Georgian College, yerel ve uluslararası işverenlerle en iyi ortaklıkları çeker ve öğrenci iş deneyiminde liderdir. Ontario'nun merkezindeki yedi kampüste en son teknolojiyle donatılmış tesislerde 100'den fazla program sunuyor.

Diploma programları, yüksek lisans programları, üniversite diploma programları, yüksek lisans çalışmaları sunuyoruz. Programlarımızın çoğunda ücretli iş yerleşimleri, öğrenirken ve üst düzey işverenlerle bağlantı kurarken kazanmanıza olanak tanır. Ayrıntılı kariyer tavsiyesi, özel ders, öğrenme stratejileri ve rehberlik sunan Georgian College, başarılı olmanız için gereken desteği sunar.

Ontario’da Yaşam

Ontario, fırsat eyaleti olarak bilinir. Kanada ve Ontario'da yeni işlerin birçoğu açılıyor, ancak hızla dolduruluyorlar. Bununla birlikte, Ontario'da (güney) yaşamanın avantaj avantajlarından biri, ABD sınırının çok yakın olmasıdır, bu yüzden Kanada'da yaşayabilirve dilediğiniz zaman Amerika Birleşik Devletleri'ni ziyaret edebilirsiniz.

Kabul Şartları

Undergraduate First Year Students:

Sertifikalar ve Kolej Diploması

Tüm belgelerin ve akademik kayıtların orijinal veya tasdikli kopyaları başvuruya eklenmelidir. Başvuru sahiplerinin mezuniyet belgelerini, alınan konuları ve alınan notları göstermeleri gerekmektedir. İngilizce olmayan belgeler için, onaylı tercüme edilmiş kopyalar sağlanmalıdır. Bazı programların portföyler, niyet mektupları ve diğer gereksinimler gibi seçim gereksinimleri olduğunu unutmayın.

Lisans Transferi Öğrencileri:

Yüksek Lisans Sertifikaları

Tüm belgelerin ve akademik kayıtların orijinal veya tasdikli kopyaları başvuruya eklenmelidir. Başvuru sahiplerinin bir Kolej veya Üniversite mezunu, alınan konular ve alınan notları göstermeleri gerekmektedir. Çalışma / gönüllü / staj deneyimlerini özetlemek ve başvuru nedenlerini belirten bir niyet mektubu. İngilizce olmayan belgeler için, onaylı tercüme edilmiş kopyalar sağlanmalıdır. Bazı programların portföyler, niyet mektupları ve diğer gereksinimler gibi seçim gereksinimleri olduğunu unutmayın.

Başvuru Tarihleri

Eylül için 1 Mayıs'tan önce, Ocak için 1 Ekim’den önce ve Mayıs için 1 Mart öncesi önerilir. Son derece rekabetçi programlar için son tarih, tüm girişler için 1 Şubat'dır.

DEGREES

  • Business and Management
  • Computer Studies
  • Engineering Technology
  • Design and Visual Arts
  • Health and Wellness Studies
  • Community Safety & Human Services
  • Liberal Arts

Georgian College Fiyatları

Diploma: 13,500 – 14,500 CAD
Degree: 16,500 – 18,500 CAD
Graduate certificate: 16,500 – 20,000 CAD

Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL veya IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alacağınız puanlar üniversite kabul şartlarından en önemlisi olan İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmenize yardımcı olur. Üniversitelerin hepsinin istediği sınav sonucu farklı olsa da TOEFL için 61-85 ve IELTS için 5,0-7,5 arası skorlar üniversitelere yerleşmeniz için yeterli olabilmektedir.

Yurtdışında tıp okumak için seçilecek ülkeye karar verirken ülkenin yaşam, eğitim maliyetleri ve eğitim kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Diğer seçenek ise tıp eğitiminin İngilizce mi yoksa yerel dilde mi verildiğidir.

Bunların yanı sıra tıp eğitimi alacağınız üniversiteden alacağınız diplomanın Türkiye'de YÖK Denkliği alıp alamayacağını da en başta araştırmanızda fayda var.

Kanada’da Co-Op bulunan bölümler en çok tercih edilen bölümlerdir. Co-Op eğitiminizin bir döneminde ücretli / ücretsiz staj imkanına verilen isimdir. Birçoğunda öğrenciler gelir elde edebilmektedir. En büyük faydası öğrencilerin mezun olduktan sonra Co-Op sisteminde çalıştıkları yerde işlerine devam edebilme olanağıdır. Birçok öğrenci şirketlerin müsaitlik durumuna göre Co-Op yaptıkları yerde iş hayatına devam edebilmektedir.

Evet. Her College’nin anlaşmalı olduğu üniversite bulunmaktadır. Öğrenciler kalan eğitim sürelerini bu üniversitelerde tamamlayarak 4 yıllık diploma alma hakkı kazanırlar.

Kanada’da 2 yıllık akademik eğitim alan öğrencilerin eğitimi tamamlandıktan sonra 3 yıllık çalışma izni hakkı vardır ve daha sonrasında PR (permanent resident) başvurusu yapma hakkına sahip olabilmektedirler.

YÖK denkliği bulunmadığı için Türkiye’de kamuda geçerli olmasada özel sektörün tanıdığı ve saygınlığı bulunan Kanada College mezunu öğrenciler özel sektörde mesleklerini icra edebilmektedir.

Hayır. Öğrencilerimiz kalan 1 veya 2 yıllık eğitimlerini College’lerin anlaşmalı olduğu üniversitelerde tamamlayarak hem çift diploma sahibi olabilir hem de YÖK denkliği alabilir.İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Profesyonelliği ile tüm dünyaya adını duyurmuş Kanada! Dünyanın en güvenilir ve yaşanabilir ülkesi olarak adlandırılan Kanada; dil okullarının[...]

Devamı

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları

ELS Dil Okulları 50 yılı aşkın süredir hizmet veren ELS dil okulları toplamda 1.2 milyon öğrenciye İngilizce eğitimi vererek bu alanda ne kadar[...]

Devamı

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları

ILSC Dil Okulları 27 yıllık tecrübesi 130 farklı programı ve 2 ülkede 6 farklı lokasyonu ile ILSC dil okulları her yıl 100 ülkeden öğrenci[...]

Devamı