalar Kanada’nın eğitim, yaşam standardı, gelir seviyesi ve dağılımı gibi konular göz önünde bulundurularak yapılmıştır.

Barrie’de Yaşam

Zengin bir doğa manzarasına sahip olan Barrie, Ontario eyaletindeki en popüler şehirlerden biridir. Toronto’ya yakınlık mesafesi araba ile 1 saat kadar uzaklıkta olan Barrie şehri, Toronto’ya göre yaşam masrafları çok daha uygundur. Uluslararası öğrencilerden ziyade daha çok Kanada’lı öğrencilerin bulunduğu Barrie şehrinde, Kanada tecrübesini oldukça fazla yaşarsınız.

Başvurmak için neye ihtiyacım var?

 • Pasaport
 • Sertifika ve diploma programları için; lise diploma veya öğrenci belgesi ve transkript
 • Lisans üstü programlar için; lisans veya önlisans diploma ve transkript
 • İngilizce yeterlilik belgesi

Öğrencilerin diploma, öğrenci belgesi ve transkriptleri Türkçe ise, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevirmeleri gerekmektedir.

Konaklama

Georgian Koleji’nde yaşam standartlarınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik öğrenci yurdu, aile yanı veya kiralık daire gibi konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Konaklama seçenekleri arasından bütçenize uygun bir tercih yaptıktan sonra eğitiminiz başlamadan önce bilgi vermeniz okul tarafından önerilmektedir.

Georgian College hakkında daha fazla bilgi almak için; uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Öğrencilerimiz yapmış oldukları başvuru ile Türkiye’ye kesin dönüş yapacakları tarihe kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti almaya devam etmektedir. Eğitimine devam eden tüm öğrencilere hizmetimiz kesintisiz devam etmektedir.

Referans mektubu okullara başvururken niyet mektubu ile beraber eklenmesi durumunda kabul alma ihtimalini artıracak bir belgedir. Çoğunlukla 2 adet istenir. Eğer direkt olarak kendi ülkenizden başvuru yapıyorsanız son mezun olduğunuz kurumdan 2 profesörünüzün/öğretmenizin yazması etkili olacaktır. Referans mektubunu yazan bireyin iletişim bilgilerinin mektupta bulunması zorunludur.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için başlıca üç sebep şunlardır:

 • Türkiye’de sınav stresi yaşamadan, lise not ortalamanıza göre yurt dışında bir çok üniversiteden kabul alabilirsiniz.
 • Türkiye’de ortalama bir özel üniversiteyle aynı fiyata yurt dışında iyi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.
 • Yurt dışındaki bir üniversiteden alacağınız diploma ve yabancı dil yeterliliği sayesinde Türkiye’de veya yurt dışında en iyi firmalarda iş bulabilirsiniz.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını ve üniversitelerini iyi araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Türkiye’ye kıyasla yurt dışındaki üniversitelerde çok sayıda seçim yapabileceğiniz bölüm bulunur. Birçok araştırma konusunun alt dalları bulunur ve bu alt dallar 2,3 ve 4 yıllık bölümler olarak okunabilir. Bölüm seçimi yapmadan önce alacağınız derslerin içeriklerini iyi incelemek gerekir.

Yurt dışında lisans eğitimleri seçeceğiniz ülke ve bölüme göre 3 veya 4 yıl sürmektedir.

Tercih ettiğiniz ülkeye ve okula göre üniversite ücretleri değişkenlik gösterir. Örneğin; Amerika’da üniversite eğitimi yıllık 9.500 USD’den, İrlanda’da yıllık 9.000 Euro’dan, İngiltere’de yıllık 10.000 GBP’den ve Kanada’da ise yıllık 16.000 CAD’den başlamaktadır.

Yurt dışında yalnızca yıllık harç ücreti vererek ücretsiz üniversite okuyabileceğiniz ülkeler kısıtlıdır. Bu ülkelerden bazıları; Finlandiya, Norveç, Almanya, Avusturya ve Fransa’dır.

Okulların kendine ait aile yanı veya yurt konaklaması seçenekleri bulunur. Bunlar haricinde öğrencilerin büyük bir çoğunlu oda ve ev kiralama seçeneklerini de tercih etmektedir.

Yurt dışında okurken yasal olarak çalışabileceğiniz ülkeler bulunur. Örneğin; İrlanda, Kanada ve İngiltere’de lisans ve yüksek lisans öğrencileri eğitim alırken yarı zamanlı çalışma iznine sahiptir.

Yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’deki gibi bir üniversite sınavı sistemi bulunmadığı için başvuru yapmak için son ana kadar beklememek gerekir. Kontenjanlar başvuru sırası ve yoğunluğuna göre erken zamanda dolabilmektedir. Her okulun güz, bahar, yaz ve kış dönemleri için belirlenen son başvuru tarihleri bulunur. Eğitim almayı düşündüğünüz programın son başvuru tarihine en erken bir yıl, en geç üç ay kala başvurularınızı tamamlamanız gerekir.

Başvuru süreci için genel olarak şu belgeler gerekmektedir:

 • Transkript
 • Lise Diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi (TOEFL veya IELTS)
 • Niyet mektubu
 • Referans mektubu

Yabancı dil bilmeden de başvuru yapılabilir ve şartlı kabulünüz çıkartılabilir. Bazı okulların kendi hazırlık eğitimleri bulunur. Bu eğitimleri tamamlayıp derslerinize başlayabilirsiniz.

Evet başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken bu sınavlara henüz girmediğinizi ancak yakın bir tarihte gireceğinizi taahhüt ederek şartlı kabul alabilirsiniz. Sınav sonucunuzu alıp İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra okuldan kesin kabulünüz tarafınıza iletilir.

Başvuru, kabul ve kayıt işlemlerinin tamamı online olarak yapılmaktadır.

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra eğitim tarihiniz yaklaşınca gideceğiniz ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir. Vizeye girmeden önce eğitim ücretinizin bir kısmını okula ödemeniz gerekebilir.

Evet, gideceğiniz ülkenin öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Hiçbir vize başvurusundan önce kesinlikle vize alırsınız veya kesinlikle vize çıkmaz demek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Vize başarı oranınızın artması için bütün vize gereklilikleri yerine getirmek, eksiksiz ve doğru belgelerle başvuru yapmak önemlidir.

Öncelikle seçim yaparken, gideceğiniz ülkenin iklimini, şehirlerini, kültürel yapısını, eğitim kurumlarını detaylıca araştırmanız gerekir. Hangi kriterler sizin için önemliyse bunları iyi değerlendirip ona göre bir tercih yapmak daha doğru olur.

Yurt dışında eğitim almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Yurt dışında birçok ülkede üniversite ücretleri birim fiyat bazında birbirine benzer olsa da kur farkı sebebiyle TL bazında farklılık gösterir. Almanya, Avusturya veya Norveç gibi ücretsiz üniversite eğitim alabileceğiniz ülkeler haricinde, Amerika’da yıllık ortalama 9.500-50.000 USD, İngiltere’de 10.000-32.000 GBP, İrlanda’da 9.500-28.000 Euro ve Kanada’da 15.800-50.000 CAD olarak üniversite ücretleri değişkenlik gösterir.

Çoğunlukla, yurt dışında üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl sürer. Ülke bazında farklılık görülürken okul özelinde de süre farklılıkları olabilir. Örnek vermek gerekirse, Amerika ve Kanada’da üniversitelerin çoğu 4 yıl sürerken, İngiltere’de ise genellikle 3 yıl sürmektedir.

Finlandiya, Avusturya, Almanya, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde ücretsiz üniversite eğitimi alınabilir.

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak için, iyi düzeyde lise not ortalaması ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir.

IELTS, TOEFL veya Duolingo gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının yanında, bazı bölüm/üniversiteler SAT ve ACT gibi sınavlara da girmenizi ister. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışında üniversite eğitimi almak için sınav şartı bulunmaz. İyi düzeyde lise not ortalaması ve İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek gerekmektedir.

Hayır, yurt dışında üniversite eğitimi almak için YKS sınavına girmek zorunlu değil. İyi seviyede lise not ortalaması ve İngilizce yeterliliğe sahip tüm adaylar yurt dışında YKS sınav sonucu gözetilmeden üniversite eğitimi alabilir. Almanya bu konuda istisna dışında sayılabilir, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar YKS sınavına girmiş, tercih yapmış ve Almanya’da okumak istediği bölüme Türkiye’de herhangi bir üniversitede yerleşmiş olması gerekmektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi alabilmek için 100 üzerinden minimum 60 lise not ortalamasına sahip olmak gerekir. Daha düşük not ortalamasına sahip adayların kabul alabileceği üniversiteler limitlidir, bu konu hakkında danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle eğitim alınmak istenen üniversite türüne karar verilmeli (eyalet üniversitesi, devlet üniversitesi, özel üniversite vs) ardından gerekli sınav ve hazırlıklara karar verilmelidir.

En erken başvurulması gereken ülkeler arasındadır. Diploma türüne göre değişkenlik gösterir ve başvurulan okul türüne göre aktiviteler (lise sürecinde yapılan) istenilebilir. İngilizce yeterlilik ve diploma notu en önemli kriterler arasındadır.

Kanada’da yıllık ortalama üniversite ücretleri 15.000-50.000 CAD arası değişir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Conestoga College

Conestoga College

1967 yılında kurulan Conestoga College, öğrenci, endüstri ve toplum ihtiyaçlarına cevap veren kariyer odaklı eğitim sunmayı taahhüt eden[...]

Devamı

Centennial College

Centennial College

Centennial College, Ontario'nun ilk kolejidir. 1966 yılında kurulmuş ve öncelikle Büyük Toronto Bölgesi'nin doğu kısmına dört kampüs ve yedi[...]

Devamı